FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Ml. Boleslav - 2. září 2023   18:00

Ostrava
49' Ewerton (Boula) • 59' Karafiát(vl.)
2:0
(0:0)

Letáček – Ndefe (78. J. Juroška), Frydrych (C) (36. Lischka), Pojezný, Kpozo – Boula – Buchta, Rigo, Ewerton – Tanko (74. Almási), Kubala (74. Šín).
Markovič – Tetour, Grygar, Kaloč, Měkota, Madleňák, Fadairo.
Berka – J. Paták, Vlček
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
7 218 diváků
Trmal – An. Kadlec (80. Fulnek), Karafiát, Suchý, Suchomel – Matějovský (C) (64. Ladra), Poulolo – Kostka, D. Mareček (80. Vojta), Mašek (55. Solomon) – Hilál (64. Jawo).
Trmal

SESTŘIH: Baník - Mladá Boleslav 2:0. Trefili se Ewerton a Tanko, další domácí výhra

Baník Ostrava v 7. kole nejvyšší soutěže dokázal doma porazit Mladou Boleslav 2:0. Už od začátku byli domácí lepším mužstvem, což potvrdili ve druhém poločase, na začátku kterého skóroval Ewerton a o deset minut později také Tanko. Baník neinkasoval ani ve čtvrtém letošním domácím zápase, potřetí v řadě navíc ve Vítkovicích vyhrál poměrem 2:0.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 12:10. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:13.
90+4'
90+3'
Hlavičku Florenta Poulola dokázal Jiří Letáček vytáhnout nad břevno. Zdá se, že gólman Ostravy vychytá čisté konto také ve čtvrtém letošním domácím utkání.
90+2'
Ladrova střela ze střední vzdálenosti byla sražena mimo tři tyče. Hosté budou mít ještě jeden rohový kop.
90+1'
Martin Suchomel hledal ve vápně nikým nekrytého Vojtu, ale druhého jmenovaného centr asi o metr přeletěl.
90+1'
Ladislav Almási dostal přihrávku na pravé křídlo, odkud centroval, nicméně defenzíva Mladé Boleslavi si situaci pohlídala.
90'
Znovu to Ostrava zkoušela zleva, avšak centr Kpoza byl tentokráte sražen. Právě krajní bek Baníku tedy rozehraje autové vhazování.
89'
Matyáš Vojta celkem zbytečně dojel Jana Jurošku, ale žlutou kartu od sudího Berky za tento zákrok neviděl.
88'
Ewerton už neměl dostatek sil, aby doběhl dlouhou přihrávku. Není se co divit, protože už běží 88. minuta utkání.
87'
Další centr vynikajícího Kpoza, který našel hlavu Ladislava Almásiho. Ten těsně minul bránu.
86'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (David Buchta).
86'
Rigův rohový kop propadl hostujícím pokutovým územím, Ladislav Almási se k zakončení neprotlačil.
85'
Dnes velmi aktivní Kpozo znovu hledal ve vápně Šína, který si tentokrát balón zpracoval. Mezitím jej hosté dostoupili, takže třetí branka z toho opět nebyla.
84'
Tomáš Ladra číhal u zadní tyče na centr na druhé straně. K hlavičce se dostal, ale ve chvíli zakončení byl poctivě bráněn. Proto tato mladoboleslavská akce úspěchem neskončila.
83'
Šín měl na noze třetí gól, bravurně zasáhl Trmal
83'
Přetažený centr si u zadní tyče našel Kpozo, který přistrčil Šínovi. Pohotová střela baníkovské naděje nebyla vůbec špatná, ale Trmal znovu fantasticky zareagoval.
81'
Letáček reflexivně vyrazil ránu Solomona
81'
Po rohovém kopu ještě bylo v šestnáctce Baníku rušno, ale celek v bílých dresech už nebezpečí dokázal zažehnat.
81'
John Solomon si celkem snadno poradil s čerstvým Juroškou. Jeho následná rána zamířila nahoru pod břevno, ale Jiří Letáček skvěle zakročil.
80'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Andrej Kadlec, přichází Jakub Fulnek,
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází Matyáš Vojta.
79'
Hosté mají před sebou ještě zhruba patnáct minut, ale teď rozhodně nic nenasvědčuje tomu, že by si z Ostravy měli odvézt alespoň bod.
78'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Gigli Ndefe, přichází Jan Juroška.
76'
Patrick Kpozo našel rychlým centrem zleva Ladislava Almásiho, jehož střela z první pořádně protáhla Matouše Trmala, jenž ale nakonec vytáhl vynikající zákrok.
76'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Lamin Jawo).
75'
Dnešní utkání sleduje 7 218 diváků.
74'
ze hřiště odchází Abdullahi Tanko, přichází Ladislav Almási,
ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Matěj Šín.
73'
Znovu bylo ve vápně Mladé Boleslavi rušno. Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet David Lischka. Fanoušci se dožadovali odpískání penalty, ale rozhodčí rozpažil.
72'
Po centru Buchty zůstal na levé straně pokutového území Karel Pojezný, který ještě posunul míč Davidu Lischkovi. Stoper Ostravy ale v kvalitní pozici promáchl.
71'
Buchta na pravé straně posouval na Kubalu, kterého zakřižoval Karafiát. Opět se ale hosté budou muset bránit před rohovým kopem.
70'
Znovu mířili domácí do otevřenější obrany. Ewerton rychlou kličkou pronikl vpřed a ze zhruba dvaceti metrů pálil. Jeho pokus byl tečován, takže Buchta rozehraje od rohového praporku.
69'
Gigli Ndefe čistým způsobem zastavil Johna Solomona, který byl na levé straně nebezpečný.
68'
Lamin Jawo pádil dopředu, ale kousek před vápnem upadl. Samozřejmě reklamoval faul, ale sudí Berka to dnes hodně pouští.
67'
Jiří Letáček si stáhl míč po rohovém kopu a rychle rozehrál. Tanko hledal Ewertona, který by běžel sám na gólmana, ale stoper hostů zasáhl skvěle.
66'
Na druhé straně centroval Patrick Kpozo pouze na hlavu bránícího hráče.
66'
Tomáš Ladra kličkou přelstil bránícího hráče a pak posunul na Marečka, který mu okamžitě vracel. Tato rychlá kombinace celku v modrých dresech ale přesná nebyla.
64'
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Tomáš Ladra,
ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Lamin Jawo.
64'
Abdalláh Júsuf Hilál se dostal do střelecké pozice. Těsně za šestnáctkou se znovu do míče opřel, ale ani tentokrát se z branky radovat nemohl.
64'
Tanko teď pro svůj tým odvedl práci, když poměrně vysoko napadal rozehrávajícího Suchomela.
63'
Marek Suchý se po Matějovského přihrávce objevil netradičně na pravé straně, odkud centroval. Mladá Boleslav záhy rozehraje roh.
61'
Martin Suchomel nedovoleně zastavil rozběhnutého Ewertona, který teď hraje s velkou chutí. Sluší se doplnit, že právě v Mladé Boleslavi dříve působil.
61'
Uvidíme, jak budou reagovat hosté, kterým se tedy vstup do druhého poločasu vůbec nepovedl.
59'
Tanko vletěl do vápna, obešel Trmala a zvýšil na 2:0
59'
Baník právě vstřelil branku!
V Ostravě je rázem ještě veseleji, poněvadž domácí podruhé v utkání skórovali! Abdullahi Tanko se ocitl za obranou a mířil si to sám na Trmala. Brankáře Mladé Boleslavi si obhodil kličkou a poté de facto dovedl míč až do sítě. 2:0. Gól je oficiálně zapsán jako vlastní ONDŘEJE KARAFIÁTA, který se ve snaze vypíchnout Tankovi míč hracího předmětu ve skluzu dotkl jako poslední.
58'
Daniel Mareček dostal míč na levé křídlo, kde se snažil prosadit John Solomon. Jeho střílenou přihrávku nakonec odkopával z malého vápna pravděpodobně Ewerton.
56'
Hosté okamžitě mohli odpovědět dvěma zajímavými akcemi. Nejprve Kostkova střela byla sražená a z následného rohového kopu hlavičkoval Florent Poulolo do středu brány.
55'
ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází John Solomon.
54'
Kpozův gól neplatil, hlavičkoval z těsného ofsajdu
54'
Baník se už radoval z další branky, ale ta kvůli ofsajdu nakonec neplatí! Hlavičkující Patrick Kpozo stál v ofsajdu.
53'
Ewerton ale opět poslal míč k přední tyči, kde kraloval s rychlým odkopem Ondřej Karafiát.
53'
Je vidět, že Ostrava je teď na koni. Pomůže si dalším rohovým kopem, který rozehraje střelec branky Ewerton.
52'
Vypadalo to, že Kubala byl kousek před šestnáctkou faulován, ale píšťalka sudího Berky se neozvala. Pokračuje se ve hře.
51'
Baník se znovu dostal na útočnou polovinu. Centr Kpoza si sice našel Buchta, ale na střelu to rozhodně neměl.
49'
Ewerton nedal svým obstřelem Trmalovi šanci, 1:0
49'
Na začátku druhého poločasu se domácí dostávají do vedení! Jiří Boula střílel z dálky, ale balón se nakonec odrazil znovu k němu. Poté si záložník s číslem 5 na dresu všiml ve vápně volného EWERTONA, který měl dost času na to, aby si míč zpracoval a umístil jej k zadní tyči. 1:0. Asistence: Jiří Boula.
48'
Martin Suchomel zablokoval ránu levačkou v podání Tomáše Riga. Středopolař Baníku to zkusil z uctivé vzdálenosti.
47'
Karel Pojezný vyvezl balón a následně centroval do vápna, kde obránci Mladé Boleslavi hlavou zasáhli na podtrženou jedničku.
46'
Rigo se snažil vysunout Kubalu, kterému zpracování nevyšlo. Posléze balón odkopl Boula do oblasti, kde nikdo nestál.
46'
I čtvrté domácí utkání Baníku Ostrava v této sezoně je po prvním poločase bezbrankové. Domácí byli v úvodu aktivnější, už v 1. minutě kvalitně střílel Rigo a o chvíli později nebezpečně pálil Ndefe. Daleko ke skórování neměl ani Frydrych, který nakonec musel ve 36. minutě kvůli zranění střídat. Mladá Boleslav se na konci poločasu osmělila a také ona si vytvořila pár možností. Dočkáme se branek ve druhém dějství?
45+3'
45+3'
Abdalláh Júsuf Hilál velmi nebezpečně vystřelil ze střední vzdálenosti. Jiří Letáček poprvé v utkání zasahoval a nutno podotknout, že to jednoduché rozhodně neměl.
45+2'
Tentokrát už ale pobývá na soupeřově území Mladá Boleslav, která nyní s rozehráním autu úplně nespěchá.
45+1'
Filip Kubala se znovu dostával do zajímavé šance, ale ani tentokrát mu to v koncovce nevyšlo.
45'
Blíží se nám závěr prvního poločasu. Baník znovu přenesl hru na útočnou polovinu.
44'
Domácí dlouho kombinovali na útočné polovině. David Lischka sklepl míč proti noze Ewertona, jehož rána zapadla do středu brány, kde stál připravený Matouš Trmal.
42'
Buchta našel Kubalu, který ještě vracel na malé vápno Tankovi, nicméně pobídka Kubaly úplně přesná nebyla. Pokud by byla, Ostrava by na kopačkách měla obrovskou šanci.
42'
David Lischka svůj skluz nenačasoval úplně nejlépe a dvojice Lukáš Mašek – Daniel Mareček jej pak přehrála. Nakonec z hranice vápna střílel Mašek, ale zakončení se mu příliš nepovedlo.
41'
Po rohovém kopu vyrazili hosté dopředu. Míč dlouho táhl Júsuf Hilál, který ale poté předvedl celkem ležérní patičku, kterou bez potíží přečetl Patrick Kpozo.
40'
Rigo prostrčil na Buchtu, který ještě sklepával do strany na Ndefeho. Těsně před ním ale zasáhl Ondřej Karafiát.
38'
Abdalláh Júsuf Hilál chtěl manévrem obhodit Ewertona, ale Brazilec si poradil. Mladá Boleslav ovšem u míče zůstane, Kadlec rozehraje aut.
37'
Dominik Kostka se snažil prosadit okolo Kpoza, ale ostravský obránce si situaci pohlídal. Hosté zatím směrem dopředu mnoho nebezpeční nejsou.
36'
Michal Frydrych tedy přece jen musel kvůli zranění střídat, takže kapitánskou pásku předal právě střídajícímu Davidu Lischkovi.
36'
ze hřiště odchází Michal Frydrych, přichází David Lischka.
35'
Ewerton následný rohový kop nerozehrál dobře, takže Mladá Boleslav se mohla celkem snadno osvobodit.
34'
Patrick Kpozo vyslal zleva velice ostrý centr. U zadní tyče číhal Kubala, avšak jeden ze stoperů hostů zasáhl.
34'
David Buchta už na druhé straně asi mohl střílet, ale nakonec zvolil přihrávku.
33'
Martin Suchomel si těsně za šestnáctkou přebral míč a zajímavě vystřelil po zemi. Bránu Ostravy sice netrefil, ale jednoznačně se jednalo o jednu z největších možností hostů v prozatímním průběhu.
32'
Florent Poulolo zkoušel akrobaticky zakončit, což se mu příliš nepovedlo. Letáček žádnou práci řešit nemusel a teď už rozehrává s Boulou.
30'
Filip Kubala se ocitl v zajímavém náběhu a rázem to bylo tři na tři. Útočník Baníku vzal zakončení na sebe, ale svatyni Mladé Boleslavi netrefil o několik čísel.
30'
V posledních sekundách z toho byla spíše taková nakopávaná z obou stran. Míč se dostal až k Trmalovi, který rozehrál.
29'
Karel Pojezný dlouhým nákopem zkoušel oslovit Kpoza, který si ale míč nezpracoval, takže další aut pro Kadlece.
28'
Andrej Kadlec rozehrál dva auty v řadě. Poté Mareček centroval do vápna, ale zakončení na řadu nepřišlo.
27'
Ostravský stoper je už zpět ve hře. Uvidíme, jestli na hřišti vydrží až do konce zápasu.
26'
Zatím hraje Baník v deseti, ale vypadá to, že Michal Frydrych to ještě přece jen zkusí.
26'
Signál směrem ke střídačce to příznivý nebyl, poněvadž ostravský kapitán bude muset střídat.
25'
Abdalláh Júsuf Hilál zřejmě nepříjemně došlápl na Frydrycha, který je teď v péči klubových lékařů.
23'
Nejprve to domácí vykombinovali, až se k centru dostal Buchta. Následná hlavička kapitána Michala Frydrycha zamířila do rukavic připraveného Trmala.
23'
Vzruch před brankou hostů bude pokračovat. Baník totiž vzápětí rozehraje další roh.
22'
Boula ve vápně našel Tanka, kterého ale okamžitě zastavil pohotový Marek Suchý. Ostrava se musí spokojit s autovým vhazováním.
21'
Daniel Mareček zvolil střílený centr, který o kousek minul bránu. Situaci ale jistil brankář Letáček.
20'
David Buchta faulem zastavil protihráče, který se rozbíhal po levé straně. Mladá Boleslav rozehraje standardní situaci.
18'
Filip Kubala byl v dobrém náběhu, jenže přihrávku na volnějšího Tanka nepropasíroval. Následně byla hra přerušena, poněvadž na hřišti zůstal ležet Martin Suchomel po předchozím souboji s Giglim Ndefem.
17'
Hned dva rohy po sobě rozehrál hostující Mareček. Nebezpečnější byl ten druhý, ale míč i tak skončil na rukavicích Letáčka.
16'
Zkušený Marek Matějovský předvedl stále velmi kvalitní zrychlení. Dostal se před Kubalu a poté pro svůj celek získal kop od rohového praporku.
15'
Nyní jsme sledovali malé nepřesnosti na obou stranách. Balón je v moci Ostravanů, kteří kombinují okolo půlící čáry.
13'
Buchta sklepl Ndefemu, ten vypálil těsně nad
13'
Baník teď předvedl krásnou akci ve velké rychlosti! Ewerton přenesl míč na Ndefeho, který si narazil s Buchtou a následně právě Ndefe vystřelil. Jeho pumelice zapadla kousek nad břevno.
12'
Ewertonův rohový kop zakončil Patrick Kpozo, jehož hlavička ale nebyla přesná a zároveň ani dostatečně důrazná.
11'
Júsuf Hilál posouval hlavou míč za sebe, ale na jeho kolegu to bylo až moc dlouhé. Pro balón si tedy doběhl Letáček.
10'
Ondřej Karafiát si další náběh Tanka pohlídal a Mladá Boleslav tedy z vlastní poloviny rozehraje autové vhazování.
9'
Kubala vystřelil ze střední vzdálenosti mimo tři tyče. Baník je ale v úvodních minutách aktivním mužstvem.
9'
Rigo našel na levé straně Kpoza, jehož centr nedoputoval na nohu připraveného Abdullahiho Tanka.
8'
Poprvé v utkání se Středočeši usadili na ofenzivní polovině. Abdalláh Júsuf Hilál a po něm Florent Poulolo vyhráli hlavičkové souboje, s odkopem si ale domácí poradili.
7'
Martin Suchomel si šikovně nabíhal za Ndefeho, avšak míč na hrací ploše nestihl. Výkopu se tedy ujímá Jiří Letáček.
6'
Ondřej Karafiát byl znovu v hlavní roli, když odkopával přízemní centr z pravé strany.
5'
Buchta našel ve vápně Tanka, který na spoluhráče posouval hrací předmět patičkou. Jeho záměr ale hosté přečetli.
5'
Centr ale zamířil pouze k přední tyči, kde stál mladoboleslavský obránce. Stále ale celek v bílých dresech pobývá na útočné polovině.
4'
Rigo narýsoval pěknou přihrávku na nohu Tanka, který ale nedokázal obehrát Karafiáta. Baník bude pokračovat svým prvním rohovým kopem.
3'
Marek Suchý přečetl Ewertonovu přihrávku a poté odkopl míč co nejdále od své brány.
3'
Domácí si nyní přihrávají na své polovině, balón došel až k brankáři Letáčkovi.
1'
Ještě na konci první minuty Ostrava poprvé zahrozila! Ewerton vybídl na středu volného Riga, který zpoza vápna zamířil asi metr vedle přední tyče.
1'
Abdullahi Tanko hned v prvních sekundách jeslemi obehrál soupeře, poté byl Boula na středu hřiště faulován.
1'
Zápas už za pár sekund začne. Baník nastupuje v bílých dresech, Mladá Boleslav v dresech modrých.

FC Baník Ostrava: Letáček – Ndefe, Frydrych (C), Pojezný, Kpozo – Boula – Buchta, Rigo, Ewerton – Tanko, Kubala.
Náhradníci: Markovič – Tetour, Šín, Grygar, Lischka, J. Juroška, Kaloč, Měkota, Madleňák, Fadairo, Almási.
Trenér: Pavel Hapal

FK Mladá Boleslav: Trmal – An. Kadlec, Karafiát, Suchý, Suchomel – Matějovský (C), Poulolo – Kostka, D. Mareček, Mašek – Hilál.
Náhradníci: Šeda – D. Šimek, Ladra, Fulnek, Král, Solomon, Vojta, Kubista, Jawo.
Trenér: Marek Kulič

Rozhodčí: Berka – J. Paták, Vlček.

FC BANÍK OSTRAVA

Baník ve výroční sezoně, ve které se slavilo sto let od založení klubu, propadl. Ostravané hráli skupinu o záchranu, kterou ale docela s přehledem zvládli. Přes léto se proto v mužstvu událo několik změn. Tým opustily opory v čele s Janem Laštůvkou, Nemanjou Kuzmanovičem, Muhamedem Tijanim, Srdjanem Plavšičem nebo Caduem. Nově odešel do Karviné také ostravský kapitán Jiří Fleišman. Trenér Pavel Hapal ale přes léto přivítal například Filipa Kubalu, Abdullahiho Tanka, Patricka Kpoza, Ewertona, Tomáše Riga nebo Mateje Madleňáka. Úvodní kola se ale Baníku herně ani výsledkově moc nepovedla. Ostrava nejprve padla 1:3 v Liberci, pak bez branek remizovala se Slováckem, následně znovu 1:3 nestačila na Plzeň a první výhry se dočkala až doma proti Hradci Králové. V 5. kole Baník podlehl Slavii 0:1 a minule doma porazil 2:0 České Budějovice. V týdnu modrobílí zdolali v MOL Cupu Hlučín 2:0 díky dvěma trefám Ladislava Almásiho. Nejlepším střelcem mužstva v lize je třígólový Abdullahi Tanko.

FK MLADÁ BOLESLAV

V minulém ročníku skončila Mladá Boleslav devátá a okolo středu tabulky se de facto pohybuje od sezony 2016/17. V létě na pozici hlavního kouče skončil Pavel Hoftych, který se přesunul do vedení klubu. Funkce hlavního kouče se tedy ujal bývalý mladoboleslavský kanonýr Marek Kulič, pod kterým zatím hraje mužstvo z města automobilů atraktivní fotbal. Mladá Boleslav je momentálně sedmá a navíc má jedno utkání k dobru, v pěti odehraných duelech nasbírala 8 bodů. Nejprve doma porazila Jablonec a následně remizovala 2:2 s Libercem. O kolo později těsně vyhrála v Karviné, jenže následně přišla první porážka, Středočeši doma podlehli 0:1 silné Slavii. V minulém kole si ale tento celek připsal plusový bod, když 2:2 remizoval na Slovácku. Po několikadenní pauze kvůli odložení duelu s Plzní nastoupila Mladá Boleslav do domácího poháru, ve kterém hostila Ústí nad Labem. Houževnatého soupeře nakonec porazila 4:2. Zatím nejlepšími střelci mužstva jsou Daniel Mareček a Lamin Jawo, oba mají na kontě dvě branky.
Vzájemné zápasy z minulých sezon

22.04.2023 Ml. Boleslav – Ostrava 1:0 (Kušej)
29.10.2022 Ostrava - Ml. Boleslav 3:1 (Frydrych, Fleišman, Almási – Mašek)
06.02.2022 Ml. Boleslav – Ostrava 2:3 (Hlavatý, Ewerton – Kuzmanovič, 2x Klíma)
28.08.2021 Ostrava - Ml. Boleslav 1:0 (Fleišman)
Hezký sobotní podvečer při sledování textového přenosu ze 7. kola FORTUNA:LIGY. Fotbalisté Baníku Ostrava dnes na domácím hřišti přivítají Mladou Boleslav. Výkop je naplánován na 18:00.