FORTUNA:LIGA - Základní část - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Bohemians - 3. září 2023   15:00

Plzeň
9' Durosinmi  • 45' Cadu (Chorý)
2:0
(2:0)

Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Cadu, Bucha, Traoré (66. Šulc), Kalvach, Jirka (84. Kopic) – Durosinmi (59. Kliment), Chorý (84. M. Vydra).
Tvrdoň, Jedlička – Paluska, Řezník, Mosquera, Jemelka, Holík.
Všetečka – Nádvorník, Hádek.
Doosan Arena, Plzeň
9156 diváků
Reichl – Ad. Kadlec (84. M. Kozák), Křapka, Hybš – Köstl (46. Vala), Hůlka (C), R. Hrubý (32. Smrž), Kovařík (46. M. Dostál) – Jan Matoušek (66. Mužík), Beran – Prekop.
Reichl

SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 2:0. Viktoria potvrdila formu, devátá soutěžní výhra v řadě

To je ode mě pro dnešek vše, s přáním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu v Doosan Aréně těšit, na shledanou.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:11.
Je dobojováno, Viktoria Plzeň na svém trávníku porazila pražské Bohemians 2:0 a připisuje si čtvrté vítězství v lize za sebou. Obě trefy padly již v prvním poločase. Nejprve skóre otevřel v deváté minutě Durosinmi, na konci první půle se poté krásnou ranou prezentoval brazilský hráč Cadu. Hosté měli pouze náznaky šancí, Hybš trefil po tečované ráně tyč, avšak dnes to bylo na Plzeň málo. Vítězství domácího celku je naprosto zasloužené.
90+6'
90+5'
Lukáš Kalvach poté rozehrál roh na Klimenta a společně míč drželi u rohového praporku. Nene, v tomto zápase už se toho moc nestane.
90+4'
Plzeň stále nemá dost a i dvě minuty před koncem se nadále tlačí dopředu. Cadu vykouzlil fantastickou přihrávku do vápna na Klimenta, plzeňský útočník poté vsadil na tvrdost střely, Reichl jeho pokus na bližší tyči vyrazil na roh.
90+3'
Jan Kopic bojoval na pravém křídle o míč, ten nakonec nezískal, avšak vše napravil Sampson Dweh, který na půlce předvedl další ze sbírky fantastických obranných zákroků.
90+2'
Hra se nadále odehrává daleko od branky Staňka, hráči Bohemky se nemůžou dostat do jakéhokoliv tlaku, ba naopak, Plzeň hru zkušeně kontroluje.
90+1'
V té první nastavené minutě mohl přidat pojistku Matěj Vydra, který dostal dobrý pas do vápna, poté ale ranou z úhlu trefil jen brankáře Reichla, který proti němu dobře vyběhnul.
90'
Hlavní rozhodčí ve druhém poločase nastaví nad rámec normální hrací doby pět minut.
89'
Tím hráčem je explzeňský Matěj Hybš, který se nemůže příliš postavit na nohu, ale ukazuje, že je chlap a v zápase pokračuje, jelikož trenér Veselý již střídat nemůže.
88'
Na hřišti zůstává ležet jeden z hostujících hráčů, k němu již spěchají kluboví lékaři, chvilku se nyní hrát nebude.
86'
Erik Prekop se snažil se zápasem ještě něco udělat, navedl si míč do vápna, jeho střelu ale lapil s ledovým klidem brankář Staněk.
85'
Hráči Viktorie stále kontrolují hru, jenomže Staňkovi nyní nevyšel odkop od své branky a hrát tak mohou po delším čase opět hosté z hlavního města.
84'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Matěj Vydra,
ze hřiště odchází Erik Jirka, přichází Jan Kopic.
84'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Adam Kadlec, přichází Matyáš Kozák.
82'
Chorý selhal v obří tutovce
82'
Neuvěřitelný Michal Reichl v brance Bohemians! Jan Kliment se po podrém presinku dostal k míči, ten posléze Chorému naservíroval jak na zlatém podnose, jenomže Reichl předvedl zákrok zápasu.
81'
Hra se zatím odehrává na útočné polovině Viktorie, hosté se nemohou vůbec dostat k balonu, Plzeň hru dobře kontroluje.
80'
Před námi je posledních deset minut normální hrací doby, dočkáme se ještě nějakého dramatu?
79'
Cadu špičkou kopačky ještě dosáhl na centrovaný balon, odražený míč měl následně na hlavě Pavel Šulc, v obtížné situaci nicméně míč do sítě nedostal.
78'
Hra se začíná čím dál více kouskovat, tentokrát Erik Prekop podrazil Lukáše Hejdu, který mu nasadil protisměrnou kličku, se kterou hráč Bohemky vůbec nepočítal.
77'
Hosté rozehrávali rohový kop, ten ale kopli prachbídně, výsledkem toho byl jen rychlý brejk, který táhl Pavel Bucha.
77'
Dnešní utkání sleduje 9156 diváků.
76'
Cadu hledal v pokutovém území naběhnutého Chorého, ten po souboji skončil na trávníku, ale dle rozhodčího dovoleným způsobem. I z tribuny se zdálo, že šlo o férový chlapský souboj tělo na tělo.
75'
I Pavel Šulc šel do souboje nohama napřed, a přestože svého soupeře netrefil, tak hlavní rozhodčí mu píská nedovolený zákrok.
74'
Erik Jirka si nechtěl na pravé straně nijak komplikovat život, tak míč raději zahrál zpět na jistotu až ke svému brankáři.
73'
Lukáš Kalvach ostře zajel do soupeře, ani v tomto případě hlavní rozhodčí neuděluje žlutou kartu.
72'
Erik Prekop se dostal přes Jirku, poté ale nepřesně předal míč na levé straně a ten doputoval až do zámezí, jelikož všichni hráči v černém k němu měli hodně daleko.
70'
Pavel Šulc se uvolnil na pravé straně pokutového území, následně naservíroval míč Janu Klimentovi, ten však trestuhodně přestřelil bránu.
70'
Ruka to sice byla, avšak Martin Dostál si jí sám trefil po nepovedeném odkopu, takže vše v rámci pravidel.
69'
Dostál si nastřelil vlastní ruku, penalta z toho nebyla
69'
Na druhé straně jako jeden muž zařvali fanoušci za bránou "ruka", vrátí se k této situaci hlavní rozhodčí a bude se kopat penalta?
68'
Ani další akce hostujícího celku nedopadla dle představ, odkopávat od své branky tak může Jindřich Staněk. Ten zatím dnes čelil jen jedné vážnější střele.
66'
ze hřiště odchází Ibrahim Traoré, přichází Pavel Šulc.
66'
ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Ladislav Mužík.
65'
Erik Jirka hledal na zadní tyči Ibrahima Traorého, ten se sice k hlavičce dostal, ta nicméně nebyla pro brankáře Bohemky nikterak nebezpečná.
64'
Na druhé straně se dobré pozice dostal Jan Matoušek, parádně ale opět zasáhl stoper Dweh, který se vložil do rány hostujícího hráče a za jeho počin mu poté brankář Staněk mohl jen poděkovat.
63'
Kliment tentokrát role obrátil, předal míč na pravou stranu Chorému, který ale svým centrem našel jen připravené rukavice brankáře Reichla.
61'
Sampson Dweh si opět poctivě splnil své obranné povinnosti, včasným odkopem ani tentokrát hosty nepustil ani do náznaku šance.
60'
A Miroslav Koubek mohl mít zlatou ruku, jelikož po pár vteřinách Chorý přiťukl míč právě Klimentovi, jehož rána z hranice vápna skončila jen těsně vedle brány.
59'
ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Jan Kliment.
59'
Robin Hranáč udělal dvě rychlé kličky, při té druhé ho podkopl Hůlka.
58'
Antonín Křapka nepřesně předal míč na pravou stranu, míč se tak zadarmo vrací na kopačky hráčů Viktorie. Konkrétně Sampson Dweh bude míč vhazovat zpět do hry.
57'
Lukáš Hejda chtěl dloubákem najít v pokutovém území Erika Jirku, ten to měl nicméně ve vápně hodně složité, míč si tak vzal bez problémů Michal Reichl.
55'
Hosté opět v náběhu, tentokrát ale byli až příliš rychlí, pomezní rozhodčí totiž odmával ofsajd.
54'
Michal Beran si pro sebe ukořistil balon na levé straně, následně si všiml volného Martina Dostála na zadní tyči, jeho hlavička šla jen těsně vedle brány Staňka.
53'
Denis Vala si chtěl obhodit obránce, to se mu nicméně nepovedlo, ani tentokrát tak hosté z hlavního města branku Staňka neohrozí.
52'
Vše vyřešeno, hra může pokračovat z vesela dále. Hosté budou vhazovat míč na půlce hřiště.
51'
Zelený kouř z dýmovnic je velmi silný, hlavní rozhodčí usoudil, že není dobrá viditelnost, hráče tak odvolává ke svým střídačkám.
50'
Na startu padesáté minuty si našel odražený balon Cadu, jeho centr byl nicméně přetažený. Po zpětném nákopu fauloval Tomáš Chorý brankáře Reichla.
49'
Fanoušci Plzně si na úvod druhé půle připravili hezké choreo, fanoušci filmového Matrixu se v něm určitě najdou.
48'
Sampson Dweh zatím hraje velice dobře a ne jenom dneska. Tentokrát nepustil hosty do akce po pravé straně, přesně načasovaným skluzem obral soupeře o balon.
47'
Na druhé straně si kulatý nesmysl bez větších potíží pro sebe uzmul Jindřich Staněk, který ho poté dlouhým odkopem rozehrál zpět do hry.
46'
Tomáš Chorý byl zcela sám na pravém křídle, přestože měl hodně času si připravit míč k centru, tak ten se mu vůbec nepovedl.
46'
ze hřiště odchází Daniel Köstl, přichází Denis Vala,
ze hřiště odchází Jan Kovařík, přichází Martin Dostál.
46'
Oba celky se již opět vrací v Doosan Aréně na trávník, druhý poločas již klepe na dveře.
Je za námi první poločas, který nakonec nabídl dvě branky. Skóre otevřel již v deváté minutě Durosinmi, který se prosmýkl obranou klokanů a následně udělal kličku i brankáře Reichlovi. Vedení Viktoriánů zdvojnásobil těsně před odchodem do šaten brazilec Cadu, který se z hranice vápna snad nemohl trefit přesněji. Pokud chtějí hosté se zápasem ještě něco udělat, ve druhé půli budou muset o hodně přidat.
45'
Caduova bomba nabrala po teči nechytatelný směr, 2:0
45+2'
45+1'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví nad rámec normální hrací doby jednu minutu.
45'
Plzeň právě vstřelila branku!
Tak to byla fotbalová paráda! Tomáš Chorý dostal přihrávku do běhu, poté ale s míčem zastavil, předal ho CADUOVI, který si naběhl do středu a fantastickou ranou se trefil přesně do pravé šibenice.
44'
Jan Matoušek se po rychlé přihrávce chtěl řítit do šance, jenomže v nejméně vhodnou dobu ho zradila rovnováha. Míč si tak v pohodě sebral Jindřich Staněk.
43'
Rafiu Durosinmi nepustil daleko Prekopa, kterému míč včasným načasovaným skluzem odpálil do zámezí. Hosté budou alespoň vhazovat balon zpět do hry.
41'
Lukáš Kalvach centroval na zadní tyč, kde byl právě Tomáš Chorý, ten se k míči ovšem nedostal, odkopávat od své branky tak bude pouze brankáře Michal Reichl.
40'
Antonín Křapka zasáhl rukou do obličeje Tomáše Chorého, hlavnímu rozhodčímu tento střet neunikl a odpískal volný přímý kop.
39'
Hosté zůstali nastěhováni na útočné polovině, následný rohový kop ale odpálil do bezpečí z vápna Pavel Bucha.
38'
Viktoriány zachránila tyč po tečované ráně Hybše
38'
Pražany dělilo jen pár centimetrů od vyrovnání. Matěj Hybš si našel odražený balon, jeho rána byla posléze ještě tečovaná do protipohybu Jindřicha Staňka, explzeňský hráč nakonec orazítkoval jen brankovou konstrukci.
37'
Tomáš Chorý to myslel dobře, chtěl oslovit nabíhajícího Durosinmiho, na poslední chvíli ale obrana Bohemky jeho přihrávku dokázala zablokovat.
36'
A další faul, Cadu ve středu pole naložil Eriku Prekopovi a od hlavního rozhodčího dostává varování, že příště už bude trestat žlutou kartou.
35'
Pavel Bucha si našel prostor na hranici pokutového území, jeho táhla vylekala brankáře Reichla, ten nakonec míč konečky prstů vyrazil na rohový kop. Ten si posléze obrana Bohemians pohlídala.
34'
Brankář Reichl odkopl míč od své branky, Sampson Dweh následně v souboji povalil svého spoluhráče Traorého, kterému se nejprve vůbec nechtělo zpět na nohy.
32'
ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Vojtěch Smrž.
31'
Durosinmi dostal hezký balon do vápna, útočník Viktorie si posléze počkal na náběh Erika Jirky, tomu byl míč nakonec ale odcizen.
30'
Máme za sebou půl hodinu hry, k vidění byla zatím jedna branka, kterou vstřelil Durosinmi. Plzeň je nicméně daleko aktivnějším celkem, tudíž vedení je naprosto zasloužené, jenomže i hosté už měli svou šanci na srovnání.
28'
Lukáš Hejda rozehrál další rohový kop, tentokrát našel na úrovni penalty hlavu Lukáše Hejdy, jeho slabý pokus nicméně přistál jen v rukavicích Reichla.
27'
Erik Jirka tentokrát hezkým lobem našel v pokutovém území Pavla Buchu, ten se pokusil vystřelit, jenomže velmi brzy u něho byli hned dva protihráči.
26'
Chorý na hranici pokutového území přiťukl míč Lukáši Kalvachovi. Ten si vzápětí navedl míč do středu na střelu, jeho rána se mezi tři tyče ovšem nevešla.
25'
Na druhé straně domácí Viktoria rozjela rychlý brejk, Durosinmi hledal na pravém křídle naběhnutého Erika JIrku, tomu ovšem po špatném prvním dotyku utekl balon až do zámezí.
24'
Daniel Köstl chtěl na pravé straně zrychlit hru, jeho přihrávku ovšem nikdo z hostujících hráčů nepochopil.
22'
Na druhé straně bylo odhaleno ofsajdové postavení, veškeré vzrušení tak bylo zcela zbytečné.
21'
Faul plzeňského týmu ve středu pole, hostujícímu hráči se nejprve nechtělo zpět na nohy, ale vypadá to, že hostující trenér ještě střídat nebude muset.
20'
Na začátku dvacáté minuty rozehrál Kalvach standardku centrem na zadní tyči, tam si naběhl Sampson Dweh, v těžké pozici ale branku soupeře přestřelil.
19'
Lukáš Kalvach byl podražen na hranici pokutového území, před Plzní se tak otevírá slušná možnost zvýšit skóre.
18'
Tomáš Chorý chtěl z jedničky najít Lukáše Hejdu, přihrávka se mu avšak vůbec nepovedla, hosté tak budou zadarmo vhazovat u půlicí čáry.
17'
Odkop Jindřicha Staňka prodloužil hlavou Tomáše Chorý, Durosinmi se tentokrát k míči nedostal, hosté se tak pokouší rychle obrátit hru na druhou stranu.
16'
V Doosan Aréně už mohlo být vyrovnáno. Centr z levé strany si našel na zadní tyči hlavou kapitán Lukáš Hůlka, jeho ránu ovšem reflexně vyrazil Jindřich Staněk.
14'
Pavel Bucha vybojoval míč u postranní čáry, poté si ve vápně narazil s Chorým, vystřelit nicméně nedokázal. To se povedlo až Jirkovi, který si našel odražený balon, jeho rána ale šla vysoko nad branku.
12'
Cadu dostal fantastickou přihrávku z vlastní poloviny hřiště přímo do běhu, brazilský hráč si posléze opět poradil hezkou kličkou s obráncem, tentokrát ale akce Viktorie ztroskotala na nepřesném centru.
11'
Hosté se pokusili bleskově odpovědět, jenomže Adamu Kadlecovi nevyšel centr dle představ. Odkopávat od své branky tak bude pouze Jindřich Staněk.
9'
Durosinmi senzačně proletěl vápnem a skóroval, 1:0
9'
Domácí jdou v deváté minutě do zaslouženého vedení. Po dlouhém autu prodloužil míč Ibrahim Traoré, RAFIU DUROSINMI se posléze prosmýkl mezi dvěma obránci, čímž se dostal sám před gólmana, Reichlovi nasadil kličku do středu hřiště a útočník Viktorie následně dopravil míč do prázdné brány.
8'
Hosté se poprvé na delší časový úsek dostali na útočnou polovinu hřiště, Daniel Köstl chtěl vybojoval rohový kop, to se mu nicméně nepovedlo.
7'
První velká příležitost Viktorie Plzeň. Balon propadl v pokutovém území až ke Caduovi, ten se hezkou zasekávačkou zbavil obránce, následně jeho rána měla ale špatnou rotaci míče. V hledišti to však jen zahučelo.
6'
Pavel Bucha si dal valčík s balonem, následně ho přesně předal Lukáši Hejdovi, jenž byl sám na pravém křídle, ve vápně se ale Chorý k hlavičce nedostal.
5'
Následoval ovšem rohový kop, který rozehrál Lukáš Kalvach. Míč propadl až na zadní tyč, kde byl Ibrahim Traoré, jeho sražený centr si ovšem uzmul do svých rukavic brankář Reichl.
4'
Domácí se stále snaží nějakou cestu k brance Reichla. Hráči Bohemians zatím brání velice spolehlivě, nic se na tom nezměnilo ani po centru Cadua z levé strany.
3'
Hosté se zatím k balonu prakticky nedostali, pouze dvakrát, avšak v obou případech ho bleskově odkopli zpět na kopačky hráčů Plzně.
2'
Rafiu Adekunle Durosinmi tentokrát míč dohodil až do pokutového území, kde si ho zpracoval Pavel Bucha, ten nicméně už ho posléze nedokázal předat dále.
1'
Sampson Dweh hodil dlouhý aut na Chorého, výsledkem je ovšem jen další autové vhazování.
1'
Hlavní rozhodčí poprvé pískl do píšťalky, což značí jediné, dnešní zápas může být odstartován – pojďme na něj! Na úvod se sluší ještě podotknout, že v minulé sezóně tu hráči Bohemians dvakrát vyhráli, dočkají se i do třetice nebo jim to domácí vrátí i s úroky?
1'
Výkop budou mít na starosti hosté z hlavního města.
Viktoria bude v prvním poločase útočit zprava doleva. Na úvod tak oba celky budou hrát proti svému kotli. I Bohemians tu mají slušnou podporu ze svých řad.
Vše je připraveno, oba týmy už míří na zelený pažit, který je ve velmi dobré kondici. Plzeň bude hrát v klasické červenomodré kombinaci, Pražané jsou celí v černém.
Na trávníku nám skončilo rozcvičení obou celků, za deset minut se nicméně hráči na trávník opět vrátí a pak to již vypukne.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Cadu, Bucha, Traoré, Kalvach, Jirka – Durosinmi, Chorý.
Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – Paluska, Kliment, Kopic, M. Vydra, Řezník, Mosquera, Jemelka, Šulc, Holík.
Trenér: Miroslav Koubek.

Bohemians Praha 1905: Reichl – Ad. Kadlec, Křapka, Hybš – Köstl, Hůlka (C), R. Hrubý, Kovařík – Jan Matoušek, Beran – Prekop.
Náhradníci: Valeš, Soukup – Jindřišek, Mužík, M. Dostál, Vala, M. Kozák, Smrž.
Trenér: Jaroslav Veselý.

Rozhodčí: Všetečka – Nádvorník, Hádek.
Krásné nedělní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny fotbalové fanoušky u textového přenosu sedmého kola, ve kterém Viktoria Plzeň přivítá v Doosan Aréně tým Bohemians Praha 1905.

Viktoria Plzeň se dostává do slušné formy. V Evproské konferenční lize vyhrála pět ze šesti kvalifikačních zápasů, na podzim se tak může těšit na skupinu evprovských pohárů, na západ Čech dorazí Dinamo Záhřeb, Astana a Ballkani. Ve FORTUNA:LIZE úvod tak slavný nebyl, nejprve prohrála Plzeň v Teplicích 0:1 a následně jen doma remizovala s Hradcem 1:1. V posledních třech zápasech již nicméně Viktoriáni vyválčili devět bodů. Nejprve porazili ostravský Baník 3:1, poté loupili na jihu Čech, kde vstřelili pět branek Českým Budějovicícm a před čtrnácti dny v těsné bitvě porazili Olomouc 2:1. Minulý víkend červenomodří nehráli, jelikož kvůli play off v Evproské konferenční lize si duel v Mladé Boleslavi odložili.

Bohemians Praha si letos také užila slávu v podobě kvalifikace o evropské poháry, avšak jejich cesta skončila již ve druhém předkole. Na jejich síly byl norský celek Bodo/Glimt. V domácí soutěži zatím patří klokanům s devíti posbíranými body sedmé místo. Pražané na úvod ligy vyhráli v Pardubicích 1:0, jenomže následně doma klopýtli s Teplicemi 1:2. I druhý výjezd dopadl lépe pro zelenobílé, když těsně 1:0 vyválčili tři body v Liberci. Vzápětí následovaly dvě porážky, ve kterých klokani nedali ani gól, nejprve doma se Slováckem 0:1 a o týden později v Českých Budějovicích 0:3. V minulém kole ale svěřenci trenéra Veselého zabrali, když poprvé v Ďolíčku vyhráli, Hradec Králové porazili 2:1.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, zápas začíná úderem šesté hodiny večerní, hezkou zábavu vám přeje Jakub Štěrba.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.