FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Jablonec - 6. srpna 2023   15:00

0:0
(0:0)

Grigar – S. Dramé, Chaloupek, J. Hora II (57. Krsmanović) – Radosta, Jukl, L. Mareček, Urbanec – Trubač (C) (81. Bílek) – Fila (57. Jásir), Gning (89. Vachoušek).
Mucha – Beránek, Křišťan, Cykalo.
Machálek – Kotalík, Antoníček
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
5 258 diváků
Hanuš – Martinec, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Kratochvíl (65. Považanec), F. Souček – Pleštil (65. Alégué), Jovović (71. Čanturišvili), Chramosta (C) – Drchal (90+3. Schön).
Fendrich – Houska, Hübschman, Nykrín, Slávik.
Hanuš

SESTŘIH: Teplice - Jablonec 0:0. Po čtrnácti vzájemných duelech se urodila remíza

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 3:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 16:14.
Souboj Teplic s Jabloncem končí bez branek, což je zasloužený výsledek zápasu, v němž jsme viděli minimum vyložených příležitostí. Tu největší zahodil už v úvodu zápasu Abdallah Gning.
90+5'
90+5'
Mareček to zkoušel přímo na branku, ovšem vysoko ji přestřelil a rozhodčí Machálek vzápětí okamžitě ukončil tento zápas.
90+4'
Po faulu na Jásira budou domácí zahrávat ještě jednu standardní situaci, zřejmě poslední v dnešním zápase.
90+3'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Patrik Schön.
90+3'
Následně se neujal rohový kop Krsmanoviće.
90+2'
Marečkova střela z volného kopu byla zdí přizvednuta nad branku.
90+1'
Po faulu Jana Chramosty na Michala Bílka budou Teplice zahrávat standardní situaci nedaleko pokutového území soupeře.
90+1'
Rozhodčí Machálek oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty.
89'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Tadeáš Vachoušek.
87'
Po centru z pravé strany došlo k nepříjemnému střetu Abdallaha Gninga s Janem Hanušem, oba hráči vyžadují ošetření.
85'
Nepřesný centr Součka doputoval za teplickou branku, rozehrávat bude Tomáš Grigar.
84'
Skákavou střelu Krsmanoviće zachytil do své náruče Jan Hanuš.
83'
Po faulu na Matěje Radostu bude následovat standardní situace pro Teplice ve vzdálenosti nějakých třiceti metrů od branky.
82'
Tekijaškiho kolmý pas na Chramostu po pravé straně hřiště neměl špatné parametry, zkušenému útočníkovi se jej ale přeci jen nepovedlo zkrotit ve hřišti.
81'
Daniel Trubač předává kapitánskou pásku Lukáši Marečkovi.
81'
ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Michal Bílek.
81'
Z rohového kopu Jablonec nikterak nezahrozil.
80'
Václav Drchal v pokutovém území Teplic vybojoval rohový kop.
79'
Krsmanovićův centr ze standardní situaci nenašel nikoho ve žlutomodrém, pak se na levém křídle neprosadil ani Trubač.
78'
Po faulu Hurtada na Roberta Jukla budou domácí zahrávat standardní situaci od postranní čáry.
77'
Jablonec v posledních minutách hýří aktivitou, teď se do zajímavé pozice dostal Alegue, jeho rána ze střední vzdálenosti ale také letěla příliš vysoko.
75'
Alegue přesnou přihrávkou našel v pokutovém území Chramostu, jeho rána bez přípravy proletěla mnoho metrů nad teplickou brankou.
74'
Čanturišvili potáhl míč podél pokutového území, pak svoji střelou jen trefil bránícího Dramého.
73'
Čanturišviliho centr si pohlídal Tomáš Grigar a schoval míč do svých rukavic.
71'
ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Vachtang Čanturišvili.
70'
Po luxusní kombinaci Sklářů ve stylu La Ligy pálil Gning těsně vedle!
70'
Nadějná možnost Teplic! Dramého přihrávku si v pokutovém území našel Jásir, zpětnou přihrávkou našel Gninga, tomu ale střela vůbec nevyšla a mířila daleko vedle branky.
70'
Rohový kop Teplic, na Marečkův centr si naskakoval Jásir, ovšem ve skrumáži neměl šanci na úspěch.
68'
Centr Tekijaškiho odvrátil Štěpán Chaloupek na jablonecký roh.
67'
Jásirovi je u postranní čáry pískán faul na Hurtada, Egypťanovi se výrok rozhodčích moc nelíbí.
66'
Po přihrávce Polidara do pokutového území se míč odrazil k Drchalovi, jeho střela z otočky je zablokována.
65'
ze hřiště odchází Dominik Pleštil, přichází Alexis Alégué.
65'
ze hřiště odchází Miloš Kratochvíl, přichází Jakub Považanec.
65'
Trubač zezadu podrazil Chramostu, proti žluté kartě nemůže říct vůbec nic.
63'
Gól Kratochvíla zničil ofsajd, skóre se nezměnilo
63'
Hosté se poprvé radovali ze vstřelené branky, když po standardní situaci hlavičkoval Hurtado a odražený míč nasměroval do sítě Miloš Kratochvíl, rozhodčí však viděli zřejmě Hurtadův ofsajd.
62'
Na trávníku se přiostřuje, teď se po srážce s Krsmanovićem těžce zvedal na nohy Chramosta.
61'
Marečkově centru ze standardní situace se Jablonečtí ubránili.
60'
Daniel Trubač byl nedovoleně atakován Hurtadem a bude muset být ošetřen, Hurtado inkasuje žlutou kartu.
59'
Jásir dokázal kolem Kratochvíla proniknout po pravé straně pokutového území, pak ale nepřesně přihrával před branku.
58'
Po teplickém centru z pravé strany je před brankou pískán faul Muhamedu Jásirovi.
57'
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Muhamed Jásir.
57'
ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Nemanja Krsmanović.
56'
Polidarův přetažený centr našel naprosto osamoceného Drchala, ten ale místo střely volil přihrávku před branku, která postrádala přesnost.
56'
Teplice chystají dvě střídání, do hry by měli přijít Nemanja Krsmanović a Muhamed Jásir.
55'
Teplice se dostaly k rohovému kopu, po Trubačově centru Štěpán Chaloupek v záklonu hlavičkoval mimo branku.
54'
Hra se výrazně zrychlila, teď to zkoušel Jablonec průnikem Chramosty po pravé straně pokutového území, následná přihrávka ale mířila do prostoru, kam si nenabíhal žádný ze spoluhráčů Chramosty.
53'
Trubač zblízka nepřeloboval Hanuše
53'
Po rychlém teplickém brejku se do zakončení marně tlačil Daniel Trubač. Ten už se dostal za hostující obránce, ke střele jej ale nepustil pozorný brankář Hanuš.
53'
Jovovićův centr ze standardní situace si v pokutovém území našel Hurtado, hlavičkoval ale jen k Tomáši Grigarovi.
51'
Abdallah Gning si při průniku k pokutovému území pomohl faulem proti Hurtadovi, nedovolené zákroky Gninga stále přibývají.
50'
Utkání sleduje 5 258 diváků.
49'
Famózní Grigar v extrémní tutovce vychytal Chramostu
49'
Hosté znovu zaútočili do otevřenější obrany Teplic, Jovović prostrčil míč na Chramostu, proti němu ale stačil včas vyběhnout Tomáš Grigar a zblízka už se Chramosta prosadit nedokázal.
48'
Po Pleštilově skvělé práci pálil z dobré pozice Kratochvíl
48'
Dominik Pleštil potáhl míč po volném prostoru na pravém křídle, pak přihrál Kratochvílovi, jenž běžel z druhé vlny, v tísni ale vysoko přestřelil. Hosté se pak marně dožadovali odpískání penalty za údajný faul na Kratochvíla.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas severočeského derby mezi Teplicemi a Jabloncem nepřinesl nikterak záživnou podívanou, skóre tak zůstává bezbrankové. Jasně největší šanci zahodil v 11. minutě Abdallah Gning.
45+1'
45+1'
V pokutovém území Teplic si palebnou pozici našel Polidar, mířil ale značně nepřesně.
45+1'
Rozhodčí Machálek k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.
44'
Teplice se rohovému kopu ubránily, Gning pak vyrazil do rychlého brejku, kde jej nejdříve Souček přibrzdil jasným faulem, po němž rozhodčí Machálek zprvu ponechal výhodu, následně Gninga už čistěji zastavil Hurtado, přesto se Jan Machálek vrací k Součkově faulu a ukazuje mu žlutou kartu.
44'
Pleštil se nedostal k nákopu do pokutového území, pak ještě z dálky střílel Chramosta, jeho pokus je sražen k rohovému praporku.
42'
Čtvrtý rohový kop Teplic zahrával Trubač, u přední tyče odhlavičkoval míč Kratochvíl, pak ale ještě balón propadl před brankou, ovšem do zakončení se domácí nedostali.
40'
Jablonec mohl z vyhraného Součkova souboje vytěžit brejk dva na jednoho, Pleštil si ale špatně předkopl míč a výborným zákrokem mu jej ukopl Chaloupek. V tandemu naprosto osamoceně běžící Drchal mohl jen smutnit.
38'
Velmi nepovedená souhra domácích na levém křídle končí jen odkopem od branky Jana Hanuše.
37'
Gning byl při průniku podél postranní čáry přidržen Martincem, marně se pak dožadoval žluté karty pro jabloneckého obránce.
37'
Hurtado byl faulován na středové čáře, rozehrávat může Jablonec.
35'
Jablonec se dostal ke svému druhému rohu, z rychlého rozehrání ale nevytěžili vůbec nic.
34'
Polidarova technická střela byla příliš pomalá, Tomáš Grigar si tak pro míč snadno doběhl.
33'
Zatímco je Jovović ještě ošetřován, tak u míče diskutují rozehrání standardní situace Chramosta, Souček a Polidar.
32'
Vladimir Jovović byl faulován Jakubem Horou v blízkosti pokutového území Teplic, domácí obránce navíc inkasuje žlutou kartu.
31'
Trubačův rohový kop si před brankou našel Haiderson Hurtado, neujal se pak ani následný Marečkův centr.
30'
Urbancův centr Nemanja Tekijaški srazil na rohový kop, třetí ve prospěch Teplic.
29'
Jan Chramosta vybojoval míč u pokutového území soupeře jen pomocí šlapáku, rozehrávat může Tomáš Grigar.
28'
Abdallah Gning se příliš vehementně zkoušel dostat k míči přes Hurtada, z dosavadních osmi faulů jdou na konto domácího útočníka hned tři.
26'
Jan Chramosta si zpracoval odražený míč a vypálil zpoza pokutového území, pohotovou ránu kryje Tomáš Grigar.
24'
Po druhém rohu se míč odrazil k naprosto volnému Gningovi, tomu se ale vůbec nepovedlo míč zpracovat, či vystřelit a přišel o něj.
23'
Trubač vytvořil palebnou pozici pro Radostu, jeho střela sražena na roh
23'
Po povedené individuální akci Trubače si střeleckou pozici našel Radosta, do rány se mu ale položil Chramosta a srazil ji na druhý rohový kop v rychlém sledu.
23'
Marečkově rohovému kopu se hosté celkem bezpečně ubránili, Teplice se ale ujaly odraženého míče.
22'
Teplice vybojovaly vůbec první rohový kop zápasu.
21'
Polidarův centr propadl před brankou, hosté se ale do zakončení nedostali, to se jim povedlo až o chvíli později při dalekonosné ráně Součka, tu ale zablokoval jeho spoluhráč Drchal.
20'
Dominik Pleštil byl přidržen u postranní čáry Jakubem Horou, Jablonec bude zahrávat standardní situaci.
19'
Jan Chramosta dostal přihrávku mezi teplické obránce, ovšem nepovedlo se mu ji dobře zpracovat a volného míče se zmocnil Tomáš Grigar.
19'
Urbanec kroutil před branku zajímavý centr, jablonecká obrana si s ním ale poradila.
17'
Za pokutovým územím si našel střeleckou parketu Miloš Kratochvíl, do rány levačkou se mu stačil vložit Robert Jukl.
16'
Jablonci se nepovedlo vytěžit nic ani z dalšího závaru před Tomášem Grigarem.
15'
V pokutovém území se sice dostal k hlavičce Haiderson Hurtado, tak byl v těžké pozici a snažil se ještě posunout míč směrem k brance, tam před dotírajícími hosty pevně zachytil balón Tomáš Grigar.
14'
Po nedovoleném zákroku Daniela Fily na Jakuba Martince budou hosté rozehrávce standardní situaci ve vzdálenosti nějakých pětatřiceti metrů.
11'
V obří tutovce Gninga vychytal Hanuš
11'
Hned první střela zápasu přinesla obrovskou možnost! Jablonecká obrana se totiž najednou rozestoupila, Jukl z toho vytěžil přihrávku na volného Gninga, jenž se ocitl osamocen proti Hanušovi, jablonecký brankář si ale se střelou domácího útočníka dokázal poradit!
9'
Přetažený centr se Filovi nepovedlo vrátit před branku, žluto-modří budou pokračovat autovým vhazováním.
9'
Matěj Polidar nedovoleně naskočil do svého jmenovce Radosty, rozehrávat tentokrát mohou domácí.
8'
Druhý faul Gninga, domácí útočník se tentokrát provinil v souboji s Tekijaškim.
7'
Dlouhý výkop Tomáše Grigara se Gning snažil hlavou prodloužit do běhu Danielu Filovi, míč ale nasměroval jen k brankáři Hanušovi.
6'
Domácí se snažili zahrozit dlouhým autem Jakuba Hory, soupeř si s ním poradil.
5'
Úvod zápasu je velmi opatrný, oba týmy se ještě ani nepřiblížily pokutovému území soupeře.
3'
Pleštilovi se u postranní čáry nepovedlo zpracovat přihrávku, míč mu odskočil do zámezí a vhazovat mohou Tepličtí.
2'
Gning u postranní čáry nedovoleně atakoval Hurtada, rozehrávat mohou hosté.
1'
Ve vzájemných zápasech nehrozí žádný barevný konflikt, oba celky tak hrají ve svých tradičních kombinacích.
1'
Úvodního výkopu se ujali domácí a je rozehráno!
1'
Před zápasem je oceněn Jiří Sedláček, bývalý teplický brankář nedávno oslavil osmdesáté narozeniny.
Trojice rozhodčích v čele s Janem Machálkem přivedla fotbalisty na trávník, start utkání se pomalu blíží.

FK Teplice: Grigar – S. Dramé, Chaloupek, J. Hora II – Radosta, Jukl, L. Mareček, Urbanec – Trubač (C) – Fila, Gning.
Náhradníci: Mucha – Krsmanović, Beránek, Bílek, Křišťan, Jásir, Vachoušek, Cykalo.
Trenér: Zdenko Frťala

FK Jablonec: Hanuš – Martinec, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Kratochvíl, F. Souček – Pleštil, Jovović, Chramosta (C) – Drchal.
Náhradníci: Fendrich – Alégué, Houska, Hübschman, Čanturišvili, Považanec, Nykrín, Schön, Slávik.
Trenér: Radoslav Látal

Rozhodčí: Machálek – Kotalík, Antoníček.
FK Jablonec

Jablonec vzhledem k výstavbě nového trávníku rozehrává sezónu zápasy na hřištích soupeřů, v domácím prostředí se představí až v příštím čtvrtém kole. Na cestách zatím uhrál jeden bod ze dvou zápasů, když po prohře 1:3 v Mladé Boleslavi remizoval 0:0 v Pardubicích, když nedokázal využít dlouhou přesilovku po vyloučení domácího brankáře Kinského.

Rovněž Jablonečtí loni museli hrát skupinu o udržení, nakonec se propadly až na konečné třinácté místo, což bylo i za jejich dnešním soupeřem a barážovým pozicím se vyhnuli jen o tři body. Na druhou stranu značnou část svého náskoku ztratily až v momentu, kdy už měly jistotu udržení prvoligové příslušnosti.

V Teplicích se Jablonci celkem daří, když z posledních šesti zápasů tu dokázal vyhrát čtyřikrát, jedna z těch dvou porážek ale přišla v loňském vzájemném zápase, kdy Teplice dokázali udolat svého dnešního soupeře 3:2.
FK Teplice

Teplice měly na úvod soutěže velmi těžký los, když v prvních dvou kolech se střetli s pohárovými zástupci, ovšem z domácího zápasu s Viktorií Plzeň a venkovního na pražských Bohemians 1905 dokázali získat plný počet bodů a nečekaně se tak stali jediným týmem mimo pražská „S“, kterému se tento kousek povedl.

V loňské sezóně se přitom Teplice zachránily až díky velmi povedené skupině o udržení, kdy získaly deset bodů z pěti kol a o pět bodů se vyhnuly barážovým pozicím. V domácím prostředí se jim ale obecně dařilo velmi solidně, když z celkových osmnácti zápasů prohrály jen čtyři (7-7-4).
Hezké nedělní odpoledne při sledování přenosu z utkání třetího kola FORTUNA:LIGY, v severočeském derby Teplice přivítají Jablonec a budou se snažit navázat na úspěšný vstup do sezóny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.