FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Ml. Boleslav - 5. srpna 2023   15:00

Karviná
70' Mikuš
1:2
(0:2)
Ml. Boleslav
6' Jawo   • 19' Hilál

Ciupa – Čurma (46. Ražnatović), Krčík, Svozil, Mikuš – Boháč (61. Moses), Budínský (C) – Memić (86. Franko), Bartl (61. Doležal), Papalelé – Akinyemi (61. Ezeh).
Neuman – Hošek, D. Žák, Málek, Bederka, Žídek.
Petřík – Matoušek, Leška
Městský stadion Karviná, Karviná
3 226 diváků
Trmal – An. Kadlec, Suchý, Karafiát, Suchomel – Sakala, Matějovský (C) (46. Ladra) – Jawo (82. Mašek), D. Mareček (82. D. Šimek), Kušej (77. Kubista) – Hilál (63. Pulkrab).
žlutá karta

FORTUNA: SESTŘIH: Karviná – Mladá Boleslav 1:2. Domácí proti Středočechům opět bez bodů, rozhodl Jawo

Utkání je u konce a hosté si odváží všechny body. Ve druhé půli se ale museli o svůj náskok strachovat, neboť začali hrát hodně opatrně, sami se dopředu moc nevydávali a přenechali iniciativu Karviné. Ta hrála s chutí a v 70. minutě byla odměněna snižující brankou z kopačky Rajmunda Mikuše. Domácí tým se pak hnal za srovnáním, jenže víc už tým nezvládl. Zápas tak skončil výsledkem 1:2, což znamená, že Karviná má po třech kolech tři body, zatímco Mladá Boleslav jich má plných sedm.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 3 226 diváků.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 11:4. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:22.
90+7'
90+7'
O malou chvíli později už Ladra vystřelil a ještě donutil Ciupu k zákroku.
90+6'
Ladra šperkoval akci u vápna příhrou na pravou stranu, ta byla zblokována.
90+5'
Za strkanici na půlce dostal žlutou kartu domácí Jaroslav Svozil.
90+5'
Zdržování gólmana Matouše Trmala už bylo přes čáru, byl potrestán žlutou kartou.
90+4'
Šimek tlačil přihrávku na malé vápno, obrana domácích zvládla míč odkopnout.
90+3'
Stále se hraje na polovině Karviné, ta by teď potřebovala rychlý kontr.
90+2'
Na trávníku teď leží hostující Mašek. Až se postaví, tak jeho spoluhráči rozehrají přímý kop.
90+1'
Mašek vhazuje na útočné polovině, ani on s tím nechvátá. Mladá Boleslav to už chce prostě ukopat za každou cenu.
89'
Trmal si koleduje o žlutou kartu, jeho odkop je totiž hodně pomalý. Rozhodčí má ale zatím trpělivost.
88'
Mikušův centr byl odvrácen a do odraženého míče se opřel Doležal. Mířil vedle.
87'
Na vysoký míč si ve vápně naskakovali Franko s Doležalem, jenže si trochu překáželi a jejich zakončení skončilo mimo.
86'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Matej Franko.
86'
Další karta pro hosty, za faul si ji prohlédl Tomáš Ladra.
85'
Papalelé chvíli ležel na trávníku, svou útočnou snahu zaplatil zraněním, bude ale pokračovat.
84'
A málem udeřilo na opačné straně. Po rychlém kontru přilétla příhra z pravé strany na vápno, kde si nabíhal Papalelé a jeho sklepnutí Trmal jen tak tak vyrazil!
84'
Přímák si vzal sám Ladra, jenže trefil pouze nohy hráčů ve zdi.
83'
A teď pozor, hosté mají po faulu na Ladru nebezpečný přímý kop kousek od hranice vápna.
82'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Daniel Mareček, přichází David Šimek.
82'
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Lukáš Mašek.
81'
Opět Ezeh, nyní ale chtěl přihrávat. Jeho pasu na levou stranu ale chybělo více přesnosti.
80'
Karviná stále více utahuje šrouby a touží po srovnání skóre. Hlavička Ezeha z vápna skončila nad břevnem.
78'
Důrazný souboj i na opačné straně, tentokrát se pokračuje bez přerušení a dopředu jde Karviná.
77'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází Vojtěch Kubista.
76'
Souboj o míč na malém vápně byl vyhodnocen jako faul na gólmana Mladé Boleslavi a domácím nepomohly ani mohutné protesty.
75'
Z dálky se do odraženého míče opřel Ezeh, vůbec mu to ale nesedlo a jeho rána se stočila od branky.
74'
Nákop na útočnou polovinu našel Doležala, ten se ve vápně dostal do souboje se Suchým a nechal se odstrčit. Faul to nebyl, už se hraje na opačnou stranu.
74'
Provinění domácí při útočné snaze, Trmal teď s rozehrou rozhodně nebude pospíchat.
72'
Další standardka pro domácí, opět přistál míč v pokutovém území, ranou přes hlavu se blýskl Papalelé, jenže u toho byl v ofsajdu.
70'
Rajmund Mikuš snížil na 1:2 a zdramatizoval závěr utkání
70'
Karviná právě vstřelila branku!
Je sníženo! Budínský rozehrál přímý kop, Suchý se snažil před Doležalem odhlavičkovat, jenže míč poslal přesně k nohám RAJMUNDA MIKUŠE a ten ranou po zemi prostřelil úhel vykrývajícího Trmala – 1:2!
70'
Další karta na straně Mladé Boleslavi, za tvrdý souboj byl potrestán Matěj Pulkrab.
68'
Karviná začíná stupňovat svůj tlak, zatímco hosté hrají hodně pasivně a jen staticky brání.
66'
Šance Karviné! Memić centroval, jeden z obránců hostů míč přizvedl hlavou a ten přistál přesně u Papalelého. Jeho ránu z první musel krotit rychle se přemisťující Trmal.
65'
Máme tu teď lehce rozkouskovanou pasáž zápasu, což bude více vyhovovat hostům, ti nemusí nic hrotit.
64'
Nadzvednutá střela hostů, u své pravé tyče ale pohotově zakročil připravený Ciupa.
63'
ze hřiště odchází Abdalláh Júsuf Hilál, přichází Matěj Pulkrab.
61'
ze hřiště odchází Sebastian Boháč, přichází David Moses.
61'
ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Lucky Ezeh.
61'
ze hřiště odchází Daniel Bartl, přichází Martin Doležal.
60'
Máme tu krátkou pauzu a bude se dokonce ošetřovat. Na trávníku sedí hostující Jawo.
59'
Dlouhý nákop od Trmala skončil u hráčů Karviné, ti už zase otáčí hru opačným směrem.
57'
Ladra se v souboji o míč zbavil soupeře a poté přihrál na Marečka. Jeho střela z první šla přesně do míst, kde stál připravený Ciupa.
56'
Kombinace hostů levou stranou, narážečka na Jawa ale skončila v zámezí. Vhazuje Budínský.
54'
Ražnatović byl tvrdě atakován Jawem, tohle mohlo být klidně i za kartu. Je z toho ale jen přímý kop pro Karvinou.
54'
I za nepříznivého stavu se z tribun nese vytrvalé povzbuzování domácích fans, nicméně na hrací ploše v tuto chvíli ovládají hru hráči Mladé Boleslavi.
52'
Ciupa musel rychle z brankové čáry, aby dokázal pokrýt vysoký centr z levého křídla. A zvládl to na výbornou.
51'
Mladoboleslavští se teď usadili na útočné polovině a hledají cestu k vápnu.
49'
Až moc prudký pas na hostujícího Ladru, ten neměl šanci míč na hrací ploše zachytit. Ciupa bude odkopávat.
48'
Hned v úvodu druhé půle se blýskl střídající Ražnatović, jeho dalekonosná rána letěla kousek nad břevno.
46'
ze hřiště odchází Matej Čurma, přichází Andrija Ražnatović.
46'
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Tomáš Ladra.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Je za námi první poločas, na který budou chtít domácí co nejrychleji zapomenout. Už v šesté minutě totiž inkasovali, když se sice Ciupa po rychlé akci blýskl pohotovým zákrokem, ale proti ráně Lamina Jawa už byl krátký. V 19. minutě navíc sám zaváhal na hranici vápna, kde chtěl vzít míč do rukavic, jenže se nechal obehrál Abdalláhem Júsufem Hilálem a ten skóroval do prázdné branky. Až poté se karvinští dostali k několika akcím, jenže branku zatím netrefil a tak se do šaten odešlo za stavu 0:2.
45+3'
45+1'
Málem tu ale mohlo být snížení, chtělo to jen, aby Papalelého rána zpoza vápna šla na branku. Šlo to kousek vedle pravé tyče.
45'
Hosté se teď už nikam neženou, snaží se hlavně držet míč daleko od své branky.
44'
Už se zase hrálo na druhé straně a zpoza vápna zamířil Hilál několik metrů nad branku.
43'
Nepovedený centr karvinských z pravé strany, Akinyemi na míč čekal marně.
42'
Další karta na straně hostů, za nevybíravý zákrok byl potrestán Andrej Kadlec.
41'
Tak ne, ještě se zkoumalo video, zda by nakonec Matějovsky nedostal za faul kartu červenou, ale verdikt se neměnil.
40'
Chvíli se ještě ošetřovalo, už se ale Ciupa chystá k odkopu od vlastního vápna.
39'
Je tu první žlutá karta utkání, dostali ji hostující Marek Matějovský, když při pokusu vybojovat míč trefil soupeřovu nohu.
38'
Sledujeme teď celkem aktivní fotbal z obou stran, nuda to rozhodně není.
37'
Lehce prodloužený centr z pravé strany do vápna Karviné, na Hilála to ale bylo až moc vysoké.
35'
Domácí po své další možnosti reklamují roh po teči Suchého. Sudí však ukázali na odkop od Trmalovy branky.
33'
Karviná se nadechuje k náporu, poslední minuty je na trávníku rozhodně aktivnější a snaží se upravit nepříznivý stav.
32'
Krátký závar v pokutovém území Mladé Boleslavi. Po rozehrání přímého kopu se domácí dostali ke střele, ta však byla zablokována ještě před Trmalem.
30'
Hostující Andrej Kadlec si zpracoval a povedla se mu střela přes obránce. Ciupa si jej ale našel a prudkou ránu vyrazil před sebe.
29'
Z levé strany si lehce na střed seběhl Mikuš a zkusil to na vzdálenější tyč. I on mířil vedle.
27'
Z tribun se teď nese potlesk, domácí publikum ocenilo Memićovu střelu zpoza vápna. Ta šla nad břevno Trmalovy branky.
25'
Vše se přesunulo před Trmala a k míči se cpal Papalelé. Měl to však na dlouhou nohu a Trmal vše uklidnil.
24'
Zase Jawo, nyní po centru z pravé strany. Jeho hlavička skončila na břevně a poté kousek před brankovou čárou, jenže i kdyby skóroval, tak tato trefa by neplatila pro jeho ofsajd.
24'
Karviná si koleduje o další úder, nyní zakončoval Jawo a obrana domácích na poslední chvíli odkopla.
22'
Kušej se hrnul do dalšího útoku hostů, pomohl si však faulem a srazil Čurmu.
20'
Tohle není stav, který by se domácím zamlouval a z tribun se už nesou nespokojené a hodně nespisovné výkřiky.
19'
Chybu domácího brankáře potrestal Yusuf, 0:2
19'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hosté udeřili z protiútoku a už je to o dva! Svozil se snažil o hlavičkovou malou domů, na hranici vápna na míč čekal Ciupa, jenže se nechal až příliš snadno ošálit dotírajícím ABDALLÁHEM JÚSUFEM HILÁLEM, no a útočník Mladé Boleslavi snadno zakončil do prázdné branky – 0:2!
19'
Domácí Papalelé sse sice snažil o průnik, jenže proti trojici obránců neměl nárok.
18'
Trochu se nám na trávníku i přitvrdilo, nyní to předvedl hostující Jawo. Karviná rozehrává.
16'
Trmal se po trochu divoké malé domů dostal pod tlak a musel prakticky jen odkopnout do zámezí.
15'
Papalelé neprošel levou stranou k zakončení, na hranici vápna byl čistým způsobem odzbrojen.
13'
Hra se přesunula na opačnou stranu, Matějovský rozehrál roh a nevypadalo to vůbec zle. Míč proskákal vápnem, ale nenašel se nikdo, kdo by sklepával na Ciupovu branku.
12'
Opět to ale neklaplo, táhlý pas do pokutového území skončil mimo hrací plochu a Trmal může v poklidu odkopnout.
12'
Po Papalelého přistrčení rozehrává domácí celek přímý kop, dá se čekat pas před branku.
10'
Budínského centr nebyl pro Trmala těžkou písemkou, gólman hostů míč vyboxoval.
9'
Karvinští opět v útoku, nyní budou moci ohrozit branku rohovým kopem z pravé strany.
8'
Karviná se hned pustila do útočení, o míč však prakticky ihned přišla. Trmal rozehrává postupnou akci Mladé Boleslavi.
7'
Celá situace se ještě rychle zkontrolovala na videu, gól už však byl definitivně uznán.
6'
Hosté otevřeli skóre, rychlé vedení 0:1 zařídil Lamin Jawo
6'
Hosté jdou do vedení! Po rychlé akci levou stranou přišel centr do vápna, první střela trefila tyč, Marečkův pokus vyrazil pohotový Ciupa, ale pak se do míče opřel LAMIN JAWO a jeho tvrdá rána skončila pod břevnem – 0:1.
5'
Kousek před šestnáctkou napřáhl k dělovce Kušej, trefil ale pouze bránícího Boháče.
5'
Kombinace mezi Kušejem a Jawem skončila ještě velký kus před vápnem Karviné.
4'
A právě Matějovský rozehrál přímý kop z pravé strany, Suchý byl ovšem dobře pokrytý a míč skončil mimo hrací plochu.
3'
Následný centr hledal Akinyemiho, ten však nezakončil přesně. Matějovský už vyváží míč k půlce.
3'
Karafiát sice posunoval na svého gólmana, ten ale rozehrávat nemůže, neboť zanikl hvizd sudího, který odpískal přímý kop pro Karvinou.
2'
V úvodních okamžicích kombinují domácí hráči, zatím ale pouze na vlastní polovině.
1'

MFK Karviná: Ciupa – Čurma, Krčík, Svozil, Mikuš – Boháč, Budínský (C) – Memić, Bartl, Papalelé – Akinyemi.
Náhradníci: Neuman – Moses, Hošek, Ražnatović, D. Žák, Málek, Franko, Bederka, Žídek, Ezeh, Doležal.
Trenér: Lubomír Luhový

FK Mladá Boleslav: Trmal – An. Kadlec, Suchý, Karafiát, Suchomel – Sakala, Matějovský (C) – Jawo, D. Mareček, Kušej – Hilál.
Náhradníci: Šeda – D. Šimek, Žitný, Ladra, Fulnek, Pulkrab, Kubista, Mašek, Poulolo.
Trenér: Marek Kulič

Rozhodčí: Petřík – Matoušek, Leška.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Městském stadionu Karviná začne v 15:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jan Petřík, kterému budou na pomezí asistovat Lukáš Matoušek a Martin Leška. Čtvrtým rozhodčím byl nominován Tomáš Ulrich.
MFK Karviná

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě s třemi body, když nejprve na svém trávníku zdemoloval Zlín 4:1 a v minulém kole se vydal na půdu Olomouce. Zde karvinští neuspěli, už v první půli prohrávali po gólech Juliše a Zmrzlého a i když ještě před přestávkou snížil Papalelé, tak po pauze na konečných 1:3 upravil Navrátil.

FK Mladá Boleslav

Hoste mají po dvou kolech čtyři body a jsou na šestém místě. I oni v prvním kole vyhráli, když doma vyhráli 3:1 nad Jabloncem, aby pak taktéž doma remizovali 2:2 s Libercem. Ten vedl po půli po gólech Chaluše a Kulenoviče, ovšem po přestávce se mladoboleslavští zvedli a po trefách Pulkraba a Suchého srovnali na konečný remízový stav.
Dobré odpoledne u FORTUNA:LIGA. Společně se podíváme na utkání 3. kola mezi týmy MFK Karviná a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.