Je tu konec utkání 24. kola Fotbalové národní ligy mezi Viktorií Žižkov a MFK Karviná. Domácí fotbalisté přerušili šestizápasovou šňůru bez vítězství a doma na stadionu pod Žižkovským vysílačem porazili Karvinou 3:1. Od 13. minuty přitom prohrávali po brance Fischera, ještě do poločasu ale vývoj utkání otočili a ve druhém poločase pak výhru zpečetil gólem na 3:1 Petr Mareš.
90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
90
Začala poslední minuta normální hrací doby, u balonu jsou stále domácí fotbalisté. Celý stadion již čeká na závěrečný hvizd rozhodčího.
87
Domácí fotbalisté nyní v závěru utkání drží balon a nechtějí ho soupeři již půjčovat. Zatím jim to vychází na jedničku.
85
Dokonce zápasu chybí něco málo přes pět minut a již to nevypadá na žádné drama.
83
Utkání ve svém závěru začíná trochu postrádat tempo, zdá se, že je o vítězi rozhodnuto.
81
Hosté se ale nevzdávají a teď vrhají poslední zbytky sil do útoku. Viktorka ale zatím bez větších problémů své vedení drží.
79
Rychle se blíží závěr dnešního zápasu, už už to vypadá, že domácí fotbalisté si dvoubrankové vedení pohlídají a že si připíší první jarní vítězství.
77
Střídají také hosté. Odstupuje Ciku a nastupuje Vaclík.
77
Domácí střídají. Odešel Mareš a zahraje si Králík.
75
Další nebezpečí pro hostující bránu. Tentokrát je to již osmý roh pro domácí tým v dnešním utkání.
73
Hráči Žižkova jsou při chuti a ženou se opět do útoku.
71
Žižkov právě vstřelil branku!
Domácí fotbalisté druhou proměněnou penaltou zvyšují na 3:1, když se tentokrát k zahrávání penalty postavil PETR MAREŠ, který stejně jako Čermák v prvním poločase překonal hostujícího gólmana.
70
Nyní ale pozor. Rozhodčí Adam píská další pokutový kop pro domácí tým!
69
Střídání hostů. Hrací plochu opustil Fischer a nastupuje Limanovský.
69
Domácí fotbalisté mají možnost kopat další rohový kop. Jejich tlak začíná pomalu narůstat.
67
Domácí nyní svého soupeře opět trochu zatlačili, jenže do efektivního zakončení se znovu nedostali. Následuje odkop od hostující brány.
65
Hra se zatím ve druhém poločase odbývá nejčastěji v okolí půlící čáry. U míče je stále často dnes aktivní Mareš, který ale zatím žádnou další šanci nevytvořil.
63
Viktorka je ve druhém poločase stále více u balonu než soupeř. Je na ní ale vidět, že i přes vedení není zatím ve zcela ideálním rozpoložení.
62
Žlutou kartu nyní dostal domácí Besta.
61
Ani po rohu se ale tým italského kouče Favariniho neprosadil.
60
Žižkov měl možnost kopat přímý kop ze slibné pozice, následovat bude ještě rohový kop.
59
Máme za sebou prakticky hodinu utkání a stav zápasu stále hovoří pro domácí celek, který se dokázal oklepat z nepřesvědčivých jarních výsledků a poprvé na jaře vede.
56
Po centru do vápna se k zakončení dostal Fischer, mířil ale mimo.
55
Nyní budou mít možnost ohrozit bránu soupeře také hosté, je tu jejich druhý roh v dnešním utkání.
54
První střídání Žižkova. Odstupuje Zapalač a nastupuje Karaduz.
53
Po souboji u lajny získali hráči Viktorie autové vhazovaní, míč do hry uvedl Čermák.
51
Ve druhém poločase hra nemá zatím takové tempo jako v úvodním dějství. U míče jsou sice více hosté z Karviné, zatím ale daleko od brány soupeře.
49
Viktorka se dostala nyní k zahrávání pátého rohu v dnešním zápase, ten ale k ohrožení brány soupeře nevedl.
48
Domácí nechtějí v úvodu druhé půle udělat chybu a snaží se hrát opatrně s míčem na svých kopačkách.
46
Máme za sebou první poločas zápasu, po kterém musí být jednoznačně spokojení domácí. Ti sice od 13. minutě prohrávali, jenže za dvě minuty srovnali a poté necelých deset minut před koncem první půle dokonali obrat, když penaltu proměnil Čermák.
45+1
V nastavení ale zahrozili hosté, když se dostali až k brankové čáře. Jeden z útočících hráčů ale opustil s míčem hrací plochu a akce tím končí.
45
Blíží se konec poločasu a aktivní jsou stále domácí.
44
Po vzájemném souboji u lajny dostali žlutou kartu domácí Bartl a hostující Hottek.
44
43
Ke střele se dostal o chvilku později Mareš, ani tentokrát ale bránu soupeře netrefil.
43
Domácí se nyní vystavili do ofsajdu a hra je přerušena.
42
Individuálně se chtěl prosadit Ciku, padl ale k zemi a následně zahrál rukou a sudí Adam píská právě až tu hru rukou.
41
Rychle se blíží závěr prvního poločasu, u míče jsou stále domácí.
39
Kotyza byl faulovaný Hottkem a u míče budou domácí.
38
Hned po rozehrávce domácí znovu získali balon a ženou se do útoku.
37
PAVEL ČERMÁK pokutový kop bezpečně proměnil a domácí obracejí vývoj zápasu!
37
A nyní pozor, nyní je tu penalta pro domácí tým! Homola poslal k zemi Bartla a rozhodčí Adam nekompromisně píská pokutový kop.
36
Hostující Mišinský se dostal do ofsajdu.
34
Sobala poslal k zemi Kotyzu a může být rád, že také on nedostal žlutou kartu.
34
Besta hledal pasem Kaloda, ten si seběhl až mezi obránce, což se nakonec neukázalo jako nejlepší řešení. Následuje aut pro Karvinou.
32
Hra je nyní trochu rozháraná a na další zajímavé akce zatím čekáme.
30
Ciku vnikl do vápna a přestože mu Boháč skočil pod nohy, Ciku nechal nohy za sebou a trefil Boháče do obličeje. Následuje žlutá karta pro hostujícího záložníka.
29
Kalod sice napálil míč do Fialy a vypadalo to na roh, nakonec je z toho ale jen odkop.
28
Ke střele se dostal Hoffmann, jeho rána měla sice dobrou razanci, mířila ale mimo.
27
Tasič chtěl rozehrávat na levou stranu na Čermáka, míč byl ale nepřesný.
27
Mišinský fauloval Bodečka a rozehrávat mohou domácí fotbalisté.
26
Hosté musejí střídat. Zraněného Hofericu nahrazuje Mariusz Sobala.
24
Mareš zajel hloupě do Hoferici a dostává žlutou kartu.
23
Mareš byl faulovaný na polovině soupeře a u balonu tak budou nadále domácí.
22
Hosté se již počtvrté dostali do ofsajdu a u míče tak budou znovu domácí.
20
Míč dostal do dobré pozice Mišinský, rána mu ale vůbec nesedla a Boháče prakticky nezaměstnal.
18
Mišinský fauloval Bodečka a domácí mohou nadále útočit.
17
Těžiště hry se přesunulo na polovinu Karviné a u balonu jsou stále domácí.
16
Domácí rázem ožili a ženou se do útoku.
15
Po rohu Mareše se hlavou prosadil RICHARD KALOD a domácí celek rychle srovnává na 1:1!
15
Nyní budou domácí kopat rohový kop.
14
Domácí jsou inkasovanou brankou hodně zaskočeni a nedaří se jim.
13
Karviná právě vstřelila branku!
ROMAN FISCHER zůstal zcela nehlídaný uvnitř vápna a po centru od Hoffmanna v pohodě posílá hosty do vedení – 0:1!
11
Kalod nahrával Marešovi, ten byl s míčem již ve vápně, jenže jeho pokud byl zblokovaný Homolou na roh.
10
Mareš zkusil vypálil jen do zdi a následně se Mareš dostal podruhé k zakončení. Jeho druhé rána šla mimo.
9
Domácí se snaží být aktivní, nyní byl faulovaný Mareš a je tu přímý kop pro Žižkov.
7
Po rohu se k zakončení dostával Fischer, jeho rána byla zblokovaná mimo.
6
Fischer posílal balon do vápna soupeře, kde se Besta srazil se spoluhráčem Bodečkem a druhý jmenovaný se jen těžko zvedá z hrací plochy.
6
Po dalším faulu domácího mužstva budou hosté nadále u balonu.
5
Bartl to nyní přehnal se snahou napadat rozehrávku soupeře a po jeho faulu na Hoffmanna je pískán přímý kop pro hosty.
4
Domácí se dostali do zakončení i po rohovém kopu, tentokrát bránu soupeře ale bezprostředně neohrozili.
3
Domácí začali velmi aktivně a mají tlak. Po ráně Mareše musel zasahovat Paleček a následně ve skrumáži míč na roh odvrátil Fiala.
2
Blíže k vápnu Karviné se probíjel Kalod, vystřelit ale nedokázal.
1

FK Viktoria Žižkov: Boháč – Dressler, Bodeček, Besta, Čermák – Tasič – Bartl, Mareš, Kotyza, Zapalač – Kalod

MFK Karviná: Paleček – Hoffmann, Mikula, Homola, Hottek – Fiala, Vaněk, Fischer, Ciku – Hoferica – Mišinský

Rozhodčí: Adam – Arnošt, Černý.
Karviná má o šest bodů méně než Žižkov a v tabulce je momentálně na jedenácté příčce. Tým bojující o záchranu udělal k udržení Fotbalové národní ligy významný krok v minulých dvou kolech, ze kterých vyválčil šest bodů za výhry nad Táborskem (1:3) a Opavou (5:2). Od sestupových míst má nyní osmibodový odstup.
Viktoria Žižkov totiž prožívá otřesnou jarní část sezony. V dosavadních šesti zápasech totiž Pražené uhráli pouhé dva body a hodně rychle se jim rozplynul sen o postupu do Gambrinus ligy. Nyní jsou v tabulce na osmám místě se ziskem dvaatřiceti bodů a jejich ztráta na postupové příčky je devítibodová. Žižkov je dokonce v současné chvíli tým s vůbec nejhorší aktuální formou. Z posledních pěti kol uhrál jediný bod, což by ho v pomyslné tabulce řadilo až na poslední místo. V minulém kole hráli Žižkovští na Střížkově derby zápas proti Bohemians Praha, utkání prohráli 0:2.
Dobré dopoledne ze stadionu v pražské Seifertově ulici, kde dnes v 10:15 na stadionu pod Žižkovským vysílačem startuje utkání 24. kola Fotbalové národní ligy mezi domácí Viktorií a Karvinou. Přestože jsou domácí v tabulce postaveni výše než jejich dnešní soupeř, nedá se říci, že by byli velkým favoritem zápasu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.