Hezký zbytek víkendu z prosluněných Pardubic!
Pardubičtí tak nakonec Táborsko porazili 1:0, brankou z 88. minuty, kdy se po přihrávce Kima prosadil Tomáš Dostálek. Lépe si to domácí ani nemohli naplánovat a tak soupeři vrátili poslední dvě prohry stejným výsledkem, ale z pokutových kopů.
92
Od branky budou rozehrávat domácí.
91
Hostí ještě zkouší vyrovnat, ale domácí odolávají.
90
Nastavují se dvě minuty.
88
Pardubice právě vstřelily branku! Tak když už se zdálo, že zápas skončí bezbrankovou remízou, tak střídající Kim prostrčil míč na nabíhajícího TOMÁŠE DOSTÁLKA, který po zemi prostřelil Tomu – 1:0!
86
Poslední změna i u domácích. Odstoupil Martin Hundák, nastoupil Dominik Fusek.
85
Domácí se prozatím ubránili.
84
Po rohu domácích se hosté dostali do rychlého brejku a vybojovali roh.
84
Rohový kop pro Pardubice.
81
Táborsko naposledy střídá. Odstoupil Miloslav Strnad a nastoupil Zbyněk Musiol.
80
Žlutou kartu za ruku na půli hřiště viděl domácí Tomáš Dostálek.
79
Útočný faul hostů, domácí rozehrávají.
77
Trestný kop domácích zahrával Hundák a jen kousek chyběl Němečkovi k hlavičkovému zakončení. Rozehrávat tak budou hosté.
75
Druhá změna v domácím celku. Odstoupil Lukáš Pouček, kterého nahradil Radim Fikejz.
73
Na míči hosté, ale dlouho jsme neviděli žádnou zajímavou šanci.
70
Druhá změna v celku hostí. Odstoupil Antonín Presl, nastoupil Miljan Vukadinovič.
67
První změna v domácím celku. Odstoupil Lukáš Rešetár, kterého nahradil Korejec Daewon Kim.
63
Hundákův centr sebral Toma. Pouček se tak k zakončení nedostal.
61
První změna v celku hostů. Odstoupil Adnan Džafič a místo něj na hřiště vyběhl Aleš Kočí.
60
Ofsajd hostů, domácí rozehrávají kousek za svoji půlkou.
59
Před vápnem se uvolnil a těsně vedle vystřelil Šimák.
57
Rešetár nyní běžně zfauloval Šimáka, ten to výrazně přihrál, ale již rozehrává a ještě gestikuluje směrem k domácí tribuně...
56
Druhý poločas je o poznání taktičtější, než první. Ani jeden celek nechce zbytečně ztrácet míče.
55
Z dálky to zkusil Hundák, ale trefil přesně do míst, kde je Toma.
54
Dnešní utkání sleduje 1016 diváků.
51
Trestný kop pro domácí zahrával Pouček, ale míč končí v zámezí.
50
Další ofsajd hostí a v něm Strnad.
49
Hosté v ofsajdu. Rozehrávat bude Frydrych.
47
A opět rohový kop Šimáka skončil v rukavicích Frydrycha.
47
Roh pro hosty.
46
Po centru Rešetára měl problém s vysokým míčem Toma, ale Dostálek se k němu nedostal a hostující gólman ho na podruhé zkrotil.
46
V prvním poločase jsme v viděli zajímavý fotbal, oba celky hrají pozorně do obrany, ale když mají možnost zaútočit, tak se nebojí. Největší šanci měli domácí po střele Hundáka do břevna a následné dorážce Dostálka zblízka těsně nad. I ve druhé půli se určitě bude na co dívat.
45
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
Za faul na půli hřiště na unikajícího Řezníčka viděl žlutou kartu Jan Šimák.
43
Další pokus na branku hostů vyslal zpoza vápna Hundák, ale míč mířil o kousek mimo.
42
A po centru opět Frydrych.
41
Rohový kop pro hosty a znovu Šimák.
39
Šimákův centr Přibyl vyboxoval a po dalším centru neplatil pro jasný ofsajd gól hostujícího Strnada.
39
Presl vybojoval na Přibylovi další roh pro hosty.
36
Nebezpečně odcentroval Javorek, ale míč sebral Frydrych.
35
Do prvního ofsajdu zápasu se chytili hosté.
34
Tak už se vrátil, ale pokulhává. U míče domácí.
33
Hosté sportovně vrátili, ale Džafič je stále mimo hrací plochu.
32
Na hrací ploše nyní leží hostující Adnan Džafič a drží se za koleno. Němeček tak sportovně poslal míč do zámezí.
29
Žlutou kartu za faul viděl domácí David Přibyl. Následně poslal Šimák trestný kop mimo dosah všech hráčů a tak rozehrává Frydrych od své branky.
29
Do vápna se před dva obránce probíjel Pouček, ale u míče byl dříve Toma.
28
Řezníček nejprve našel kolmou přihrávku Rešetára, který však byl zablokován dvěma soupeři, takže nezakončil a následně Řezníčkův technický pokus Toma vyrazil.
25
Šimákův centr bezpečně do rukavic schoval Frydrych.
24
Rohový kop vybojovali hosté.
23
Rozehrávat od své branky bude Frydrych, neboť Džafičovi utekl míč za brankovou čáru.
22
Poučkův pokus však odhlavičkoval Mráz.
21
Další přímý kop pro domácí po faulu Hrice na Poučka.
20
Hundákův pokus však srazila táborská zeď.
19
Slibná šance pro domácí. Mají přímý kop kousek za vápnem po faulu na Hundáka.
18
Na míči nyní hosté, kteří zkouší rozjet další útok, který střelou nad zakončil Javorek.
15
Domácí vybojovali rohový kop, po němž zakončoval Pouček střelou z vápna, ale Toma byl na místě.
13
Neskutečně parádní akci nyní předvedla dvojice Hundák – Dostálek. Nejprve si krásně vyměnili míč a Hundákova střela orazítkovala břevno, dorážku hlavou pak Dostálek poslal v těžké pozici nad opuštěnou branku hostů.
11
V šanci se zjevil Džafič a Frydrych se jen s námahou na hranici vápna dostal k míči. Hostující hráč navíc upadl a zřejmě si chtěl vymodlit penaltu...
10
Domácím nevyšla finální přihrávka a tak míč sebral Toma. Pardubičtí ho však získali hned zpět a rozjíždějí další akci.
8
Po Šimákově centru se na míč Džafič nedostal a tak znovu bude od své branky vykopávat Frydrych.
7
Další nepřesnou střelu na domácí straně vyslal Rešetár. Rozehrávat bude Toma.
6
Šimákův centr ale nenašel nikoho z Táborska a po faulu na Dostálka rozehrává Frydrych.
6
Nepříjemnou střelu vyslal Strnad a Frydrych musel vyrážet na rohový kop.
5
Domácí vhazují na polovině Jihočechů, ale ti se ubránili a útočí Džafičem.
4
První střelu zápasu vyslal domácí Hundák, ale jeho přízemní střela mířila vedle.
3
Domácí se ubránili a hned šli do útoku, ale na půli byl faulován Dostálek a domácí rozehrávají.
2
První roh mají hosté.
1

FK Pardubice: Frydrych – Přibyl, Němeček, Tischler, Pospíšil – Rešetár, Kudrna, Řezníček, Dostálek – Pouček, Hundák.
Náhradníci: Ptáček – Vencl, Jarosz, Fusek, Sklenář, Kim, Fikejz.

FC MAS Táborsko: Toma – Štrbák, Mráz, Hric, Kotrba – Presl, Džafič, Šiml, Šimák, Javorek – Strnad.
Náhradníci: Winter – Kočí, Nešický, Vukadinovič, Musiol, Rabiňák.

Rozhodčí: Pechanec – Pilný, Vaňkát.
-20
Oba celky se pilně připravují na dnešní utkání, v areálu Pod Vinicí je vše připraveno.
V rámci 22. kola FNL přivítají Pardubice vedoucí celek tabulky – FC MAS Táborsko.
Domácí celek je v tabulce na 9. místě se ziskem 31 bodů, při skóre 28:20. V minulém kole poprvé na jaře prohrál (2:1 ve Zlíně), ale jinak na jaře získal 10 bodů.
Hosté z Táborska jsou v tabulce na první příčce se ziskem 42 bodů, při skóre 30:15. V minulém kole porazili 2:0 Vlašim a na jaře získali také 10 bodů.
Nejlepšími střelci obou klubů jsou na pardubické straně Martin Hundák se sedmi góly, na hostující Miloslav Strnad také ze sedmi vstřelenými brankami.
Pardubický brankář Luděk Frydrych má prozatím 6 vychytaných nul, naopak táborský Michal Toma je s 11 čistými konty nejlepším v soutěži.
Na každé straně nuceně absentuje jedna opora vzhledem k disciplinárním trestům. Domácím bude chybět záložník a kapitán Jan Jeřábek (8 ŽK), hosté budou postrádat obránce Ivana Ciferského (ČK).
V loňské sezoně Pardubice v Táborsku remizovaly 1:1 (branky Mach – Přibyl), na jaře 2013 pak Táborsko zvítězilo v Pardubicích 0:1 brankou Strnada ze sporné penalty. V podzimním utkání této sezony Táborsko doma na Soukeníku zvítězilo opět těsně 1:0 a znovu z pokutového kopu, který chvíli před koncem proměnil Jan Šimák. Z toho je patrné, že mají Pardubice soupeři co vracet, a tak bude v sobotním dopoledni k vidění určitě zajímavý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.