Ústí poráží Sokolov výsledkem 2:0 po brankách útočníků Smoly s Veverkou. Domácí vítězí zaslouženě. Úvod utkání sice měl lepší Sokolov, do vedení se ale dostala Arma. Začátek druhé půle také patřil Sokolovu, který trefil tyč, po druhé brance Veverky už bylo ale definitivně rozhodnuto.
90+2
Sokolov už nemá čas, utkání se spíše dohrává.
90
Sudí Marek nastavuje dvě minuty.
90
Nepřesnost v rozehrávce nyní zkazila postupný útok Sokolovu.
90
Leibl fauloval Macheka, Sokolov zůstane v náporu.
89
Dřížďal zajímavě pálil, ale jeho míč se do branky nevešel.
88
Smola odkopává do bezpečí...
87
Sokolov operuje před vápnem Ústí, zatím se ale nedostává do koncovky.
86
Pavlata chtěl jít do brejku, obhodil si obránce, ale pak mu míč utekl.
85
Sokolov se dostává ke svému závěrečnému náporu, Ústí brání náskok.
84
Vachekova hlavička nebyla dostatečně razantní, aby Nováka v brace Army překvapila.
83
Zeman hlavou odvracel na roh, Sokolov zahrozí.
82
Hofmann (SOK) dostal žlutou kartu.
81
Vzápětí další střídání, a to na straně Sokolova. Vaněčka nahradil Šamánek.
80
Ústí střídá, Veverku nahradil Dvořák.
79
Sokolovský Hofmann si chtěl dojít pro penaltu, ale ne každý umí ve vápně padat jako Milan Petržela, aby to vypadalo věrohodně.
78
Veverka postupoval opět do útoku, pak ale nepřesně centroval.
77
Ústí právě vstřelilo branku!
Smola se doslova proboural do vápna a pak naprosto ideálně předložil míč volnému RICHARDU VEVERKOVI, který zkušeně pálil k levé tyči – 2:0.
74
Jakub Dvořák II. přihrával do zámezí. Akce Sokolova je tím přerušena.
73
Nápor Sokolova z úvodu druhého poločasu poměrně opadl. Ústí kontroluje těsný náskok.
72
Rilke je odvážen na nosítkách zcela nezpůsobilý pro další hru a jeho místo v sestavě zaujme Pavlata.
71
Rilke (UNL) za útočný faul dostal žlutou. Sám sice skončil na trávníku se zraněním, ale sudí Marek je zcela nekompromisní.
70
Střídá vzápětí i Sokolov. Čadu nahradil Kobylík.
69
Arma střídá, Králíka nahradil Vacek.
67
Centr Hrubého gólman Novák pokryl.
66
Jursa našel Smolu v ofsajdovém postavení.
65
Ústí si zaoperovalo v útoku, ale bez koncovky záhy o míč přišlo.
63
Rilke pálil ze druhé vlny hodně nepřesně nad.
62
Jursa rozehraje rohový kop domácích.
61
Ústí začíná kombinovat, čímž nedává prostor hostům. Ale do šancí se zatím Arma nedostává.
60
Dřížďal si poradil s dotírajícím Veverkou, Sokolov bude vhazovat.
59
Sokolov drží více míč a pokouší se o vyrovnání. Domácí zatím ale odolávají.
58
Veverka se řítil z levé strany a pak centroval, Smolu ale nenašel, Sokolov se ubránil.
56
Vojtěch Machek pálil nepřesně, Novák mohl zůstat v klidu.
55
Veverka dobře pálil na gólmana Dvořáka, ten se štěstím míč vyrazil!
54
Na centr Rilkeho nedosáhl žádný z jeho spoluhráčů.
53
Sokolov ve druhé půli začal hrát hodně aktivně. Domácí hrají více zezadu.
52
Letěl vysoký míč do vápna, který trefil Čada a mířil do tyče, z dorážky pak Sokolov trefil další tyč. Ve skrumáži pak zůstala na trávníku ležet hned trojice hráčů, ošetřovat se musí i domácí gólman Novák.
51
Po následné standardce Sokolov zůstává na útočné polovině.
50
Machek se zranil v souboji a odkulhal do zámezí.
49
Kuzmanovič dostal míč za obranu a trefil gólmana Nováka. Asi největší šance Sokolova v dosavadním průběhu.
48
Úvod druhé půle je poměrně živý. Ústí několikrát stihlo nacentrovat do vápna Sokolova, ale hosté se ubránili.
46
V prvním poločase jsme viděli jednu branku zásluhou přesné hlavičky Tomáše Smoly. Jinak nesledujeme příliš pohledný fotbal, ale úvodní trefa domácích hru rozhodně oživila.
45+1
45
Sudí prodlužuje první poločas o jednu minutu.
45
Po centru Jursy mířil jen těsně vedle levé tyče Smola!
44
Jursa svou střelou otřel míč o záda Hofmanna, domácí budou kopat roh.
43
Rilke našel ve vápně Veverku, který hlavou zblízka netrefil brankovou konstrukci!
42
Ústí se nastěhovalo do útoku a sokolovská obrana zablokovala hned tři střely z hranice vápna!
41
Sokolov střídal, zraněného Glasera nahradil Jakub Dvořák II.
40
Zraněný Glaser je odvezen ze hřiště na nosítkách.
39
Domácí Vaněk nesmyslně přihrál Kuzmanovičovi, který pak hodně nebezpečně pálil a hosté ještě zahrají roh.
38
Centr Dřížďala odvrátil hlavou Valenta.
37
Nákop Vondráčka sebral Novák do rukavic.
36
Hrubý fauloval Rilkeho a může být rád, že neuviděl kartu.
35
V posledních minutách má Ústí skutečně herně navrch. Působí živějším dojmem. Sokolov po úvodní dvacetiminutovce trochu odpadl.
34
Králík (UNL) obdržel žlutou kartu.
33
Domácí dlouho obléhali branku Sokolova, centry létaly kolem gólmana Dvořáka až nakonec zblízka hlavou prostřelil brankáře Baníku TOMÁŠ SMOLA – 1:0.
29
Ústí je v posledních minutách aktivnější a tráví více času v útoku ve srovnání s jeho sokolovským soupeřem.
28
Do vápna dostal míč Martykán a jeho technickou střelu na poslední chvíli zblokoval Hofmann.
27
Rilke nastřelil ruku Hrubého, následně z dobré pozice zahrával standardku Veverka, jenže jeho rozehrání bylo spíše komicky špatné.
26
Martykán (UNL) fauloval Vaněčka a dostal žlutou kartu.
24
Jursa rozehrál nakrátko, Rilke následně pálil nad bránu.
23
Rilke vybojoval roh, hráči se postěhují do vápna.
22
Čada v ofsajdu, hra přerušena.
21
Po centru Králíka málem na míč dosáhl ve vápně Zeman!
20
Rilke dobře z rohu centroval, Dvořák musel zasahovat.
19
Po standardce Rilkeho zůstanou domácí v útoku a to díky rohovému kopu.
18
Zeman posílal centr na Smolu, ve vápně ale před ústeckým útočníkem odhlavičkoval Hofmann.
17
Šlapák na Jursu. Po faulu hostujícího týmu bude rozehrávat Ústí.
16
Nyní zůstal na trávníku Machek. Skutečně není snad ani minuta, aby se nefaulovalo a nemusela se hra přerušovat.
15
Vaněk hledal vysokým míčem v útoku Smolu, který se ale nacházel v ofsajdu. Hra je přerušena.
14
Hostující Hrubý se dostal do vápna a kličkoval před Zemanem, od kterého se také odpoutal. Jeho následný centr ale domácí zadáci zastavili.
13
Hofmann fauloval Smolu, Ústí rozehraje standardku.
12
Machek střílel z hranice vápna, Novák musel zasahovat!
10
Zápas zatím provází mnoho nepřesností. Míč po trávníku spíše poskakuje a často je v zámezí.
9
Rilkeho útočný faul ukončil snažení ústecké Army.
8
Domácí jsou v držení míče, ale nedaří se jim příliš kvalitně operovat na útočné polovině hřiště.
7
Dřížďal potáhl míč po pravé straně ve stylu Thea Gebre Selassieho a nacentroval do vápna, kde akrobatickým způsobem zasáhl míč Vaněček. Nakonec mířil nad.
6
Se Sokolovem přijelo do Ústí i několik fanoušků, i domácí tribuna je poměrně solidně zaplněná.
5
Nyní Arma kopala roh, ale od praporku poslal Rilke pouze míč do rukavic gólmana Dvořáka.
4
Po čtyřech minutách hry můžeme konstatovat, že jsme toho zatím mnoho neviděli. Míč převážně drží domácí, ale jejich snažení končí většinou před vápnem.
1

FK Ústí nad Labem: R. Novák – Zeman, L. Vaněk, Valenta, Leibl – Rilke, Králík, Jursa, Martykán – Smola, Veverka.

FK Baník Sokolov: J. Dvořák – Dřížďal, Vondráček, Hofmann – Hrubý, Vachek, D. Vaněček, Glaser, Schůt, Čada – Kuzmanovič.
V dalším utkání Fotbalové Národní ligy přivítají fotbalisté Ústí nad Labem svého soupeře ze Sokolova. Bude se tak jednat mimo jiné podkrušnohorské derby.

Domácím bude chybět vinou zranění hned trojice hráčů: Peterka, Zukič a Růžička. Arma nevyhrála již tři zápasy v řadě, takže by konečně potřebovala zabrat. I kvůli tomu klesla ze třetí příčky až na šesté místo a postup do Gambrinus ligy se jí pořádně vzdálil.

Ústí prohrálo na Žižkově, doma s českobudějovickým Dynamem a naposledy pouze remizovalo ve Varnsdorku bez branek. Herní projev se ale kouči Přerostovi líbí. "Myslím, že diváci viděli velmi zajímavé utkání. Já bych vyzdvihl především obrovské nasazení obou mužstev, které chtěly do posledních chvil vyhrát," hodnotil trenér poslední utkání ve Varnsdorfu.

Ani Sokolov nezaznamenal příliš dobrý vstup do jarní fáze soutěže a proto klesl v tabulce na sedmou příčku. Po výprasku od Varnsdorfu 0:5 pak přišly dvě remízy. A to 1:1 s Táborskem a 0:0 s Hradcem Králové.

Narozdíl od Ústí bude mít o víkendu kouč Jindra k dispozici kompletní sokolovský kádr. A bude tak chtít odčinit porážku z podzimu, kdy Sokolov prohrál s Ústím 0:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.