90
Konec zápasu. Opavští se na startu druhé půle zlepšili, ale neproměnili šance a domácí po třetí brance s přehledem kontrolovali výhru.
90
Žlutou kartu dostává Glaser (MFK OKD Karviná).
86
A zase Kurušta. Byl sice stíhaný, ale mohl se brankáře zeptat, kam to chce. Těsně přestřelil.
85
Po Eismannově centru si míč zpracoval Moravec a předložil Kuruštovi jasnou tutovku, ten ale netrefil prázdnou bránu!
84
Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Urgela, přichází Kurušta.
83
Hrabina pálí vysoko nad.
82
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jursa, přichází Svatonský.
81
Schaffartzik se pokoušel hlavičkovat, ale vyšší Dreksa mu vystavil stopku.
79
Moravec si udělal ze dvou Opavanů slalomové tyče a sklidil potlesk. Karviná kontroluje výsledek.
78
Urgela se obtáčel ve vápně, ale Dvorník jeho pokus zablokoval.
73
Karviná právě vstřelila branku!
Hezká kombinace Karviné. Budínský našel parádně za obranou Fialu, ten byl sice trochu vytlačen, ale našel Moravce, který opět, tak jako v první půli, přihrál do ideální možnosti LUKÁŠI BUDÍNSKÉMU.
71
Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Juřena, přichází Fiala.
66
Glaser centroval, ale nenašel ani Juřenu, ani Urgelu.
62
Střídání v týmu MFK OKD Karviná: ze hřiště odchází Lupčo, přichází Glaser.
58
Opavští viditelně zabrali, protože jsou teď lepším týmem.
51
Pindroch minul v souboji s Grussmannem míč, do šance se vřítil Machálek a Dreksa proti němu musel zasahovat, jinak by míč mířil do prázdné brány.
50
To hlavička Grussmanna už vypadala mnohem lépe! Pindroch měl co dělat, ale vytáhl míč nad branku.
48
Opavský Hrabina vnikl do vápna, ale nezakončil přesně.
46
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Jurečka, přichází Grussmann.
46
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Horka, přichází Machálek.
46
45
První poločas skončil. Domácí si v něm vypracovali více šancí, jsou aktivnější a vedou zaslouženě.
45
Poslední šance poločasu patřila Urgelovi, z výhodné pozice ale pálil vysoko nad.
43
Vzápětí byl v megašanci domácí Lupčo. Sám proti Vaškovi ale nastřelil jen jeho.
42
Teď se musel vytáhnou Pindroch v domácí bráně, který vytáhl přízemní už pomalu gólovou střelu Horky.
38
Domácí zatím nepouštějí Opavu k ohrožení Pindrochovy brány.
37
Urgelu v nadějném brejku zastavuje Simerský, vzápětí Juřenovi utíká míč.
31
Jovanovič našel přesným pasem Moravce na pravé straně. Ten předložil balon LUKÁŠI BUDÍNSKÉMU, který tvrdou ranou na zadní tyč překonává Vaška.
28
Staví se k němu Budínský a obstřelem jen těsně míjí branku!
27
Po faulu Hrabiny na Juřenu bude Karviná kopat přímý volný kop.
22
Žlutou kartu dostává Jursa (SFC Opava).
20
Opava mohla vzápětí srovnat. Po trestňáku se dostal k hlavičce Jurečka, který si naběhl za záda karvinské obraně, ale zády k brance přestřelil.
18
Zdálo se, že Eismann zaváhal, když šel ještě do kličky, ale po jeho centru LUBOMÍR URGELA jemnou patičkou překvapil brankáře Vaška.
15
Jursa podnikl výpad po pravé straně, jeho centr odvrátil Dreksa před skluzujícím Kuzmanovičem na první opavský rohový kop.
14
Juřena se zbavil Hrabiny a tvrdě vypálil asi metr nad břevno.
10
Moravec vnikl do vápna, nabil Urgelovi, jeho ránu opět blokují hosté na roh.
8
Budínský dlouhým pasem hledal Moravce, ten předložil Růžičkovi, jehož centr zblokoval Dvorník na roh.
6
Juřena vyzkoušel pozornost brankáře Vaška. Toho střela zpoza vápna nezaskočila.
3
Budínský jej zahrál k Dreksovi, ten míč netrefil a je tu brejk Opavy. Domácí ho ale vyřešili.
2
Karviná začala aktivně a má první roh.
1
Zápas bude jako hlavní řídit rozhodčí Jiří Houdek, na čarách mu budou asistovat kolegové Hrabovský a Kožár.
Jak domácí, tak hosté mají za sebou úspěšná vystoupení v MOL cupu, do nichž ale vyběhli s pozměněnými sestavami. Nedá se tedy říci, v jakém složení nastoupí mužstva dnes, s největší pravděpodobností to ale budou sestavy z posledních druholigových zápasů. Opava nemůže počítat se zraněným Pospěchem, domácím bude chybět mladík Puchel, který je s reprezentační 20 v Anglii.
Karviná se s Opavou potkává ve druhé lize od sezony 2008/09 a nutno dodat, že se jí ve vzájemných zápasech poměrně daří. Vyhrála pětkrát, tři zápasy skončily nerozhodně, prohrála čtyřikrát, ale z posledních šesti zápasů jen jednou a ještě navíc v českém poháru na půdě soupeře.
Oba týmy by letos měly patřit ke spolufavoritům soutěže a vzhledem k tomu, že do nejvyšší soutěže postupuje ten, kdo splňuje prvoligové podmínky, budou se oba snažit obsadit pokud možno co nejlepší pozici v soutěži, přičemž se nutně nemusí jednat o první dvě postupová místa, jak nám v minulé sezoně předvedl Varnsdorf, respektive Zlín. Opavští již prvoligovým zázemím disponují, v Karviné se zase staví zbrusu nový stadion, což by měl být poslední střípek do mozaiky karvinské prvoligové vidiny.
Navlas stejnou bilancí se může pochlubit Opava. I ona předvádí kombinačně slušný fotbal a dobrou defenzivu. Bodů na kontě mohli mít Opavští ještě o něco víc, kdyby měli více štěstí v Budějovicích i na Vyšehradě. V prvním případě byli lepším týmem a inkasovali až v závěru utkání, nováčka soutěže nejspíš podcenili, protože ten je "doma" na Žižkově přetlačil.
Domácí MFK OKD zatím naplňuje předsezonní prognózy odborníků. Hraje atraktivní útočný fotbal, k tomu předvádí výbornou defenzivu a herně přehrává soupeře. Výsledky ještě nejsou úplně top, avšak tým v nové sezoně dosud neprohrál. Po čtyřech kolech FNL má bilanci 2 – 2 – 0.
Bitva dvou tabulkových i krajských sousedů, a také bitva dvou kamarádů na lavičkách obou týmů – Jozefa Webera a Jana Baránka. Tak lze charakterizovat dnešní slezské derby mezi Karvinou a Opavou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.