Ode mě je to pro dnešek vše, díky za pozornost a příjemný zbytek nedělního večera, užijte si prodloužený víkend a příště na počtenou.
Znojmo ve druhé půli dlouho drželo svůj těsný náskok a bránilo jednobrankový stav, nakonec jej díky dvěma penaltám navýšilo. Hosté byli několikrát velice blízko srovnání, ale doplatili na hodně mizernou koncovku, kdyby se jim podařilo srovnat, případně kdyby v první půli využili některou z tutovek a šli do vedení, zápas by se zřejmě vyvíjel jinak, ale to se už nedozvíme.
90+2
90+2
Veselý ještě musel zasáhnout a míč chytit do rukavic.
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
90
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Ledecký, přichází Hříbek.
89
Znojmo právě vstřelilo branku!
RADIM NEPOŽITEK si vybral levou stranu, Spurný sice směr jeho střely dobře vystihl, ale na míč o kousek nedosáhl.
88
Žlutou kartu dostává Spurný (SK Sigma Olomouc B).
88
Lapeš se vydal za míče do pokutového území, kde byl faulován Spurným, je to další penalta.
87
Hosté mají míč na kopačkách, ale čas jim ubíhá.
86
Roh pro Znojmo.
85
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Stáňa, přichází Lapeš.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Hladík, přichází Schmidt.
85
84
Míč se zatočil mimo bránu Olomouce.
84
Tohle byl hodně přísně posouzený faul hostů, Znojmo bude rozehrávat standardku.
83
Šumbera se při přihrávce příliš unáhlil a míč poslal jen k brankáři hostů.
82
Znojmo vybojovalo míč a rozehrávat bude na polovině soupeře.
81
Žlutou kartu dostává Žondra (1. SC Znojmo FK).
80
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Cana, přichází Hýbl.
80
Žondra to už nestihl, Spurný bude rozehrávat od brány.
78
STIJEPO NJIRE zachoval chladnou hlavu, míč poslal ze svého pohledu jemnou střelou k pravé tyči, Spurný si zvolil stranu druhou.
78
Stáňa byl při samostatném průniku faulován, následovat bude penalta.
76
Šumbera střelu z dálky neposlal mezi tři tyče.
76
Domácí odkopávají míč jen ke Spurnému, který nemá v posledních minutách moc práce.
74
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Šamánek, přichází Njire.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Zahradníček, přichází Rolinc.
74
73
Domácí jsou pod tlakem, ale zatím odolávají. Veselý zasahovat nemusel.
70
Žlutou kartu dostává Jemelka (SK Sigma Olomouc B).
70
I tahle šance byla parádní, znovu Hladík, který nedokázal překonat Veselého střelou k bližší tyči.
69
Hladík v největší šanci druhé půle selhal, když z hranice pokutového území poslal točenou ránu jen nad bránu.
67
Nepřesná rozehrávka Znojma končí u Spurného.
66
Šamánek si nabíhal před bránu, přihrávku nedostal.
65
Roh si zkusí i hosté.
64
Rána Hladíka byla zblokována, následně končí míč u Veselého.
63
Šamánek se ocitl v šanci, ale zároveň v ofsajdu.
62
A ten se bude opakovat.
62
Šamánek vybojoval pro své barvy roh.
60
Ledecký poslal přihrávku pouze do zámezí a hosté mohou uklidnit situaci.
59
Domácím se podařilo vstřelit gól, ale ten není pro ofsajd uznán.
58
Helísek pohlídal míč v cestě za lajnu, Veselý opět rozehraje.
57
Hladík v dobré pozici zamířil jen do zámezí. Následovat bude odkop od znojemské brány.
55
Odehnal hlavou poslal míč do rukou svého gólmana.
54
Štěpán z podobné pozice, jako v první půli dal Ledecký gól bránu vůbec netrefil.
53
Roh pro Olomouc.
53
Dvakrát si domácí pomohli faulem, byly z toho dvě standardky, ani jednu hosté nevyužili.
50
Žondra hezky přiťukl Šumberovi, ten následně trefil jen bránícího protihráče.
49
Nyní Spurný rychle vyběhl z brány a míč chytil do náruče.
49
Po následném rohu zastavil míč na brankové čáře jeden z hráčů Olomouce.
48
Šamánek nabíhal sám na brankáře, v pokutovém území sice upadl, ale tohle rozhodně penalta být nemohla.
47
Veselý po malé domů odkopává míč daleko od své brány.
46
Rohový kop Znojma.
46
Domácí mohou být zatím spokojenější, ačkoliv měl soupeř více gólových příležitostí, byli to oni, kdo otevřel skóre zápasu, když se tři minuty před koncem krásným gólem prosadil Ledecký. Velkou zásluhu na tomto stavu má znojemský gólman Veselý, který přivádí střelce Olomouce doslova k šílenství. Podaří se mu udržet čisté konto?
45+1
45+1
Šumbera ještě poslal jeden centr před bránu, avšak spoluhráče nenašel.
45
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet Cihlář.
44
V další šanci Žondra, avšak i kdyby dal gól, kvůli ofsajdu by neplatil.
42
Šumbera poslal od rohového praporku míč na pravou stranu, kde stál nehlídaný DAVID LEDECKÝ, jenž střelou bez přípravy zamířil ke vzdálenější tyči. Spurný se jen ohlédl.
42
42
Šamánek místo střely volil centr a i když si před bránu nabíhali tři jeho spoluhráči, žádný z nich na míč nedosáhl.
41
Ševčík celkem zbytečně fauloval a jeho tým tak přichází o míč.
40
Po pěkné souhře na jeden dotek hlavičkoval Stáňa jen kousek nad olomouckou bránu.
39
Zahradníček obdržel přihrávku na střed hrací plochy, svoji ránu následně zamířil vysoko nad znojemskou bránu.
39
Hosté vyrazili do brejku dva na dva, vše překazil výborným obranným zákrokem Odehnal.
37
Stáňa ukázal velké zrychlení, Spurný měl co dělat, aby míč před dobíhajícím znojemským hráčem odkopl do bezpečí.
35
Šamánek nejprve ztečoval míč jen do protihráče, v následném souboji před bránou upadl k zemi, ale hraje se dál.
32
Domácí obrana nechala spoustu prostoru dobíhajícímu Jemelkovi, který hlavičkoval do protipohybu brankáře a do horní části jeho svatyně, avšak Veselý excelentně vytáhl míč na rohový kop.
29
Docela velké emoce se udály na hřišti, po několika faulech na obou stranách byla hra nakonec přerušena, karta udělena není.
28
Stáňa se sice dostal k odraženému balónu, ale míč nezasáhl tak, jak by si přál.
27
Žlutou kartu dostává Štěpán (SK Sigma Olomouc B).
26
Nakopnutý míč končí opět u Veselého.
25
Ševčík naběhl na střed hrací plochu u hranice pokutového území Znojma, vystřelil do protipohybu a Veselému pomohla levá tyč.
25
Domácí se dožadovali faulu u pokutového území soupeře, ale hra pokračuje.
23
Veselý poprvé zaváhal, bylo to při vyběhnutí, kdy míč špatně odhlavičkoval mimo své území, Vašíček tak mohl pálit do prázdné brány, ale zamířil jen vedle vzdálenější tyče.
22
Žondra sice dosáhl na centrovaný míč, ale nedokázal jej správně zamířit.
21
Teď musel Spurný předvést gólmanské umění, Šamánek se po několika odrazech ocitl na pravé straně sám před brankářem, avšak hostující gólman stačil míč vytěsnit mimo tři tyče.
20
A Veselý úřaduje, Zahradníček ve výborné pozici vypálil bombu na bránu Znojma, avšak jeho brankář dalším výtečným zásahem balón vyrazil.
19
Šumbera se ocitl na levé straně zcela sám, svůj pokus ale moc uspěchal, mohl popojít k bráně nebo přihrát, takto poslal míč hodně nepřesně mimo bránu.
18
Hladíkova přihrávka před bránu byla ztečována do zámezí, následovat bude odkop od brány Znojma.
17
Nepožitek poslal točený míč přímo do Spurného náruče.
16
Žlutou kartu dostává Cana (SK Sigma Olomouc B).
Žlutou kartu dostává Ševčík (SK Sigma Olomouc B).
16
16
Střela Cany z dálky byla zblokována.
15
Žlutou kartu dostává Stáňa (1. SC Znojmo FK).
15
Znovu Žondra, jenž nedostihl míč a Spurný jej schoval do rukou včas.
14
Tak nakonec pouze centr, který Žondra odvrátil.
13
Po dalším faulu Znojma zřejmě uvidíme přímý kop.
12
Znojmo poprvé vážněji obléhalo bránu hostů, ale Spurný zasahovat nemusel.
10
Taky že ano, Jemelka poslal hlavou míč k pravé tyči, ovšem Veselý opět bravurně zasáhl a balón vyrazil.
10
Další možnost Olomouci může přinést standardka.
8
Obrovská šance Olomouce, Ševčík zůstal na levé straně zcela sám před brankářem, obdržel přihrávku, avšak Veselý předvedl vynikající zákrok a soupeřův pokus vyrazil.
5
Vzápětí zasáhl Spurný, který míč vyboxoval do bezpečné vzdálenosti.
5
Šumberův pokus o centr byl zblokován, aut pro Znojmo.
3
Ofsajd zastavil útočnou snahu hostů.
2
Spurný na míč nedosáhl, byl však faulován a hosté tak získávají balón do své moci.
2
Rohový kop pro domácí.
1
Cihlář svůj centr přetáhl, Žondra na něj nedosáhl.
1
Úvodní výkop obstarají hosté.
Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše.

1. SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík, Cilhář "C", Odehnal, Helísek, Šumbera, Nepožitek, Stáňa, Žondra, Ledecký, Šamánek.
Náhradníci: Doleček – Zezula, Nehyba, Njire, Hříbek, Lapeš.

SK Sigma Olomouc B: Spurný – Jemelka, Šindelář, Štěrba "C", Ševčík, Kalvach, Zahradníček, Cana, Štěpán, Vašíček, Hladík.
Náhradníci: Blaha – Texl, Habusta, Schmidt, Rolinc, Hýbl, Ševčík.

Znojmo – Sigma Olomouc B 4:3

Tři posledně zmíněné duly jsou ještě z doby MSFL, kterou dnešní soupeři společně také hráli.
Sigma Olomouc B

Hosté nezačali sezónu vůbec dobře, z prvních čtyř zápasů nevybojovali jediný bod a vstřelili pouze dva góly. Poté přeci jen zabrali, doma deklasovali 5:0 Varnsdorf a i když následně podlehli v Pardubicích místnímu celku 1:3, před svými fanoušky si znovu zvedli náladu výhrou nad Frýdkem-Místkem. V tuto chvíli jim patří jedenáctá příčka se šesti body a pasivním skóre -6 (9:15). Také v mančaftu z Hané se o vedoucí pozici střelců dělí dva hráči a také se třemi brankami na kontě, jsou to Jakub Plšek a Jakub Rolinc.
Znojmo

Znojemský tým se bude jistě chtít otřepat ze středečního debaklu v pohárovém klání s Jihlavou, kdy ještě v 70. minutě byl stav bezbrankový, nakonec ale zápas skončil vysokou výhrou 5:0 týmu z Vysočiny. Jihomoravané jsou na páté pozici se třinácti body, pět bodů ztrácí na vedoucí Karvinou, avšak na svém kontě mají o dva odehrané zápasy méně. V minulém ligovém utkání poprvé prohráli, když nestačili na Sokolov na jeho hřišti, podlehli mu 0:1. Skóre však mají aktivní, 14:6 a nejlepšími střelci jsou tříbrankoví Rostislav Šamánek a Libor Žondra.
Dobrý den, pouze jeden zápas má dnes na pořadu Fotbalová národní liga, na fotbalový stadion Znojma, donedávna prvního mužstva tabulky, zajíždí rezerva Olomouce. Přestože jsou domácí jasným favoritem, lehká úloha je rozhodně nečeká.