Dnes jsme Pod Vinicí viděli zaslouženou výhru domácího celku, který nakonec porazil Táborsko v poměru 3:0.
Hezký zbytek prodlouženého víkendu z Pardubic.
90+2
90+1
Do zakončení se po akci dvou střídajících hráčů Mužíka s Kovářem dostal druhý jmenovaný, ale zakončil slabě do Tomy.
90
Nastavují se dvě minuty.
89
Poslední změna v domácím celku, kdy Jana Řezníčka nahradil Daniel Kovář.
88
Pardubice právě vstřelily branku! Po rohu přišel centr Mužíka a přesná hlavička JIŘÍHO PIROCHA, který svým prvním gólem v celku Pardubic upravuje již na 3:0!
87
Další pěkná kombinační akce domácích, ale zakončení Řezníčka bylo sraženo na roh.
86
Rychlá akce Pardubic na jejím konci střela Ladry těsně nad branku Tomy.
84
Další střelu vysoko nad vyslal Džafič. Knobloch bude v klidu rozehrávat.
83
Nepřesnou střelu nad vyslal Mršić.
78
Druhá změna v domácím celku, kdy Adama Fouska nahradil Ladislav Mužík.
77
Pardubice právě vstřelily branku!
Autorem branky je JAN ŘEZNÍČEK. Domácí se dostali do velké šance, kdy nejprve technicky zakončoval Řezníček, Toma vyrazil, stejně tak následnou dorážku Kayamby, aby na další dorážku Řezníčka již neměl nárok. Domácí se tak uklidňují a vedou 2:0!
74
Domácí měli výhodu trestného kopu, ale po Fouskově centru do vápna pískal sudí Houdek útočný faul Pirochovi.
72
První střídání v celku domácích. Autora zatím jediné branky Michala Petráně nahrazuje Tomáš Ladra.
70
Ke své tradiční střele levačkou z hranice vápna alá Robben se odhodal Fousek, ale Toma vyrazil a následně chytil i střelu Kayamby.
67
Trestný kop pro hosty od pravé lajny.
65
Nebezpečný centr odvrátil Petráň a Kayamba podnikl brejk. Následně počkal na dobíhajícího Petráně, který však po zemi zamířil vedle.
64
Rohový kop pro hosty.
62
Ojedinělá akce hostů a centr Mršiće skončil za brankou Knoblocha, který tak bude vykopávat.
61
Táborský gólman je sice otřesen, ale již se pokračuje ve hře.
60
Dnešní utkání sleduje 622 diváků.
59
Nyní došlo ke srážce Petráně s Tomou a domácí gólman zůstává ležet a musí být ošetřen.
57
Ke střele se po odraženém míči dostal domácí Shejbal, ale Toma byl připraven.
56
Poslední změna v celku Táborska. Davida Klusáka nahradil Adnan Džafič.
55
Ke střele se dostal Kayamba, ale Toma vyrazil.
54
Po delší době hosté na domácí polovině, ale akci končí odkopem od domácí branky.
50
Je za námi pět minut druhé půle a obraz hry je stále stejný, kdy domácí celek drží míč a dobývá obranu Táborska.
46
Hosté do druhé půle udělali jednu změnu, kdy Lukáše Kalvacha nahradil Aleš Nešický.
46
První poločas je za námi. Domácí celek měl celý první poločas herní převahu i šance, ale využil to ke vstřelení jen jediné branky.
Druhá půle zahájí cca. 11,18.
45
45
Další únik Kayamby a roh naopak pro domácí.
44
A hned další roh.
44
Hosté následně podnikli rychlý brejk a je z toho roh pro Táborsko.
43
Po akci a příhře Kayamby chyběl kousek k dalšímu zakončení Petráňovi.
42
Po rohu závar ve vápně a další rohový kop.
41
Hezká akce Kayamby a následná střela, kterou srazil jeden z hostujících obránců na roh.
38
Po levé straně se probil do vápna z levé strany Shejbal, ale jeho přihrávka nenašla nikoho z domácích.
37
Pohledná akce Pardubic, kdy Kayamba opět hledal Petráně, který se sice dostal do zakončení, ale z úhlu mířil jen do rukavic Tomy.
32
Domácí měli herní převahu, kterou využili ke vstřelení gólu. Autorem branky je MICHAL PETRÁŇ, který se dostal do dobré pozice a nezaváhal. Byl to jeho desátý gól v sezoně – 1:0!
30
Domácí se ubránili a Piroch poslal míč daleko od branky.
30
Rohový kop vybojovali hosté.
29
Vzápětí další střela Fouska po kombinační akci, ale míč opět skončil nad brankou Tomy.
28
Domácí dlouho drželi míč a obléhali vápno Táborska, až se ke střele odhodlal Shejbal, ale mířil vysoko nad.
24
Střelu z velké dálky zkusil Fousek a Toma míč v klidu chytil a rozehrál.
19
První žlutou kartu zápasu viděl za faul domácí Jan Shejbal.
18
Pardubičtí v další šanci, ale po ideální přihrávce od Řezníčka netrefil Petráň ve vápně ideálně a míč tak nadvakrát zkrotil.
15
Po centru Kudrny zakončoval hlavou Petráň, ale míč šel těsně nad branku hostí.
13
Po centru se do zakončení dostal Fousek, ale jeho hlavička nemířila přesně.
12
Již ve 12. minutě nucené střídání v celku Táborska. Zraněného Ondřeje Bělouška nahradil Martin Toml.
11
Po přihrávce od Kayamby se do koncovky dostal Křapka, ale mířil mimo.
9
Po chybě Navrátila se do vyložené šance dostal Jan Řezníček, ale v koncovce mířil po zemi těsně vedle hostující branky!
8
Ten jim ale nic nepřinesl a od své branky vykopával Knobloch.
7
Piroch nyní hasil útok hostů na poslední chvíli a je z toho první roh zápasu pro hosty.
5
Pardubičtí to opět zkusili z levé strany, ale Fouskův centr doletěl až do zámezí a vykopávat bude Toma.
3
Do prvního zakončení v zápase se dostal Jan Řezníček, ale mířil vedle.
1

FK Pardubice: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Shejbal – Kudrna – Kayamba, Řezníček, Jeřábek (C), Fousek – Petráň.
Náhradníci: Hrnčíř – Pospíšil, Přibyl, Ladra, Fusek, Kovář, Mužík.

FC MAS Táborsko: Toma – Zavadil, Navrátil (C), Běloušek, Hanzlík – Kučera – Mršić, Kalvach, Klusák, Javorek – Musiol.
Náhradníci: Řehák – Dordević, Nešický, Džafić, Souček, Presl, Toml.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Arnošt.
Delegáti: Kureš a Brutar.
Pět kol nám zbývá do konce letošního ročníku FNL. Kromě jednoho jistého postupujícího a jednoho sestupujícího je ve hře ještě mnoho otazníků. Zajímavé utkání dvou relativně ohrožených celků sestupem přivítají v sobotním dopoledni na stadionu Pod Vinicí domácí Pardubice Táborsko.
FK Pardubice je v tabulce FNL po 25. kole prozatím na 11. místě se ziskem 29 bodů a skórem 24:31. V posledním kole pardubičtí doma deklasovali poslední Prostějov 5:0, když se tento výsledek zrodil již během prvního poločasu. Domácí celek by měl být na tento zápas v kompletním složení.
FC MAS Táborsko je v tabulce na 9. místě a má o dva body více, než Pardubice, tedy 31. Jejich skóre je pasivní v poměru 30:38. V minulém kole Táborsko prohrálo nad domácím trávníku s Opavou 1:2.
Podzimní vzájemné utkání těchto soupeřů skončilo na Soukeníku výhrou Pardubic 2:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.