Fotbalová národní liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Žižkov - 23. září 2018   15:00

Hr. Králové
Hr. Králové
6' Durdević  • 14' W. Da Silva  • 56' Zorvan  • 70' W. Da Silva
4:0
(2:0)
Žižkov
Žižkov
Hr. Králové
Ottmar – Kopečný, Kvída, Martinec, Urma – Jukl, M. Černý – Vlkanova (64. Martan), Zorvan, Durdević (76. Hynek) – W. Da Silva (79. Miker).
Stejskal – Martan, Janoušek, Hynek, Plašil, J. Pokorný, Miker.
Proske – Kotík, Leška
Všesportovní stadion, Hradec Králové
Žižkov
Otáhal – Pardubský, Švejdík, Žežulka, Stříž – Beňo, Auer (46. Podrazký), Batioja, M. Čermák (46. Trapanovski) – Bazal (71. Urbanec), Musa.
Winter – Halgoš, Urbanec, Rondić, Podrazký, Vilotić, Trapanovski.

Domácí zcela zaslouženě vítězí a míří opět do čela druhé ligy. V dnešním duelu byli Východočeši jasně lepší, o čemž svědčí i výsledek 4:0. Žižkov se nepropracoval k jediné pořádné střele. To je pro dnešek vše. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne.
90+4'
90+3'
Už se pravděpodobně nic zajímavého nestane. Domácí mají míč a kombinují v prostoru středového kruhu.
90+1'
Nastavují se celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Miker nebezpečně číhal v šestnáctce. Mířil na něj centr, ale k zakončení se nepropracoval.
88'
Žlutou kartu dostává Augusto Batioja (FK Viktoria Žižkov).
87'
Hynek byl faulován na útočné polovině. Východočeši zůstanou u míče a budou rozehrávat.
86'
I když je Urbanec momentálně nejlepší hráč hostů, tak i jeho trápí koncovka. Ottmar tak dnes moc nebezpečných situací řešit nemusel.
85'
Ačkoliv šel Miker do zajímavé šance, nemohl v akci pokračovat, protože ho zastavil ofsajd.
84'
Urbanec dlouho otálel s rozehrávkou. Nakonec se pokusil vystřelit, jenže upadl a o míč přišel.
83'
Žižkov se snaží, ale dnes mu není přáno. Východočeši mají dost energie a aktivně napadají rozehrávku soupeře.
81'
Ani centr Podrazkého nepřinesl nic zajímavého. Defenzíva Hradce je dnes nepřístupná.
80'
Vzápětí měl Urbanec dobrou pozici, šel ze strany sám, ale v individuálním úniku neuspěl.
79'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Wesley Da Silva, přichází Jiří Miker.
78'
Podél levé strany si sbíhal Urbanec. Očekával přihrávku, ale tu zastavil pozorný Černý.
77'
Da Silva sice ztratil balón, nicméně Východočeši získali kulatý nesmysl velmi rychle zpět do své moci.
76'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Fahrudin Durdević, přichází Tomáš Hynek.
75'
Hosté se snaží alespoň snížit, nicméně defenzíva Hradce je nepouští dál než k velkému vápnu.
74'
Zorvan zatáhl balón a poté hledal nabíhajícího Durdeviče. Ten se nicméně k míči nedostal.
73'
Trapanowski se postaral snad o první přímou střelu na bránu hostů. Ottmar ale v poklidu zachytil balón do náruče.
72'
Žižkov dnes výkonnostně na Hradec nestačí. Domácí si na hřišti dělají, co chtějí.
71'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Josef Bazal, přichází Jakub Urbanec.
70'
Hradec Králové právě vstřelil branku!
Urma vyslal střílenou přihrávku z pravé strany do pokutového území. Toho využil WESLEY DA SILVA, jenž ranou z první nedal Otáhalovi sebemenší šanci.
68'
Krásná kombinační souhra domácích skončila nakonec nepřesným centrem. Bude to ale roh pro Hradec.
67'
Durdevič měl na noze další branku Východočechů. Zakončoval ve vápně ke vzdálenější tyči, ale v poslední chvíli jeho rána byla zablokována.
66'
Jenže hosté nemají síly ani prostor něco vymyslet. Hradec dnes totiž hraje výborně.
65'
Žižkov měl k dispozici rohový kop. Domluvený signál a následný centr na zadní tyč ale zachytil Ottmar.
64'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Ladislav Martan.
63'
Domácí zatím hrají o deseti, ještě se nepřerušovalo. Toho se snaží Viktoria využít.
62'
Da Silva šel nejprve sám proti obránci. Poté hru zpomalil a hledal Durdeviče. K němu ale již přihrávka nedoputovala.
61'
Bohužel je to úraz vážnějšího charakteru. Vlkanova odkulhává za postranní čáru a bude muset střídat.
60'
Vlkanova upadl v souboji a drží se za kotník. Směřují k němu lékaři. Snad to nebude nic vážného.
58'
A domácí jsou samozřejmě na koni. Dost si věří a je to na jejich výkonu znát. Momentálně mají míč ve své moci a drží se s ním v útoku.
57'
V této chvíli už jsou hosté ve velmi těžké situaci. V dosavadním průběhu si nedokázali vypracovat žádnou větší šanci.
56'
FILIP ZORVAN si krásně pohrál s gólmanem. Dostal dost prostoru a času v šestnáctce, obehrál brankáře a poté s přehledem po zemi poslal míč za brankovou čáru.
54'
Žižkov se zatím ve hře příliš nezlepšil. I nadále má problémy v kombinaci i s koncovkou.
53'
Následovala další standardní situace domácích. Po centru se k hlavičce dostal Martinec, ale nic zajímavého z toho nebylo.
52'
Východočeši měli k dispozici rohový kop, nicméně ani v něm si šanci nevypracovali.
51'
Domácí rozehrávali volný přímý kop. Zorvan sice našel Da Silvu, avšak ten se prosadit nedokázal.
50'
Vzápětí si Bazal nabíhal podél postranní čáry na přihrávku. Společně s ním se ale vracel Urma, a ten ho k míči nepustil.
48'
Batioja se snažil sklepnout balón na někoho ze spoluhráčů. Místo toho poslal balón jen k Ottmarovi.
47'
Černý se dostal ke střele. Napálil balón z první, ale míč skončil v místě, kde číhal pozorný Otáhal.
46'
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Jonas Auer, přichází Miroslav Podrazký.
Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov: ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Kristijan Trapanovski.
46'
Domácí byli v první části jasně lepším týmem. Už ve 14. minutě totiž vedli 2:0, když se prosadil Durdevič, a krátce na to také Da Silva, který se prosadil hned v prvním soutěžním zápase za Hradec. Žižkov je zatím neškodný a branku Ottmara ani jednou neohrozil.
45+1'
45'
Nastavuje se jedna minuta nad rámec poločasu.
44'
Hosté nestíhají, a tak často faulují. Zorvan byl faulován u půlící čáry a domácí tak budou rozehrávat.
43'
Špatná rozehrávka domácích nabídla Žižkovu možnost zaútočit, jenže Bazal dostal míč jen na paty a nezpracoval ho.
42'
Obrovská šance Zorvana! Šel sám na bránu, kterého se snažil dloubáčkem přehodit. Otáhal ale věděl, co udělá a v klidu míč zachytil.
41'
Domácí se opět postupně usazují na útočné polovině. Ottmar si může otevřít noviny, protože hosté se k jeho brance téměř vůbec nedostávají.
39'
Vlkanova dělá protihráčům velké potíže. Jeho individuální akce ale skončila těsně před velkým vápnem.
38'
Žlutou kartu dostává Václav Pardubský (FK Viktoria Žižkov).
37'
Po delší době následoval rohový kop domácích, ale balón zaplul jen do náruče Otáhala.
36'
Da Silva poslal patičkou míč na Konečného, který následně centroval, ale jeho pas byl zablokován.
35'
Milan Černý byl nedovoleným způsobem zastaven v prostoru středového kruhu. Hradečtí rozehrávají.
34'
V této fázi hry nesledujeme příliš pohledný fotbal. Hraje se převážně ve středu hrací plochy.
33'
Ačkoliv byl aktivní Vlkanova ve vápně, na centr nedosáhl, protože na kluzkém povrchu upadl.
32'
Kopečný fauloval Auera. Hosté nicméně opět nevymysleli nic zajímavého.
31'
Začalo pršet a trávník už je poměrně dost promáčený. Povrch bude pro hráče tak čím dál těžší oříšek.
30'
Vlkanova si sbíhal podél strany na centr. K míči se ale nedostal, Švejdík ho k němu totiž nepustil.
28'
Vedoucí tým opět postupuje směrem k brance Viktorie. Ta se hodně zatáhla a brání se zuby nehty.
27'
Hosté následně rozehrávali dlouhý nákop do vápna. Ottmar ale v klidu z brány vyběhl a balón lapil.
26'
Žlutou kartu dostává Robert Jukl (FC Hradec Králové).
25'
Kopečný byl faulován na své obranné polovině. Domácí opět mohou v klidu rozehrát.
23'
Vlkanova posílal balón na steč před šestnáctku. Otáhal musel z brány a jen tak tak lapil míč do rukavic.
22'
Domácí zatím v klidu hlídají prostor před svým pokutovým územím. Hosté se k brance Otmara jen dostávají jen s obtížemi.
21'
Batioja se propracoval k nákopu do pokutového území. Nicméně nic zajímavého z toho nevzešlo.
20'
A právě Da Silva následně hlavičkoval zády k brance. O balón se jen lehce otřel, na což Otáhal dokázal zareagovat včas.
18'
Vzápětí byl faulován Da Silva, a domácí tak i nadále zůstanou u míče.
17'
Nepřesná kombinace hostujícího týmu. Vhazovat se bude z obranné poloviny Východočechů.
16'
Viktorie směřuje do útoku, nicméně Hradec je momentálně na koni a hraje velmi dobře.
14'
A už je to o dva góly. DA SILVA WESLEY nastoupil za Hradec v soutěžním zápase teprve poprvé a už dává branku. Bylo to sice štěstím, jelikož v houfu hráčů před vápnem si někdo z hráčů Žižkova nešťastně srazil balón do vlastní sítě.
13'
Stříž se na protější straně propracoval ke střele zpoza velkého vápna. Ranou po zemi jen těsně minul pravou tyč.
12'
Hradec Králové výborně kombinuje a Viktorce to dělá velké potíže. Hosté nestíhají reagovat na přesné přihrávky soupeře.
11'
Domácí rozehrávali standardní situaci. Po kombinační souhře centroval Zorvna do šestnáctky. Nikdo ale na balón nedosáhl.
9'
V pokutovém území byl Vlkanova sražen k zemi. Fanoušci se dožadují penalty, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.
8'
Bazal vyslal nebezpečný centr z pravé strany, avšak jeho pas dokázala defenzíva Východočechů zastavit.
7'
Hradečtí jsou v dosavadním průběhu aktivnějším týmem. Žižkov se snaží dostat do hry, ale zatím se trápí v kombinaci.
6'
Vlkanova vyslal centr ze střední vzdálenosti ke vzdálenější tyči, kde číhal osamocený FAHRUDIN. DURDEVIČ Ten zužitkoval letící centr hlavou a míč pohodlně umístil do dolního rohu branky.
5'
Rychlá kombinace domácího celku skončila poté zblokovaným centrem, o který se postaral Vlkanova.
4'
Da Silva si nabíhal do pokutového území na centr, nicméně balón zamířil přímo do připravené náruče Otáhala.
3'
Na druhé straně Zorvan upadl, dokázal se ale zvednout a míč ještě nějakou chvíli udržet ve své moci. Nakonec o něj přišel.
2'
Hosté vybojovali na začátku zápasu roh. Po centru na střed vápna se míč odrazil k noze Bazala, který pálil jen do protihráče.
1'

FC Hradec Králové: Ottmar – Urma, Zorvan, Vlkanova, M. Černý – Kvída, Durdević, Kopečný, Martinec – Jukl, W. Da Silva.
Náhradníci: Stejskal – Martan, Janoušek, Hynek, Plašil, J. Pokorný, Miker.

FK Viktoria Žižkov: Otáhal – Žežulka, Auer, Stříž, M. Čermák – Bazal, Pardubský, Batioja, Musa – Beňo, Švejdík.
Náhradníci: Winter – Halgoš, Urbanec, Rondić, Podrazký, Vilotić, Trapanovski.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Leška.
FK Viktoria Žižkov

má na svém kontě 7 bodů a drží se na dvanácté pozici. Na výhru Viktoria čeká už čtyři zápasy. Naposledy Žižkov remizoval po neskutečné přestřelce s Pardubicemi, kde padlo osm branek a zápas skončil 4:4.
FC Hradec Králové

má po osmi odehraných duelech na svém kontě 17 bodů a nachází se na třetí příčce se ztrátou o skóre na druhou Jihlavu, avšak ta má o zápas odehraný více. Naposledy Východočeši ve šlágru kola právě svého jihlavského soupeře porazili na jeho půdě 1:0.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.