Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Jihlava - 18. srpna 2018   10:15

Sokolov
Sokolov
60' Vávra  • 61' Kosak
2:2
(0:0)
Jihlava
Jihlava
57' Vaculík   • 74' Urblík
Sokolov
Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mišůn, Jakub Dvořák II. – Kosak, Machek, Glaser (C), Štípek (57. Voleský), Vávra (75. Ruml) – A. Ševčík (57. Hlavatý).
Jakub Dvořák I. – Beránek, Body, Voleský, Hlavatý, Ruml.
Rejžek – Mokrusch, Kubec
Stadion FK Baník Sokolov, Sokolov
720 diváků
Jihlava
Vejmola – Vaculík (C) (73. F. Novotný), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin – Fulnek, Urblík, Zoubele (89. Machuča) – Klobása (82. Javůrek), Jiří Klíma.
Vízek – Vedral, F. Novotný, Nerad, Turyna, Machuča, Javůrek.

Zápas nakonec končí remízou. Před zápasem by Baník za bod s Jihlavou byl rád, po průběhu, kdy hrála Jihlava celý zápas v deseti, by asi chtěl víc. Na hře Vysočiny ale nebyla hra v oslabení tolik znát.

Jako první se ale do vedení dostala z penalty Jihlava, o pár minutek později ale Baník dvakrát skóroval a strhl vedení na svou stranu. Stačila jedna chyba v obraně, Jihlava využila rychlý brejk a srovnala na konečných 2:2.
90+3'
90+3'
Rozhodnout mohl Urblík! Ten z blízkosti hlavičkoval, Belaně ale asi ze dvou metrů překonat nedokázal, ani poté z dorážky!
90+2'
Rozehrávka ale byla bídná, až příliš nízký centr sice prošel do vápna, ale přímo na brankáře Vejmolu.
90+2'
Standardní situace pro Baník, dobrá šance na rozhodnutí.
90+1'
Rozhodčí nastavuje ještě tři minuty.
90'
Sokolov útočí prakticky jen po pravé straně, kde je to zahuštěné a hráči si tak s tím nedovedou poradit. Na levou stranu ale balon ani za nic nepřenesou.
89'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Zoubele, přichází Ondřej Machuča.
88'
Ruml dostal na pravé straně balon, pod tlakem si ale nedokázal poradit a balon prakticky jen odevzdal.
87'
Jiří Klíma (JIH) ještě dostává žlutou kartou, s rozhodčím diskutoval asi až příliš horlivě.
86'
Oba celky se snaží hrát na tři body, závěr je tak velmi aktivní. Jihlava nechce ztratit kontakt s čelem tabulky, Baník se zase chce ze dna. Poslední minuty ještě budou zajímavé.
85'
Na Vejmolu už letěl balon, který vypadlo, že by mohl zaplout do branky, těsně před brankářem Jihlavy ho ale ještě chtěl usměrnit Voleský. Usměrnil ho, mimo branku.
84'
Hlavatý našel na hraně vápna Machka, tomu ale chybělo k balonu pár centimetrů. Následně ještě Baník útočil, o balon se ale sám nepřesnostmi připravil.
83'
Hlavičková sekce na středu hřiště, kdy skoro půl minuty nespadl balon na zem. Nakonec se ho ujala Jihlava, po pár metrech ale přišla o balon.
82'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Stanislav Klobása, přichází Jan Javůrek.
81'
Kosak rozehrával rohový kop na Mejdra, tomu byl ale ve vzdušném souboji odpískán faul.
80'
Na pravé straně Baník vybojoval prakticky ztracený balon, dostal se před vápno, kde byl zcela sám Michal Hlavatý. Ten se ale tak dlouho odhodlával ke střele, až trefil bránícího hráče před sebou...
79'
Zkouší to stále vysokými balony do vápna, je na nich znát ale také únava.
78'
Po vstřelené brance se hraje více v klidu, Baník se trochu zaražený, už asi očekával hladký průběh. Jihlava ale vypadá nabuzená, o tři body se ještě poperou.
76'
Jihlava zahrával dlouho standardku, balon letěl do vápna, tem ale tentokrát kralovali domácí, dokázali balon odhlavičkovat.
75'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Stanislav Vávra, přichází Ondřej Ruml.
74'
Jihlava právě vstřelila branku!
Vysočina se dostala do rychlého protiútoku, kdy dostal na pravou stranu krásný pas do běhu JOZEF URBLÍK. Rychlé zpracování, na hraně vápna krásná přízemní střela na pravou stranu brankář, Belaň nestihl zareagovat.
73'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lukáš Vaculík, přichází Filip Novotný.
71'
Jihlava to znovu zkoušela kupředu hrát po zemi, tam ale není místo. Baník je zatažen ve vlastní vápně až na jednoho ve všech hráčích, tam to může zkusit Vysočina jedině vzduchem nebo z dálky.
69'
Na druhé straně rychlou akci zakončil tvrdou střelou z pravé strany šestnáctky Mejdr, balon jen prosvištěl kolem branky.
68'
Z poloviny hřiště přišel dlouhý nákop na Belaně, který byl opět hodně vytažen a měl obrovské problémy, aby balon dostihl. Chytil ho až prakticky na brankové čáře.
67'
Jihlava chvíli operovala na útočné polovině, Urblík se pokoušel vymyslet nějaké centry, domácí si ale dávají veliký pozor, aby byli všichni hráči obsazeni.
65'
Baník hodně presoval při rozehrávce Jihlavy, hráči se museli vrátit až ke svému brankáři, nakonec ale s potížemi rozehráli.
64'
Jihlava rozehrála rychle, postupnou akcí přišla střela, na tu ale Belaň dobře viděl a chytá.
63'
Petr Glaser (SOK) při bránění stáhl soupeře k zemi, jasná žlutá karta pro domácího kapitána.
61'
Sokolov právě vstřelil branku!
Stadion v Sokolově bouří! Další akce Sokolova, balon se znovu dostal do vápna. Ujal se ho JAN KOSAK, rychle zpracoval a z hranice malého vápna ho poslal nekompromisně po víko, krásná akce domácích!
60'
O chviličku později je ale vyrovnáno! Před Vejmolou přišla veliká skrumáž, kde se dostal k balonu STANISLAV VÁVRA. Kousíček si ho potáhl a procpal ho přes bližší tyč. Vejmola si balon sáhl, ale nedokázal ho zkrotit, balon se za jeho záda doslova došoural.
57'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Patrik Voleský.
57'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Adam Ševčík, přichází Michal Hlavatý.
57'
Oproti sokolovskému kapitánovi LUKÁŠ VACULÍK udržel nervy a pohotovu střelou na brankářovu pravou stranu otevírá skóre utkání!
56'
Hosté se probíjeli do vápna po levé straně, po faulu těsně za hranicí pokutového území je nařízena penalta!
55'
I ten byl rozehrán na krátko, Vávra následně po driblinku přišel o balon.
54'
Roh rozehrán na krátko, balon na střed na Glasera. Jeho střela taktéž zblokována na další rohový kop.
53'
Kosak se po krásné přihrávce dostal z levé strany do vápna, místo střela ale volil přihrávku zpět na desítku, tu obránce zblokoval na rohový kop.
51'
V akci byl znovu Adam Ševčík, po dobrém pasu měl před bránícím hráčem více jak metr náskok, ten ho ale dostihl a balon odkopl do zámezí.
50'
Baník hrál dopředu vysoký balon, který Ševčík zvládl klepnout pod sebe, tam ale nebyl ani jeden jeho spoluhráč.
49'
Na ten si naběhl na bližší tyč Levin, jeho hlavička ale přeletěl branku.
48'
Jihlava se prodrala do šance po levé straně a vybojoval rohový kop, ten ale zvládli obránci odhlavičkovat na další roh.
47'
Pokus do nikam, respektive na nikoho. Odevzdaný balon do vápna Jihlavy se pokoušel doběhnout právě Štípek, ale byl daleko.
46'
Baník začal aktivně, levou stranou se prodral až do vápna David Štípek, centr levačkou se mu ale nezdařil, balon zamířil mimo hřiště.
46'
Poločas začal odpískán možná trochu kontroverzní penaltou a k tomu ještě rozporuplnější červenou kartou pro Jihlavu. Kapitán Glaser ale nařízený pokutový kop neproměnil. Baník i Vysočina měly dost akcí, na hostech nebylo moc znát, že hrají v deseti. Především domácí ale pálili jednu šanci za druhou. Nejvíce byl v první půli vidět asi Kosak, na druhé straně pak velmi pěkně hraje Fulnek.
45+1'
45+1'
Vojtěch Machek (SOK) ještě na poslední minuty ostře atakoval soupeře a na konci poločasu vidí žlutou kartu.
45'
Rozhodčí nastavuje ještě jednu minutu, aktuálně je v útočné fázi Vysočina.
44'
Baník byl znovu v útočném fázi, hráči ale nejsou schopni si dát balon do jasné pozice. Vždy v daném okamžiku zaváhají a poté z celé akce sejde.
43'
Štípek poslal za obránce pěkný balon, Adam Ševčík při zpracování byl ale v jasném ofsajdu.
42'
Hosté se dostali po pravé straně kupředu, Klíma ale prováhal ten nejlepší moment pro zakončení a nakonec z toho byla zablokovaná přihrávka směrem dozadu.
40'
No a další akce sokolovských hráčů končí ofsajdem. Zmar a bída, jinak se útočné snažení Baníku popsat nedá.
39'
Zoubele (JIH) zajel ostře do Kosaka, od rozhodčího vidí žlutou kartu.
38'
Domácí zkoušejí centrovat ze všech stran, do vápna se ale dostane jeden balon z pěti a ten navíc mají pod kontrolou Jihlavští.
37'
Baník se snaží postupovat po pravé straně, tam je ale plno. Jako všude. Vysočina hraje opravdu dobře.
36'
Kosak se u lajny dostal do souboje s Fulnekem, vše nakonec ukončuje rozhodčí hvizdem a odpískáním faulu Sokolova.
35'
Sokolov zahrával standardní situaci centrem do vápna, tam ale zatím kralují jasně hráči Vysočiny, Baníku se ve vzduchu zatím moc nedaří.
33'
Vepředu znovu operoval Kosak, běžel podél vápna, obránci ho ale čistě odstavili od balonu.
32'
Jihlava je v deseti hráčích hodně nebezpečná, rychlá, Baník to nemá vůbec jednoduché.
31'
Obrovská šance Baníku! Mejdr našel na středu za vysunutou obranu Kosak, ten stále na hraně vápna sám jen brankáři, jeho střela ale byl opravdu bídná, Vejmola jen polapil míč ze země.
30'
Rozehrávky se ujal Levin, nadýchaným lehoučkým balonem přestřelil zeď, mířil ale přímo na brankáře Belaně.
29'
Milan Mišůn (SOK) před vápnem zastavil Klímu, plácnul ho do obličeje. Žlutá karta a další standardní situace pro Vysočinu.
28'
Petr Glaser stál na konci kombinační akce jeho střela ale zaplavala vzduchem a zamířila do lesíku za stadionem.
27'
Jihlava měla k dispozici další standardku kousíček před vápnem. Z ní rovnou pálil Urblík, jeho střela jen prosvištěla těsně kolem branky.
25'
Urblík driblobal s balone na středu hřiště, kde ho podrazil vracející se Kosak. Jihlava dále pokračuje v útočení.
25'
Vaculík zkoušel nižší centr, ten málem prošel a to by byli volní tři hráči, nakonec ho ale Baník dokázal odvrátit.
24'
Zajímavá standardka pro Jihlavu, pár metrů do vápna. Uvidíme, co hráči vymyslí.
22'
No a cestou zpátky Klobása (JIH) stáhl k zemi unikajícího Glasera, za což od rozhodčího vidí žlutou kartu.
22'
Po delší době zahrozila i Jihlava, hlavičkovat zkoušel Klobása, netrefil ale balon čište a branku netrefil.
20'
Nejprve od praporku a poté od čáry, ani jeden centr do vápna se ale neujal.
20'
Mejdr centroval z pravé strany, Fulnek ale balon tečuje mimo hřiště. První rohový kop pro Baník.
19'
Kosak znovu hledal ve vápně své spoluhráče, tentokrát to zkoušel po zemi, ani nyní ale balon neprošel.
18'
Jihlava kombinovala na polovině hřiště, což se asi nelíbilo Urblíkovi, který se odhodlal ke střele z nějakých třiceti metrů, branku ale hodně daleko minul.
17'
Kosak si několikrát vyměnil balon s Mejdrem, přičemž akce nakonec skončila u druhého jmenovaného tečovanou střelou, kterou Vejmola v klidu chytá.
16'
Klíma rozjel akci, prošel polovinu hřiště a před vápnem do druhé vlny předal balon Klobásovi, jeho střela levačkou ale nebyla přesná, balon zamířil nějaký metr nad branku.
15'
Další vysoký balon z levé strany mířil do vápna Vysočiny, znovu u něj byl Kosak. Balon byl ale až moc dlouhý, Kosak na něj moc nedosáhl, a tak nakonec končí v náručí brankáře.
14'
Kosak centroval do pokutového území, jeho nahrávka ale byla hodně nepřesná, bránící hráč Jihlavy ji zvládl v pohodě odvrátit.
13'
Další akce sokolovských hráčů byla vzduchem, skončila ale rychle, byl totiž odpískán ofsajd.
12'
Baník se snaží hrát v klidu, napadání Jihlavy je ale na úplně jiném stupni, než který by Sokolov čekal. Teď jestli Vysočině vydrží síly celý zápas.
11'
Hosté se toho ale ani v oslabení nebojí a derou se dopředu. Fulnek šajtlí poslal pěkný balon do vápna, nikdo si na něj ale nenaběhl.
9'
Kosak se dostal ve vápně k vysokému balonu, sám to ale asi nečekal, a tak balon mířil hodně vysoko nad branku.
Baník se snaží rychle hrát dopředu po stranách, Vysočina ale brání hodně aktivně.
8'
Hráči Vysočiny jsou hodně naštvaní, hráč od začátku zápasu v deseti bude extrémně těžké. Nyní si musí dát ale větší pozor, aby jim ještě rozhodčí neudělil další karty protesty.
7'
Petr Glaser zvolil střelu na pravou stranu Vejmoly, ten ji ale vystihl a vyrazil! Kapitán domácích ještě dorážel, i tu střelu ale gólman Vysočiny vyrazil!
5'
Kosak se dral do vápna a byla staže k zemi, rozhodčí nařizuje pokutový kop a ještě dostal Till Sebastian Schumacher (JIH) červenou kartu! Hodně přísná penalta a ještě přísnější vyloučení.
4'
Vzdušný souboj na polovině hřiště skončil odpískaným faulem Vysočině, Baník tak může v klidu rozehrát a začít tvořit.
3'
Jeden z obránců Baníku nyní mohl napodobit Chlumeckého ze včerejšího zápasu Fortuna:ligy, balon ale nakonec odpálil jeho kolega do bezpečí.
3'
V akci znovu Jihlava, znovu Klobása. Jeho akce po levé straně končí tečovaným balonem mimo branku, rohový kop.
2'
Klobása zastavil ostrým skluzem rychlý protiútok domácího celku, rozhodčí mu důrazně domlouvá. Za tento zákrok mohla klidně být i karta.
1'
Úvodní rozehrávky se ujala Vysočina, jejich rozehrávka vzduchem ale úspěch nesklidila, hráči se totiž dostali do ofsajdového postavení.
1'

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mišůn, Jakub Dvořák II. – Kosak, Machek, Glaser (C), Štípek, Vávra – A. Ševčík.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Beránek, Body, Voleský, Hlavatý, Ruml.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Vaculík (C), Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin – Fulnek, Urblík, Zoubele – Klobása, Jiří Klíma.
Náhradníci: Vízek – Vedral, F. Novotný, Nerad, Turyna, Machuča, Javůrek..
Neporažená Jihlava s předposledním Sokolovem!

Dobrý den, vítám vás u online přenosu z 5.kola Fortuna:Národní ligy, ve kterém se spolu střetnou FK Baník Sokolov a FC Vysočina Jihlava. Zápas na sokolovském stadionu začíná v tradičních 10:15.

Sokolov má velmi těžký začátek soutěže a jelikož se očividně nenachází v nejlepší kondici, je to na výsledcích znát. Po čtyřech kolech totiž má na kontě jen jeden jediný bod, který se mu podařilo získat v minulém zápase na hřišti Varnsdorfu. Předtím třikrát poměrně jasně prohrál a herní projev také nebyl nejlepší. Remízový bod ze severu Čech není špatný, výsledek 0:0 ale asi není to, co trenér Horváth očekával.

Naopak Jihlava se zatím v nové lize předvádí tak, jak se od ní očekávalo. Prví čtyři zápasy se ji podařily na výbornou a ve všech poměrně jasně zvítězila. Ono také pokud se chce Vysočina hned v letošní sezoně vrátit mezi elitní celky, musí takto pracovat od začátku do konce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.