Fotbalová národní liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Jihlava - 29. září 2018   10:15

Třinec
Třinec
45+3' Kušnír
1:2
(1:0)
Jihlava
Jihlava
53' Jiří Klíma   • 69' Levin
Třinec
Adamuška – Kušnír (C), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín (77. Dedič, 90. Reintam) – Janošík, R. Vaněk I., Weber, Šumbera – Omasta – Hejný.
Bárta – Samiec, Klec, Mravec, Schwendt, Dedič, Reintam.
Cieslar – Lakomý, Vodrážka.
Stadion Rudolfa Labaje, Třinec
521 diváků
Jihlava
Vejmola – Fulnek, Tlustý (C) (46. Vedral), Štěpánek, F. Novotný – Levin, Machuča – Zoubele, Čáp (34. Preisler), Javůrek – Jiří Klíma (82. Šlein).
Vízek – Šefčík, Vedral, Vaculík, Preisler, Šlein, Turyna.

Je dobojováno. Stejně jako v předchozím zápase Jihlava vyhrála zápas výkonem ve druhém poločase. Proti Vlašimi vstřelila tři góly, dnes jí stačily na otočení výsledku pouze dva.
90+4'
90+3'
Fulnek upadl po souboji s Bedecsem, jeden rozhodčí ukazoval, ať pokračuje, druhý faul odpískal. Žlutou kartu za protesty viděl Richard Vaněk.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavil 3 minuty.
90+1'
Přímý kop Webera prodloužil Čelůstka a míč se odrazil od břevna zpět do hry! Hosté následně odkopli míč mimo šestnáctku.
90'
Zraněného Dediče střídá na nastavený čas obránce Mikk Reintam.
90'
Faulující Štěpánek nakonec obdržel žlutou kartu.
89'
Štěpánek trefil loktem Dediče do hlavy. Rozhodčí odpískal faul, ale osobní trest jihlavskému hráči neudělil.
88'
V pokutovém území Třince si nedovoleně počínal v souboji s Bedecsem Zoubele.
87'
Třinečtí dlouho svírali soupeře na útočné polovině, ale Jihlavští získali míč a Javůrka fauloval Janoščín.
84'
Dnešní utkání sleduje 521 diváků.
84'
Po rohovém kopu střílel po zemi Vaněk, ale hostující obrana míč odvrátila.
82'
Jihlava naposledy střídala. Jiřího Klímu nahradil German Šlein.
81'
Rozběhnutého Fulneka se snažil nejprve skluzem zastavit Janoščín, ale uspěl až faulující Ondřej Kušnír. Sudí Cieslar vytáhl žlutou kartu.
80'
Do přímého kopu Šumbery vložil hlavu jeden z hostujících hráčů a poslal míč na střechu správní budovy za jihlavskou brankou.
79'
Po rohovém kopu vybojoval faul mimo šestnáctku Čelůstka a Třinec má další příležitost.
78'
Přímý kop Webera z levé strany proskákal k blížší tyči ke Kušnírovi, ale ten rychlou střelou neprostřelil bránícího soupeře – roh.
77'
Střídání v třineckém týmu. Martina Janošíka nahradil René Dedič.
74'
Omasta se snažil přihrát na pravou stranu Janošíkovi, jeho pas hostující obrana odrazila k Weberovi, ten rychlou nahrávkou vybídl ke střele Hejného, bohužel třinecký útočník minul bránu.
73'
Po centru Kušníra z pravé strany si v souboji s brankářem pomohl faulem Šumbera.
72'
Po faulu na Levina uviděl žlutou kartu domácí Tomáš Weber.
69'
Jihlava právě vstřelila branku!
Třinečtí už prohrávají! VLADISLAV LEVIN zatančil v pravé části šestnáctky a střelou do pravého horního rohu poslal Jihlavu do vedení – 1:2!
67'
Šumbera zahrál míč do pokutového území, hosté balón odvrátili pouze k Weberovi, který odcentroval na zadní tyč, kam si nabíhal Bedecs, ale třinecký obránce hlavou netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
67'
Levin zasáhl kopačkou do nohy Vaňka a Třinec má možnost další standardní situace.
65'
Šumbera rozehrál přímý kop na Čelůstku, ten vrátil míč do ohně, kde byl trochu volný Bedecs, ale nůžkami usměrnil balón pouze vedle pravé tyče.
64'
Ondřej Machuča zatáhl za dres unikajícího Omastu a inkasoval žlutou kartu.
63'
Na centr Javůrka z pravé strany si naběhl na přední tyč Novotný a hlavou jen těsně minul bližší tyč třinecké brány!
62'
Fulnek vysunul Novotného po pravé straně, jeho prudký pas do středu šestnáctky domácí odvrátili.
61'
Po přihrávce Levina střílel z hranice šestnáctky Klíma, ale ze záklonu přestřelil bránu.
61'
Vaněk si na levé straně vyměnil míč se Šumberou, druhý jmenovaný odcentroval do pokutového území, odkud odvrátil balón obránce Štěpánek.
59'
Hostům se tato standardní situace nepovedla. Míč končí daleko od třinecké brány.
58'
Dlouhý nákop jihlavského hráče z vlastní poloviny prodloužil za sebe Bedecs. Roh pro Jihlavu.
57'
Přímý kop Šumbery z pravé strany hlavou prodloužil do vápna Janošík, ale tam se míče zmocnil brankář Vejmola.
53'
JIŘÍ KLÍMA odčinil ruku v pokutovém území. Rohový kop Javůrka vrátil Machuča k přední tyči, kde byl Klíma a střelou mezi nohy brankáře Adamušky srovnal na 1:1!
53'
Vzápětí Weber za cenu rohového kopu nepustil k centru Machuču.
52'
Centr Javůrka z pravé strany odvrátil vedle brány Javůrek.
52'
Fulnekův pokus o přihrávku zblokoval na rohový kop Vaněk.
50'
Po přihrávce Kušníra se na pravé straně uvolnil Omasta, obešel soupeře, ale zpětný balón do pokutového území zachytil Vedral a míč odkopl.
46'
O přestávce došlo v jihlavském týmu k druhé změně. Petra TLustého nahradil Filip Vedral.
46'
V prvním poločase byl jasně lepší Třinec, jednu penaltu Bedecs neproměnil, ale v závěru poločasu už byl úspěšný Kušnír, který panenkovskou střelou poslal Třinec do vedení 1:0.
45+3'
45+3'
Třinec právě vstřelil branku!
ONDŘEJ KUŠNÍR panenkovským stylem překonal brankáře Vejmolu a Třinec zaslouženě vede 1:0!
45+2'
Klíma za svůj volejbalový zákrok obdržel žlutou kartu.
45+2'
Druhý penalta pro Třinec! Klíma reagoval na roh Webera volejbalovým způsobem a sáhl si rukou na míč. Rozhodčí nemohl udělat nic jiného a odpískat druhou penaltu!
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu a Šumberův roh vrátil mimo hřiště Fulnek.
45'
Weberova střela z hranice vápna byla tečovaná. Roh pro Třinec.
45'
Šumbera vyslal z pravé strany nepříjemný polovysoký centr, Hejný míč na přední tyči pouze prodloužil, dobíhající Omasta akci u druhé tyče nezavřel.
43'
Domácí se snaží v závěru první půle vymyslet kloudnou akci, která je pošle do vedení, ale zatím se jim nedaří projít jihlavský val.
40'
Centr Omasty modrožlutá obrana odvrátila pouze na hranici vápna, kde už číhal Weber, ale střelou z těžké pozice minul jihlavskou bránu.
38'
Kušnír odcentroval z pravé strany do pokutového území, kam si naběhl Šumbera a hlavou přestřelil jihlavskou bránu.
36'
Trocha kličkované v podání Zoubeleho končí nepřesnou střelou z hranice šestnáctky z kopačky jihlavského útočníka.
34'
Trenér Svědík se nemohl dívat na výkon svého celku a sáhl ke změně již v prvním poločase. Romana Čápa nahradil Dominik Preisler.
30'
Dvojice Šumbera s Hejným se nedohodla v pokutovém území, Hejný se nedokázal otočit a tak zpětnou přihrávkou vybídl ke střele spoluhráče. Richard Vaněk toho využil, opřel se do míče zpoza šestnáctky a jeho ránu do pravého horního růžku vyrazil Vejmola do spojnice břevna a tyče!
29'
Šumbera z levé strany nakopl skákající balón do pokutového území, kam si nabíhal Omasta s Hejným, ale míče se zmocnil brankář Vejmola.
26'
Dlouhému nákopu Bedecse na Omastu pár centimetrů chybělo. Míče se zmocnil Štěpánek, kterého vzápětí fauloval Omasta.
24'
Velmi dobrá příležitost Jihlavy. Střelu Klímy vytáhl mimo tři tyče brankář Adamuška.
19'
Javůrek rozehrál přímý kop z nějakých čtyřiceti metrů, ale závar před třineckou bránou vyřešil jeden z domácích hráčů odkopem míče do strany, kde se balónu zmocnili jeho spoluhráči.
17'
Bedecs si ve středu pole pomohl v souboji s Klímou loktem. Rozhodčí Cieslar to viděl a odpískal třineckému hráči faul.
15'
Nebezpečný balón vypustil pravačkou z levé strany Šumbera, nabíhající dvojice Omasta – Weber se k míči nedostala, před nimi zasáhl Štěpánek.
14'
Hejný si v pokutovém území soupeře pomohl faulem a přerušil třineckou akci. Postiženým byl jihlavský kapitán Tlustý.
11'
Třinečtí mají šance! Šumbera se po rohovém kopu dostal k odraženému balónu, vběhl do šestnáctky, zpětnou přihrávkou vybídl do šance Hejného, ale ten z hranice malého vápna střelou z kroku neprostřelil hráče v modrých dresech – roh pro Třinec.
10'
K pokutovému kopu se postavil Bedecs, zvolil střelu po zemi k levé tyči, ale brankář Vejmola se natáhl po míči a balón vyrazil vedle brány!
9'
Penalta pro Třinec! Weber si u pravé postranní čáry udělal Levina, ten ho fauloval a rozhodčí ukázal na bílý puntík.
9'
Po dalším rohovém kopu vznikl závar před Vejmolovou bránou, ale domácí nevystřelili.
8'
Na rohový kop Webera si nabíhal Hejný, hlavou míč netrefil, ale k balónu se dostal Kušnír, jenže jeho tečovaná střela skončila vedle jihlavské brány!
7'
Přímý kop Webera z levé strany odvrátil na roh Zoubele.
5'
Čáp se snažil projít přes Čelůstku, ale ten ho skluzem trefil. Rozhodčí ponechal hostům výhodu, neboť se k odraženému míči dostal Zoubele a tvrdou střelou zpoza šestnáctky protáhl brankáře Adamušku, naštěstí trefil jen reklamní panel vedle levé tyče třinecké brány.
3'
Třinečtí se brání prvnímu ataku Jihlavy úspěšně. Hostující hráči se ke střeleckému pokusu nedopracovali.
1'
Před začátkem utkání došlo ke změně v třinecké sestavě. Zraněného Pavla Ilka nahradil v základní sestavě Martin Janošík. Mezi náhradníky se posunul Michal Mravec.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Kušnír (C), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ilko, R. Vaněk I., Weber, Šumbera – Omasta – Hejný.
Náhradníci: Bárta – Samiec, Klec, Janošík, Schwendt, Dedič, Reintam.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Fulnek, Tlustý (C), Štěpánek, F. Novotný – Levin, Machuča – Zoubele, Čáp, Javůrek – Jiří Klíma.
Náhradníci: Vízek – Šefčík, Vedral, Vaculík, Preisler, Šlein, Turyna.

Rozhodčí: Cieslar – Lakomý, Vodrážka..
ROZHODČÍ

Hlavním rozhodčím dnešního utkání je Ondřej Cieslar. Pro mladého sudího z tohoto kraje to bude třetí druholigové utkání v této sezóně.

Jeho kolegy budou Lukáš Lakomý a Dan Vodrážka.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Vzájemná bilance mezi Třincem a Jihlavou v tomto století hovoří jasně pro tým z jihu republiky. Jihlava zvítězila v osmi z dvanácti případů, dvakrát se z tříbodového zisku radoval Třinec a dva zápasy nepoznaly vítěze.

Pikantní bylo poslední utkání v roce 2012. V Jihlavě po skončení zápasu domácí slavili postup do 1. ligy, Třinečtí se naopak loučili z druhou nejvyšší soutěží.

Poslední vzájemné utkání

JIHLAVA – TŘINEC 3:0 (1:0)
Branky: 15. Sedláček, 62. Tecl, 86. Karlík. Rozhodčí: Býma – J. Paták, Marek. ŽK: Karlík (Jihlava). ČK: 25. Rehák (Třinec). Diváci: 3150.

Jihlava: Blažek – Obert, Halama, Tlustý, Gavrič – Vaculík (74. Mešanovič), Jungr (66. Veselý), Velický, Kučera (77. Karlík) – Sedláček, Tecl.

Třinec: Lipčák – Lisický, Kuděla, Hupka, Matoušek (32. Eismann) – Malíř, Maroši (59. Súkenník), Rehák, Ceplák – Nekuda (83. Gavlák), Surynek.
FK FOTBAL TŘINEC
14. místo, 7 bodů, skóre 7:14

Třinečtí se po sedmi zápasech bez vítězství rozjeli, doma porazili Sokolov a minulý týden zvítězili na půdě Varnsdorfu a se sedmi body se odpoutali ze dna tabulky.

Dnes budou chtít svou ligovou formu potvrdit, přestože ve středečním pohárovém utkání utrpěli těžký direkt od prvoligové Olomouce. Na Andrově stadionu prohráli se Sigmou 0:7. V plné nahotě se ukázal rozdíl mezi základní sestavou Olomouce a třineckými náhradníky.

Třinecký tým by měl být podle posledních informací téměř kompletní. Otazník visí nad startem Lukáše Buchvaldka, který se zranil na začátku sezóny.

Poslední utkání

OLOMOUC – TŘINEC 7:0 (3:0)
Branky: 32. z penalty a 38. Plšek, 56. a 60. Falta, 36. Jemelka, 61. Texl, 83. Sladký. Rozhodčí: Adámková – Podaný, Polák. ŽK: Schwendt (Třinec). Diváci: 841.

Třinec: Bárta – Samiec, Mravec, Reintam, Janoščín (54. Šumbera) – Schwendt, Vaněk (54. Kušnír), Klec, Janošík – Omasta (64. Čelůstka) – Dedič.

3. místo, 17 bodů, skóre 16:8

Klub z Vysočiny po vynikajícím rozjezdu, kdy ve čtyřech zápasech zaznamenal dvanáct bodů, prožil sérii čtyř utkání bez vítězství a v tabulce se propadl na třetí místo. Nepříjemnou sérii přerušil v posledním kole, kdy na domácím trávníku zdolal po výborném druhém poločase Vlašim 3:0.

V dnešním utkání bude mít družina trenéra Martina Svědíka výhodu volného týdne, neboť její zápas MOL Cupu byl přeložen na 12. října. Navíc tým před pár dny posílil slovenský záložník Samuel Šefčík, zda dnes nastoupí, to se dozvíme až těsně před utkáním. Chybět bude nejlepší střelec týmu Jozef Urblík, který v průběhu sezóny odešel do maďarského celku Puskás Academy.

JIHLAVA – VLAŠIM 3:0 (0:0)
Branky: 62. a 89. Zoubele, 70. Klíma. Rozhodčí: Nenadál – Pečenka, Mojžíš. ŽK: Machuča – Piško. Diváci: 894.

Jihlava: Vejmola – Fulnek, Tlustý, Štěpánek, F. Novotný – Levin, Machuča – Zoubele, Čáp (73. Šlein), Javůrek (76. Vaculík) – Klíma (83. Turyna).

Nejlepší střelci týmu ve F:NL

4 Josef Urblík
4 Jiří Klíma
3 Lukáš Zoubele
3 Stanislav Klobása
Dobré dopoledne z města oceli. Dnes na třinecký stadion Rudolfa Labaje přijede exligová Jihlava. Třetí celek tabulky se postaví proti čtrnáctému. Favorit je jasný, avšak každý zápas začíná za stavu 0:0. Příjemné čtení vám přeje od klávesnice Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.