Fotbalová národní liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Sokolov - 12. srpna 2018   17:00

Varnsdorf
Porcal – Rudnytskyy (C), Kouřil, Kozma, Heppner – Dordić (90+7. M. Kubista), Bláha, Zbrožek, Ondráček – Kocourek (79. Novák) – Dzaba (85. Schön).
Samoel – Bielesz, Dvořák, Schön, Novák, M. Kubista.
Slabý – Novák, Vitner
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
980 diváků
Sokolov
Belaň – Jakub Dvořák II., Mišůn, O. Ševčík, Mejdr – Glaser (C), Machek – Štípek (59. Vašíček, 73. Hlavatý), Vávra, Kosak – A. Ševčík (85. Ruml).
Jakub Dvořák I. – Ruml, Hlavatý, Vašíček, Voleský, Beránek.

To je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost.
Shrnutí druhého poločasu

Do druhého poločasu vstoupil lépe Sokolov a měl více ze hry. Varnsdorf hrozil spíše z rychlých protiútoků. První větší šanci si nakonec připsal Varnsdorf poté, co Ondráček zahrával rohový kop. Propadlý míč skončil u Heppnera, který střelou z první mířil nad břevno.

Sokolov výrazněji zahrozil až v 82. minutě. Kosak našel přihrávkou mezi obránci Hlavatého, ten se snažil zakončit v pádu. Porcal byl připraven. Jen o minutu později mohl vsítit branku Ševčík, střelu v pádu mu ale zablokoval jeden z domácích obránců.

Zraněním Vašíčka došlo k nastavení rovnou osmi minut a ve třetí nastavené minutě mohlo být hotovo. Jako blesk z čistého nebe se v pokutovém území zjevil sám s míčem Hlavatý a navedl si míč na levou stranu. Jeho pokus ale senzačně likviduje Radek Porcal.
90+8'
90+8'
Hlavní sudí píská útočný faul a chystá se ukončit dnešní zápas.
90+8'
Novák faulován na polovině hřiště. Poslední akce v tomhle zápase.
90+7'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Matěj Kubista.
90+7'
Sokolov zkouší míč za obranu, ten ale končí v zámezí.
90+7'
Varnsdorf chystá ještě poslední střídání.
90+7'
Jedna z posledních šancí pro Varnsdorf. Ondráček rozehrává další standardní situaci.
90+6'
Novák pokrýval míč letící do zámezí. Nakonec byl bráněn nedovoleně a bude hrát opět Porcal.
90+5'
Hosté se snaží něco vymyslet. Zbrožek ale prohnal Machka, který musel hrál na Belaně.
90+5'
Sledujeme pasáž nahoru, dolů. Vávra si počínal nedovoleně, hraje opět Varnsdorf.
90+3'
Jako blesk z čistého nebe se v pokutovém území zjevil sám s míčem Hlavatý a navedl si míč na levou stranu. Jeho pokus ale senzačně likviduje Radek Porcal.
90+2'
Bláha si připisuje nedovolený zákrok na Machka.
90+1'
Heppner si předal míč se Schönem, následný centr ale končí za bránou.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje v utkání 8 minut.
90'
Varnsdorf se snažil o rychlý protiútok, pomezní ale signalizuje ofsajd.
89'
Jakub Dvořák II. centroval na zadní tyč. Nikdo ze spoluhráčů mu ale nenaběhl.
88'
Mejdr faulovaný zhruba třicet metrů před Porcalem. Na hranici vápna se tvoří linie.
88'
Heppner chtěl na první dotek centrovat do vápna, míč ale skončil u Belaně.
87'
Kouřil odkopával až na polovinu hřiště, kde si nedovoleně počínal Dordič.
86'
Varnsdorf se dostal na polovinu soupeře, zastaven byl ale signalizovaným ofsajdem.
85'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Adam Ševčík, přichází Ondřej Ruml.
85'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Nathan Dzaba, přichází Patrik Schön.
83'
Sokolov pokračuje v tlaku! Hlavatý našel přihrávkou pod sebe Ševčíka, tomu pod nohy padl jeden z obránců a zablokoval střelu, přičemž branka byla odkryta.
82'
Kosak našel přihrávkou mezi obránci Hlavatého, ten se snažil zakončit v pádu. Porcal připraven.
82'
Domácí kapitán už se na to nemohl dívat a vyslal střelu z pětatřiceti metrů. Jeho pokus ale ohrozil pořadatele, nikoli brankáře.
81'
Kouřil pokrýval míč mířící do zámezí, přitom byl ale faulován. Domácí kombinují směrem dopředu.
80'
Faul na Dordiče, který chtěl ihned rozehrát na Nováka. Sudí ale hru přerušuje.
80'
Jakub Dvořák II. se zbavil protihráče, odcentrovat nakonec nedokázal.
79'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Ondřej Kocourek, přichází Lukáš Novák.
78'
Ondráček zahrával rohový kop před Belaně, míč propadl až k Heppnerovi, který střelou z první míří nad břevno.
78'
Rohový kop pro domácí tým. Tribuna touží po gólu.
77'
Kocourek hledal Ondráčka v pokutovém území, ale opět chyběla přesnost. Varnsdorf se tak vrací na polovinu hřiště.
76'
Až Dzaba osvobozuje svůj tým. Následně Kouřil přenesl hru na Rudnytského.
75'
Domácí jsou zavřeni na své polovině a jen těžko sbírají míč.
75'
Domácí se zahnali do autu. Mejdr u míče.
73'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Václav Vašíček, přichází Michal Hlavatý.
72'
Hráč Sokolova je odnášen na nosítkách. Hra bude za moment pokračovat.
69'
Hra je přerušena. Na hřiště míří sanitka, tohle nevypadá dobře.
68'
Dzaba si předkopl míč a sám si ho také doběhl. Následný přízemní centr pod sebe likviduje hostující obrana.
67'
Další cenrt Mejdra likviduje Porcal. Domácí neudrží míč na svých kopačkách a musí se neustále vracet, což stojí mnoho sil. Trenér Oulehla ale střídání zatím nechystá.
67'
Hosté se snažili rychlou kombinací přejít do útoku. Míč za obranu a slibnou akci ukončuje pomezní, který signalizuje ofsajd.
66'
Kosak se snažil najít někoho v pokutovém území Varnsdorfu. Míč ale proletěl jako nůž máslem až do zámezí.
65'
Centrovaný míč ale ve vzduchu likviduje Porcal.
64'
Dzaba doběhl Mejdra a skluzem zezadu sebral míč. Hlavní sudí ale viděl nedovolený zákrok.
63'
Kocourek ale šanci zahodil. Míč letí až do zámezí.
62'
Ponechána výhoda po faulu na Kocourka, vzápětí ale nedovoleně zastaven Dordič. Slibná vzdálenost pro Varnsdorf.
61'
Ondráček vyslal po delší době centr do pokutového území. Belaň však všem ukázal, či je to prostor.
60'
Rudnytskyy si počínal nedovoleně. Hosté chtějí ihned rozehrát, proti je ale Bláha.
59'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Václav Vašíček.
59'
Sokolovští chystají střídání.
59'
Ševčík si připisuje další nepřesnou přihrávku. Ta končí v zámezí. Porcal bude vykopávat.
58'
Ondřej Ševčík likviduje další ptok domácích míčem za tribunu. Ještě, že tam není potok.
58'
Hosté si počínali nedovoleně. Na zemi zůstává ležet Bláha. Varnsdorf ale standardní situaci nevyužil a rozehrává dozadu.
57'
Varnsdorf po delší době zahrozil. Dordič se ale k zakončení nedostal.
56'
Dzaba se prokličkoval přes tři hráče a dostal se na polovinu hřiště. To se ale nelíbilo Glaserovi, který za cenu faulu přerušuje hru.
56'
Žlutou kartu dostává Petr Glaser (FK Baník Sokolov).
55'
Ani tentokrát neprošel Adam Ševčík přes domácího kapitána. Ten za cenu skluzu odehrává míč do zámezí.
55'
A Dzaba opět u míče, tentokrát mu centr do vápna nevyšel a byla z toho spíše střela, který končí za bránou.
54'
Domácí kapitán váhal s rozehrávkou, nakonec zvolil Kouřila, který posílá až na Porcala. Ten dlouhým výkopem hledal Dzabu, bohužel, signalizovaý další ofsajd.
54'
Glaser vyslal nepřesnou přihrávku. Autové vhazování pro Varnsdorf.
53'
Další akce Sokolova končí signalizovaným ofsajdem.
52'
Varnsdorf je zahnán do vlastního pokutového území. Kosakovi nesedla střela.
Dnešní utkání sleduje 980 diváků.
52'
Machek kombinuje s Glaserem.
52'
Sokolov ale aktivně napadá a Varnsdorf ztrácí míč na polovině hřiště.
51'
Kosak se snažil umotat dva varnsdorfské obránce, nakonec se ale sám vyhnal mimo hřiště. Porcal bude rozehrávat nakrátko.
51'
Přetažený centr na zadní tyč sice stihl Mejdr, s míčem se ale dostal až za hranici hřiště.
50'
Sokolov se po pár metrech posouvá blíže k Porcalově bráně. Druhé autové vhazování po sobě.
49'
Opět sledujeme řadu nepřesných přihrávek. Jako teď. Kocourek nestihl přihrávku a je z toho odkop od brány.
48'
Zbrožek přehlavičkoval Dvořáka, jeho tým ale u míče dlouho nezůstal.
47'
Dordič se při pokusu dostat se do zakončení dopustil nedovoleného zákroku. Hraje Sokolov.
46'
Rudnytskyy zahrává autové vhazování. Zbrožek předává Ondráčkovi.
46'
Scénář se opakuje! Glaser posunul na Štípka, který odcentroval před Porcala. Nakonec z toho byl pořádný závan! Skóre se ale nemění.
46'
Glaser hledal Štípka, který v souboji u rohového praporku přišel o míč.
46'
Také Varnsdorf zkusil rozehrávat poločas dlouhým centrem, ale marně. Míč končí v zámezí.
46'
Oba týmy nastoupily do druhé půle bez změny v sestavě.
Hráči obou mužstev nastupují na hrací plochu, připraveni do druhého poločasu. V druhé půli bude rozehrávat Varnsdorf.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02 hodin.
Shrnutí prvního poločasu

Prvních třicet minut patřilo Varnsdorfu, který byl aktivnější na míči a dostával se snadno přes polovinu hřiště. Poté se ale Sokolov probudil a první velkou šanci v zápase zaznamenal Vávra, který se po rychlém protiútoku dostal do zakončení. Jeho střela jen tak tak skončila pod Porcalem.

V závěru poločasu jsme byli svědky řadou nepřesných přihrávek, nedovolených zákroků a žlutých karet. Adam Ondráček viděl žlutou kartu za dohrání souboje po odehrání míče, Adam Ševčík zase za bránění v rozehrávce.První poločas tak branku nenabídl.
45+2'
45+2'
Bláha, Heppner a Mejdr. Varnsdorf to musí zkusit znovu.
45+2'
Následný centr na Dordiče končí ofsajdem.
45+1'
Míč ale nakonec končí až u Porcala.Také on kombinuje s obránci.
45+1'
Faul také na druhé straně. Machek bude kombinovat se svými obránci.
44'
Dzaba opět faulovaný. Heppner si jde pro míč.Mezitím hlavní sudí nastavuje dvě minuty v prvním poločasu.
44'
Domácí ale sportovně míč vrací.
44'
Dordič zůstává po dalším zákroku na zemi. Sokolov přerušuje hru.
43'
Bláha vyslal přihrávku na Heppnera, který přízemním centrem hledal někoho v modrém. Jeho pokus nakonec jen těsně prolétl před Belaňem.
42'
Žlutou kartu za bránění v rozehrávce dostává Adam Ševčík (FK Baník Sokolov).
41'
Pokus Mejdra likviduje na poslední chvíli Ondráček. Je z toho rohový kop.
41'
Kozma si ale počínal během souboje rukou. Hosté tak jdou do další akce.
40'
Dvořák zahnal domácího kapitána do autu. Vhazování pro Varnsdorf.
39'
Rudnytskyy šel do hlavičkového souboje hlavou, Vávra nohou. Standardní situace pro domácí.
39'
Souboj tělo na tělo nakonec vyhrál hostující Mišůň. Dzaba zahrál do zámezí.
37'
Na zemi je ošetřován Mejdr.
37'
Žlutou kartu za dohraný souboj bez míče dostává Adam Ondráček (FK Varnsdorf).
36'
Na druhé straně se do zakončení dostával Kocourek. Jeho střelu ale zablokovala tvrz hostujících hráčů.
35'
První velká šance hostů. Do rychlého protiútoku se dostal Vávra, jeho pokus končí pod Porcalem.
35'
Bláha zakládal akci přes Ondráčka, ten ale z první nepřesně přihrál soupeři.
34'
Ondráček zkusil štěstí střelou na hranici vápna. Jeho pokus ale minul tři tyče. Belaň bude hrát.
34'
V hlavičkovém souboji fauloval Machek. Ten už žlutou kartu má.
33'
Hosté se snažili dostat za obranu, pomezní rozhodčí ale signalizuje další, již čtvrtý, ofsajd. Rozehrávat bude Porcal.
32'
Štípek po delší době u míče. Jeho únik ale skluzem zastavuje Kozma.
32'
Hosté ale zůstávají v tlaku a do vápna Varnsdorfu letí další centr. Domácí kapitán sklepává pro Porcala.
31'
Vávra se dostával do úniku! Mimo pokutové území musel Porcal, který skluzem likviduje míč do zámezí.
31'
Hra je přerušena. Vypadá to, že tohle domácí kapitán zvládne.
30'
Přetažený rohový kop skončil u Glasera, který vypálil tvrdý projektil přímo do hrudi Rudnytského. Na hřiště je povolán lékař.
30'
A opět Vávra, který se snažil odcentrovat. Tentokrát mu v cestě stál Heppner.
29'
Ten vrací míč na polovinu hřiště. Po souboji ale bude vhazovat Sokolov.
29'
Domácí se ale osvobozují a míč končí u hostujícího gólmana.
28'
Kouřil ubránil Vávru, který vybojoval rohový kop pro svůj tým.
28'
Sokolov se sice dostal na polovinu Varnsdorfu, ale vzápětí ztratil míč.
27'
Varnsdorf tlačí, chybí ale přesnost ve finální přihrávce.
27'
A Rudnytskyy vyslal míč do ohně, vzduchem ale prolétl Belaň a je z toho vyboxovaný míč do autu.
27'
Na druhé straně vybojoval Ondráček v kombinaci s Dordičem rohový kop.
26'
Mejdr kombinoval s Glaserem, který vypustil projektil do vápna domácích, kde se snažil prosadit Ševčík. Pomezní rozhodčí ale signalizuje ofsajd.
25'
Přetažený míč sklepává hrudníkem Jakub Dvořák II.
24'
Dzaba opět na trávníku. Sokolov je u míče pozdě a častěji si počíná nedovoleně.
24'
První větší šance v zápase. Rudnytskyy zkusil ihned po rozehrání standardní situace vypálit na bližší tyč, hostující gólman připraven.
24'
Další nedovolený zákrok hostů a slibná šance pro Varnsdorf. Standardní situace na hranici vápna.
23'
Žlutou kartu dostává Ondřej Ševčík (FK Baník Sokolov).
22'
Heppner se hnal za dlouhým míčem, jenž mířil až k rohovému praporku hostí. Nakonec je z toho aut.
21'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok na středu dostává Vojtěch Machek (FK Baník Sokolov).
20'
Sokolov se po delší době dostal k míči. Nabídku ale nevyužil. přetažený centr na zadní tyč nikoho nenašel.
20'
Až teď se Sokolov osvobozuje za cenu výkopu na polovinu hřiště. Tam to ale sbírá dvoumetrový Kouřil.
19'
Rudnytskyy sklepával ve vápně pro Dzabu, ten se ale o pár centimetrů k zakončení nedostal. Tlak Varnsdorf ale pokračuje.
18'
Také domácím hráčům chybí klid na kopačkách.
18'
Nepřesnost v přihrávce doprovází ale také Sokolov. Další autové vhazování bude zahrávat Rudnytskyy.
17'
Varnsdorf se z útočné poloviny vlastní chybou vyhnal až k Porcalovi. Ten tak musí rozehrávat. Míč ale končí až u Belaně.
17'
Štípek zkusil přelobovat domácí obranu a hledal Adama Ševčíka, ten se přes dva obránce k zakončení nedostal.
16'
Zbrožek to myslel dobře. Rychlá přihrávka mezi obránce ale končí u Belaně. Nikdo ze spoluhráčů na nabídku nezareagoval.
15'
Na druhé straně si nedovoleně počínal Adam Ševčík, který neprošel přes Heppnera.
15'
Ondráček vyslal centr do pokutového území. Hlavní sudí ale píská útočný faul Bláhy.
13'
Sokolovský Vávra centroval před Porcala, jeho pokus ale zamířil těsně za brankovou čáru. Rozehrávat bude domácí gólman.
13'
Kocourek po dlouhé době u míče. Centrem hledal volného Dordiče na zadní tyči, pomezní ale signalizuje ofsajd.
13'
Další faul hostů, ale i tentokrát se to obejde bez žluté karty.
12'
A Dzaba se dral do zakončení, pozorný Belaň ale včas vyběhl a likviduje možnou šanci.
12'
Zbrožek byl zastaven nedovoleně na své polovině hřiště. Mezitím tribunou zní varnsdorfská fotbalová hymna.
11'
Dlouho ale bez práce nezůstal. Jen o pár vteřin později se mu míč vrátil do náruče. Následný dlouhý výkop končí druhým ofsajdem Sokolova v tomto utkání.
11'
Míč se dostal až k Belaňovi, který vykopává až na polovinu hřiště.
10'
Další centr Dvořáka na Ševčíka kontroluje Kozma, který je nakonec faulován.
10'
Glaser zahrál zády do autu, Varnsdorf zkouší rychlý protiútok, Dordič ale končí po souboji na zemi. Rozhodčího to nechává chladným.
9'
Centr z pravé strany našel hlavičku Adama Ševčíka, který míří nad Porcalovu bránu.
8'
Hosté se snaží projít rychlými brejky mezi obranou. Varnsdorf si to ale zatím hlídá a nepustil Sokolov do vážnější akce.
7'
Mejdr svetl sprinterský souboj s Dordičem, ten stihl odvrátit možné nebezpečí do zámezí. Aut pro Sokolov.
6'
Bláha vyslal po lajně svého kapitána, jenž centroval na Dordiče. Ve vzduchu ale kraloval Belaň, který bude rozehrávat.
6'
Ondřej Ševčík si počínal nedovoleně na středu hřiště. Standardní situaci rozehrávají domácí nakrátko.
5'
Varnsdorf je ale opět u míče. Kouřil kombinuje s Heppnerem.
5'
Přetažený míč na zadní tyč hledal Dzabu, ten byl ale ve výskoku krátký.
4'
Aktivní Ondráček zakládal akci domácích. Dordič přes hostující tvrz neprošel, je z toho rohový kop.
4'
Varnsdorf se osvobodil, Dzaba mířící s míčem na bránu byl zastaven čistě a hosté se vymýšlí další akci. Tu nakonec zastavuje signalizovaný ofsajd.
3'
Vypadá to, že hosté to budou tlačit přes Adama Ševčíka. Ten se již několikrát prodíral domácí obranou.
2'
Přihrávku Dvořáka vystihl domácí kapitán a odvrací až na polovinu soupeře. Míče se ujímá Ondřej Ševčík.
2'
Rudnytskyy se nedohodl s Ondráčkem a do rychlého protiútoku se dostal Glaser, který kombinoval s Ševčíkem. První závan před Porcalem končí nakonec v zámezí.
1'
Varnsdorf vybojoval další autové vhazování. Hraje se na polovině Sokolova.
1'
Domácí to zkusili přes Dordiče, ale i tahle přihrávka byla dlouhá.
1'
Kapitán hostů zkoušel ihned po rozehrání dlouhý pas na pravou stranu hřiště. Do svého centru ale příliš razance. Autové vhazování bude zahrávat Varnsdorf.
1'
Úvodní rozehrávku mají na starost hráči Sokolova, konkrétně Adam Ševčík.
1'
Hlavní sudí Jiří Slabý přivedl obě mužstva na hrací plochu. Hráči FK Varnsdorf budou hrát v modrých dresech, soupeř z FK Baník Sokolov v klasických zelených.

FK Varnsdorf: Porcal – Rudnytskyy (C), Kouřil, Kozma, Heppner – Dordić, Bláha, Zbrožek, Ondráček – Kocourek – Dzaba.
Náhradníci: Samoel – Bielesz, Dvořák, Schön, Novák, M. Kubista.

FK Baník Sokolov: Belaň – Jakub Dvořák II., Mišůn, O. Ševčík, Mejdr – Glaser (C), Machek – Štípek, Vávra, Kosak – A. Ševčík.
Náhradníci: Jakub Dvořák I. – Ruml, Hlavatý, Vašíček, Voleský, Beránek.

Rozhodčí: Slabý – Novák, Vitner.
Hráči obou mužstev zamířili do kabin pro poslední pokyny před zápasem.
Na hrací plochu k rozcvičce nastupují hráči obou celků. Také dnes je obloha doslova vymetena, pitný režim bude důležitý.
Hlavním sudím tohoto utkání bude Slabý, kterému bude na pomezí pomáhat M. Novák a Vitner.
Zápas na Městském stadionu Kotlina začne ve 17:00 hodin.
FK Baník Sokolov

Sokolovští pod vedením Pavla Horvátha čekají v nové sezóně Fortuna národní ligy na premiérové body. Los jim určil první dva zápasy venku. Nejdřív těsně podlehli Ústí nad Labem, následně padli také ve Vítkovicích. Až v minulém kole se Sokolov představil před domácím publikem, kde přivítal Hradec Hrálové. Ten je ale dosud také neporažený a Sokolov s ním padl 1:3.

Aktuálně se FK Baník Sokolov nachází na patnáctém, sestupovém místě tabulky Fortruna národní ligy s nuly body. Svěřenci Pavla Horvátha tak jedou do Šluknovského výběžku s jasným cílem, získat první body v sezóně.

FK Varnsdorf

Zatímco minulý ročník bojoval Varnsdorf o záchranu do posledního zápasu, na úvod nové sezóny je stále neporažený a po třech odehraných kolech má na svém kontě pět bodů, což ho řadí prozatím na sedmé místo tabulky Fortuna národní ligy. A to za remízu na hřišti Znojma, Pardubic a vítězství proti Táborsku.

Domácí zatím hrají ze zabezpečené obrany. Během tří utkání inkasovali pouze jednou. Na druhou stranu branek také moc nestřílí. Ty dali dvě. Varnsdorf se podruhé představí před domácím publikem a proti Sokolovu, jenž nemá ještě ani bod, bude chtít určitě získat plný počet bodů. To se ale dozvíme s úvodním výkopem v 17 hodin.

7. místo – 5 bodů

FK Pardubice 0:0 FK Varnsdorf
FK Varnsdorf 1:0 FC MAS Táborsko
1.SC ZNOJMO FK 1:1 FK Varnsdorf
Vítám vás u sledování čtvrtého kola Fortuna národní ligy, ve kterém se střetne FK Varnsdorf s FK Baník Sokolov. Úvodní výkop je naplánován na 17:00 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.