Fotbalová národní liga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : Brno - 5. října 2018   18:00

Znojmo
Znojmo
0:1
(0:1)
Brno
Brno
17' Bariš
Znojmo
Buček – Helísek, Dramé, Avdić, Cihlář (C) – Štrombach, Kučera (78. Krčík), Lacko, Mudra – Ordoš (62. Ambrozek) – Teplý.
Veselý – Krčík, Ambrozek, Malár, Hlůže, Šulc.
Ja. Váňa – Koval, Kubec
Městský stadion v Horním parku, Znojmo
1385 diváků
Brno
Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (85. Kříž), Bariš, Růsek (87. Ashiru), Sedlák, Bartolomeu (81. Lutonský) – Magera (C).
Halouska – Zikl, Kříž, Sukup, Gáč, Ashiru, Lutonský.

Ze Znojma se loučím, přeji příjemný zbytek pátečního večera, užijte si nadcházející víkend a mějte se hezky.
I přes velkou převahu a nepřeberné množství šancí si hosté z Brna odváží ze Znojma hubené vítězství. Na druhou stranu jim to může být celkem jedno, neboť důležité a povinné tři body vybojovali. Znojmo jejich gólmana prakticky vůbec neohrozilo, v jeho jediné šanci pálil Kučera příliš vysoko nad bránu. Melichárek si připisuje hodně jednoduše vychytané čisté konto.
90+5'
90+4'
Ten sice končí neúspěchem, ale to Brno nemusí vůbec mrzet.
90+4'
Běží poslední minuta, hosté rozehrají přímý kop.
90+3'
Obrovská tutovka pro hosty, kteří vyrazili v podstatě dva na nikoho, Kříž obdržel přihrávku před odkrytou bránu, avšak balón poslal vedle vzdálenější tyče.
90+2'
Hosté teď poslali míč pouze k Bučkovi ten odkopává daleko od své brány.
90+1'
Jeden z hráčů Brna to zkusil z dálky, mezi tři tyče nezamířil, ale ušetřil čas.
90'
Nastavovat se budou ještě čtyři minuty.
88'
Žlutou kartu dostává Jan Ambrozek (1. SC Znojmo FK).
87'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Musefiu Olansunkanmi Ashiru.
86'
Hostující celek zastavuje ofsajd.
86'
Z hostujícího sektoru létá na trávník pyrotechnika, rozhodčí zatím hru nepřerušuje.
85'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Dominik Kříž.
84'
Štepanovský přihrál před odkrytou domácí bránu, tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, který by míč dorazil za čáru.
82'
Jeden z Brňanů zahrál rukou a útočná akce hostů tak prozatím končí.
81'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Robert Bartolomeu, přichází Milan Lutonský.
81'
Krčík si ve sprintu míč odkopl od kopačky a ten mu utekl za brankovou čáru, rozehrávat bude Melichárek.
80'
Hodně špatná přihrávka domácích letí za postranní lajnu.
79'
Žlutou kartu dostává Lukáš Magera (FC Zbrojovka Brno).
78'
Helísek zkusil štěstí z dálky, avšak pálil příliš vysoko nad bránu.
78'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Jakub Kučera, přichází Adam Krčík.
77'
První brněnská šance skončila na břevně, k dorážce se dostal Štepanovský, který sice skóroval, ovšem vinou ofsajdu branka neplatí.
76'
Žlutou kartu dostává Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno).
76'
Žlutou kartu dostává Antonín Buček (1. SC Znojmo FK).
Žlutou kartu dostává Dušan Melichárek (FC Zbrojovka Brno). Oba gólmani pykají za to, když při následné potyčka, která po faulu vzešla, přiběhli uklidňovat situaci.
75'
Červenou kartu dostává David Štrombach (1. SC Znojmo FK) a to zcela po zásluze, když skluzem úplně zbytečně počastoval protihráče.
74'
Štepanovský z otočky mířil na vzdálenější tyč, avšak tu minul.
72'
A ofsajd byl odmáván také na druhé straně Zbrojovce.
71'
Žlutou kartu dostává Lukáš Vraštil (FC Zbrojovka Brno).
70'
Znojmo si opět ve snaze o útok nepohlídalo své postavení a chytilo se do ofsajdové sítě.
69'
Brno dlouho dobývalo pokutové území, po faulu se ale musí stáhnout.
67'
Další ofsajd domácímu celku.
66'
Hosté využili špatné rozehrávce Znojma, Štepanovský se pokoušel najít před bránou nabíhajícího Růska, ovšem trefil jen náruč vyběhnutého Bučka.
65'
Buček nejprve míč vyboxoval, vzápětí následoval přetažený centr, který skončil za jeho bránou.
65'
Znojmo je teď pod velkým tlakem a bude čelit rohovému kopu.
63'
Štepanovský se ocitl tváří v tvář Bučkovi, ten však protihráči zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil.
62'
Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Michal Ordoš, přichází Jan Ambrozek.
61'
Domácí se dostávali do šance, avšak Ordoš stál v ofsajdu.
60'
Balón však končí v zámezí, Melichárek zasahovat nemusel a postará se o rozehrávku.
60'
Po dlouhé době se Znojmo dostalo na polovinu soupeře a bude rozehrávat roh.
58'
Žlutou kartu dostává Tomáš Cihlář (1. SC Znojmo FK).
57'
Žlutou kartu dostává Jan Mudra (1. SC Znojmo FK).
54'
Pavlík prošel jak nůž máslem na pravou stranu pokutového území, jeho přihrávka byla zblokována na roh.
51'
Kučera v první velké šance Znojma naběhl před bránu Brna, volný prostor však trestuhodně přestřelil. Tady by Melichárek neměl šanci nějak zasáhnout.
50'
Štepanovský se provinil faulem, za který měl být potrestán žlutou kartu, což by znamenalo předčasný odchod pod sprchy. Rozhodčí je však benevolentní a nechává hráče na hřišti.
48'
Magera byl blízko gólu, když z otočky pálil na vzdálenější stranu, kde bylo dost prostoru, míč se však odrazil od tyče do zámezí.
47'
Ordoš ztratil míč a do šance se dostával Štepanovský, dlouho však váhal zda vystřelit nebo přihrát.
46'
Zatím je duel jasně v režii brněnské Zbrojovky, která z velké územní převahy zatím vytěžila jediný gól. Další šance pochytal znojemský brankář, který z domácího týmu zasloužení pochvalu asi jako jediný. Jeho protějšek prakticky žádnou práci neměl, jeho obrana pracuje velmi jistě.
45+2'
45+2'
Hosté, mohutně podporováni početným publikem, drží míč na polovině soupeře.
45+1'
Další roh pro brněnský tým.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Buček pomohl spoluhráčům a míč vyboxoval do bezpečí.
44'
Rozhodčí ještě uklidňuje rozepři v pokutovém území.
43'
Magerova střela byla zblokována na roh.
43'
Žlutou kartu dostává Damián Bariš (FC Zbrojovka Brno), který trochu přifilmoval pád na hranici pokutového území.
42'
Kučera v souboji o míč upadl na zem, avšak rozhodčí stál blízko a penaltu neodpískal.
41'
Na druhé straně řeší Melichárek s klidem situaci před svojí svatyní a míč ze vzduchu bere do rukou.
40'
Bartolomeu málem vyrazil do rychlým sprintem k domácí bráně, avšak neposlušný míč mu v rozhodujícím momentu odskočil.
39'
Kryštůfek v pokutovém území míč hlavou jen lehce tečoval a Bučkovi tak velké starosti nenadělal.
37'
Žlutou kartu dostává Jakub Kučera (1. SC Znojmo FK).
36'
Teď se znojemští hráči chytili do ofsajdové pasti a míč musí odevzdat.
35'
Další hodně mizerná akce Znojma, kdy centr na slepo zaletěl tam, kde nikdo z domácím fotbalistů nebyl.
34'
Teď si domácí hodně špatně rozuměli v rozehrávce, Brno bude vhazovat aut.
33'
Teplý byl v pokutovém území přehlavičkován, takže se do zakončení nedostal.
32'
Velká skrumáž před bránou Brna, Znojmo si dlouho mezi sebou přihrávalo, nakonec se ke střele odhodlal Mudra, ale Melichárka vůbec neohrozil, jeho pokus byl hodně slabý a skončil přímo v náruči brankáře hostů.
30'
Bartolomeu prudkou přihrávku nedostihl a míč mu utekl do zámezí. Rozehrávat bude Buček.
29'
Teď sami mohli zaútočit, ovšem špatná přihrávka končí u gólmana Brna.
27'
Hosté jsou jasně aktivnější a drží míč na svých kopačkách, domácí se mají co ohánět, aby neinkasovali podruhé.
24'
Ordoš se dostával do dobré šance, avšak Melichárka neprověřil, jeho pokus byl zblokován.
22'
Růsek je při chuti, jeho další ránu z velké dálky Buček vynikajícím zákrokem vyrazil na roh.
21'
Kryštůfek poslal míč hlavou do vzduchu, ten poté doplachtil do rukavic připraveného Bučka.
19'
Růsek mohl svému bývalému mužstvu vstřelit gól. Na pravé straně měl dost času i prostoru, pořádně protáhl Bučka, ten na míč nedosáhl, ovšem měl štěstí, neboť balón vzdálenější tyč o kousek minul.
17'
Brno právě vstřelilo branku!
Hosté se zaslouženě dostávají do vedení. Lukáš Magera sice u levé tyče prohrál souboj, DAMIÁN BARIŠ se ovšem za úrovni penalty dostal ke střele z voleje a jeho rána na přední tyč skončila za bezmocným Bučkem.
16'
Štepanovský od poloviny hřiště utekl k vápnu a na Bučka vyslal přízemní střelu, znojemský brankář si levou tyč bez problémů pohlídal.
14'
Štepanovský z hranice pravého vápna se snažil najít Lukáše Mageru. Ten se dostal do souboje s Davidem Helískem, k zakončení se ale nepropracoval.
13'
Damián Bariš se na útočné polovině snažil vykoledovat faul, hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
11'
David Štrombach si navedl míč na střed hřiště, jeho úmysl byl ale čitelný a hosté odvrátili na autové vhazování.
10'
Žlutou kartu dostává Peter Štepanovský (FC Zbrojovka Brno). Štepanovský na útočné třetině hřiště tvrdě zajel do Lacka a po zásluze byl potrestán.
8'
Bartolomeu z hranice vápna vyslal na Bučka technickou střelu, chyběla tomu však přesnost. Hosté začínají přebírat iniciativu.
6'
Brno se dostalo do velmi zajímavé příležitosti. Po levé straně nejprve byla zablokována střela Bartolomeuovi. Hostující tým se ale zásluhou Jana Sedláka propracoval k další střele, ta mířila přibližně třicet centimetrů nad horní tyč.
5'
Znojmo sice nyní bylo delší chvíli na míči, do žádné šance se propracovat ale nedokázalo.
3'
Teplý odchází za postranní lajnu. Přes původní reakci to vypadá, že v zápase bude moci pokračovat.
2'
Jakub Teplý ve velkých bolestech zůstal ležet na trávníku a v současné době to s ním nevypadá vůbec dobře.
1'
Jan Mudra byl vysunutý do zajímavé příležitosti, brankář Melichárek však pro míč stačil včas vyběhnout.
1'
Úvodní výkop duelu provedli domácí fotbalisté, ti začínají rozvážnou akcí od vlastní brány.
1'
Oba týmy přicházejí na trávník, zápas brzy začne!
Ještě jednou pěkný den z Husových sadů. Do samotného začátku duelu zbývá dvacet minut a hlavní tribuna se pomalu začíná plnit. V sektoru hostů je v této chvíli přibližně třicítka fanoušků brněnského týmu.

1. SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Dramé, Avdić, Cihlář (C) – Štrombach, Kučera, Lacko, Mudra – Ordoš – Teplý.
Náhradníci: Veselý – Krčík, Ambrozek, Malár, Hlůže, Šulc.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš, Růsek, Sedlák, Bartolomeu – Magera (C).
Náhradníci: Halouska – Zikl, Kříž, Sukup, Gáč, Ashiru, Lutonský.

FC Zbrojovka Brno

Ještě loni prvoligovému mančaftu se také zatím příliš nedaří. Hosté jsou o jednu pozici a jeden bod lepší, než jejich dnešní soupeř, když z deseti utkání vybojovali třináct bodů. Mimo svůj stadion však ještě nevyhráli, z pěti venkovních klání brali tři remízy a dvakrát prohráli, vstřelili osm branek a deset inkasovali (jejich celkové skóre je 18:15). Jedním prvenstvím se ale pyšnit mohou, jejich hráč Lukáš Magera vede s osmi přesnými zásahy tabulku střelců celé ligy.
1. SC Znojmo FK

Domácí tým se po hodně chabém začátku pomalu zvedá, z posledních dvou utkání si odnesl maximální počet šesti bodů, když porazil týmy z předních pozic tabulky. Nejprve před svými fanoušky 3:0 Ústí nad Labem a v minulém klání si dokonce vyšlápl na vysoce favorizované České Budějovice, na kterými zvítězil 2:1. V tuto chvíli tak Znojmu patří desáté místo s dvanácti body, na svém kontě má třináct vstřelených gólů a patnáct inkasovaných, nejlepším střelcem je třígólový Jan Mudra.
Dobrý den, tři zápasy dnes odstartují 11. kolo druhé nejvyšší fotbalové ligy v ČR. Pikantní duel se odehraje ve Znojmě, kde dojde k jihomoravskému derby mezi domácím mančaftem a Zbrojovkou Brno. Favoritem je druhý zmíněný tým.