Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Hr. Králové : Vyšehrad - 25. září 2020   18:00

Hr. Králové
Vízek – Mejdr, Donát, Leibl, Urma – Soukeník (82. Jukl), J. Rada – Vlkanova (C) (71. D. Procházka), P. Dvořák, F. Novotný (46. Záviška) – Prekop (58. Šípek).
Ottmar – F. Čech, D. Doležal, Jukl, D. Procházka, Šípek, Záviška.
Houdek – Hrabovský, Lakomý
Všesportovní stadion, Hradec Králové
Vyšehrad
Otáhal – Šandera, Nitrianský, Košút, Kubala – Drobílek (76. Králíček), Alexandr, Galuška, Januška (55. Laňka) – Vandas (80. T. Jablonský), Kříž (80. Pouček).
Babka – Burda, Pouček, Laňka, T. Jablonský, Vaněk, Králíček.

Je konec, ale přes množství hradeckých šancí ve druhém i první poločase, a přes ty hostující v první půli, dnes branka nepadla a šťastnější jsou tak rozhodně hosté, kteří vybojovali první letošní bod. Hradečtí naopak poprvé v letošní sezoně ztratili. Díky za pozornost a brzy na počtenou.
Žlutou kartu dostává Jakub Rada (FC Hradec Králové).
Žlutou kartu dostává Filip Drobílek (FC Slavoj Vyšehrad).
Žlutou kartu za strkanici poi zápase ještě dostává domácí Rada a hostující Drobílek.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Lukáš Pouček (FC Slavoj Vyšehrad).
90+4'
Tak tohle si domácí na konec hodně zavařili! Pouček málem zakončoval do prázdné branky, nakonec fauloval za žlutou.
90+3'
Hraje se ještě nahoru dolu, Vyšehrad se marně dožadoval penalty, Hradec zase nevyužil brejk.
90+2'
Rozehrává se kousek za hostujícím vápnem, Otáhal samozřejmě nikam nespěchá.
90'
Nastavují se čtyři minuty, hosté se dost hlasitě hecují, aby neztratili cenný bod vc závěru. Hradec se snaží stále více tlačit, nyní ale čeká na pořádnou koncovku.
88'
Procházka se hnal pravou stranou až do dobré příležitosti na centr, ovšem ten mu nakonec nesedl a balon letí hodně vedle.
86'
Jenomže Dvořák trefil nadvakrát prudkou ranou pouze stojící zeď.
85'
Další přímý kop! Nyní se bude zahrávat dva metry před velkým vápnem, Hradečtí se snaží dostat do závěrečného tlaku a toto jim zcela jistě pomáhá.
85'
Teď už to ovšem faul byl a Votroci měli k dispozici přímý kop. Dobře kopnutý balon však nakonec odvrátila obrana Vyšehradu.
84'
Ve vápně padl na zem Dvořák, penalta se ale nepíská a domácí hráč spíše možná může být rád, že nedostal kartu.
82'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Dominik Soukeník, přichází Robert Jukl.
80'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Tomáš Jablonský.
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Lukáš Pouček.
78'
Procházka tentokrát centroval po zemi na zadní tyč, kde těsně nedosáhl skluzující Záviška!
76'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Filip Drobílek, přichází Milan Králíček.
75'
To jsou věci! Po rohovém kopu usměrnil balon do břevna a následně na brankovou čáru Dvořák a poté pálil ještě do branky Urma. Z pohledu komentátora to vypadalo, že minimálně druhá situace skončila balonem za čárou, všechno je ale jinak, protože perfektně zasáhl Otáhal a podle sudího byl ještě faulován. Další neproměněné šance Hradce!
73'
Hradec mohl vést, střídajícího Procházku ale v samostatném úniku vychytal skvěle Otáhal!
71'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Adam Vlkanova, přichází Daniel Procházka.
70'
Dvořák v dobré příležitosti, Otáhal ale připraven. Alespoň jedna světlá výjimka , která potěšila fanoušky v chladném počasí, které se s druhým poločasem sneslo nad Malšovickým stadionem.
69'
Stejná brzda akce byla vidět i na druhé straně, tentokrát si své postavení neuhlídal někdo z Vyšehradských.
67'
Změnit se to teď snažil z levého křídla hradecký střídající Šípek, zaprvé ale branku ze složité pozice netrefil a zadruhé se píská opět ofsajd.
65'
Druhý poločas zatím s porovnáním toho prvního skutečně přináší o hodně méně zábavnější a atraktivnější hru. Navíc na první pořádnou šanci druhého pokračování stále čekáme...
62'
Z ničeho nic se po hradecké akci kutálel míč těsně kolem levé tyčky, sudí však už v tu chvíli signalizuje ofsajdové postavení jednoho z hradeckých hráčů.
60'
Po kombinaci domácích, která nevedla k ničemu kloudnému, se rozhodl vypálit ze střední vzdálenosti Leibl. Ten dnes ale míří hodně mimo.
58'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Erik Prekop, přichází Jakub Šípek.
57'
U míče je teď už několik chvil domácí celek, že by se ale něco zajímavého dělo, to se rozhodně říci nedá.
55'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Jiří Januška, přichází Denis Laňka.
55'
Na balon od Rady si seběhl Dvořák, který branku netrefil a stejně tak ani nikdo z dobíhajících hráčů.
54'
Přímý kop už byl rozehrán a sám Vlkanova se po závaru dostal do koncovky, branku ale po teči někoho z hostů netrefil. Bude to roh.
53'
Nitranský nyní ve snaze odkopnout balon před Vlkanovou trefil domácího štírka do hlavy, zákonitě tak musí dostat žlutou kartu.
51'
Vlkanova hrál spíše na zadní tyčku, kde i jeden z hradeckých hráčů zakončoval. Branku však netrefil.
50'
Záviška protáhl balon pravou stranou a po dobré práci Dvořáka se bude zahrávat rohový kop.
48'
Začátek druhého poločasu zatím nezačal nijak atraktivně, oba týmy mají za sebou dva dobré náběhy za obranu, míč byl však na hodně mokrém trávníku vždy o kousek rychlejší.
46'
Střídání v týmu FC Hradec Králové: ze hřiště odchází Filip Novotný, přichází Jan Záviška.
46'
Je za námi zajímavá první půle s několika šancemi na obou stranách, branky jsme se však nedočkali a tak doufejme, že to minimálně jeden z celků do druhého poločasu změní!
45'
45'
Míč však nadvakrát obrana Pražanů odvrátila.
45'
A pozor! Hostující Januška fauloval v nebezpečných místech, takže nejenom, že dostává žlutou kartu a domácí skutečně budou mít dobrou příležitost.
44'
V posledních chvílích první poloviny se Votroci ještě usídlili na polovině hostí a snaží se o pověstný gól do šatny.
41'
Zatímco od prvních chvil prvního poločasu se hrál hodně atraktivní zápas, tak v posledních minutách druhého poločasu nebezpečných situací ubylo. Oba týmy se sice pokouší o rychlé náběhy, ty ale končí vždy dobrou prací obrany.
39'
Urma měl v další tutovce na hlavě vedení domácích, z hranice malého vápna ale přestřeluje!
38'
Pokračuje se standardní situací domácích, zahrávat se bude z pravé strany a Hradečtí se do vápna stěhují ve velkém počtu.
37'
I na druhé straně bylo veselo! Drobílek ale obstřelem branku netrefil.
36'
Větší aktivita zůstává u domácích, ti jsou ale v samotných koncovkách vždy zatím málo úderní.
35'
Dvořák ve vápně nahrál pod sebe na Radu, který ovšem ve velké příležitosti zamířil spíše po zemi a tím tak napálil hradbu hostujících bránících hráčů!
33'
| velká šance také na druhé straně! Januška byl ve vápně málo hlídaný, jenomže mu doslova lehl pod nohy Vízek a i on zabránil zřejmě jinak jasnému gólu!
31'
Novotný táhl další zajímavou akci domácích, která se nakonec stala hodně nebezpečnou, protože z toho byl brejk dva na jednoho. Přihrávka přes vápno ale byla nakonec zastavena vracejícím se obráncem Nitranským! Velká šance Hradce tak nebyla přeměna ani ve střelu.
29'
27'
Novotný se dostal s balonem do vápna, kde si zasekl obránce a následně se snažil oslovit spoluhráče. Přihrávka se mu ale už vůbec nepovedla.
25'
Prekop si nasakoval na nakrátko zahrávaný rohový kop, byl však o krok pomalejší, než defenzivní hráč Vyšehradu.
24'
Východočešeči už opět přidávají, nutno však nyní poznamenat, že Otáhal zatím nemusel zasahovat.
22'
Dvakrát se teď pohyboval ve vápně hostů balón, že ho pouze stačilo usměrnit mezi tři tyče. Jenomže obě situace se seběhly tak náhle, že nikdo z hradeckých nebyl připraven!
20'
Všechno ukončuje Leibl ze střední vzdálenosti, který si hodně neseřídil mířidla.
19'
Votroci se i díky faulu hostů udrželi na útočící polovině, zatím ale nic lepšího nevymysleli.
19'
18'
Žlutou kartu dostává Adam Alexandr (FC Slavoj Vyšehrad).
16'
Na zemi zůstává tentokrát po nezaviněném střetu ležet domácí Mejdr, dostal ránu do hlavy, takže k němu rychle spěchá ošetření.
15'
Januška z hranice vápna zachytil odražený míč a prudkou ranou k pravé tyčce nechal vyniknout brankáře Vízka. Hodně kvalitní koncovka!
14'
Už se znovu hraje, Kříž se zapojuje do hry a vypadá to, že bolest na noze je pryč. Pokračuje ve hře.
12'
Hodně hrubě nyní zahrál na polovině hřiště hradecký Leibl, jenž dostal zaslouženě žlutou kartu. Nyní je navíc otázka, zda bude vyšehradský Kříž pokračovat, nevypadá to s ním příliš dobře.
11'
Votroci nyní skutečně hosty vůbec nepouští do hry, až se nechce věřit, že prvních pět minut se naopak Hradec jenom bránil a nemohl se pomalu vymanit ani od své branky. Každopádně teď domácí zamířili hodně mimo.
10'
Tutovka Dvořáka! Ten dvakrát z malého vápna pálil zcela osamocený, dvakrát ale perfektní zákrok z říše těch snových předvedl na čáře Otáhal!
8'
Přímý kop z pravého křídla zahrával Rada do vápna, kde ale úřadovali hráči Vyšehradu. Snaha domácích ale pochopitelně nekončí.
7'
Hradečtí úplně otočili kartu, nyní to jsou oni, kteří jsou nebezpeční, a to pořádně. Dvořák protáhl míč levou stranou do vápna a Vlkanova k tomu, aby mohl zakončovat zcela sám, potřeboval jen aby se jeden z obránců nenatáhl na dlouhou nohu. Ten to ovšem perfektně zvládl!
5'
A všechno skončilo i dobrým zakončením! Soukeník na pravé straně vápno pálil ale metr nad branku Otáhala.
4'
Na druhé straně si staví Vlkanova balon na zajímavé místo a bude se rozehrávat přímý kop.
4'
Hostující Šandera na pravé straně hřiště je zatím hodně aktivní, už vyslal jeden nepovedený centr, který se snažil napravit střelou ze střední vzdálenosti. Nebýt podklouzmnutí, tak by měl Vízek více práce.
2'
První snažení domácích končí faulem za středovým kruhem, rozehrávat budou hráči Vyšehradu.
1'

FC Hradec Králové: Vízek – Mejdr, Donát, Leibl, Urma – Soukeník, J. Rada – Vlkanova (C), P. Dvořák, F. Novotný – Prekop.
Náhradníci: Ottmar – F. Čech, D. Doležal, Jukl, D. Procházka, Šípek, Záviška.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Drobílek, Alexandr, Vandas, Galuška – Šandera, Nitrianský, Kříž, Kubala – Košút, Januška.
Náhradníci: Babka – Burda, Pouček, Laňka, T. Jablonský, Vaněk, Králíček..
Příjemný páteční večer z Hradce Králové! Aktuálně 5. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY roztáčí svá kola už dnes také utkáním ve východních Čechách, lídr druholigové tabulky totiž pod Bílou věží přivítá celek z Prahy, který navíc přijíždí po vynucené pauze způsobené koronavirou nákazou.
Hradeckým začátek sezony vyhází na výbornou! V posledním domácím kole nejprve dokázali zvládnout nelehké derby s Chrudimí a o minulém víkendu zvítězit 2:0 na hřišti Žižkova. V součtu to tak za první čtyři kola dělá pro Votroky hned plný počet bodů a tedy jasné vedení celé tabulky.
To u Vyšehradu se ze začátku září objevila v týmu koronavirová nákaza, která poslala celý mančaft do karantény. Pražané tak poslední utkání odehráli 30. srpna, kdy podlehli Žižkovu v poměru 0:3 a předtím stejným výsledkem i Žižkovu. Více zatím dnešní hosté v letošní sezoně odehrát nestihli.