Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Varnsdorf - 22. května 2021   15:00

Prostějov
Bárta – Šmehyl (85. Machynek), Schuster (C), Bialek, Zapletal – Koudelka, Spáčil, Kopřiva (73. Dittmer) – Píchal (85. Bala), Zlatohlávek (46. Matoušek), Jurásek (63. Stříž).
Hradečný – Bala, Machynek, Stříž, Dittmer, Matoušek, Straňák.
Zelinka – Dresler, Bureš
Stadion Za Místním nádražím
Varnsdorf
A. Richter – M. Richter, Kouřil, Hasil, Heppner (76. Velich) – Lehoczki (76. Kazda), Bláha, Zbrožek, Rudnytskyy (C) – Kocourek (88. Ondráček) – Schön (69. Šimon).
Vaňák – Šimon, Daniel Novák, Ondráček, Kazda, Velich, M. Kubista.

S těmito slovy už se s Vámi z Prostějova loučím, ale srdečně vás zvu ke sledování textových přenosů z posledního kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a samozřejmě také na příští fotbalovou sezónu.
Pár věrných fanoušků, kteří zápas co zápas podporovali své oblíbence za zdí oddělující hřiště od přilehlého sídliště si mohli užít poslední děkovačku, při které vyprovodili hráče Prostějova do kabin hlasitým "Hoši, děkujem!" Je škoda, že nemohli podporovat hráče přímo v ochozech, možná by je přiměli k ještě lepším výsledkům na domácím hřišti a 1. SK tak mohl prohnat Líšeň či Hradec Králové. Doufejme, že od příští sezóny už se diváci na tribuny vrátí.
Poslední zápas na prostějovském Stadionu Za Místním nádražím končí bezbrankovou remízou a to znamená dvě věci. Varnsdorf se udrží ve druhé nejvyšší soutěži a Prostějov si definitivně zajistil třetí místo v tabulce. Obě mužstva zřejmě budou počítat tento fakt jako úspěch. Je ale pravda, že dnešní utkání mockrát diváky ze sedadel nenadzvedl. Největší šance si oba týmy schovaly až do posledních minut, ale ani Šimon střelou k tyči ani Bialek hlavičkou z parádní pozice neuspěli, a tak je stav po devadesáti minutách 0:0.
90+3'
90+3'
Ondráček má dost rychlosti a chtěl si u postranní čáry oběhnout Schustera a i když se mu to povedlo, dostal se s míčem do autu.
90+2'
Zapletal ve vzduchu hrábnul do Bláhy a i on za to uviděl žlutou kartu.
90+2'
Nastavovat se budou pouze tři minuty.
90+1'
Největší šance zápasu přišla až v samém závěru! Daniel Bialek si parádně naběhl na Matouškův centr a jeho prudká hlavička mířila do středu branky, fantastický zákrok ale předvedl Adam Richter a vypadá to, že Varnsdorf jako remízový král připíše dvanáctou plichtu sezóny.
90'
Ještě předtím ve středu hřiště zasáhl soupeře Karel Hasil a i on si vysloužil žlutou kartu.
90'
Kouřil zezadu zákeřně poslal k zemi Machynka a může být rád, že nedostal červenou, ale jen žlutou kartu
88'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Ondřej Kocourek, přichází Adam Ondráček.
88'
A ten už vypadal nadějněji! Adam Richter Špatně vyhodnotil situace, špatně vyběhl, míč mu vyklouzl rukavic přímo na hlavu Spáčila. Ten zamířil zblízka jen těsně mimo levou tyč.
87'
Tentokrát Zapletal svůj centr přetáhl, ale ještě před dopadem na zem ho zasáhl jeden z bránících hráčů a to znamená roh Koudelky z druhé strany.
87'
Nízký Zapletalův centr z rohu nenašel svůj cíl, ale naštěstí pro něj se aspoň bude opakovat.
86'
Píchal byl konečně vysvobozen, zápas nedohraje ani Šmehyl. Místo nich přišli dva obránci a vypadá to, že Pavel Šustr se strachuje o výsledek!
85'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Píchal, přichází Roman Bala.
85'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Šimon Šmehyl, přichází Lubomír Machynek.
83'
Varnsdorf stupňuje tlak, který jsme od něj neviděli v celém dosavadním průběhu zápasu. Že by Prostějov ztratil body i v posledním domácím mači?
82'
Konečně pořádná střela hostů! Varnsdorf se dostal do přečíslení čtyř proti třem, Kocourek vytvořil prostor pro Šimona, který po zemi pálil. Mířil slušně k tyči, ale střele chyběla razance a tak se proti ní Bárta stihl přesunout.
81'
Severočeši snad hlavou v útoku nezasáhli jediný centr, který tam mířil. To potvrdil Velich, před kterým v klidu hlavou zasáhl Schuster a nenechal ho zakončit.
80'
Parádní moment i na druhé straně. Rychlý protiútok, Matoušek pronikl do vápna, rychle se otočil a vyslal překvapivou ránu, která se kroutila do vinglu, ale přece jen jí nějaký ten metr chyběl. V ochozech to jen zahučelo.
79'
Krásný centr nakonec přeci jen vykouzlil Šimon, ale zase ve vápně marně čekal na to, až míč někdo z jeho parťáků zasáhne. Odražený balón si ale přeci jen našel kapitán Rudnytskyy a slušně ho po zemi mířil na bližší tyč. Chybělo pár desítek centimetrů, Bárta by ho neměl.
78'
Varnsdorf na chvíli sevřel Hanáky kolem vápna, ale Dittmer dokázal čistě odzbrojit Kocourka a na kloudnou šanci hostí stále čekáme.
78'
Spáčil chtěl překvapit obranu soupeře a odražený míč hned z první posílal na Koudelku. Jenže tím mu chyběla přesnost a míč na nohu Koudelky vůbec nedoputoval.
76'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Ondřej Lehoczki, přichází Matyáš Kazda.
76'
Střídání v týmu FK Varnsdorf: ze hřiště odchází Petr Heppner, přichází Oliver Velich.
76'
David Píchal zkrátka nemá svůj den. Opět na něj letěl dobrý míč a Píchal se včas rozeběhl, ale na chvíli zaváhal, střetl se s Kouřilem a ten využil váhové převahy a skolil ho k zemi.
75'
Ditmmer měl kolem sebe spoustu prostoru, ale nezorientoval se vůbec dobře a napálil pasem Píchala do zad.
75'
Dvojí střídání se připravuje i na hostující straně, do hry půjdou Kazda a Velich.
74'
Hned po tom zase mířil centr na Píchala, ale k nelibosti trenéra Šustra se znovu domácí útočník nenacházel tam, kde měl a odkud mohl zakončovat.
73'
Kopřiva schytal v posledních minutách spoustu ran a odpočine si, na hřišti ho vystřídal Adam Dittmer.
72'
Parádní rána z třiceti metrů od Zapletala! Richter měl zakrytý výhled, ale měl štěstí, že míč nikdo netečoval a hostující brankář dokázal zareagovat.
72'
Hasil po delší době zaváhal a nechal přes sebe projít rychlonohého Matouška. Ten hledal Píchala ve vápně, ale ten se schoval za vysokého Kouřila, který zase zasáhl hlavou spolehlivě.
71'
Domácí desítka se nakonec přeci jen zvedla na nohy a odkulhala za postranní čáru.
70'
Kopřiva ve středu hřiště schytal tvrdý zásah od Bláhy a na hřiště okamžitě vbíhá klubový lékař.
69'
Střídání v útoku připravil Varnsdorf, Schöna nahrazuje Matěj Šimon.
68'
Další roh a obrana Varnsdorfu se zoufale snaží přijít na to, kdo má bránit volného Jakuba Kopřivu. Nikdo se k tomu totiž nehlásí.
67'
Koudelka se Zapletalem ho sehráli na krátko, ale střela na branku ani mimo z toho nebyla.
66'
Varnsdorf je v posledních minutách zoufale pasivní. Tentokrát nechal Koudelku v klidu nacentrovat míč do nebezpečné pozice, kam si sbíhal Matoušek. Hasil v poslední chvíli doběhl na své místo a hlavou míč poslal na roh.
65'
Michal Zapletal si nebyl vědomý Lehoczkiho, který k němu zezadu přikvapil a předčil ho v hlavičkovém souboji a poslal ho k zemi. Pavel Šustr na Zapletalovo konto utrousil, že se musí příště víc zapřít.
64'
Prostějovští střelci jsou až zbytečně zbrklí a nedokáží si počkat a střelu si připravit. To demonstroval pokus Zapletala, který bez problémů nohou zablokoval Lehoczki.
63'
David Jurásek se ve druhé půli vůbec nedostal do hry a Pavel Šustr reaguje tak, že místo něj poslal Michala Stříže.
62'
Matoušek je opravdu při chuti. Ve vápně si zasekávačkou tentokrát Hasila obehrál, ale míč si předkopl moc před sebe a odtamtud ho odkopl do bezpečí Kouřil.
61'
Po delší době se v útoku připomněl i Varnsdorf, jmenovitě Schön a Kocourek. První z nich míč zatáhl až do pokutového území, druhý zakončoval, ale Bialek se do jeho pokusu vložil a zamezil mu projít na branku.
60'
Matoušek po svém příchodu na hřiště hýří aktivitou, ale potřeboval by být trpělivější. Jeho centr totiž postrádal přesnost, navíc ho dokázal Zbrožek vychýlit.
59'
Matoušek je plný síly, což dokázal rychlým náběhem přes celé hřiště až před branku. Právě tam na něj mířil pas od Koudelky, ale Hasil byl zase na svém místě a výpad Matouška zastavil.
58'
Zase s ním ale nenaložil dle představ. Rozehrávka na krátko, centr Kocourka a míč ztracen v chumlu hráčů ve vápně.
57'
Spáčil nevybíravě zajel do soupeře a obdržel druhou kartu zápasu. Varnsdorf rozehrává další přímý kop zleva.
56'
Trenér Drsek pochválil své svěřence za zakončení akce, ale poslední střelecký pokus by přitom netrefil ani branku v ragby.
55'
Píchal je možná dalším adeptem na vystřídání. Šmehyl mu adresoval parádní přihrávku přímo na nohu do malého vápna, ale než si domácí hráč s číslem 99 rozmyslel, co chce dělat, už dávno ho odzbrojil Hasil.
54'
Hasil trefil nezištně loktem Matouška, ale sudí Zelinka to nepostřehl.
53'
Zatím to ale tak nevypadá, hosté většinu času čekají, co vymyslí a udělá soupeř. Prostějov však také není příliš vynalézavý směrem dopředu a dnešní zápas je spíš bojem o každý metr, než pohledným představením.
52'
Blansko v Třinci prohrává 0:2 a pokud se ro Varnsdorf dozvěděl, možná by se mu konečně mohly pořádně rozvázat nohy.
51'
Přímého kopu téměř připomínající roh se ujal znovu varnsdorfský kapitán. Ten posunul míč na Kocourka, ale opět ohraná písnička. Centr do vápna, nikdo ve žlutém, kdo by míč zasáhl a tím přidělal práci brankáři Bártovi.
50'
Bialek v obranném rohu zkosil protihráče a vysloužil si první žlutou kartu zápasu.
49'
Hra a také defenzíva Varnsdorfu se začíná otevírat, čehož zase chtěl využít Koudelka. Tak dlouho ale manévroval s míčem proti dvěma obráncům, že se nakonec sám vyhnal z dobré pozice a jeho střela snad ani nemohla z tohoto místa doletět na bránu.
48'
Na druhé straně zase nabral obrovskou rychlost Schön, pronikl za obranu do palebné pozice a mířil po zemi na zadní tyč, dobrých deset metrů mu ale k tyči chybělo.
47'
Karel Hasil si svou pozici vybral zřejmě dle svého jména, protože opět zažehnal nebezpečí, které vznikalo po náběhu Juráska do vápna.
47'
Zbrožek ve středu hřiště skvěle obral Koudelku a vyrazil vpřed, do cesty se mu ale včas postavil Spáčil a nepustil ho dál.
46'
Tomáš Zlatohlávek už si dnes nekopne, do druhé poloviny ho nahrazuje Jakub Matoušek.
46'
Druhá půle je na spadnutí, do hry se na prostějovské straně chystá Jakub Matoušek.
Bohužel, poslední domácí vystoupení Prostějova na Hané zatím nepřineslo příliš pohlednou fotbalovou podívanou. Byli jsme svědky pouze jediné výrazné šance, kterou ale spálil David Píchal. Ten se ocitl po Zlatohlávkově pasu úplně sám před brankářem, jeho pokus po zemi ale Richter parádně vystihl. Poté už oba týmy marně dobývaly branku soupeře a i když brankáři museli být ve střehu, příliš často zasahovat nemuseli. Doufejme, že druhý poločas přinese znatelně lepší fotbal.
45+0'
45'
Rudnytskyy si tentokrát přímo ze standardky nevěřil na centr, vyměnil si míč s Kocourkem, ale ani toto snažení nevedlo k o ohrožení branky. Nastavovat se nebude, první půle končí.
44'
Heppner převzal pas a dobře prošel jak přes Koudelku, tak přes Šmehyla, pak mu ale míč utekl a znovu to bude bez střely na branku.
43'
Vypadá to, že první půle skončí bezgólovou remízou, ani jeden z týmů není před brankou soupeře dostatečně průbojný a agresivní.
42'
Poprvé v zápase zahrával Varnsdorf přímák ze slušné pozice, jenže dopadlo to stejně, jako všechny ostatní pokusy. Vysoký centr Rudnytského, pozdní výskok jeho spoluhráčů a rukavice Bárty bezpečně držící míč.
41'
Na odražený balón si ve velké rychlosti naběhl Zbrožek a napálil ho vší silou vpřed, do cesty a dráhy letu se včas postavil Spáčil a zablokoval ho.
40'
I hráči Varnsdorfu začínají být nevrlí a několikrát se proti rozhodčímu ohradili. Vášně musí krotit Zbrožek, který uklidňuje své parťáky.
39'
Trenér hostů Pavel Drsek není spokojen s posuzováním některých situací, což si zblízka, ale zatím v klidu vysvětlil se sudím Zelinkou.
38'
Varnsdorf si zatím nebyl schopný vytvořit větší šanci, zkouší to spíše dlouhými centry do vápna. Podobně to teď zprava zkoušel Pavlo Rudnytskyy, jenže ve vápně zkrátka nikdo z jeho spoluhráčů není dostatečně aktivní nebo dobře postavený.
37'
Kocourek se uvolnil a měl dost času namířit svůj centr lépe, než přímo na hlavu Bialka.
36'
Schön se nepříjemně skluzem střelt se Zapletalem, arbitr Zelinka nakonec po sporné situaci přiřkl míč Prostějovu.
35'
Série hlavičkových soubojů ve středu hřiště hru nikam neposunula.
34'
Šmehyl už poněkolikáté nebyl u svého hráče včas a proto mu nezbývalo, než Heppnera faulovat. Varnsdorf má chvíli klidu na rozehrávku.
33'
Prostějov zahrával přímý kop, kterého se ujal Kopřiva. Jeho centr mířil za obranu, tam ale dominuje dlouhán Kouřil, který i když byl faulovaný, stejně moč hlavou odvrátil.
32'
Ten rozehráli hosté na krátko, Pavlo Rudnytskyy se toho snažil využít následným centrem, který se ale opět stal pouze kořistí Bártových rukavic. Varnsdorfští musí být ve vzduchu ve vápně v útoku mnohem agresivnější, pokus chtějí uspět.
31'
Centr mířil do vápna na Kocourka, který se položil do zakončení, když do něj zajel Šmehyl. Varnsdorf se znovu domáhal penalty, tentokrát by si to rozhodčí asi i obhájil. Rozhodl se však pouze pro nařízení rohového kopu.
30'
Špatná komunikace mezi brankářem Bártou a obránci mohla znamenat katastrofu, ale Bialek se Schusterem nakonec nebezpečí uhasili. Je vidět, že Bárta toho letos moc neodehrál a není zvyklý na zápasový rytmus.
29'
Ofenzivní nemohoucnost Hanáků se snažil ukončit Kopřiva, ale byl opět moc zbrklý a jeho pokus se snad ani nedal nazvat střelou. Trenér Šustr po něm chtěl něco křiknout, ale Kopřiva se na něj raději ani neotočil.
28'
Prostějovu se nedá upřít snaha, jenže defenzíva Varnsdorfu působí poměrně pevně a organizovaně, až na jeden výpadek je zatím bezchybná.
27'
Koudelka dobře rozdělil hru na Šmehyla, který se ze své pozice dostal hodně hluboko do útoku. Na bránícího Heppnera si ale nepřišel, protože ten mu na špek a jeho kličky neskočil a jeho výpad skvěle ubránil.
26'
Severočeši ale začali chytře napadat a měnit si pozice, čímž dvakrát po sobě dokonale zmátli prostějovskou obranu při rozehrávce. Jenže ani z jednoho ukořistěného míče se nedokázali dostat do zakončení.
25'
Jenže Pavlo Rudnytskyy s ním naložil tak, že míč bezpečně skončil v rukavicích gólmana Bárty a nikdo ve žluto-modrém nebyl schopen se k němu dostat dřív.
24'
Po rozehrávce Adama Richtera se Varnsdorf velmi rychle propracoval až k rohu, po příkladné přímočaré akci.
23'
Koudelka je zřejmě trnem v oku Severočechů, v rohu obranné poloviny ho sejmul Marek Richter a domácí hvězda se dlouho nebyla schopná zvednout na nohy.
22'
Další parádní moment Davida Juráska! Ten skvělým pohybem a kontrolou míče obehrál tři soupeře, předložil míč Zlatohlávkovi a ten to snad udělal ještě líp. Lehce si míč podržel a ve správný moment ho posunul na Píchala za obranu. Ten byl ve vápně úplně sám a mohl se rozmýšlet, kam to pošle. Rozhodl se zakončovat po zemi na zadní tyč, jeho úmysl ale přečetl Richter jak noviny a parádně zakročil.
21'
David Jurásek už se nemohl dívat na to, jak se nikdo z jeho spoluhráčů neodváží střílet. Udělal tři dlouhé kroky, napřáhl a k ráně, jenže zřejmě si až moc věřil a situaci uspěchal. Jeho pokus totiž skončil daleko mimo tři tyče a sotva ho zastavila ochranná síť.
20'
Varnsdorf se příliš neobtěžuje s napadáním rozehrávky soupeře, a tak mají obránci i brankář Bárta poměrně snadnou práci.
19'
Prostějov je ale při chuti a poslední domácí zápas sezóny chce urvat. Zlatohlávek ze středu hřiště dobře nabil Zlatohlávkovi, jeho pas vzduchem ale bez problémů sebral gólman Adam Richter.
19'
A stejně se Koudelkovi vedlo i od rohového praporku, protože na jeho centr si naskočil obrovitý Kouřil a bez problému ho poslal mimo nebezpečí.
18'
Koudelka nechtěl rovnou střílet a nízkým centrem hledal hlavu někoho ze spoluhráčů. Našel ale pouze temeno Marka Richtera, který odvrátil míč na roh.
17'
Po faulu Varnsdorfu se naskytla skvělá možnost přímého kopu z levé strany z nějakých 22 metrů.
16'
Koudelka to ale nevzdal, míč vybojoval zpátky a přes Šmehyla ho dostal na Kopřivu. Nejlepší prostějovský střelec to zkusil, ale míč moc podebral a přestřelil.
16'
Dobrý přechod do útoku předvedl Koudelka, který vyslal za obranu Juráska. Ten ale trochu zaspal a dostal se s míčem příliš daleko.
15'
Nepříjemný souboj podstoupil David Píchal, který se hlavou střetl se soupeřem a chvíli zůstal otřesený ležet na zemi. Po chvíli se ale zotavila je schopen pokračovat.
14'
Po pasu Heppnera se dostával do dobré pozice Rudnytskyy, ale střetl se se zdí jménem Aleš Schuster, který ho čistě poslal k zemi. Penalta to v žádném případě nebude.
13'
U autové lajny se Kopřiva se Zapletalem nedohodli a zbytečně se připravili o míč, když ho druhý jmenovaný poslal do autu.
12'
Píchal lehce zavadil o paty Heppnera a rozhodčí to vyhodnotili jako faul Prostějova.
12'
Dobrou obrannou činnost u postranní čáry odvedl Lehoczki, který zablokoval Zapletalův centr, poslal ho do autu a pozdržel prostějovský postup.
11'
Schön znovu využil své rychlosti a prošel až ke koncové čáře, tam ale prohrál souboj s Bialkem takovým způsobem, že místo rohu pro Varnsdorf z toho bude jen odkop od branky pro domácí.
10'
Přes Spáčila a Koudelku se míč dostal k Píchalovi na pravé křídlo, ale proti němu se skvěle sklouzl vousáč Hasil a uhasil vznikající se nebezpečí.
9'
Zbrožek ve středu hřiště v souboji trefil Zlatohlávka loktem do zad a mladý útočník se skácel k zemi. Míč pro Prostějov.
8'
Další postup 1. SK byl zastaven kvůli postavení Píchala mimo hru.
7'
Teď už to pro Hanáky vypadalo lépe! Koudelka si seběhl na pravou stranu a nezištně dloubákem našel Zlatohlávka v malém vápně. Ten ve výskoku zakončoval placírkou a stihl ještě dorazit, gólman Richter byl ale příliš blízko a oba jeho pokusy zneškodnil.
7'
Na druhou stranu rychle dostal míč Schön a obléhání pokutového území Prostějova vyústilo ve slušnou střelu Heppnera. Zatím jsou však střelecké pokusy poměrně nepřesné, a to na obou stranách.
6'
Zapletal dlouhým centrem krásně našel Zlatohlávka těsně za obranou. Ten si míč vyměnil s Koudelkou, který ho obratem našel centrem do vápna. Zlatohlávek hlavou zakončil, ale nebyl v příhodné pozici.
5'
Rohový kop od druhého praporku už nevyústil v další nebezpečnou situaci a Prostějov si může oddychnout.
4'
Po smluveném signálu rozehrál Pavlo Rudnytskyy roh prudce po zemi přímo do vápna, jeden ze spoluhráčů lehce lízl míč do palebné pozice pro Kocourka, který to dobře zkusil na zadní tyč. Schuster ale stál, kde měl a jeho pokus hlavou odvrátil na další roh.
3'
Varnsdorfští se snažili projít do vápna postupně po levém křídle, ze své snahy vytěžili alespoň roh.
2'
Krajní bek Šmehyl vyslal vysoký balón někam směrem na Píchala, ale nezamířil přesně a svůj centr přetáhl.
1'
V první minutě se Severočeši pořádně nepotkali s míčem, Prostějov prošel na útočnou půlku kontrolovaně, ale střeleckou pozici si nevytvořil.
1'
Po výsledku losu se hostující kapitán Pavlo Rudnytskyy rozhodl změnit strany, výkopu se zhostí domácí snajpr Tomáš Zlatohlávek.
Obě základní jedenáctky se už v předepsaných rozestupech trousí na hřiště, Prostějov tradičně v modro-bílém, Varnsdorf v modro-žlutém.
Ač v Prostějově od časného rána padal z nebes hustý déšť, momentálně vysvitlo nad Stadionem Za Místním nádražím slunce a vypadá to, že utkání by se mělo odehrát za ryze jarního počasí. Oba celky už mají za sebou tradiční rozcvičku, náhradníci Varnsdorfu zůstali na lavičce, zbytek aktérů zaplul do kabin.

1. SK Prostějov: Bárta – Šmehyl, Schuster (C), Bialek, Zapletal – Koudelka, Spáčil, Kopřiva – Píchal, Zlatohlávek, Jurásek.
Náhradníci: Hradečný – Bala, Machynek, Stříž, Dittmer, Matoušek, Straňák.

FK Varnsdorf: A. Richter – M. Richter, Kouřil, Hasil, Heppner – Lehoczki, Bláha, Zbrožek, Rudnytskyy (C) – Kocourek – Schön.
Náhradníci: Vaňák – Šimon, Daniel Novák, Ondráček, Kazda, Velich, M. Kubista.

Rozhodčí: Zelinka – Dresler, Bureš.
V případě Prostějova a jeho postavení v tabulce dnešní zápas nic neřeší. Hanáci tak jako tak zůstanou na třetím místě, což se dá považovat za obrovský úspěch. Ještě unikátnější je bilance venkovních a domácích zápasů, protože 1. SK je jediným týmem celé ligy, který na hřištích soupeřů neprohrál, z 12 představení navíc Moravané desetkrát zvítězili! Kdyby tyto výsledky přenesli i na domácí hřiště, rázem by byli aspirantem na postup. Jenže kdyby – chyby. Pouhých 10 získaných bodů ze svého trávníku odsoudilo Prostějov až na pomyslnou bronzovou příčku. I tak ale družina Pavla Šustra udělala oproti loňské sezóně obrovský skok co se týče herního projevu, ofenzivní aktivity, rychlosti a sebevědomí.

To Varnsdorf na druhé straně se musel letos potýkat s úplně jinými problémy. Po celý průběh F:NL řešil záchranářské starosti a valnou část ročníku strávil na 13., tedy sestupové pozici. A i když mají Severočeši na momentálně třinácté Blansko pětibodový náskok, stále ještě nemají úplně vyhráno. Bod z Hané by jim měl zajistit jistotu setrvání v soutěži, jinak budou muset spoléhat na zaváhání Blanenských. Remíza v Prostějově ale není vůbec nereálná, Varnsdorf bodoval třikrát v řadě, naopak Hanáci doma nevyhráli čtyřikrát po sobě.
Vítejte naposledy v letošní sezóně na Stadionu Za Místním nádražím v Prostějově, kde se dnes koná utkání 25. kola letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi domácím 1. SK Prostějov a hostujícím celkem FK Varnsdorf.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.