Fotbalová národní liga -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Líšeň - 11. dubna 2021   16:30

Vlašim
Vlašim
28' Červenka  • 63' Červenka
2:1
(1:0)
Líšeň
Líšeň
81' Silný
Vlašim
Markovič – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Zinhasović (88. Zukal) – Janda (56. Vrána), Blecha, Průcha, Bassey (64. Křišťan) – Červenka, Jurásek (56. V. Svoboda).
Řehák – Vrána, Ruml, Křišťan, V. Svoboda, Dias, Zukal.
Ulrich – Hurych, Volf
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Líšeň
Veselý – Otrísal, Jeřábek, Matocha (85. Fall), Kučera – Reteno Elekana (69. Silný), Málek, Zikl (69. Szotkowski), Pašek (42. Krška, 85. Minařík) – O. Ševčík, Lutonský.
Vítek – Bednář, Minařík, Silný, Szotkowski, Krška, Fall.

90+3'
90+3'
Druhý centr již dokázal Markovič zkrotit hned a blíží se konec zápasu.
90+2'
Markovič vytáhl nyní míč ve spolupráci s obránci na další roh!
90+2'
A nakonec rohový kop pro Líšeň.
90+1'
Faul Štochla na polovině hřiště a míč mají hosté, kteří míří všichni na útočnou polovinu.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Markovič s rozehrávkou opravdu otálel a je potrestán žlutou kartou.
89'
Blecha byl ve snaze založit brejk domácích faulován a to hraje domácím do karet.
88'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Nedžad Zinhasović, přichází Lukáš Zukal.
87'
Silný sestřelil ve vápně Broukala při snaze získat míč a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
87'
Centr na velké vápno si nyní pohlídal Markovič a uklidňuje hru.
85'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází David Krška, přichází Václav Minařík.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Lamine Fall.
85'
Hosté vycítili svou šanci a míč nyní jen proletěl vápnem.
84'
Centr na zadní tyč prošel přes Veselého, ale dále míč nikdo nezasáhl a hosté rozehrávají.
82'
Jeřábek zastavil unikajícího Červenku a je tu žlutá karta a zároveň přímý kop pro Vlašim.
81'
Líšeň právě vstřelila branku!
Povedená akce Líšně, kdy míč ve vápně udržel JAN SILNÝ a střelou z úhlu a s pomocí tyče snižuje.
80'
Matochovo zakončení ze záklonu nebylo z přesných a Markovič jen kontroloval dráhu míče.
79'
Hosté nesložili zbraně a snaží se hrát aktivně.
77'
Na druhé straně nebezpečná střela Bredy! Ale míč prolétl těsně vedle!
76'
Málkova rána končí v rukavicích Markoviče.
75'
Dobrá akce Vlašimi, ale finální přihrávka na Bredu byla moc dlouhá a míč získal Veselý.
75'
Tentokrát snahu Vlašimi končí útočný faul. Ovšem hosté hráli uspěchaně a o míč také přišli.
73'
Nepřesná rozehrávka Blechy a hosté opět získávají míč. To se nelíbí domácímu trenérovi, který svým svěřencům vyčinil.
72'
Lutonský číhal na další centr do vápna, ale na míč nedosáhl.
70'
Domácí mezitím pohlídali další standardní situaci. Jejich útočná snaha následně skončila nepřesnou rozehrávkou.
69'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Marek Szotkowski.
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází Guy Reteno Elekana, přichází Jan Silný.
68'
Hosté tlačili míč na přední tyč, kde byli připraveni obránci Vlašimi. Líšeň však zůstala v útoku a vystřelit se snažil Krška, ale jeho pokus byl zablokován.
68'
Rohový kop vybojovali jihomoravští fotbalisté.
67'
Blecha to zkusil z velké dálky a zamířil nad branku.
66'
Hosty zastavuje ofsajd.
64'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Fortune Bassey, přichází Jakub Křišťan.
63'
Vlašim právě vstřelila branku!
MAREK ČERVENKA si počkal na míč a následně dokázal sám před Veselým přesně zakončit.
62'
Líšeň nyní více drží míč ve své moci a domácí jsou převážně v defenzivě.
60'
A najednou je tady i nebezpečí v domácí vápně! Na zadní tyči byl schován Lutonský, ale jeho zakončení ve skluzu končí nad brankou!
58'
Svoboda se hnal sám do vápna, ale nakonec domácí hráč nedokázal zakončit. Velká škoda pro domácí!
56'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Matěj Jurásek, přichází Václav Svoboda.
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Ladislav Janda, přichází Michal Vrána.
54'
Ziklova hlavička neměla patřičnou razanci a hrají domácí.
52'
Na druhé straně podobná situace. Se střelou k tyči z dílny hostí si Markovič poradil!
51'
Po akci domácích se ujal zakončení Petr Breda. Jeho dělovka našla na přední tyči připraveného Veselého!
50'
Zakončení Otrísala nebylo důrazné a rozehrávat budou domácí od své branky.
49'
Tentokrát hosté vybojovali rohový kop.
48'
Zinhasovič si počínal dobře při obraně Málka a je tu výkop domácích.
46'
45+2'
45+2'
Slibnou akci domácích zastavuje ofsajd.
45+2'
Aktivní napadání přineslo hostům ovoce v podobě slibné akce. Nejprve byla zablokována dělovka Lutonského a následně se snažil odražený míč uklidit mezi tři tyče Krška, ale jeho rána zamířila nad!
45+1'
Pas za domácí obranu si pohlídal Markovič. To vše již v nastaveném čase, který bude trvat dvě minuty.
45'
Útočné snažení Vlašimi nakonec hatí faul.
45'
Matochův centr si pohlídal Markovič a rozehrál rychlý brejk svého celku. Ten končí autovým vhazováním.
43'
Přímý kop po faulu domácích se hostům moc nepovedl. Zakončení Kršky zamířilo hodně mimo.
42'
Střídání v týmu SK Líšeň 2019: ze hřiště odchází David Pašek, přichází David Krška.
40'
Broukal zastavil Zikla nedovoleně a domácí se tak musí opět bránit.
39'
Hosté zkusili sehrát rohový kop pomocí nacvičeného signálu, ale konečný centr na zadní tyč se nepovedl a vykopává Markovič.
38'
A jak to vypadá, tak David Pašek nebude moci pokračovat v utkání.
38'
Hostující hráč navíc odnesl souboj zraněním a nyní je ošetřován.
37'
David Pašek měl šanci na vyrovnání, ale míč je nakonec tečován na rohový kop!
36'
Opět tu byl rychlý brejk domácího celku. Bredovo zakončení v těžké pozici však vystrašilo spíše ptactvo za brankou hostů.
35'
Hosté přišli o míč a nakonec z toho byl zajímavý brejk Vlašimi. Vše zakončil tečovanou střelou Janda, ale jeho pokus byl slabý a Veselý v klidu míč pohlídal.
32'
Blecha míč odvrátil, ale hosté nakonec u míče zůstávají na útočné polovině.
32'
Střelecký pokus z dílny hostů vyráží Markovič na roh.
30'
Domácí se opět natlačili do vápna, ale Janda tentokrát zajel do brankáře Veselého více než je zdrávo a sudí okamžitě píská faul.
28'
MAREK ČERVENKA napravil menší penaltové zaváhání a krásnou nechytatelnou střelou posílá Vlašim do vedení!
28'
Blecha získal odražený míč a směřoval svou přihrávku na Červenku, který byl přidržen na polovině hřiště a je pískáno.
27'
Domácí míč odvrátili a sami vyrazili směrem dopředu. V závěru celé akce Červenka na míč nedosáhl a hosté začínají od zadních řad...
25'
Breda odehrál míč nyní po centru na jistotu a Líšeň má k dispozici rohový kop.
24'
Domácí útok Líšně zastavují a sami mohou vhazovat na své polovině.
24'
Domácí se po autovém vhazování dostali do zakončení, ale Průchova rána zpoza vápna je zablokována a hosté míří rychle kupředu.
22'
Broukal se vzájemně držel se Ziklem, ale sudí píská nedovolený zákrok hostujícího hráče. Rozehrává se od domácího vápna.
21'
Ševčíkova rána byla zablokována. Domácí se snažili rychle rozehrát, ale jejich akce je přerušena hvizdem sudího.
20'
Nyní tu bude zajímavá standardka pro hostující tým před vápnem.
18'
Marek Červenka vypálil tvrdě, ale Veselý dokázal ve skoku nohou míč vyrazit! Následná dorážka Blechy z hranice vápna mířila nad branku!
17'
Pokutový kop byl nyní nařízen za faul na domácího Jandu!
16'
Průcha zkusil vystřelit z rohu vápna, ale trefil pouze jednoho z protihráčů.
15'
Domácí se ubránili a vykopává Markovič.
14'
Rohový kop vybojovali hostující fotbalisté.
14'
Nepřesný pas domácích a vhazuje Líšeň.
13'
Před Retenem míč posunul na Markoviče Broukal a zaútočit mohou domácí.
12'
Hra dostala spád a přelévá se z jedné strany na druhou.
11'
Janda nyní pronikal do vápna, ale vystřelit nakonec nedokázal.
10'
Hosté zamířili ihned do útoku, ale Markovič včas vyběhl a míč odklidil do bezpečí.
10'
Velká šance pro domácí tým! Do vápna pronikl Jurásek a střelou zpoza obránce trefuje pouze připraveného brankáře Veselého!
9'
Centr Retena uschoval do rukavic Markovič.
9'
Blecha vystihl směr přihrávky, ale sám následně nedokázal přesně najít svým pasem Červenku a hrají opět hosté z Líšně.
7'
Markovič nyní rozehrával v tísni a musel si vypomoci s obráncem, který nakonec vybojoval u rohového praporku odkop od branky Vlašimi.
6'
Dlouhý nákop na Retena končí až v zámezí a vykopávat bude nyní Markovič.
5'
Domácí Breda se tlačil do zakončení, ale počínal si nedovoleně a je pískáno. Rozehrávají hosté.
4'
Další rohový kop Vlašimi....
3'
Veselý musel zasahovat na zadní tyči a domácí budou nyní vhazovat.
2'
Rohový kop v úvodu utkání vybojovali domácí.
1'
Příjemné odpoledne z Vlašimi, kde dnes panuje doslova ideální fotbalové počasí. Hráči obou celků se již intenzivně připravují na hrací ploše.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Markovič – P. Breda, Broukal, J. Štochl, Zinhasović – Janda, Blecha, Průcha, Bassey – Červenka, Jurásek.
Náhradníci: Řehák – Vrána, Ruml, Křišťan, V. Svoboda, Dias, Zukal.

SK Líšeň 2019: Veselý – Otrísal, Jeřábek, Matocha, Kučera – Reteno Elekana, Málek, Zikl, Pašek – O. Ševčík, Lutonský.
Náhradníci: Vítek – Bednář, Minařík, Silný, Szotkowski, Krška, Fall.

Rozhodčí: Ulrich – Hurych, Volf.
Vzájemná bilance

Nedělní soupeři na sebe narazili ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE v posledních dvou letech celkem třikrát. Dvakrát se radovali hráči Líšně a jednou zvítězila Vlašim. Skóre ze zmíněných zápasů je vyrovnané – 3:3. V posledním duelu, který se hrál v září loňského roku na stadionu soupeře, podlehla Vlašim nejtěsnějším možným rozdílem – 0:1. O výhře Líšně rozhodl již ve druhé minutě Málek.

Líšeň – Vlašim 1:0 (1:0)

Statistiky zápasu:

Branky: 2. Málek. ŽK: Jeřábek – Janda, Broukal.

Sestavy: Líšeň: Veselý – Jeřábek, O. Ševčík (C), Bednář – Kučera – Pašek (86. Minařík), Málek (76. Demeter), Krška (77. Matocha), Lutonský – Szotkowski (64. T. Machálek), Silný (86. Rolinek).

Vlašim: Řehák – Broukal, J. Štochl, Zukal – Ruml, Průcha (76. Daniel Kozel), Blecha, P. Breda – Dias (86. Ogiomade) – Janda (C) (25. Vrána), Červenka (76. Firbacher).
FC Sellier & Bellot Vlašim

Středočeský celek si v letošním ročníku druhé ligy rovněž nevede špatně. Po nevydařeném vstupu do jarní části soutěže se přeci jen podařilo najet na sérii tří zápasů bez porážky se ziskem sedmi bodů. „Jsme rádi, že se nám po úvodním neúspěchu podařilo uhrát tuhle sérii, ale musíme pracovat dál, protože v neděli nás čeká další těžký zápas proti Líšni,“ říká před nedělním utkání trenér Vlašimi Daniel Šmejkal, který věří i střeleckým schopnostem svého útočného tandemu Bassey – Červenka. Především Fortune Bassey táhne střelecky svůj tým, když dokázal skórovat ve třech zápasech v řadě. „Jsem rád, že mu to tam padá a věřím, že nám ještě nějakou vstřelenou brankou pomůže,“ liboval si lodivod Vlašimi při vzpomínce na přesné zásahy nigerijského fotbalisty.

Po poslední vysoké výhře na půdě Prostějova panuje ve Vlašimi dobrá nálada, ale žádná přehnaná euforie v kabině nepanuje. „Máme před sebou ještě deset zápasů a budeme se snažit nasbírat co nejvíce bodů,“ potvrzuje Daniel Šmejkal. Nejbližším zápasem pro jeho tým je právě duel s Líšní. „Určitě to nebude pro nás lehké utkání. Líšeň je velkým překvapením tohohle ročníku druhé ligy. Upřímně jsem to nečekal, že budou bojovat o první místo, ale předvádí dobrý a účinný fotbal,“ uznává kvality soupeře záložník Vlašimi Michal Vrána.
SK Líšeň

Loňský nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rozhodně nenaplňuje fotbalové klišé, že druhá sezóna je pro nováčka tou nejtěžší. Jihomoravský celek si pod taktovkou trenérů Milana Vlachoviče a Leoše Kalvody vede nad míru dobře a s jednatřiceti body se aktuálně nachází na druhém místě tabulky, jen o skóre za prvním Hradcem Králové. „Nechceme stavět vzdušné zámky, pak jste bez pokory a respektu a to se vám dvojnásob vrátí. Chceme navázat na podzim a hrát s respektem k soupeři,“ reagoval na dotaz ohledně útoku na postup do nejvyšší soutěže trenér Valachovič na klubovém webu před zahájením jarní sezóny.

Formu však fotbalisté z Líšně rozhodně mají! Za čtyř jarních duelů dokázali dvakrát zvítězit, když si na domácí půdě poradili s Hradcem Králové a Jihlavou. Z venku pak svěřenci Milana Valachoviče dovezli dva body po remízách ve Varnsdorfu a Blansku. Celkově je Líšeň neporažena již osm zápasů v řadě a poslední porážku datuje jihomoravský celek do listopadu loňského roku, kdy prohrál 1:3 na Žižkově.

Líšeň tak rozhodně píše do své klubové historie zajímavou kapitolu a nedělní utkání slibuje zajímavou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.