Fotbalová národní liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia B : Jihlava - 14. května 2023   10:15

Slavia B
Slavia B
4' Beran  • 9' Beran  • 42' Kopáček  • 45' Beran  • 47' Beran  • 62' Kričfaluši  • 77' Pech
7:2
(4:1)
Jihlava
Jihlava
22' L. Fila   • 70' Křehlík
Slavia B
Stejskal – Bořil (73. Hošek), Konečný, Kričfaluši, Labík (73. Hunal), Nikl – Kopáček (C) (63. Šmiga), Pech, Šubert (63. A. Pudil), Beran (63. Planka) – M. Jurásek.
Dvořák – Singhateh.
Všetečka – Matoušek, Kotalík
SC Xaverov, Horní Počernice
412 diváků
Jihlava
Jágrik – Gabriel, Křišťál, T. Svoboda (62. Ogiomade), Vedral – L. Fila, Křehlík, Lacko (C) (62. Piško), Tureček (81. Shudeiwa) – Araujo-Wilson (72. Tall), Selnar (62. Šancl).
Soukup – Christodoulou.

Po kanonádě si Slavia připisuje důležité tři body do tabulky. Největší měrou se o úspěch Pražanů zasloužil čtyřgólový Štěpán Beran, ke kterému se navíc přidali i další spoluhráči a po přestřelce vyhrávají sešívaní nad Jihlavou poměrem 7:2.

Pro dnešek to bude vše, přeji hezký zbytek dne a zase někdy na počtenou!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:3.
Střely mimo: 0:3.
Rohy: 5:5.
90+3'
90+3'
Přetažený centr Vysočiny na zadní tyč byl hlavičkou zakončen vysoko nad.
90+2'
Kombinaci v pokutovém území hostů skvěle vystihl Jágrik.
90+1'
Hošek zaváží podél pravé postranní čáry balon až k šestnáctce Jihlavy.
90'
Po obranné hlavičce si sešívaní kopnou i od druhého rohového praporku.
89'
Utkání se pomalu dohrává, domácí mají po tečovaném centru k dispozici rohový kop.
88'
Ogiomade si v souboji jeden na jednoho poradil velmi obratně a vybojoval faul.
87'
Na rychlý protiútok Slavie po pravé straně nikdo nenavázal a vysoký centr mohl Jágrik bez sebemenších problémů sebrat rovnou ze vzduchu.
86'
Dlouhý odkop domácích sbírá až Jágrik, jenž sám zakládá další akci.
85'
Jihlavští se i přes nepříznivé skóre sympaticky probíjejí až k brance Stejskala.
84'
Po ošetření může hra pokračovat.
83'
Jihlavské už stíhají křeče, na trávník míří lékař.
83'
Po sérii odrazů napřáhl k efektnímu zakončení nůžkami Tall, ale jeho akrobatický kousek skončil střelou těsně nad břevno!
82'
Po spolupráci dokonce vybojoval Jihlavě rohový kop.
81'
Jednoznačně se útočných akcí hostů ujal Tall, který i nyní sám zakládá ofenzivní akci.
81'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Miroslav Tureček, přichází Fares Shudeiwa.
79'
Tall obral stopera Slavie a už se sám hnal na Stejskala, jenže si míč ukopl daleko od nohy a dal tak šanci domácímu gólmanovi, jenž míč okamžitě shrábl do náruče!
77'
Slavia B právě vstřelila branku!
Nedáš, dostaneš! Rychlý protiútok zakončila Slavia pasem do malého vápna, kde číhala hned dvojice sešívaných, z niž se důrazným zakončením prosazuje DAVID PECH! 7:2.
76'
Gabriel měl na noze další gól, ale v souboji tváří v tvář se Stejskalem předvedl domácí gólman famózní zákrok! Od nohy se mu balon vymrštil do vzduchu a zasáhl jen břevno.
75'
Přetažený centr Vysočiny na zadní tyč sice byl slibný, nicméně celou akci zastavuje útočný faul v hlavičkovém souboji.
74'
Jágrik vystoupil daleko z branky, ale svým dlouhým výkopem našel jen spoluhráče v ofsajdu.
73'
Slávisté kontrolují hru ve svých obranných řadách.
73'
Střídání v týmu SK Slavia Praha B:
ze hřiště odchází Albert Labík, přichází Eric Hunal,
ze hřiště odchází Jan Bořil, přichází Michal Hošek.
72'
ze hřiště odchází Justin Araujo-Wilson, přichází Mame Tall.
71'
Hostující fandové skandují o vyrovnání, uvidíme, co jim hráči vyplní.
70'
Jihlava právě vstřelila branku!
Domácí neuhlídali únik po levé straně, z něhož čerpal MIROSLAV KŘEHLÍK. Po krásném pasu skrz malé vápno jen dorážel u zadní tyče do poloodkryté branky! Sníženo na 6:2
69'
Slávisté kombinovali kolem pokutového území Jihlavy a Jágrik předvedl velmi riskantní skok pod nohy! Naštěstí pro hosty nefauloval.
68'
Dlouhý nákop Slavie zachytil až gólman Jágrik, jenž okamžitě rozehrává do strany.
67'
Hosté si skvěle přebrali situaci ve středu pole a získali míč na své kopačky.
65'
Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Milan Piško).
63'
ze hřiště odchází Jakub Kopáček, přichází Daniel Šmiga,
ze hřiště odchází Štěpán Beran, přichází David Planka,
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Adam Pudil.
62'
ze hřiště odchází Jakub Selnar, přichází Filip Šancl,
ze hřiště odchází Tomáš Svoboda, přichází Amadin Marvis Ogiomade,
ze hřiště odchází Matúš Lacko, přichází Milan Piško.
62'
Velké zmatky v obraně Jihlavy skončily dalším zářezem domácích! Odražený míč si mezi hromadou těl nejrychleji našel ONDŘEJ KRIČFALUŠI, jenž pohotovým zakončením do poloodkryté sítě zvyšuje na 6:1.
61'
Nadějný útok Slavie zastavil Vedral jen za cenu žluté karty.
60'
Kopáček se chtěl gólově přiblížit Beranovi, ale jeho projektil byl zablokován.
59'
Jurásek byl při kličkách u postranní lajny poněkud nemotorný a sám se vyhnal z hrací plochy.
58'
Prudkou střelu schytala připravená zeď, a tak se mohou Jihlavští alespoň na chvíli uklidnit.
57'
Po faulu těsně před šestnáctkou Vysočiny budou mít Slávisté k dispozici velmi zajímavý přímý kop.
56'
Slávisté si v soubojích jeden na jednoho vedou skvěle, i nyní vybojovali balon na vlastní obranné polovině a vzápětí si vynutili faul.
55'
I Jágrik místo výkopu volí variantu postupného útoku.
54'
Bořil unikl po pravé straně sám, jenže jeho nadýchaný centr odvrátil první bránící hráč Jihlavy.
54'
Rohový kop Jihlavy odvrací jeden ze stoperů daleko od Stejskala.
53'
Araujo-Wilson v šestnáctce Slavie přetlačil svého soupeře, ale následný pokus o překvapivý oblouček domácí vystihli.
52'
Svoboda se ve středu pole vykličkoval ze sevření a přihrál do zadních řad.
51'
Hosté se sice dostali k zakončení, jenže hlavička v záklonu zamířila vysoko nad břevno.
50'
Tečovaná rána Jihlavy z velké vzdálenosti přinesla alespoň rohový kop.
49'
Konečný vyhrál souboj skluzů a po zisku balonu přihrál zpět na Stejskala.
47'
ŠTĚPÁN BERAN je dnes nezastavitelný! Krásně si seběhl na zadní tyč, kde přesnou hlavičkou usměrnil povedený centr až do sítě za záda Jágrika. 5:1.
47'
Dlouhý nákop Slavie sbírá gólman Jágrik do svých rukavic.
46'
Úvodní poločas byl na branky více než úrodný. Hned o trojici z nich se postaral fantastický Štěpán Beran, k němuž se přidal i kapitán Slavie Jakub Kopáček. Jediný gól Jihlavy vstřelil z dálky Lukáš Fila. V polovině utkání tak platí stav 4:1.
45+2'
45'
Hattrick dokonán! ŠTĚPÁN BERAN si skvěle naběhl mezi stopery na přesnou kolmici od spoluhráče a po srovnání kroku zakončil levačkou přesně k levé tyči! 4:1.
44'
Zdálo se, že Fila zasáhl míč u postranní čáry rukou, nicméně sudí přisuzuje Slavii jen autové vhazování.
43'
Domácí pokračují v tlaku, mají k dispozici rohový kop.
42'
Slavia se pohybovala kolem šestnáctky soupeře tak dlouho, až vyslala z levé strany přesný centr na zadní tyč, kde JAKUB KOPÁČEK zakončil hlavou přesně mimo dosah Jágrika! 3:1.
41'
Fila to měl proti trojnásobné přesile těžké, nakonec i o balon přišel.
40'
V dobrém protiútoku skončila akce domácích finální přihrávkou, která postrádala technickou dokonalost.
39'
Krátká rozehrávka Stejskala vedle jen k následné ztrátě míče a Slavia měla co dělat, aby neinkasovala! Napadající Selnar se skácel v pokutovém území, nicméně Všetečka penaltu nepíská.
38'
Svoboda dostal přihrávku do protipohybu, za což ocenil spoluhráčovu myšlenku vyčítavým pohledem.
37'
Dlouhý nákop sice mířil na Araujo-Wilsona, ale ještě před ním odhlavičkoval do zámezí Konečný.
36'
Šubert zastavil Vedrala nedovoleně, za což je míč přisouzen hostům.
34'
Slávisté se aut po autu pomalu posouvají vpřed.
33'
Další ofsajd, tentokrát vedle pravé postranní čáry, zastavuje snažení Jihlavy.
32'
Jeden z hostů si v rohu hřiště žádá ošetření a zbytek týmu využívá kratší pauzy na občerstvení.
31'
Další pokus o zajímavou kolmici končí postavením mimo hru.
31'
Araujo-Wilson dostal skvělou průnikovou přihrávku v šestnáctce Slavie, ale posléze se svými kličkami sám zahnal až k rohovému praporku.
30'
Přetažený centr Křehlíka z pravé strany přeletěl hlavy všech jeho spoluhráčů.
29'
Útočný faul Jihlavy jen na chvíli pozdrží snahy domácích.
28'
Slávisté kombinují kolem obranného valu Jihlavu, avšak na střeleckou vzdálenost se nedostávají.
27'
Křehlík nezpracoval dlouhý nákop a hrát tak může gólman Stejskal.
26'
Dobrou práci předvedl Kopáček, jenž se vrátil zpět a vystihl přihrávku do středu pole.
25'
Zdá se, že hosté již přečetli ofenzivní signály Slavie a skvělým pohybem znemožňují jakoukoliv kombinaci.
24'
Labík to myslel dobře, nicméně jeho pas byl na Berana příliš rychlý.
22'
Z ničeho nic máme sníženo! LUKÁŠ FILA napřáhl z nějakých dvaceti metrů, ale zamířil přesně k levé tyči, kam se Stejskal natahoval zbytečně! 2:1.
22'
Pokus o kolmici u branky Vysočiny vystihl Jágrik a velmi rychle si pro míč sám doběhl.
21'
Technicky dokonalá kroucená přihrávka Labíka našla přesně nohu Juráska, jenže ten byl rychle dostoupen a obrán.
20'
Přetažený centr plachtil na vzdálenější tyč, ale nakonec zamířil až do zámezí.
19'
Fila byl zbourán před pokutovým územím Slavie a Jihlava má k dispozici zajímavou standardní situaci.
19'
Vysunutý pressing Vysočiny se vyplácí, hosté získávají balon do svého držení.
18'
Nebezpečný kroucený centr Bořila z levé strany nakonec sešívané kopačky nenašel.
17'
Dobrý únik Jihlava nedokázala využít. Araujo-Wilson zahnal Křehlíka až moc do strany, čehož využili domácí.
16'
Individuální akce Araujo-Wilsona byla utnuta již v raném stádiu. Proti trojici neměl příliš velkou šanci.
15'
Kličkující Svoboda byl s míčem již v zámezí, a tak Všetečka přisuzuje hru Slavii.
14'
Šubert ozkoušel pozornost Jágrika ranou zpoza šestnáctky.
13'
Laxní práce Vedrala vyústila málem v nebezpečnou ztrátu míče. Nakonec hostující obránce zahrál do zámezí.
12'
Labík skvěle vypomohl vzadu a k tomu ještě zakládá rychlou akci po levém kraji hracího pole.
11'
Hosté se nemohou vymanit ze sevření a mají s napadáním Slavie obrovské problémy.
9'
Rychlý únik v situaci dva na dva vyřešili domácí famózně. Šubert obešel gólmana a přihrávkou do druhé vlny oslovil ŠTĚPÁNA BERANA, který přidává druhý zářez! 2:0.
9'
Svoboda rozehrál aut na Lacka, jenž si pro jistotu vybral přihrávku do zadních řad.
8'
Křehlík skvěle vyvezl balon až na útočnou polovinu, kde byl však záhy obrán.
7'
Po průniku sice Beran napálil jen bránícího hráče, nicméně vybojoval alespoň roh.
7'
Individuální akce Pecha ztroskotala na připraveném obránci.
6'
Pražané se okamžitě ženou zpět do útoku.
4'
Jeden ze Slávistům se probil podél postranní čáry až k malému vápnu, kde obloučkem našel ŠTĚPÁNA BERANA, jenž nekompromisně zavěsil pod víko! 1:0.
4'
Slávisté chtěli po faulu ve středu pole rychle rozehrát, ale rozhodčí vrací celou akci na inkriminované místo.
3'
Centr Pecha z levé strany zachytil hostující gólman do náruče.
2'
Jágrik měl obrovské štěstí! Jeho rozehrávku málem vystihl Beran.
1'
Rychlá akce Araujo-Wilsona skončila u rohového praporku, kde jihlavského forvarda zradila technická klička.
1'
Úvodní výkop měli k dispozici hosté a okamžitě se podél levé postranní čáry ženou vpřed.
1'

SK Slavia Praha B: Stejskal – Bořil, Konečný, Kričfaluši, Labík, Nikl – Kopáček (C), Pech, Šubert, Beran – M. Jurásek.
Náhradníci: Dvořák – Hošek, Hunal, Planka, A. Pudil, Singhateh, Šmiga.
Trenér: Marek Jarolím

FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Gabriel, Křišťál, T. Svoboda, Vedral – L. Fila, Křehlík, Lacko (C), Tureček – Araujo-Wilson, Selnar.
Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Ogiomade, Piško, Šancl, Shudeiwa, Tall.
Trenér: David Oulehla

Rozhodčí: Všetečka – Matoušek, Kotalík.
Vzájemná bilance však hovoří pro Vysočinu, respektive hostující celek v jediném vzájemném duelu na podzim zvítězil 1:0. Oba týmy se potkaly i v zimní přípravě, kdy hosté na domácím hřišti zvítězili 2:1.
Slavia jde do zápasu v kritické pozici. Ačkoliv sbírá body, je poslední, jelikož nevyhrává. Na jaře brala tři body jen dvakrát, ale díky čtyřem remízám se vrací do bojů o záchranu. Sešívaní tak potřebují nutně bodovat, ideálně zvítězit, aby na svého soupeře vyvinuli tlak.

Třináctá Jihlava má totiž náskok pouze pěti bodů, tudíž se po dnešku může její polštář ztenčit na dva bodíky. Vysočina se totiž po slibném úvodu jara zasekla, přestala dávat góly, a proto v posledním utkání proti Třinci vybojovala první vítězství po čtyřech porážkách!
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! Do finiše spěje také druhá nejvyšší soutěž, jejíž nedělní program nám od 10:15 nabídne souboj Slavie proti Jihlavě.