Fotbalová národní liga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Táborsko - 9. března 2024   18:00

Brno
Sváček – Lu. Pernica, Gyamfi, Hamza, Falette – Nový (46. Texl), Koželuh – Fousek (75. Dav. Jambor), Potočný (75. Smejkal), Alijagić (64. Granečný) – Jak. Řezníček (C).
Berkovec – Endl, Jörgensen.
Trska – Pfeifer, Vodrážka
ADAX INVEST Arena, Brno
2810 diváků
Táborsko
Pastornický – Osmančík (72. Zeman), Nsunzu, Novák (C), P. Plachý – Kateřiňák, Bláha – Varačka, Sojka (72. Koné), Dordić – Šašinka (80. Svatek).
Kerl – Kopřiva, Schindler, Kopáček.

Z Brna je to vše, přeji klidný zbytek sobotního večera.
Je dobojováno. Diváci se gólu v dnešním chladném mači nedočkali. Domácí byli ve druhém poločase o něco lepší, ale na tři body to nestačilo. V prvním poločase zase zlobilo víc Táborsko, to se ale po změně stran zatáhlo a došlo si pro kýžený bodový zisk.
90+3'
90+2'
Ještě jedna šance, Zbrojovka kope roh.
90+2'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Ondřej Bláha).
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Mezitím pod hlavní tribunu naběhli těžkooděnci, začíná se tady přiostřovat. Policie a pořadatelé jsou v akci. Rozehnali dav fandů mimo areál.
89'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Matouš Varačka).
89'
Řezníček si pěkně zakombinoval s Texlem, prvně jmenovaný napřáhl z výhodné pozice a Pastornický předvedl výtečný zákrok.
88'
Dnešní utkání sleduje 2810 diváků.
86'
Pastornický s přehledem lapil do rukavic střílený centr, na který Řezníček nedosáhl.
85'
Pět minut před koncem je tu roh po zblokovaném pokusu Falleteho.
83'
Hosté to nevymysleli příliš dobře, celou standardku překombinovali. Zbrojovka situaci ubránila.
82'
Táborsko bude zahrávat zajímavou standardku z velmi dobré vzdálenosti. To může být klidně na střelu.
80'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Jakub Šašinka, přichází Pavel Svatek.
79'
Slušná střela Jiřího Hamzy, který se snažil umístit míč k pravé tyči. Pastornický se natahoval marně, leč jeho pokus šel kousíček vedle.
77'
Domácí mají územní převahu, ale třetí tým tabulky výborně brání. Zbrojovka už čtyřikrát střídala, zatím se změny neprojevily.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází David Jambor.
75'
ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Tomáš Smejkal.
75'
Zbrojovka se chystá dvakrát střídat.
74'
Pastornický vytáhl centr Fouska a bude z toho další roh.
73'
Dvacet minut do konce, zatím stále nerozhodný stav 0:0. Zbrojovka ve druhém poločase příliš Pastornického nezaměstnala.
72'
ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází Mamadou Koné.
72'
ze hřiště odchází Pavel Osmančík, přichází Vladimír Zeman.
69'
Snad se to obejde bez nějakých excesů, už to tady řeší i ochranka.
68'
Dění z hřiště se přesunulo do hlediště, kotel Zbrojovky se přesunul pod hlavní tribunu, kde skanduje hesla pro odvolání majitele.
66'
Sváček teď musel řešit slabší pokus Sojky, který nemířil nikterak razantně. Tohle byla lahůdka pro brněnského gólmana.
65'
Kouč hostů Nádvorník zatím střídaní nechystá, jeho hráči se však udržují v provozní teplotě.
65'
Střídající Granečný centroval do šestnáctky, ale Pastornický znovu připraven.
64'
ze hřiště odchází Denis Alijagić, přichází Denis Granečný.
64'
Mimochodem na rohy 1:9, střely na bránu však 2:1.
63'
Hosté zahrávali už devátý roh, ale znovu se z něj nic neurodilo. Každopádně pokračují v útočném snažení.
62'
Po rohu Táborska se ocitl před vápnem Dordič a jen to v hledišti zahučelo. Sváčkovi na brankové čáře pomohla opět jeho obrana.
60'
Pernica poslal míč na rozběhnutého Fouska, tomu chyběl metr k tomu, aby mohl jít na Pastornického. Ten dobře odhadl situaci a míč má ve své moci.
59'
Máme za sebou téměř hodinu hry, stále čekáme na úvodní gól zápasu.
58'
Fousek zahrával míč na Pernicu, toho si ale soupeř pohlídal. Pastornický si pak vzal míč do rukavic.
57'
Zbrojovka má k dispozici standardku ze zhruba třiceti metrů.
56'
Tedy mohlo jít, kdyby se nedopustilo útočného faulu.
55'
I Táborsko si počíná před svým gólmanem jistě. Zároveň šlo do rychlého brejku.
53'
Fousek potáhnul středem hřiště míč, poté vystřelil a bude z toho roh.
52'
Hosté ve druhé půli pokračují v sympatickém výkonu, všechny vzdušné centry ale Brňané zachytávají.
50'
Včerejší oslavenec Fousek zkusil napřáhnout z dálky, jeho pumelice byla zblokovaná.
49'
Hosté zkusili nebezpečný centr z levé strany, míč ale jen prosvištěl celým vápnem. Sváček mohl býf v klidu.
48'
Na hodně studeném hřišti zůstal ležet po jednoho z tvrdých soubojů Řezníček, hodně se zlobí, že se nepískal faul na jeho osobu.
47'
Začal druhý poločas, trenér Polách udělal jednu změnu v sestavě. Na place je aktuálně Texl místo Nového.
46'
ze hřiště odchází Martin Nový, přichází Jiří Texl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
Následoval i pátý roh, ten už ale Brno ubránilo a poločas končí remízou 0:0. Sledovali jsme v mrazivém počasí docela pohledný fotbal plný šancí. Mírnou převahu měli nejprve domácí, kteří hrozili Řezníčkem. Brněnský kanonýr ale zatím nepálil ostrými. Táborsko ovšem také nehraje špatně a po celý poločas o sobě dávalo vědět. Několik možností však Sváček pokryl. Takže zatím 0:0.
45'
45'
Tak až čtvrtý roh v řadě měl gólové parametry. Sváček jen konečky prstů vytáhl centr na Dordiče, který z voleje nastřelil jednoho z bránících hráčů Zbrojovky stojící u tyče. Kdyby tam nebyl, Táborsko zřejmě vede.
44'
Roh Táborska se opakuje, Řezníček už zahrál míč v autu. Pokračuje se před bránou Brna.
42'
Další roh pro Táborsko, střela Plachého byla tečovaná mimo Sváčkův dosah.
41'
Potočného centr neměl potřebné parametry, rukavice brankáře hostů se mohli zahřát.
40'
Několik centrů ještě domácí odvrátili, pak si to vzal celé na starost aktivní Dordič, jehož ránu chytá Sváček do rukavic.
39'
Gyamfiho slabá střela nemohla Pastornického vystrašit. Máme zhruba pět minut do konce poločasu, Táborsko znovu v náporu.
38'
Tak na šance je teď na tom o něco lépe Táborsko, ale v Brně se zatím branky nedočkalo.
36'
Registrujeme největší tutovku prvního poločasu. Dordič si našel míč za hranicí vápna, protlačil se až ke střele a jen o pár milimetrů míjí Sváčkovu bránu. Hosté mohli jít do vedení.
35'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Kateřiňák).
35'
Jenže hosté to zahráli prachbídně, pouze na krátko a pak ještě faulovali.
34'
Ostrý centr do vápna vyslal Dordič, ale pozorný Gyamfi míč odklidil před Šašinkou na roh.
33'
Gyamfi chtěl najít centrem rozběhnutého Potočného, ale přihrávka mu nevyšla.
32'
Dnes poněkolikáté v akci Řezníček, kterému zatím chybí klid v koncovce. Vypracoval si další tvrdou ránu mířící na Pastornického, ale šla mimo jeho svatyni.
30'
Po třiceti minutách zatím sledujeme slušný fotbal, oba týmy se snaží hrát ofenzivně
28'
Nového centr propadl na malé vápno, kde si ale hosté nadvakrát poradili. Pastornický pak dlouhým výhozem poslal své spoluhráče do brejku a Kateřiňákova střela z toho resultovala. Bohužel pro hosty byla hodně nepřesná.
27'
Rohový kop také pro domácí fotbalisty.
26'
Na opačném konci hřiště se zdálo, že se do brejku dostane dvojice Dordič – Šašinka, ale druhý jmenovaný si počínal nedovoleně.
25'
Pěkná střela od domácího Koželuha, která zasloužila potlesk. Brněnský fotbalista vypálil z dvaceti metrů a pořádně protáhl Pastornického, který se musel protáhnout k levé tyči.
23'
Útočný faul Potočného hatí další možnost Zbrojovky k zakončení. Pokračuje se od táborské brány.
22'
Táborsko přežilo dvě slibné akce domácích, někdejší brankář Karviné může rozehrávat od své brány. Jeho spoluhráči v defenzivě si mohou chvíli oddechnout.
21'
A v akci znovu kapitán Brna. Bohužel pro něj jeho střela jedna šla jen do nohou Osmančíka, ale i kdyby to byl gól, pískal se ofsajd.
20'
Po centru Nového se šrouboval k hlavičce v pokutovém území Řezníček, ale jeho pokus byl zablokován.
19'
Sváček si dobře vyběhl před Šašinkou, který už chtěl mířit sám na brankáře Zbrojovky.
18'
Faul ve středu hřiště od Gyamfiho, hráči v modrých dresech mohou pokračovat v útočných rejdech.
16'
Zatím sledujeme zajímavý fotbal, na obou stranách už byly k vidění nějaké ty šance.
15'
Míč proletěl vápně, kde číhal znovu Dordič, po jemné teči z toho bude roh tentokrát z druhé strany.
14'
Koželuh pro jistotu uklidil míč před dotírajícím Dordičem. Bude z toho roh pro hosty.
13'
Pozor, také velká šance i na druhé straně. Potočný z levé strany krásným centrem našel na hranici velkého vápna Jakuba Řezníčka, který se ihned opřel do míče a Pastornický musel tygřím skokem vytáhnou jeho ránu mířící k pravé tyči.
12'
Fallete vhazoval dlouhý aut do vápna, kde si ale obrana Táborska veděla rady.
11'
Potkávají se čtvrtý a třetí tým tabulky, Zbrojovka by se samozřejmě ráda dostala na barážové pozice.
10'
Táborsko o sobě dalo v prvních deseti minutách dvakrát vědět, Zbrojovka musí být na pozoru.
8'
Následoval přetažený míč, který nadělal Sváčkovi starosti. Na zadní tyči byl zaparkovaný Kateřiňák, ale měl to v záklonu a míč netrefil ideálně.
7'
První velká šance zápasu a v ní hosté. Z dobré pozice si našteloval míč na levačku Plachý a chtěl umístit technickou střelu na zadní tyč Sváčkovy brány. O kousek minul zařízení.
5'
Využít kvalit zeleného pažitu chtěl nyní Řezníček, který zpracoval těžký míč před pokutovým územím. Jeho snahu hatí praporek rozhodčího.
4'
Trávník je perfektně připravený, to se musí domácím pořadatelům nechat. Pro fotbalisty optimální podmínky.
3'
Po pravé straně se rozběhl také hostující Varačka, který centroval ostrý centr do vápna, ale tam si vše pohlídal Sváček.
2'
Hamza hledal po pravé straně rozběhnutého Aljagiče, ale tomu v poslední moment odebral míč Bláha.
1'
Výkop měli domácí, kteří jdou ihned do útoku.
1'
Ve velmi studeném počasí si našlo cestu do ochozů kolem tisícovky diváků, kteří věří, že je zahřeje dobrý fotbal. Alespoň tedy nás na novinářské tribuně, kdy naše prsty začínaji pomalu přimrzat ke klávesnici.
Brnu se vrací do sestavy lídr a kapitán Jakub Řezníček.
Oba týmy nastupují na hřiště, za pár chvil začínáme.
Budeme se však ale věnovat fotbalu a dění na hřišti.
Za deset minut začínáme ve velmi chladném počasí a také atmosféře. Fanoušci již před zápasem deklarovali, že dnes fandit nebudou a budou spíše protestovat proti současnému majiteli. Před stadionem registrujeme několik transparentů, nápisů, je tu i velký smuteční věnec a svíčky.

FC Zbrojovka Brno: Sváček – Lu. Pernica, Gyamfi, Hamza, Falette – Nový, Koželuh – Fousek, Potočný, Alijagić – Jak. Řezníček (C).
Náhradníci: Berkovec – Endl, Texl, Granečný, Jörgensen, Smejkal, Dav. Jambor.
Trenér: Tomáš Polách

FC SILON Táborsko: Pastornický – Osmančík, Nsunzu, Novák (C), P. Plachý – Kateřiňák, Bláha – Varačka, Sojka, Dordić – Šašinka.
Náhradníci: Kerl – Zeman, Kopřiva, Schindler, Koné, Kopáček, Svatek.
Trenér: Roman Nádvorník

Rozhodčí: Trska – Pfeifer, Vodrážka.
Rozhodčí: Adam Trska – Michal Pfeifer, Dan Vodrážka
Delegát utkání: Milan Ondo
Delegát svazový: Jiří Kureš
FC SILON Táborsko

Jihočeši zažili nadstandardní podzim, po němž se dostali na barážové příčky, a na své výkony chtějí navázat i na jaře. V úvodním zápase jarní části doma remizovalo Táborsko bez branek s Chrudimí, ale i vzhledem k zaváhání dalších soupeřů udrželo třetí místo, kde momentálně má náskok jednoho bodu právě na čtvrtou Zbrojovku a ztrácí čtyři body na druhou pražskou Duklu. Nejlepším střelcem týmu zůstal po podzimu šestigólový Bosňan Bojan Djordjič.
FC Zbrojovka Brno

V Brně po nezdařilém podzimu, kde se asi očekávaly vyšší příčky, vyslovili útok na postup. Hned v prvním jarním kole navíc Zbrojovce sahala po cenné výhře na hřišti druhé Dukly Praha, kde celkem třikrát vedla, ovšem domácím se povedlo třikrát srovnat. V tabulce jsou nyní Brňané na 4. místě se ziskem 27 bodů a ztrátou osmi bodů na vedoucí Vyškov. Poprvé v akci na jaře se navíc může ukázat nejlepší střelec týmu i ligy Jakub Řezníček, který na Julisce chyběl kvůli kartám.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Vítám všechny fanynky a fanoušky druholigového fotbalu ze stadionu na Srbské. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA má tento víkend na programu druhé jarní a celkově 18. kolo tohoto ročníku a v rámci něj nás čeká i souboj FC Zbrojovky Brno s FC SILON Táborskem.