Fotbalová národní liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chrudim : Varnsdorf - 17. dubna 2024   17:00

Chrudim
Chrudim
47' Langhamer
1:1
(0:0)
Varnsdorf
Varnsdorf
56' Penc
Chrudim
Floder – Čolić, Toml, Míka, F. Novotný – Jan Řezníček – Záviška (72. Borkovec), Langhamer, Skwarczek – D. Látal (72. Kesner), Mašek (82. Zvolánek).
Šerák – Koukola, Kutík, Bauer.
Rouček – Leška, Zoufalý
Městský fotbalový stadion Za Vodojemem, Chrudim
620 diváků
Varnsdorf
Vaňák – Zálešák, Penc, Kouřil, Juzvak – Kříž (72. Kosař), Samko (82. Adeleke) – Stránský (72. Podzimek), Polyák, Rudnytskyy (C) (82. Gembický) – Vojta (46. Hodek).
Pešl – Vlk.

90+4'
90+4'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Jakub Kosař).
90+4'
Jakub Hodek zakončil z hranice vápna přímo do náruče Jiřího Flodera.
90+3'
Domácí se ještě snaží rozhodnout z rohového kopu, míč ale dostal ven z vápna brankář Vaňák.
90+1'
Dnešní utkání sleduje 620 diváků.
88'
Po rohu a přerušené hře došlo ke strkanici a udělení dvou žlutých karet. Vypadá to na Čoliče a Pence.
87'
Pro změnu nás čeká rohový kop na opačné straně.
86'
Následně pískán ofsajd Martina Tomla.
84'
Čolič se snažil dostat míč na malé vápno, tečovaný centr nakonec skončil na boční síti. Následovat bude chrudimský roh.
82'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Lukáš Mašek, přichází Michal Zvolánek.

Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Denny Samko, přichází Tobi Adeleke,
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Dominik Gembický.
81'
Adam Borkovec už mohl střílet ve vápně, jenže následně přenechal míč za sebe a tam nikdo v červeném už nebyl.
79'
Chrudim má nyní silnou herní převahu a daří se jí zatlačit Varnsdorf k jeho brance. Langhamer navíc upadl v pokutovém území, penalta se ale nepíská.
77'
Po chrudimské ztrátě přišla rychlá akce Varnsdorfu zakončena Denny Samkem, přízemní zakončení však skončilo mimo branku.
76'
Roh pro Chrudim.
75'
Příchod Ondřeje Kesnera hru evidentně povzbudil, právě po jeho centru se v šestnáctce s míčem otáčel Mašek. Hostující obrana ho ale dokázala ubránit.
72'
ze hřiště odchází David Látal, přichází Ondřej Kesner,
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Adam Borkovec.

ze hřiště odchází Vojtěch Stránský, přichází Ondřej Podzimek,
ze hřiště odchází Dominik Kříž, přichází Jakub Kosař.
70'
Chrudimští jsou teď směrem dopředu aktivnější a snaží se vzít ztracené vedení zpět na svoji stranu.
67'
Benjamin Čolič zakončoval z volného přímého kopu technickou střelou, ta ale měla příliš velkou výšku. Vaňák bude vykopávat z klidu.
66'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Jakub Hodek).
62'
A znovu Mašek v hlavní roli! Tentokrát zakončoval nohou po centru Řezníčka, druhý pokus však skončil těsně vedle.
61'
Benjamin Čolič dvakrát za sebou poslal z pravé strany do vápna nadýchaný centr, ve druhém případě našel hlavu Lukáše Maška, jenž ale v kvalitní pozici trestuhodně přestřelil branku Varnsdorfu!
60'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Tomáš Polyák).
59'
Odražený míč za vápno skončil na pravačce Romana Zálešáka, jehož prudké zakončení skončilo asi metr od levé tyče chrudimské branky!
58'
Hosté se namlsali vstřelenou branku, navíc mají k dispozici další kop od rohového praporku.
56'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají z rohového kopu! Po centru se balon vykulil za malým vápnem na noze VÁCLAVA PENCE, který ho prudkou ranou uklidil do chrudimské sítě – 1:1!
53'
Domácím se stále více otevírají okénka na protiútoky. Jeden takový táhla dvojice Langhamer – Mašek, akce skončila po odpískaném ofsajdu druhého jmenovaného.
50'
Látalův nadýchaný centr hledal nabíhajícího Závišku. Ten si nedokázal míč dobře zpracovat a navíc následně fauloval brankáře Vaňáka.
49'
Hosté tentokrát rozehráli nakrátko a nakonec z toho bylo zakončení Denny Samka. Floder byl u své pravé tyče včas a jistým zákrokem podržel těsné vedení Chrudimi.
48'
Varnsdorf se pokouší o odpověď, vybojoval dva rohové kopy za sebou.
47'
Chrudim právě vstřelila branku!
Tak to je rychlý nástup! Hostující brankář Vaňák vyrobil obrovskou minelu, když rozehrávkou trefil napadajícího DANIELA LANGHAMERA, ten mu následně udělal kličku a zakončil do prázdné branky – 1:0!
46'
ze hřiště odchází Matyáš Vojta, přichází Jakub Hodek.
46'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka v Chrudimi mnoho fotbalové radosti nepřinesla. Střelecké příležitosti jsme viděli až v samotném závěru a nebezpečnější byl rozhodně Varnsdorf. Doufejme, že se obraz hry obou týmů ve druhé půli změní.
45+1'
45+1'
Zřejmě poslední šanci na ohrožení branky dostanou hosté z rohového kopu.
45'
Pokus o rychlou rozehrávku Skwarczeka skončil až v zámezí.
44'
Domácí v závěru prvního poločasu znovu poměrně zahrozili, série centrů do vápna ale přímým zakončením neskončila.
42'
Na opačné straně to bylo mnohem nebezpečnější! Matyáš Vojta získal míč na Langhamerovi a namířil si to rovnou k brance. Nakonec z toho byla prudká střela doprostřed branky, kterou Jiří Floder nadvakrát zneškodnil!
40'
Tak přece jen jsme se po čtyřiceti minutách prvního poločasu dočkali úvodního zakončení. Hlavičkovaná v pokutovém území Varnsdorfu skončila pokusem Lukáše Maška. Vaňák dokázal ukrotit nevýrazný pokus v rukavicích.
39'
Domácí si žádali faul na Závišku v těsné blízkosti pokutového území, sudí byl ale jiného názoru. Hra tak pokračuje.
38'
Rychlou akci hostujícího celku táhl po pravé straně Samko, jeho kolmici za obranu ale vystihl Míka. Následně však domácí znovu lacině o balon přišli.
36'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Václav Míka).
33'
Tentokrát Denny Samko dokázal minout všechny bloky chrudimských hráčů, střela byla ale nepřesná. Floder je v pohodě zkontroloval cestu balonu nad břevno.
32'
Varnsdorf se pokusí zahrozit z dalšího rohového kopu.
30'
Půlhodina hry je za námi, stále čekáme na úvodní střelecký pokus mířící mezi tři tyče.
28'
Roman Zálešák z pravé strany poslal prudký centr pouze do rukavic připraveného Jiřího Flodera.
26'
Stále stejná písnička. Denny Samko napálil levou nohou pouze pozorného Novotného.
25'
Na šance je utkání zatím hodně skoupé, to samé platí i o jakémkoliv zakončení. Štěstí zkusil Skwarczek, ale byl hodně rychle dostoupen a jeho pokus tak neměl dlouhého trvání.
22'
Dominik Kříž vyslal z levé strany nepříjemný centr, který se nakonec zastavil na boční síti. Floder měl celou situaci pod kontrolou.
21'
Na druhé straně scházel k možnému nebezpečí lepší centr Jana Řezníčka.
20'
Hosté také zahrozili. Přízemní nástřel do šestnáctky přistál na noze tísněného Vojty, tomu se ale zakončení vůbec nepovedlo.
19'
Pavlo Rudnytskyy si nepohlídal ofsajdové postavení, rychlá odpověď Varnsdorfu je u konce.
18'
Chrudimští dlouho drželi balon na své polovině, následně ho ale rychlou kombinací dostali až na pravačku Daniela Langhamera, jehož pokus byl ale zablokovaný.
16'
Křížův nebezpečný centr na přední tyč z volného přímého kopu odvrátil pozorný Míka na roh.
15'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Jan Záviška).
14'
Dobrou obrannou práci odvedl Kouřil, který složitou hlavičku poslal přímo do rukavic varnsdorfského brankáře.
13'
Další centr končí v rukou brankáře Vaňáka.
12'
Pochvala pro Davida Látala, který vyhrál souboj u rohového praporku a rázem si to pádil s míčem do vápna. Nakonec z toho byl další nástřel na malé vápno, který ale nikdo v červeném nedokázal zasáhnout.
11'
Několik ostrých a sporných zákroků nyní rozvířilo vášně, sudí ale nehodlá s hráči diskutovat.
9'
Pěkná akce Chrudimi se snesla až na levou stranu na kopačku Filipa Novotného, který balon z voleje posílal na malé vápno. Tam nakonec míč proskákal bez zásahu kohokoliv a skončil mimo hrací plochu.
8'
Samko se po souboji s Novotným drží za krk, rozhodčí přerušuje hru. Nakonec to nebude nic vážného a hráč Varnsdorfu bude moci pokračovat v utkání.
7'
Územní převaha Chrudimi končí po faulu Jana Řezníčka na Kříže.
6'
Matyáš Vojta hnal za míčem velmi rychle, na poslední chvíli mu ale pod nohy vpadl brankář Floder a včasným zásahem se zmocnil balonu.
5'
Na opačné straně byla kolmice na rozběhnutého Látala nepřesná.
3'
Denny Samko hned od začátku drze zlobí defenzívu Chrudimi, tentokrát byl ale čistým způsobem zastaven.
2'
Látal to zkusil individuálně na pravé straně, obránce si sice obhodil, i díky jeho dobré práci ale následně balon na hrací ploše nezachytil.
1'
Úvodní akce Varnsdorfu skončila centrovaným míčem pouze na hruď kapitána Řezníčka, následně byl faulovaný domácí Langhamer.
1'
Chrudimští fotbalisté ještě stále neopustili svoji kabinu, a tak bude začátek duelu lehce opožděn.

MFK Chrudim: Floder – Čolić, Toml, Míka – Jan Řezníček – Záviška, Langhamer, Skwarczek, F. Novotný – D. Látal, Mašek.
Náhradníci: Šerák – Borkovec, Koukola, Kutík, Bauer, Kesner, Zvolánek.
Trenér: Radek Kroňdák

FK Varnsdorf: Vaňák – Zálešák, Penc, Kouřil, Juzvak – Kříž, Samko – Stránský, Polyák, Rudnytskyy (C) – Vojta.
Náhradníci: Pešl – Kosař, Vlk, Adeleke, Podzimek, Gembický, Hodek.
Trenér: Miroslav Holeňák

Rozhodčí: Rouček – Leška, Zoufalý.
První vzájemný zápas na podzim přinesl přestřelku, ve které se oba celky rozešly s remízovým výsledkem 3:3, mužstva se potkala i v zimní Tipsport lize, kde po trefě Daniela Kutíka Chrudimští vyhráli výsledkem 1:0. Varnsdorf v Chrudimi naposledy vyhrál v září roku 2018 a tuto bilanci by domácí velice rádi prodloužili.
Soupeřem pro tým Radka Kronďáka bude nevyzpytatelný Varnsdorf. Momentálně čtrnáctý tým tabulky přijíždí do Chrudimi povzbuzen vysokou domácí výhrou 4:1 nad Zbrojovkou Brno a rád by se i na východě Čech vzdálil sestupovým starostem. Ve vyrovnané tabulce má nyní shodně bodů jako patnáctý Prostějov, nejbližší konkurenti od něj ale nejsou vůbec daleko.
Chrudimští fotbalisté i osm zápasů před koncem letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY hájí čtvrtou pozici tabulky a jsou v plném boji o elitní trojku, na třetí Táborsko ztrácí pouhé dva body. Nyní se bude Chrudim chtít vrátit na vítěznou vlnu, o kterou přišla nejtěsnější možnou porážkou na půdě druhého Vyškova. Doma je Chrudim druhým nejlepším týmem soutěže, z jedenácti zápasů hned sedmkrát vyhrála.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.