Fotbalová národní liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Vlašim - 12. srpna 2023   10:30

Prostějov
Prostějov
0:1
(0:1)
Vlašim
Vlašim
15' Singhateh
Prostějov
Vejmola – Elbel, P. Jaroň (86. Gábriš), Bolf (78. Slaměna), Macháček (61. Silný) – Schaffartzik (C), Habusta (78. Bartoš) – Zapletal – Bartolomeu, Malec, Moučka (61. Koudelka).
Krynskyj – Rolinek.
Vokoun – Hádek, Ježek.
Stadion 1.HFK Olomouc
Vlašim
Vágner – Labík, Kričfaluši, Breda, Heppner (78. Biegon) – Onije, Šubert (66. Toula) – Šmiga (90. F. Dostál), Beran (46. Šimeček), Nogha – Singhateh.
M. Kolář – Tavares, Janda.

Druhá půle pokračovala v nastaveném trendu první půli a příliš fotbalovosti nenabídla, ač byly k vidění velmi dobré šance na obou stranách.

Prostějovu se nepodařilo najít recept na velmi dobře fungující obranu Vlašimi, která si tak po zásahu z první půli odváží cenné a první sezónní vítězství z Hané.
90+5'
90+4'
Ten ale obrana hostí odvrátila do bezpečí, Prostějov nicméně zůstává na míči.
90+3'
Nyní faulují ale i hosté, Prostějov bude nepochybně do vápna posílat dlouhý nákop.
90+2'
Vlašim si vymodlila faul na útočné polovině, tohle jsou samozřejmě špatné zprávy pro Prostějov v cestě za pozdním vyrovnáním.
90+1'
Křídelník domácích kroutil míč rovnou na bránu, i kvůli velké vzdálenosti ale neměl Vágner problém míč zpacifikovat.
90'
Bartolomeu bude moci rozehrát slibnou standardní situaci.
90'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
ze hřiště odchází Daniel Šmiga, přichází Filip Dostál.
89'
Další daleký výkop až za polovinu soupeře, Vlašim navíc může rozehrávat po faulu a naspořit cenné vteřiny.
88'
Prostějov drží míč na svých kopačkách, nedaří se mu ale dostat za obranný val hostí, kteří již zuby nehty brání nejtěsnější možné vedení.
87'
Centr točící se ze standardní situace směrem na bránu končí až v zámezí, Vágner může rozehrát od své brány.
86'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Petr Jaroň, přichází Šimon Gábriš.
85'
Hosté se rychle protáhli až do vápna, odkud nakonec nebezpečně pálil Singateh. Jeho ránu Vejmola vyrazil jen před sebe, kde ale nehlídkoval žádný z jeho spoluhráčů pro případnou dorážku.
84'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Petr Jaroň).
83'
Velká smůla pro domácí, velmi dobrý centr na zadní tyč jen těsně přeletěl hlavu jednoho z hráčů Hanáků, který se pokoušel o zakončení.
82'
Prostějovští zápas ztrácí už i ve svých hlavách, zbytečné dohrání Onijeho po odpískaném zákroku bylo skutečně navíc.
81'
Další dlouhý nákop vyrazil Vágner nejistě jen ve svém pokutovém území, celou situaci ale zachránil jeho spoluhráč, který míč vykopl daleko mimo bránu hostí.
80'
Prostějovu utíká čas nyní velmi rychle, Vlašim už brání v deseti mužích v pokutovém území.
78'
ze hřiště odchází Petr Heppner, přichází Erik Biegon.
78'
ze hřiště odchází Jakub Bolf, přichází Patrik Slaměna,
ze hřiště odchází Jakub Habusta, přichází Vojtěch Bartoš.
77'
Nyní si navíc Onije vykoledoval nedovolený zákrok na jeho osobu krátce za polovinou hřiště.
76'
A hosté se s ničím nerozparují, v nepřehledné situaci odpalují balón na polovinu soupeře a dávají svému obrannému valu čas na konsolidaci.
75'
Vejmola vypomohl obraně a sebral balón do svých rukavic, jeho následný výkop se ale zařadil do kategorie méně povedených, Vlašim má míč na svých kopačkách.
74'
Dlouhý nákop po pravé straně Prostějovu příliš nadějí na srovnání nepřinesl, Vágner sbírá míč bez potíží do své moci.
73'
Domácí fanoušci se dožadovali odpískání ruky v pokutovém území, ta ale, pokud byla, byla bezprostřední blízkosti nastřelená v přirozené poloze. Tohle je na penaltu skutečně málo.
72'
Hosté podrželi pár chvil míč na polovině soupeře a už sbírají cenné vteřinky.
71'
Šimeček si skvěle vzal míč na střed na hraně vápna a dobrým zakončením zaměstnal obranu soupeře, Vlašim se následně dostala k dalšímu zakončení z ostrého úhlu na druhé straně pokutového území, to ale vyrazil brankář Vejmola do bezpečí.
69'
Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Daniel Šmiga).
68'
Další občerstvovací pauza přeruší na pár chvil klání i ve druhé půli.
67'
Prostějov už zapnul o poznání útočnější taktiku a vysouvá i své obránce hlouběji za polovinu hřiště, prozatím se ale domácímu výběru nedaří najít recept na dobře fungující obranu Vlašimi.
66'
ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Adam Toula.
65'
Už to vypadalo, že se hosté budou řítit do samostatného úniku, celou situaci ale obrana domácích zastavila na poslední chvíli na polovině hřiště.
64'
Prostějov se po ubráněném rohovém kopu pustil do rychlého kontru, který ale opět nepřidělal Vágnerovi ani celé jeho obraně příliš vrásek na čele.
63'
S jeho rozehrávkou si pochopitelně vlašimští dávají na čas.
62'
Vlašim se nadále pohybuje okolo pokutového území svého soupeře, nyní vytěžila z celé situace i rohový kop.
61'
ze hřiště odchází David Moučka, přichází Jan Koudelka,
ze hřiště odchází David Macháček, přichází Jan Silný.
60'
Prostějov se brání na vlastní polovině, Vlašim se nyní drží na polovině soupeře.
59'
Tvrdé dohrání Šuberta nenechalo v klidu píšťalku Vokouna, který přisuzuje míč k rozehrávce hostím.
58'
Útok Prostějova končí bez výrazného ohrožení brány soupeře, Vágner může rozehrávat od své svatyně.
57'
Prostějov drží balón na své polovině a chystá si cestičku za vyrovnávacím gólem.
56'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Jakub Habusta).
55'
Habusta nepříjemně dohrál ve slibně se rozvíjející akci soupeře, tohle si koleduje o žlutý kartónek.
54'
Podklouznutí Onijeho překvapilo i Bartolomea, který nakonec blízko pokutovému území nedokázal z celé situace nic vytěžit.
53'
Snaha o drobný lob a přelstění obrany hostů domácím nevychází, Vágner celou situaci skvěle četl a sebral balón do své moci.
52'
Nešťastný zákrok Šimečka donutil hlavního sudího přerušit hru, načež se sám Vokoun postará o pokračování hry míčem rozhodčího.
51'
Vlašim trochu převzala diktování tempa hry, dlouhý nákop za obranu ale nepřináší hostím úspěch v podobě druhé vstřelené branky.
50'
Vlašim se ale po další útočné akci dostává k rohovému kopu.
49'
Skvělý vysunutí po ztrátě Bartolemea nevyústilo v příliš nebezpečné zakončení, Vejmola bez potíží schovává míč do svých rukavic.
48'
Ruka hostí ve středu pole přisuzuje míč k rozehrávce domácím, kteří zdá se, vstoupili i do druhé půle o něco aktivněji.
47'
Bartolomeu si vzal míč na střed před pokutovým územím a pokusil se o zakončení, rána mu ale vůbec nesedla a Vágner ji bez potíží sbírá do své moci.
46'
ze hřiště odchází Štěpán Beran, přichází Filip Šimeček.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:37.
První polovina utkání přinesla v Holicích jedinou branku z kopačky Ebrima Singateha, který po čtvrthodině hry dokázal překonat brankáře Vejmolu.

Na obou stranách byla k vidění řada nepřesností a příliš oku lahodící fotbal diváci na okraji v Olomouci nesledovali, přesto zůstává osud utkání do druhé půle zcela otevřený.
45+3'
45+3'
Vlašimští si po dobré útočné akci vydobyli ještě jeden rohový kop.
45+2'
Tvrdý zákrok ve středovém kruhu si ještě na konci poločasu žádá ošetření jednoho z hostí.
45+1'
Vejmola kombinuje se svými obránci, Prostějov zatím nemůže najít cestu na polovinu soupeře.
45'
Bartolomeův nadýchaný centr na zadní tyč odvrací obrana Vlašimi do bezpečí, Vlašim následně dokonce bude vhazovat.
44'
Přece jenom se ale domácím otevírá standardní situace po faulu před pokutovým územím.
43'
Prostějov kombinuje na polovině soupeře, nedaří se mu však najít recept na obranu soupeře.
42'
Tenhle centr se Onijemu vůbec nepovedl, Vejmola může rozehrávat od své brány.
41'
Singateh byl skvěle vysunutý za obranu domácích a řítil se ve stínu obránce sám na Vejmolu, ten ale včasným výběhem dokázal rukou vytáhnout jeho střelu na rohový kop!
40'
Hosté nakonec ze svého tažení příliš nevytěžili, na druhé straně se naopak po rychlém kontru musel činit Vágner, který přečetl průnikovou přihrávku do jeho území a stačil ji včas sebrat do své moci.
39'
Vlašim se pomalu ale jistě přesouvá blíže a blíže pokutovému území, Prostějov zatím drží svou obranu v odpovídající formaci.
38'
Hlavní sudí po několika odrazech přisuzuje míč k rozehrávce Vlašimi, to se setkalo s hlasitou odezvou nesouhlasícího domácích publika.
37'
Rozkouskovanou hru prodlužuje dlouhé vhazování Prostějova, před pokutovým územím navíc došlo ke střetu, po kterém jeden z hostí zůstává ležet na zeleném pažitu.
36'
Dlouho se snášející nákop do vápna Vlašimi nakonec odvrací obrana do bezpečí.
35'
Útočný nedovolený zákrok v pokutovém území ale hatí všechny plány vlašimských na cestě za druhou brankou zápasu.
34'
Heppner si dával na čas s vhozením míče do hry, následně ale hosté vybojovali standardní situace u lajny na levé straně hřiště.
33'
Vlašim je ale nyní o něco aktivnější směrem dopředu, ani druhý útok v krátkém čase ale neznamená nebezpečné zakončení směrem na bránu.
32'
Rychlý útok Vlašimi nepřináší pro domácí větší nebezpečí.
31'
A nadýchaný míč na bližší tyč nebyl vůbec špatný, hlavička jeho spoluhráče ale nedokázala zamířit do prostoru tří tyčí.
30'
Faul nedaleko pokutového území na Bartolomea ale otevírá Prostějovu slibnou standardní situaci, kterou sám faulovaný rozehraje.
29'
Famózní průnik Bolfa až do vápna soupeře a jeho následný střílený centr ke vší smůle domácích zblokovala, ač možná i nechtěně, jeho vlastní skvadra do zámezí.
27'
V perném horku následuje po dalším přerušení občerstvovací pauza pro oba týmy.
26'
Velmi tvrdý zákrok na půlící čáře v podobě faulu domácích rozehraje znovu do hry Křičfaluši.
25'
I hosté ale nepřesnou kombinací darují míč Prostějovu, Vejmola bude vykopávat od své brány.
24'
Pokus o vysunutí Onijeho Vlašimi nevyšel, přesto zůstává v držení míče.
23'
Ne, do útoku to Prostějovu zvlášť po obdržené brance vůbec nejde. Konsolidovaná obrana Vlašimi zastavuje další nepřesnou kombinaci bez větší námahy.
22'
Další rozehrávka rohu tolik nebezpečí pro domácí nepřinesla, Prostějov se ocitá v držení míče.
21'
Vlašim se poměrně zadarmo dostala k rohovému kopu, načež se po odhlavičkovaném míči dostal ke střele Labík, který mířil naprosto skvěle do horního růžku kroucenou střelou, jeho ránu ale neméně skvělým zákrokem vytáhl Vejmola na rohový kop!
20'
Vlašimský útok skončil velmi obdobně v moci Vejmoly. Prostějov se ale vlastní nepřesností připravuje o míč.
19'
Vágner skvěle přečetl úmysly o rychlé vysunutí Malce a sběhl si pro míč až na hranici vlastního pokutového území.
18'
Bolf ostrým zákrokem nedal Vokounovi jinou možnost než přerušit hru. Hlavní sudí navíc obránci domácích domlouvá, podobný zákrok se příště neobejde bez žluté odměny.
17'
Hosté najednou převzali diktování tempa hry a drží míč na svých kopačkách. Prostějov je viditelně obdrženým gólem opařen.
16'
A Vlašim je po prvním úspěšném tažení na bránu při chuti, Heppnerův centr ale přelétl všechny přítomné a Vejmola může rozehrávat od své brány.
15'
Vlašim právě vstřelila branku!
Hosté na druhé straně hned udeřili z rychlého protiútoku! Ostrostřelec EBRIMA SINGATEH si počínal při práci s rozhozenou obranou soupeře jako zkušený mazák a skvělým zakončením překonává brankáře Vejmolu.
13'
Schaffartzik se vydal na útočný výlet a až nepochopitelnou laxností v bránění soupeře se dostal přes dobrou polovinu hřiště nikým nezastaven až k zakončení, leč jeho pozemní rána netrefila prostor tří tyčí.
12'
Rychlý kontr Vlašimi roztáhl do pravé strany Onije, jeho pád v pokutovém území nechává Vokouna ledově klidným.
11'
Velké zmatky v obraně Prostějova! Vlašim ale nedokázal potrestat nedorozumění Vejmoly s vlastní obranu ani dvojitým střeleckým pokusem.
10'
Singateh se ocitl s míčem na útočné polovině, ovšem úplně sám proti celé obraně soupeře. Dle očekávání se útočná akce nesetkala s úspěchem.
9'
Nepřesný vlašimský nákop na hrot vlastního útoku znamená přebrání iniciativy znovu na stranu Prostějova.
8'
A hosté se pokusili o rychlý útok, ten ale výrazné nebezpečí brance Vejmoly nepřinesl.
7'
Velmi nepřesné přenesení hry na pravou stranu hřiště z pohledu domácích sbírá bez problémů Heppner, Vlašim se po delší době dostává k míči.
6'
Habusta si při průniku směrem k bráně snažil pádem i výkřikem říci o odpískání nedovolného zákroku, hlavním sudím zůstal nevyslyšen.
5'
Domácí ale budou kopat standardní situace, ač z úctivé vzdálenosti.
4'
Prostějov se rychle dostal až do vápna hostí, vlastní nepřesností se ale připravil o možnost ohrožení brány.
3'
Šmiga se i na malém prostoru proti hned čtyřem protihráčům skvěle vymotal ze zapeklité situace a drží Vlašim na míči.
2'
Prostějov zahájil utkání rychlou pozemní kombinací po pravé straně hřiště, snaha o nákop za obranu se ale nesetkala s úspěchem.
1'

1. SK Prostějov: Vejmola – Elbel, P. Jaroň, Bolf, Macháček – Schaffartzik (C), Habusta – Zapletal – Bartolomeu, Malec, Moučka.

Náhradníci: Krynskyj – Silný, Slaměna, Rolinek, Bartoš, Gábriš, Koudelka.

Trenér: Michal Šmarda.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Labík, Kričfaluši, Breda, Heppner – Onije, Šubert – Šmiga, Beran, Nogha – Singhateh.

Náhradníci: M. Kolář – Tavares, Šimeček, Janda, Toula, F. Dostál, Biegon.

Trenér: Martin Hyský.

Rozhodčí: Vokoun – Hádek, Ježek.
1. SK Prostějov

Prostějov vstoupil i přes strasti s rekonstrukcí vlastního stadionu a nutností hrát své domácí klání v nedaleké Olomouci skvěle. Na domácí výhru nad Žižkovem ale nedokázal navázat na půdě dalšího nováčka z Kroměříže, kterému podlehl vysoko 3:0.

V utkáních Hanáků se následně zrodily dvě remízy, z toho jede v hanáckém derby s olomouckým béčkem na Andrově stadionu.
FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašimští fotbalisté si na začátku nového ročníku připsali málo vídanou kuriozitu – všechny svá předchozí čtyři vystoupení dotáhli do remízového konce, z toho dokonce hned třikrát do stavu 1:1, včetně utkání s ambiciózní Zbrojovkou Brno.

Jediný rozdilný výsledek se zrodil na půdě Varnsdorfu, pro který šlo po remíze 3:3 o jeden ze dvou bodových přísunů v odehraných čtyřech utkáních.

Vlašim se na utkání v olomouckém azylu prostějovských fotbalistů naladila pohodou výhrou v MOL Cupu 7:0 na půdě Českého Krumlova.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.