Fotbalová národní liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Táborsko : Chrudim - 2. března 2024   14:30

Táborsko
Pastornický – Osmančík, Nsunzu, Novák (C), P. Plachý – Kateřiňák, Kopřiva – Kalousek (5. Svatek, 90. Koné), Sojka (79. Kopáček), Zeman – Šašinka.
Kerl – Schramhauser, Šplíchal, Schindler.
Kvítek – Novák, Černoevič
Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor
917 diváků
Chrudim
Floder – Čolić, Míka, Toml, F. Novotný – Skwarczek, Jan Řezníček – Kesner (C) (82. D. Látal), Langhamer, Záviška (90+3. Kosek) – Mašek.
Šerák – Borkovec, Vilotić, Kutík, Bauer.

Utkání je u konce, v Táboře se dnes body dělí. Domácí Táborsko s Chrudimí remizovalo 0:0 a s výsledkem budou určitě spokojenější hosté. Ty měli totiž opravdu jen málo příležitostí, zatímco Táborsko si jich vypracovalo hned několik. Tu asi největší spálil po hodině hry Šašinka, jenž po plachého centru mířil z malého vápna mimo.
90+4'
90+4'
Osmančík ukradl balon soupeři a vyrazil do náběhu, Kopáček měl ale míč na dlouhou nohu a jej jen nazdařbůh nakopl.
90+3'
Střídání v týmu MFK Chrudim:
ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Daniel Kosek.
90+2'
Čerstvý Látal při honbě za přihrávkou Řezníčka pořádně prohnal Plachého, ten raději odehrál na aut.
90+1'
Z podobné pozice nyní uvedou míč do hry domácí.
90+1'
Nastavení začne autem Čoliće z hloubi poloviny Chrudimi.
90'
Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
ze hřiště odchází Pavel Svatek, přichází Mamadou Koné.
89'
Záviška při pokusu o centr napálil jen Osmančíka, vhazují hosté.
88'
Kopáček přihrál do křídla Svatekovi, který to zkusil z dálky levačkou. Vypálil ale těsně vedle a navíc se poté usadil na trávník, zřejmě jej trápí křeče.
87'
Šašinka na levém křídle přenechal míč Zemanovi, ten vnikl do pokutového území a levačkou vypálil na zadní tyč. Rána prosvištěla okolo padajícího Flodera mimo branku.
86'
Toml vrazil zezadu do Šašinky jako by mezi sebou snad měli nevyřízené účty v minulosti. Píská se tak pochopitelně faul.
85'
Osmančík to zkusil kolmicí na Zemana. Kombinace borců, kteří spolu strávili řadu let v mládeži Bohemians, ale nevyšla, jelikož přihrávka byla moc prudká.
84'
Sám faulovaný Čolić volný kop zahrával, ale bránící Zeman čistil prostor na první tyči jako zkušený mazák.
83'
S ním si ale domácí poradili, následně ale Čolić vybojoval volný kop z pravého křídla. V souboji s Kopáčkem sice ulehl na zem opravdu velice ochotně, ale faul se pískal.
83'
Chrudim se téměř jistě pokusí o dlouhý aut.
82'
ze hřiště odchází Ondřej Kesner, přichází David Látal.
81'
Svatkovo přenesení hry bylo až příliš prudké a Zeman se pro něj musel vracet, což nestihl. Aut pro Chrudim.
80'
Záviška se nerozpakoval a poměrně skrytě napřáhl zpoza vápna, jeho pokus proskákal těsně vedle tyče.
Dnešní utkání sleduje 917 diváků.
79'
ze hřiště odchází Alexandr Sojka, přichází Jakub Kopáček.
78'
Kesner se plánoval zapojit do hry po nákopu Tomla, jenže vybíhal z ofsajdu.
77'
Chystá se střídání, do hry půjde domácí Jakub Kopáček, odchovanec Slavie Praha.
76'
Zeman se dobře vrátil s Čolićem, pak ale podklouzl a k centru se dostal Skwarczek. Obrana domácích si ale s rohlíkem do vápna poradila.
75'
Osmančík byl faulován Novotným, z následné výhody ale těžil Šašinka, jenž kolmicí rozeběhl Plachého. Ten ve vápně zkoušel pálit levačkou na zadní tyč, trefil ale jen bránícího Čoliće.
74'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Pavel Novák).

Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Daniel Langhamer).

Jak už to ve fotbale bývá, žlutý trest pro oba aktéry strkanice nikdy neuškodí.
73'
Langhamere ostře dohrál Nováka a poté na něj ještě rozzlobeně vystartoval. Rozhodčí se vydal uklidnit situaci.
73'
Za okamžik zahrozil na druhém konci hřiště Mašek, jeho rána z vnitřku vápna ale přeletěla břevno.
72'
Svatek unikal po pravé straně a jakmile vstoupil do vápna, udělal kličku Řezníčkovi a poroučel se k zemi. Domácí vyžadují odpískání pokutového kopu, sudí ale ukazuje, že o faul se nejednalo.
71'
Následně kopala Chrudim standardku a Táborsko vyrazilo do brejku, jenže bez efektu.
70'
Čolićuv centr si na puntíku zpracoval Mašek a snažil se najít prostor k zakočnení, leč marně. Vyhnal se tak až k brankové čáře a zpětný pas následně zblokoval Novák.
69'
Plachý ukradl přihrávku Langhamera a rozesprintoval se podél levé lajny, načež centroval za zadní tyč. Balon propadl až ke Svatekovi který nabil Kateřiňákovi, jehož pokus o lob ale končí nad břevnem.
68'
Míka sice Šašinku předskočil, jeho svíce ale zamířila mimo hrací plochu a maximálně tak ozářila diváky na protilehlé tribuně.
67'
Mašek se obtočil okolo Kopřivy a chtěl si troufnout i na Osmančíka, jenže mu meruna utekla za postranní čáru.
66'
Chrudim držela míč, Kesner si ale nepohlídal obranou linii a praporek pomezního vyletěl vzhůru.
65'
Kesner se skácel k zemi po souboji se Zemanem, sudí ukazuje proti brance Táborska. O přímé ohrožení Pastornického ale nepůjde, neboť k zákroku došlo asi čtyřicet metrů od branky.
64'
Sojka po standardce zkoušel nastřelit polovysoký míč směrem k Floderovi, nikdo ho ale nedokázal tečovat a gólman Chrudimi si tak připsal rutinní zákrok.
63'
Svatek s Osmančíkem přelstili celou levou stranu hostí pěknou kombinací a druhý jmenovaný následně přihrával na puntík úplně volnému Sojkovi. Jeho zakončení z první ale srazila obrana Chrudimi na roh.
62'
Plachý si poradil s dlouhým míčem, hrát mohou domácí.
61'
Pozor, spálená tutovka! Sojka oslovil přihrávkou na křídlo Plachého, jehož fantastický centr našel přesně Šašinku. Vytáhlý forvard, který celý útok sklepnutím na Sojku rozjel, ale z bezprostřední blízkosti hlavičkoval těsně mimo.
60'
Hosté teď zahrozili a fandům Táborska pořádně zatrnulo. Kesner se ocitl úplně volný ve vápně a přihrál pod sebe Záviškovi, jehož střelu ještě patou zkoušel tečovat Mašek. Naštěstí pro domácí ale Pastornický skvěle zasáhl, i kdyby tak ale neučinil, branka by pro těsný ofsajd Maška neplatila.
60'
Následně se Sojka po Šašinkově boji s přesilou pokoušel přenést hru, přihrál ale daleko za paty Zemana.
59'
Řezníček se zkoušel snad pronožičkovat do vápna soupeře a ekvlibristická snaha mu téměř vyšla, nakonec ale ztroskotal na Osmančíkovi.
59'
Langhamerův centr proskákal až na levé křídlo k Novotnému, jemuž balon vypíchl na aut Osmančík.
58'
Čolićovu nebezpečnou standardku na poslední chvíli hlavou zasáhl Šašinka a protečoval ji na roh. Kdyby tak neučinil, Řezníček by se ocitl ve stoprocentní šanci.
57'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Ngosa Nsunzu). Stoper domácích fauloval Maška dnes již potřetí, hlavní arbitr mu tak všechny zákroky zřejmě sečetl.
57'
Do defenzivy postupně zapracovali na jedničku Osmančík, Kopřiva i Svatek. Domácí díky tomu získali míč, ale jen na chvilku.
56'
Na opačné straně Pastornický v klidu zachytil do náručí centr, mířící do malého vápna.
55'
Osmančíkův pas za beky mířil přesně do prostoru, kam nabíhal Svatek. Ten navíc zvládl sprinterský souboj s Novotným a vše museli vyřešit až křižující Míka a vyběhnuvší Floder. Nadějnou akci domácích plejerů ale hlasitou pochvalou ocenil trenér Nádvorník.
54'
Sérii asi šesti vzdušných soubojů ukončil Šašinka, který merunu zkrotil a snažil se kolmicí oslovit sprintujícího Zemana. Skluzující Kesner ale míč za sebe nepustil.
52'
Svatek to zkusil z dálky pravačkou, je ale vidět, že levou lechtá merunu o něco radši. Střelecký pokus neměl dostatečnou razanci a navíc proplachtil vysoko nad břevnem.
51'
Novák ale podle názoru sudího ve vzduchu kraloval tak šikovně, že hlavičkoval za brankovou čáru s tečí Míky. Míč už si tak chystá Pastornický.
51'
Hosté jsou ale nadále v tlaku, nyní prostřednictvím Čolić vhazují z pravého křídla.
50'
Čolić to zkusil přímo na bránu, mířil ale jen doprostřed a tedy do rukavic Pastornického.
49'
Hosté budou zahrávat volný kop z poměrně nebezpečné pozice. Nsunzu fauloval Maška jen pár metrů od rohu pokutového území.
48'
Pastornický si troufl na hodně troufalý pas, což domácím vyšlo. Sojka si ale balon zpracoval jen do protihráče.
47'
Langhamerův přetažený centr zleva domácím vrásky nepřidělal. Nejde si ale nevšimnout, že jsou po pauze trošku mimo tempo.
46'
Chrudim zaútočila po levé straně, Maškův centr ale Plachý dokázal hlavou odklidit mimo vápno.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:33.
Úvodní dějství je za námi, v Táboře jsme zatím gól neviděli. Táborsko hraje s Chrudimí 0:0, přičemž blíže k brance byli určitě domácí. V 10. minutě se mohl trefil Osmančík, jehož ránu levačkou zpoza šestnáctky Floder vyrazil na roh. Brankář Chrudimi se zaskvěl i v 24. minutě, když reflexivně vykopl zakončení Sojky z bezprostřední blízkosti.

Táborsko má zatím míč častěji na kopačkách, leč bez efektu. Hosté byli nejblíže gólu krátce před pauzou, kdy se jejich rohový kop od bránícího Nsunza odrazil těsně vedle branky.
45+2'
45+2'
Řezníčkův centr na malé vápno odvrací do bezpečí Osmančík. Alespoň tedy na chvilku.
45+2'
Zeman si s dvěma soupeři na zádech poradil nejlépe, jak to šlo. O dotírajícího Čoliće zahrál mimo hřiště, vykopávat tedy může Pastornický.
45+1'
Z trávníku se těžce zvedá hostující Čolić, který byl nedovoleně atakován jedním z domácích hráčů.
45'
Táborsko má ale i nadále převahu. Plachému ale střílený centr nevyšel ideálně a odvrátil jej Řezníček.
44'
Zeman se nalevo uvolnil k centru, na první tyči byl ale připravený Toml. Následnou myšlenku Svatka Kateřiňák bohužel pro domácí nepochopil.
44'
Nakonec vše ale vyústilo v další roh, s nímž si domácí poradili, i když s potížemi. Vykopávat bude Pastornický.
43'
Balon propadl zřejmě až k na holeň bránícího Nsunza. Nechybělo mnoho a byli jsme svědky vlastního gólu.
42'
Nsunzu nejprve dostal čistě naloženo v souboji s Maškem, následně ale vše napravil a srazil přihrávku Závišky na roh.
41'
Už se zdálo, že se Šašinka proháčkuje mezi obránci a nebezpečně přihraje pod sebe. Míč mu ale utekl o pár decimetrů za brankovou čáru, čehož si všiml pomezní sudí.
41'
Toml pod tlakem Zemana odehrál míč na aut, vhazovat budou domácí.
40'
Žlutá karta pro tým MFK Chrudim (Lukáš Mašek). Jak jsem avizoval, mladý útočník hostí byl za zákrok na Kopřivu potrestán žlutou.
39'
Nadějný brejk hostí překazil Nsunzu. Následně Kopřivu po odehrání míče atakoval Mašek, za tohle by mohl přijít žlutý trest.
38'
Sojka skvostně přenesl hru na Plachého, jeho centr z rohu hřiště ale odvrátil Záviška mimo nebezpečnou zónu.
37'
Kateřiňák šikovně přihrál do křídla Osmančíkovi, který si navedl míč na střed a zkoušel přihrát Šašinkovi do vápna. U balonu byl ale dříve bránící Míka.
36'
Kateřiňák šikovně zakřižoval driblujícího Maška, který jej poté nechtíc fauloval.
35'
Táborsko má i nadále více ze hry, hosté hrozí jen z nákopů. Jeden takový teď Osmančík poslal do rukavic Pastornickému.
34'
Osmančík přihrál Svatekovi, který pak nasadil jesle Novotnému a z úhlu si to namířil do vápna. Po jeho zblokovaném obstřelu se míč odrazil na hranici pokutového území, kde se do něj opřel Sojka, ale branku minul.
33'
Naopak se jí ale dopustili sami, konkrétně Kateřiňák. Po nepřesném pasu se ale vykoupil bleskovým návratem a skluzem, jímž čistě obral o míč Langhamera.
33'
Domácí kombinují a snaží se přimět srovnaný blok hostí k chybě.
32'
Kopřiva zkusil štěstí z dálky, to při něm ale nestálo. Jeho střela letí daleko vedle pravé tyče.
31'
Novák s Osmančíkem zastavili postup hostí. Jeden zasáhl perfektním skluzem, druhý při hobně za odraženým míčem předčil chrudimského Závišku i jeho parťáka Langhamera.
30'
Svatek vystihl Novotného kličku a vypíchl míč na aut.
30'
Pokud bychom soudili sympatie Nsunza k Osmančíkovi podle této přihrávky, asi bychom odhadli, že jde o odvěké nepřátele. Pas na pravého beka domácích byl nepřesný, příliš prudký a ještě k tomu letěl ve výšce kolen.
29'
Svatek si při snaze dostihnout Kateřiňákův pas počínal poněkud zmateně, míč ho přeletěl.
28'
Sojkův podseknutý pas na nabíhajícího Šašinku byl příliš přetažený, takže jej ze vzduchu stáhl Floder.
27'
Domácí kontrolovali hru a po nejistém odkopu Tomla se do střelecké pozice prodral Plachý. Jeho přízemní pokus zpoza vápna ale spoluhráč Šašinka tečoval mimo prostor branky.
26'
Skwarczekovu chytrou kolmici do křídla přečetl Osmančík a rozjet ofenzivní tažení směr Floderova branka opět může Táborsko.
26'
Chrudim si může odpočinout, teď byla dvakrát zatraceně blízko inkasované brance.
25'
Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Pavel Osmančík). Domácí plejer se provinil faulem ve vzdušném souboji, možná svoji roli sehrál i loket.
25'
Stadionem to opět zahučelo. Osmančíkův rohlík do vápna propadl až k Zemanovi, jehož střelu na bránu z vnitřku vápna ale srazil jeden z blokujících obránců.
24'
Domácí byli blizoučko gólu. Sojka skvěle navedl balon skrz střed hřiště a přihrál jej Svatkovi, který mu jej bez ostychu vrátil na hranici malého čtverce. Floder ale Sojkovo zakončení vykopl skvělým reflexivním zákrokem.
23'
Svatek následně o balon přišel, Osmančík jej ale záhy získal a předložil na hranici vápna Zemanovi, ten se po pochybném souboji poroučel k zemi, ale arbitr nechal hru pokračovat.
23'
Sehraný signál domácím nevyšel, i tak ale zůstávají na balonu. Vhazovat zprava bude Osmančík.
22'
Sojka si na středu zpracoval pas od Nsunza a pak si obhodil Míku, který jej dohrál šlapákem. Souboj dvou bývalých hráčů plzeňské Viktorie tak končí volným kopem pro Táborsko.
21'
Maškův přetažený centr zprava doskákal až k Novotnému, toho ale ve vlastní šestnáctce perfektně odzbrojil Sojka.
20'
Dlouhý pas byl ale příliš rychlý i na Závišku.
19'
Osmančík byl sražen k zemi a s křikem se skácel na trávník, ještě předtím, než byl faulován, se ale dopustil nedovoleného zákroku na jednom ze soupeřů. Chrudim bude rozehrávat přímý kop ze střední třetiny hřiště.
19'
Šašinkův pokus sklepnout dlouhý pas na křídlo ramenem nebyl vůbec zlý, Svatek měl ale k míči o píď dále, než by domácí potřebovali.
18'
Následně rozjeli domácí nadějný protiútok, Svatek ale nepřihrál do tandemu Osmančíkovi ideálně. Balon skluzem zachytil Novotný.
18'
Šašinka prohrál vzdušný souboj s Tomlem a balon tak drželi hosté. Nsunzu si ale s rozeběhnutým Záviškou poradil na jedničku.
17'
Mašek to proti mohutnějšímu soupeři, jímž byl Nsunzu, neměl zády k bráně lehké. Vybojoval tak alespoň přímý kop, po němž ale hosté odevzdali balon soupeři.
16'
Plachý se po kolmici z levého obránce dostal až na brankovou čáru a přihrával pod sebe, balon mu ale podle signalizace čárového sudího utekl mimo vymezený prostor hřiště.
15'
Teď už Nsunzu jistotu neřešil a snažil se křižným pasem oslovit Zemana, před ním ale hlavou zahrál bránící Čolić.
14'
Nsunzu možná po přihrávce Zemana mohl zrychlit hru směrem doprava, kde se mu nabízeli Svatek s Osmančíkem. Zvolil ale bezpečnou variantu a zahrál k Pastornickému.
13'
Vše rezultovalo v Pastornického kop od branky, který mimo hrací plochu odvrátila Chrudim.
12'
Po odkopu Osmančíka si hosté vhazování zopakují.
12'
Záviškův centr se od hrudníku bránícího Nzonza odrazil na aut.
11'
Stadnardka domácím nevyšla podle plánu, ale udrželi míč. Zeman se poté snažil vymyslet chytrý pas na Svatka, ten ale s jeho záměrem nebyl obeznámen a odkočil si směrem vzad, takže míč nemohl stihnout.
10'
Osmančík si nic nedělal s tím, že dnes kope na pravém beku, a po kličce na střed napřáhl levačkou. Jeho jedovatý pokus vystrašil Flodera, který ale nakonec předvedl skvělý zákrok a merunu vyrazil na roh.
10'
Bezprostřední nebezpečí po centru ale odvrátila hlava Šašinky, kompletně si domácí oddychli po odkopu Kateřiňáka.
9'
Hosté se pěkně vykombinovali na levém křídle a přenesli hru na opačnou stranu, odkud centroval Kesner. Ač nenašel nikoho v červeném, po následném nedorozumění v obraně Táborska bude Chrudim zahrávat roh.
8'
Další akce hostí, další ofsajd. Tentokráte si postavení nepohlídal kapitán Ondřej Kesner.
7'
Krátce poté překvapil obranu Chrudimi svoji kolmicí Kateřiňák, jenž hledal právě Šašinku. Floder byl ale včas z branky a skokem pod nohy znemožnil domácímu forvrardovi zakončení.
7'
Míka si v souboji s fyzicky vyspělým Šašinkou pomohl držením, což sudímu neuniklo.
6'
Jeho náhradník Svatek si mohl dopřát skutečně sváteční entreé. Centr z levého křídla propadl až k žolíkovi Táborska, ten ale při pokusu o zakončení z první balon téměř netrefil. Škoda pro domácí, šlo nadějnou palebnou pozici.
5'
Otřesený Kalousek odchází do kabiny, možná v jednom z úvodních soubojů dostal ránu do hlavy.
5'
ze hřiště odchází Marek Kalousek, přichází Pavel Svatek.
4'
Na opačné straně hřiště se do vápna probíjel Zeman, jeho pokus o centr levačkou byl ale sražen na aut.
4'
Mašek se po kolmici ocitl sám před Pastornickým, ofsajdové postavení mu ale znemožnilo ve hře pokračovat.
3'
Kalousek už v doprovodu lékaře a Nováka odchází ze hřiště. Gesto kapitána domácích je všeříkající, bude se muset střídat. My jen můžeme Kalouskovi popřát, aby jeho potíže nebyly vážného rázu.
2'
Na trávník bez cizího přičinění padl Marek Kalousek z Táborska a je mu přivolána lékařská pomoc. Tohle nejsou hezké obrázky.
2'
Úvodní epizoda, v níž si balonu užilo Táborsko, je po přetaženém centru zleva u konce.
1'
Kateřiňák zkusil na úvod zrychlit hru ostrým pasem vpřed, ten ale adresáta nenašel.
1'
Rozehráli domácí v modrých dresech, hosté se dnes oblékli do červené.
1'
Oba celky již nastupují na hrací plochu, utkání vykopne za pár chvil.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Osmančík, Nsunzu, Novák (C), Plachý – Kopřiva, Kateřiňák – Kalousek, Sojka, Zeman – Šašinka
Náhradníci: Kerl – Schramhauser, Šplíchal, Schindler, Koné, Kopáček, Svatek
Trenér: Roman Nádvorník

MFK Chrudim: Floder – Skwarczek, Míka, Toml, Čolić – Kesner, Řezníček – Mašek, Langhamer, Novotný – Záviška
Náhradníci: Šerák – Borkovec, Kutík, Bauer, Látal, Vilotić, Kosek
Trenér: Radek Kronďák

Rozhodčí: Kvítek – Novák, Černoevič.
Do výkopu zbývá o pár minut méně než půlhodinka, oba týmy i trojice sudích už se rozcvičují. Pozvolna začínají i přes poměrně chladné počasí přicházet i diváci, ačkoliv nějaká převratná návštěva se zřejmě čekat nedá.
Generálky na druhou ligu

Sparta B – Táborsko 3:1 (1:0)
B: 35. Uhrinčať, 73. Mejdr, 82. Hranoš – 72. Zeman
Táborsko: Pastornický – Osmančík, Sunzu, Novák, Plachý – Kopřiva (75. Šplíchal), Kateřiňák (46. Kopáček) – Kalousek (46. Svatek), Sojka, Zeman (75. Djordič) – Šašinka

Vlašim – Chrudim 3:0 (1:0)
B: 41. a 51. Beran, 50. Nogha
Chrudim: Floder – Kutík, Míka, Toml, Čolič – Skwarczek, Mašek, Langhamer, Novotný – Látal, Bauer
Náhradníci: Šerák – Koukola, Borkovec, Záviška, Kesner, Vilotič, Luis Ruiz, Kosek, Trajkovič, Vácha
Informace o konkrétních časech střídání nebyly k dispozici.
Utkání v zimní přípravě
řazeno chronologicky, v závorce střelci gólů za vybraný tým

Táborsko
0:2 Mladá Boleslav
4:1 Písek (Svatek, Kalousek, Djordič, Šašinka)
1:0 Znojmo (Svatek)
3:2 Příbram (Sojka, Svatek, Kateřiňák)
2:1 Domažlice (Sojka, Zeman)
3:4 Vlašim (Sunzu, Bláha, Zeman)
4:1 Plzeň B (Varačka, Kopáček, Djordič, Šašinka)

2:2 Dukla (Řezníček, Skwarczek)
9:2 Bohemians B (2x Látal, 2x Mašek, Záviška, Koukola, Trajkovič, Bauer, Novotný)
0:3 Vlašim
Posledních pět vzájemných zápasů ve druhé lize

2.8.2023 Chrudim – Táborsko 0:3 (50. a 86. z pen. Djordič, 20. Varačka)
25.3:2023 Chrudim – Táborsko 1:1 (27. Záviška – 39. Šašinka)
21.8.2022 Táborsko – Chrudim 0:1 (69. Záviška)
4.5.2022 Chrudim – Táborsko 1:0 (34. Firbacher)
26.9.2021 Táborsko – Chrudim 1:0 (56. Tijani)
MFK Chrudim

Východočeský mančaft se nachází na osmém místě s osmibodovým náskokem na sestupové pozice a, jak je zmíněno u představení Táborska, na baráž o postup ztrácí po podzimu tři body. V první polovině sezony se Chrudim výrazně spoléhala na Davida Hufa, autora dvanácti druholigových branek a děleného nejlepšího střelce soutěže. Ten ale od zimy kope v pražských Bohemians.

I Chrudim o pauze posílila a i ona si vybrala plejera, spojeného s Českými Budějovicemi. Kádr posílil bosenský krajní bek či záložník Benjamin Čolič. Dvaatřicetiletý univerzál odkopal v Dynamu čtyři sezony a od léta byl bez angažmá, nyní po něm tedy sáhla Chrudim..
FC SILON Táborsko

Jihočeši po podzimu drží třetí, barážovou příčku. Pokud by tedy na této pozici skončili i po 30. kole, mohli by se poprat o postup do nejvyšší soutěže. Jenže k tomu vede ještě pořádně klikatá cesta. Na osmou Chrudim mají pouze tříbodový náskok a mezi oba dnešní soupeře se v tabulce vměstnaly ještě čtyři další týmy (Příbram, Opava, Brno, Jihlava). Dá se tedy říci, že se dnes v Táboře hraje o šest bodů.

Mužstvo sází hlavně na propracovanou defenzivu, v šestnácti podzimních kolech inkasovalo pouze patnáctkrát. Vepředu to ale s dvaceti góly nebylo nijak slavné, i proto sáhlo Táborsko po posile. V závěru přestupního termínu přivedlo na hostování křídelníka Pavla Osmančíka z prvoligových Českých Budějovic, který se za poslední půlrok i přes poměrně nízkou minutáž trefil třikrát. Navíc často zaskakoval i na postu krajního obránce.

V kádru Táborska se tak sešli staří známí. Host z Bohemians Vladimír Zeman, jenž na jihu Čech působí od začátku probíhající sezony, totiž s Osmančíkem prošel mládežnickými celky klokanů od přípravky až do B-mužstva.
Krásný víkend všem fanynkám a fanouškům druholigové kopané. Do jarních bojů Fortuna národní ligy dnes vstoupí FC SILON Táborsko, které na svém stadionu přivítá MFK Chrudim. U sledování textového přenosu z utkání všechny vítám a přeji co nejpříjemnější počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.