Fotbalová národní liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Varnsdorf : Prostějov - 21. dubna 2024   17:00

Varnsdorf
Varnsdorf
15' Stránský  • 64' Kouřil  • 70' Juzvak  • 88' Hodek  • 90+2' Gembický
5:1
(1:0)
Prostějov
Prostějov
57' J. Matoušek II
Varnsdorf
Vaňák – Juzvak, Kouřil, Penc (73. Podzimek), Zálešák – Samko, Kosař (73. Kubista) – Rudnytskyy (C) (61. Gembický), Polyák, Stránský – Vojta (66. Hodek).
Pešl – Vlk, Adeleke.
Szikszay – Ratajová, Ježek
Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
485 diváků
Prostějov
Mucha – Habusta (C), R. Látal, Bednár, Štěrba (22. Zapletal), Harušťák – Bartolomeu, Slaměna, Matocha (65. Koudelka), J. Matoušek II (65. P. Jaroň) – Jamiu.
Vejmola – Rudzan, Šimek, M. Mach.

90+4'
90+2'
Varnsdorf právě vstřelil branku!
Ve Varnsdorfu se dohrává ve velkém stylu! DOMINIK GEMBICKÝ si převzal míč na polovině hřiště a zamířil si to na bránu, na hranici vápna napřáhl a přidává pátou branku.
90'
Dnešnímu utkání přihlíží 485 diváků.
89'
Domácí Samko si ještě v závěru připisuje faul.
88'
Hotovo. Hřebíček do rakve Prostějova přidává JAKUB HODEK.
86'
Hosté faulují. Tohle už vypadá pro domácí dobře.
83'
Hosté otevřeli obranu, čehož mohl využít Kubista. Jeho centr ještě našel Samka, ten však patičkou nikoho ve žlutém nenašel.
82'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Ondřej Podzimek).
81'
Další pohledná akce domácích, Hodek vybídl opět Gembického, který nepropálil dva obránce.
79'
Samko vyslal Gembického, ten si však míč příliš předkopl.
78'
Hodek prodloužil na Samka, jenž zkusil střelu z úhlu. Mířil ale vedle.
77'
Stránský ani Kubista nepropálili prostějovskou tvrz.
75'
Uvidíme, jak vážné bude zranění Pence. V minulosti prodělal nějaké operace, nyní zůstává na nosítkách.
73'
Střídání v týmu FK Varnsdorf:
ze hřiště odchází Jakub Kosař, přichází Matěj Kubista,
ze hřiště odchází Václav Penc, přichází Ondřej Podzimek.
73'
Sudí povolává nosítka.
72'
Hra je přerušena. V domácím vápnu je jeden z Varnsdorfu na zemi.
70'
Rychlý protiútok Varnsdorfu končí gólem! Juzvak vyslal do úniku Gembického, který poslal zpětnou přihrávku na malé vápno, kde operoval právě ANDRIJ JUZVAK, jenž z otočky mířil přímo pod víko.
69'
Roh pro Prostějov.
68'
Po skrumáži ve vápně končí míč mimo hrací plochu.
67'
Kouřil je při chuti! Další jeho střelu vytáhl Mucha na roh.
66'
ze hřiště odchází Matyáš Vojta, přichází Jakub Hodek.
65'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov:
ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Jan Koudelka,
ze hřiště odchází Jakub Matoušek, přichází Petr Jaroň.
65'
Samko předvedl sprint přes půl hřiště a z hranice vápna pálil těsně vedle. Rozvlnil pouze boční síť.
64'
Po rohovém kopu proletěl míč až na zadní tyč, kde ve vzduchu úřadoval dvoumetrový MARTIN KOUŘIL, který hlavou posílá Varnsdorf do vedení.
63'
Domácí teď zahrávali standardní situaci. Následuje roh.
61'
ze hřiště odchází Pavlo Rudnytskyy, přichází Dominik Gembický.
57'
Prostějov právě vstřelil branku!
Jamiu si na hranici ofsajdu poradil s Kouřilem, udělal dva rychlé kroky a na zadní tyči našel osamoceného JAKUBA MATOUŠKA, který srovnává.
56'
Bartolomeu si připisuje faul na Zálešáka.
55'
Bednár mířil nepřesně a nabídl Varnsdorfu aut.
54'
Rudnytskyy byl zastaven na polovině hřiště při snaze založit protiútok, sudí zůstává v ledovém klidu.
52'
Roh pro Varnsdorf. Kosař na míč nedosáhl a špičkou ruky zasahuje Mucha.
Nic vážného to nebude. Hra pokračuje. Vhazuje Prostějov.
50'
Jeden z hostů zůstává ležet na hřišti. Hra je přerušena.
49'
Zálešák zkusil centrovat, jenže Zapletal byl pozorný a míč zablokoval.
48'
Kosař vybídl k úniku Stránského, ten byl však lapen v ofsajdu.
47'
Po standardní situaci je to ale posledně jmenovaný, který také fauluje.
46'
Polyák vybojoval faul.
46'
45+2'
45+2'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Vojtěch Stránský).
45+1'
Domácím se nedaří držet míč. Aut pro hosty.
43'
Žlutá karta pro tým FK Varnsdorf (Pavlo Rudnytskyy).
43'
Domácí jsou jak opaření. Prostějov zařadil druhý rychlostní stupeň.
42'
Prostějovský Slaměna vypustil pumelenici, jenže ta mířila jenom nad branku domácího celku.
41'
Do vápna domácích teď léta jeden centr za druhým. Kouřil odvrací na roh.
39'
Prostějov se tlačí za vyrovnáním. Další roh.
37'
V Kotlině zazvonila tyč! Z velkého úhlu to přes obránce zkusil Jamiu a orazítkoval konstrukci.
36'
Kosař, Stránský, Polyák, Vojta a přízemní centr, který letěl téměř po brankové čáře. Míč však vápnem proletěl jak nůž máslem.
35'
Žlutá karta pro tým 1. SK Prostějov (Michal Zapletal).
34'
Hosté jsou teď na hřišti rozhodně aktivnější.
33'
Vaňák musel opět do vzduchu a pěstmi posílá míč za hranici vápna.
32'
Prostějov by rád vyrovnal, jenže další centr na zadní tyč končí až mimo hřiště.
31'
Kosař je dalším viníkem, faul.
30'
Rudnytského pokus na druhé straně byl tečován a míč končí na rohu.
29'
Kouřil dokázal pokrýt Jamia a ještě vybojoval míč pro svůj tým.
28'
Míč se teď přelévá ze strany na stranu.
27'
Juzvak skvěle přečetl hru, zachytil přihrávku hostů a založil útok. Stránský následně překonal Muchu, jenže jeho post zaujal jeden z obránců, který posílá míč do bezpečí.
27'
Slaměna v premiéře snahy zajel do Zálešáka. Faul.
25'
Prostějov bude zahrávat rohový kop z pravé strany.
24'
Vaňák musel do vzduchu, aby pokryl centr do vápna.
23'
Prostějov zkusil míč za obranu, jenže míč byl příliš dlouhý.
22'
ze hřiště odchází Jan Štěrba, přichází Michal Zapletal.
21'
Prostějov bude nejspíše střídat.
20'
Hra je přerušena. Jeden z hostů zůstává ležet na trávníku.
19'
Hrát bude Mucha, sudí viděl útočný faul.
18'
Varnsdorf branka nakopla a je teď na míči.
17'
Další přízemní střela hráčů ve žlutém. Jen těsně míč míjí tři tyče.
16'
Samko hledal další prostor v obraně hostů, prostějovští byli tentokrát pozorní a odvrací míč.
15'
Varnsdorf právě vstřelil branku! Varnsdorf předvedl pěknou kombinační akci, která končí brankou! Samko vyvezl míč středem hřiště, poté roztáhl hru na Rudnytského, který přízemním centrem vybídl VOJTĚCHA STRÁNSKÉHO, jenž neměl problém překonat Muchu.
14'
A máme tu první kartu v zápasu. Habusta nedovoleně zastavil protiútok domácích a vidí žlutý kartonek.
13'
Kosař zachytil rozehrávku hostů a vyslal centr na Samka. Ten si podle sudího pomohl rukou.
12'
Hosté zamířili do protiútoku, Matocha ale zakončil akci střelou vysoko nad.
11'
Domácí se kombinační hrou dostali až na polovinu soupeře a také oni si zkusí roh.
10'
Habusta hlavičkuje mimo, Vaňák ještě zachytil míč ve hře.
9'
Protiútok hostů! Juzvak se musel vracet a zabránil centru. Roh.
8'
Prostějov teď nezachytil útočnou akci Varnsdorfu a hned dvakrát fauloval. Zatím to je bez karty.
7'
Domácí obléhali vápno hostí, ke střele však nenašli vhodnou pozici.
6'
Mucha si připisuje první zákrok, Stránského pokus byl tečovaný.
5'
Domácí mají problém s rozehrávkou, hosté aktivně napadají. Teď se ale dvakrát po sobě dopustili faulu.
3'
Roh pro Prostějov. Z centru ale nic nebude, útočný faul.
2'
Hosté presingem donutili domácí k chybě, vyhazuje Prostějov.
1'
Stránský se blýskl akci po lajně, vybojoval aut.
1'
Začátek utkání. Úvodní výkop obstaral Varnsdorf.

FK Varnsdorf: Vaňák – Juzvak, Kouřil, Penc, Zálešák – Samko, Kosař – Rudnytskyy, Polyák, Stránský – Vojta.
Náhradníci: Pešl – Vlk, Gembický, Hodek, Adeleke, Kubista, Podzimek.
Trenér: Miroslav Holeňák

1. SK Prostějov: Mucha – Habusta, R. Látal, Bednár, Štěrba, Harušťák – Bartolomeu, Slaměna, Matocha, J. Matoušek II – Jamiu.
Náhradníci: Vejmola – Rudzan, Šimek, P. Jaroň, Zapletal, M. Mach, Koudelka.
Trenér: Radim Kučera

Rozhodčí: Szikszay – Ratajová, Ježek.
1.SK Prostějov

1. SK Prostějov se v tabulce F:NL nachází na sestupovém, 15. místě. Se ziskem 24 bodů je pouhý bod za Varnsdorfem. Svěřence trenéra Radima Kučery trápí především defenziva, se 42 inkasovanými brankami jsou v tomto ohledu nejhorším týmem soutěže. Stejně má ještě Viktoria Žižkov. V posledních třech kolech si Prostějov připsal dvě, pro někoho možná překvapivá vítězství. Nejdřív na půdě Brna zvítězil 1:2, poté doma porazil stejným poměrem Táborsko. V posledním kole pak prohrál nejtěsnějším možným způsobem proti Vyškovu.

FK Varnsdorf

Svěřenci Miroslava Holeňáka drží před 24. kolem čtrnáctou pozici v tabulce a na kontě mají dvacet pět bodů, před nimi je Žižkov (26 bodů), Jihlava (27 bodů). V Kotlině tak půjde o zápas o tzv. šest bodů. „Všichni víme, že nedělní zápas s Prostějovem je potřeba zvládnout. Proto si taky budeme vážit každého fanouška, který nás přijde na stadion podpořit,“ řekl před utkáním obránce Václav Penc.

Vzájemná bilance

FK Varnsdorf se s Prostějovem utkal naposled v září loňského roku, utkání tehdy vyznělo lépe pro domácí, kteří díky trefě Jaroně zvítězili 1:0. V minulém ročníku z toho pak bylo vítězství Varnsdorfu 2:0 a remíza 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.