Italský pohár -  ONLINE PŘENOS -  Atalanta : Sassuolo - 20. prosince 2017   15:00

Atalanta
Atalanta
16' Cornelius  • 33' Tolói
2:1
(2:0)
Sassuolo
Sassuolo
74' Tolói (vl.)
Atalanta
Gollini – Tolói, Mancini, Bastoni – Castagne, de Roon, Haas, Gosens – Kurtič, Orsolini, Cornelius
Sassuolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 18:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí těsným vítězstvím Atalanty poměrem 2:1. Sledovali jsme poměrně vyrovnané utkání, které nenabídlo moc zajímavých momentů. Až po kontaktní brance se zápas dostal do záživnější pasáže, ve které měli hosté i šanci na vyrovnání. Tu ale promarnili a do dalšího kola postupuje Atalanta Bergamo.
90+5'
90+4'
Stále ten samý obrázek. Hostům se nedaří přiblížit ke Gollinimu, domácí hráči povětšinu času odkopávají balón, co možná nejdále.
90+3'
Jedna z posledních šancí na vyrovnání byla z rohového kopu. Ten ale odvrátil Iličić, náseldně Mancini odkopem poslal balón k půlící čáře.
90+2'
Sassuolo se nachází na útočné polovině, kde si momentálně vybojovalo rohový kop. Domácí jsou obklopeni kolem svého pokutového území.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Tak pozor! Kurtič naprosto nezvládl svoje nervy a po strčení do soupeře uviděl rovnou červenou kartu. Hosté ještě vycítili šanci!
88'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Cornelius, přichází Gómez.
87'
Rogeriovi se absolutně nepovedlo odkopnout balón. K němu se tak dostal pouze hráč soupeře, který samozřejmě nikam nespěchá.
86'
Střídající Iličič se okamžitě seznámil s míčem. Následně chtěl rozvinout akci na pravou stranu, kde ale Castagnemu chyběla rychlost.
85'
Acerbi dalekonosný pas nalezl nohu Matriho, který byl bráněn hodně natěsno. Mancini si splnil své obranné povinnosti a odklidil míč za čáru.
84'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Orsolini, přichází Iličić.
83'
Po nepřesné přihrávce vhazoval Tolói kousek za půlící čárou. Jako adresáta si vybral Corneliuse, který proti přesile neměl šanci na driblink s míčem.
82'
Stále sledujeme zatím bezvýchodné tápání hostujících fotbalistů. Ti sice mají míč častěji na svých kopačkách, nicméně i nadále jsou daleko od branky soupeře.
81'
De Roon se řítil směrem k brance soupeře, místo přihrávky na pravou stranu to ale vzal sám na sebe. Špatné rozhodnutí, neboť domácí záložník přišel o balón.
79'
Rozhodčí ještě věnoval několik slov frustrovanému Magnanellimu, který si zřejmě vyslechl poslední napomenutí. Sassuolo ale pokračuje v tlaku.
78'
Rohový kop byl rozehrán nakrátko, načež do vápna přeci jenom přiletěl centr. Jeden z hostů se ale dopustil útočného faulu, na zemi skončil Bastoni.
77'
Gollini už nezastihl balón na hrací ploše a pro hosty se naskýtá další šance z rohového kopu. Mezitím se u rozhodčího strhla menší mela několika hráčů.
76'
V ochozech to pouze zahučelo! Střídající Politani se zničehonic zjevil na malém vápně, jeho prudká rána jen o vlásek minula vzdálenější tyč.
75'
Rázem se utkání dostává do úplně jiné situace. Hosté jsou už jen branku od následného prodloužení, naopak domácí trochu polevili ve svých útočných choutkách.
74'
Sassuolo právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté totiž snižují! Před branku mířil velmi nebezpečný přízemní centr, který si RAFAEL TOLÓI srazil do vlastní sítě.
74'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Frattesi, přichází Politano.
74'
Střelec druhé branky dnešního klání se po zhruba třicetivteřinovém ležení na trávníku konečně dostal zpět na nohy. Mezitím domácí rozehráli standardku.
73'
Žlutou kartu dostává Rogerio (US Sassuolo Calcio).
73'
Ragusa ignoroval ležícího protihráče na zeleném pažitu, místo toho chtěl přenést hru na pravou stranu. To se mu nepovedlo a sudí raději přerušil hru.
72'
Hodně nešťastně vletěl Orsolini do ležícího Mazzitelliho, který byl zasažen kopačkou nějak do oblasti hrudníku. Na nic vážného to ale nevypadá.
71'
Rohový kop se konal také na druhé straně. Odpovědnost na sebe vzal Gosens, jehož bochánek nalezl hlavu urostlého Acerbiho.
70'
Opět ta samá písnička. Pátý rohový kop v podání fotbalistů Sassuola opět mířil do špatného prostoru, ve kterém se Matri nedokázal prosadit.
69'
S přibývajícím časem mají hosté přeci jenom mírnou optickou převahu. Díky ní vytěžili další rohový kop, který rozehraje středopolař Mazzitelli.
68'
Castagne vhazoval od pravé postranní čáry, jako adresáta si vybral Corneliuse, jenž měl se zpracováním velký problém. Za ním číhající Rogerio se postaral o obrání soupeře.
67'
Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Haas, přichází Schmidt.
66'
Logicky tak následoval rohový kop, který dopadl úplně stejně, jako všechny předchozí. Slaboučký centr doputoval do rukou pozorného Golliniho.
65'
Po delší době jsme se dočkali také zakončení. Zhruba z pětadvaceti metrů to zkusil Ragusa, jehož ránu přizvedl nad branku Tolói.
64'
Castagne až příliš agresivně dotíral na Ragusu, který o jeho existenci za jeho zády vůbec netušil. I tak je pískáno ve prospěch Sassuola.
63'
Momentálně sledujeme trochu hluchou pasáž uktání, která se odehrává mezi oběma šestnáctkama. K vidění není moc kloudných kombinací.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stále platí, že blíže k postupu má domácí mužstvo. Naopak s hosty to nevypadá vůbec růžově.
61'
Žlutou kartu dostává Kurtič (Atalanta Bergamasca Calcio).
61'
Castagne si narazil s Haasem, posléze se ale nedokázal zbavit dotírajícího Rogeria. Hostující zadák byl důraznější a v souboji slavil úspěch.
60'
Ve druhém poločase naprosto nenápadný Cornelius sklepával balón na Orsoliniho, který byl na poslední chvíli odstaven od hracího předmětu.
59'
Po delší době si pohrál s míčem také Ragusa, jenž na levém křídle vybojoval aut. Následně to zkusil z velké dálky Gazzola, Gollini měl snadnou práci.
58'
K nabízené standardce se postavil Magnanelli, jehož vzdušný bochánek mířil směrem k brance. Nejvýše ve vzduchu ale byl tuším, že Haas.
57'
Na opačné straně Castagne trochu zaškobrtl o nohu Rogeria, který neudržel rovnováhu a upadl na zem. Sudí se rozhodl odpískat faul.
56'
De Roon se po Gosensově přihrávce odhodlal k neohroženému průniku do vápna soupeře, tam ale narazil hned na prvního hráče, kterým byl Cannavaro.
55'
Bergamo posléze ještě zahrávalo rohový kop, po kterém zpoza šestnáctky zkoušel uspět Gosens. Pohotová rána ale měla parametry amerického fotbalu.
54'
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Cassata, přichází Magnanelli.
Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Pierini, přichází Falcinelli.
53'
Cornelius to neudělal dvakrátn nejlépe, nicméně Orsolini s trochou štěstí ještě dokázal vystřelit. Pegolo byl zaskočen a jeho ránu na poslední chvíli vykopl.
52'
Gazzola se ujal autového vhazování kousek za půlící čárou, jeho spoluhráči ale rychle přišli o balón. Aut tentokráte pro domácí celek.
51'
Nejdříve Frattesi se velmi zkušeně nahrnul před Castagneho, kterému posléze nezbývalo nic jiného, než faulovat. Hosté se konečně dostali na útočnou polovinu.
50'
De Roon našel na pravé stran volného Tolóie, kterému se ale nepovedlo ideálně zpracovat balón. Hrací předmět tak ukořistil zadák Rogerio.
49'
Haas nedokázal procedit balón na Orsoliniho, místo toho se míč svezl až za postranní čáru. Atalanta to tak zkusí po levé straně.
48'
Hned v úvodu se dostal k odkopu od branky Pegolo, který ho nasměroval až na Matriho. Bývalý forvard Juventusu ale hlavičkový souboj prohrál.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost tentokráte domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nabídl rovnou dvě branky. O obě přesné trefy se postarala Atalanta Bergamo, jenž je zatím směrem dopředu nebezpečnější. Naopak hosté stále hledají cestičku k brance soupeře. Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+2'
45+2'
A rázem to mohlo být o tři branky! Kurtič si navedl míč na levou nohu a poté zacílil pouze do břevna. Pegolo se natahoval, jak jen mohl.
45+1'
Sassuolo si před hvizdem vybojovalo hned dvě standardní situace. Pro tu druhou si sbíhal celkem nenápadný Matri, kterému přeci jenom chybělo několik čísel.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
42'
Další nedovolený zákrok. Hostující kapitán Cannavaro se prezentoval přílišnou agresivitou proti Gosensovi. Tady se asi mělo žlutit.
41'
Po přihrávce od Gosense to Haas zkoušel krouceným balónem na malé vápno. Tam ale jeho nabídka přeletěla všechny zúčastněné.
40'
Atalanta opět přišpendlila svého protivníka k jeho šestnáctce, akce ale končí tak rychle, jak začala. Navíc se Castagne dopustil tvrdého faulu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí také něco nastaví.
38'
Gaas byl zcela evidentně poslán k zemi Frattessim, hlavní rozhodčí byl ale jiného názoru. Místo odpísknutí faulu nechal pokračovat ve hře.
37'
Mezitím zkoušel Gazzola nalézt svým dalekonosným pasem některého z útočných kolegů, jeho nabídka ale mířila pouze na hráče v opačném dresu.
36'
Dánský špílmachr nakonec sám odešel za postranní čáru, nicméně na nic vážného to nevypadá. Cornelius by se měl už brzy zapojit zpět do hry.
35'
Momentálně se na hrací ploše povaluje Cornelius, jenž byl v předchozím souboji s Cannavarem přišlápnut. Domácí forvard je v péči lékařského personálu.
34'
V tuto chvíli to budou mít hostující hráči hodně složité. Nejen, že prohrávají o dvě branky, navíc se i nadále nemohou příliš prosadit.
33'
Bergamo právě vstřelilo branku!
Tak až teď je to o dvě branky! Druhý rohový kop v podání domácích borců doletěl přesně na hlavu RAFAELA TOLÓIE, proti jehož hlavičce byl Pegolo krátký.
32'
Ou! Nejdříve Orsolini napálil z velmi dobré pozice pouze tyč, míč se odrazil k Haasovi, jehož kostrbatou střelu dokázal Pegolo vyrazit.
29'
Domácímu celku byla poskytnuta výhoda, načež sudí nakonec přeci jenom odpísal faul. Atalanta okamžitě rozehrála nabídnutý volný kop.
28'
Gazzola naservíroval další skvostnou přihrávku na Pieriniho, který měl co dělat, aby zastihl balón. Posléze Matrimu moc nescházelo k zakončení.
27'
Bergamo mělo k dispozici standardní situaci, nicméně bylo to z velké vzdálenosti. Bastoni tak nic nevymýšlel a pouze nahrál dozadu.
26'
Ragusa si tak dlouho pohrával s balónem, až úplně zapomněl, co chce vlastně udělat. Následovala tak hodně nepovedená přihrávka do zámezí.
25'
Žlutou kartu dostává Cassata (US Sassuolo Calcio).
24'
Haas přenesl míč na pravou stranu na Castagneho, který okamžitě spolupracoval se svými kolegy. Nakonec ale Gosens jen o kousek nedosáhl na přihrávku.
23'
Zdálo se, že Kurtič přebíral balón v ofsajdu, nicméně se hrálo dále. K šestnáctce tak přiběhl Haas, jehož pohotová rána mířila vysoko nad branku.
22'
Ochozy se zlobí. Gosens totiž v pokutovém území narazil do protihráče a následně se domácí tábor dožadoval penalty, sudí ale nechává pokračovat ve hře.
21'
Je znovu pískáno. Rogerio byl pozdě u balónu, což pocítil domácí Orsolini. Navíc u celé situace stál hlavní sudí, který pochopitelně odpískal faul.
20'
Kulatý nesmysl je momentálně v moci hostujících obránců. Ti i nadále hledají cestičku k brance soupeře, což se zatím vůbec nedaří.
19'
Kurtič se řítil společně s Gosensem do otevřené obrany, místo přihrávky na levou stranu ale celou akci zastavil a následně přihrával zpět.
18'
Další akce pro pomezního. Tentokráte odhalil Pieriniho brzký náběh za obranu. I tentokráte se jednalo o jednoznačné ofsajdové postavení.
17'
Na první branku dnešníhk utkání jsme tak čekali něco málo přes čtvrt hodiny. Na tahu jsou hosté, kteří ale v posledních minutách polevili.
16'
Máme tu první branku dnešního utkání! ANDREAS CORNELIUS to zkusil z levé strany přímo na bránu a jeho razantní střelu vyrazil Pegolo pouze za sebe.
16'
Gosens otřel svůj centr pouze o nohu Gazzoly, posléze se jeden z domácích nacházel v ofsajdu. Zřejmě se jednalo o aktivního Corneliuse.
15'
Dánský forvard i nadále zlobí obranu Sassuola. Cornelius to pro změnu zkoušel z levé strany, načež jeho skákající nabídka doskákala až k Pegolovi.
14'
Kurtič vyslal náramně přesnou kolmici na Castagneho, který vracel pouze k soupeři. Posléze se snášel centr na Corneliuse, nicméně ten měl k míči daleko.
13'
Mazzitelli přenesel velmi přesně těžiště hry na naběhnuvšího Rogeria. Hostující bek to zkusil přízemní přihrávku k vápnu, kde se ale Ragusa neprosadil.
12'
Hosté pokračovali v tlaku, jenomže Matriho snaha o otření míče o nohu soupeře nevyšla. Gollini se již staví k odkopu od své svatyně.
11'
Ten směřoval na zadní tyč na hruď Matriho, kterému zpracování trvalo o něco déle. Včas totiž přiběhl protihráč, jen odpálil míč do zámezí.
10'
Gazzola si seběhl k pravému křídlu, kde se mui ale nepodařilo předat kulatý nesmysl Pierinimu. Sassuolo si ale vybojovalo úvodní rohový kop.
9'
Mazzitelli se neprobil kolem Haase, posléze druhý jmenovaný nepovedeně přihrával k postranní čáře. Místo toho bude Rogerio vhazovat.
8'
Na druhé straně si na kolmici za obranu sebíhal Matri, který to zkusil hned po prvním odskoku. Míč ale netrefil ideálně a ten se pouze došoural ke Gollinimu.
7'
Pegolo se chopil odkopu od své svatyně, přičemž místo výkopu se rozhodl rozehrát po zemi. Jeho kolegové zatím mají velké problémy s napádáním soupeře.
6'
První šance pro domácí! Cornelius zůstal úplně osamocen v šestnáctce, svojí střelu ale poslal pouze do nohy soupeře.
5'
Cornelius se s velkým štěstí dostal až do šestnáctky, kde ale neměl proti přesile šanci. Následně se nedovoleného zákroku dopustil Bastoni.
4'
Gosensova přihrávka narazila pouze do nohy protihráče, posléze se důležitým zákrokem prezentoval Bastoni. Míč je v tuto chvíli až u Golliniho.
3'
Oba celky si poprvé vyzkoušely své první ofenzivní výpady, jako poslední to zkoušeli domácí, kteří na pravé straně vybojovali autové vhazování.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói, Castagne, Gosens, Mancini, Bastoni, de Roon, Kurtič, Haas, Cornelius, Orsolini
Náhradníci: Berisha, Masiello, Gómez, Freuler, Caldara, Vido, Melegoni, Rossi. Hateboer, Spinazzola, Iličić, Schmidt

US Sassuolo Calcio: Pegolo – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Rogerio – Fratessi, Mazzitelli, Cassata – Pierini, Matri, Ragusa
Náhradníci: Consigli, Marson, Magnanelli, Missiroli, Falcinelli, Peluso, Scamacca, Politano, Lirola, Goldaniga, Berardi, Duncan.
US Sassuolo Calcio

Fotbalisté Sassuola se marně pokoušejí dostat na pozice zaručující pohárovou Evropu a jinak tomu není ani v letošním ročníku. Tento celek se nacház ve spodní polovině tabulky, konkrétněji to je až patnácté místo. Sassuolo se potýká s velmi neefektivní útočnou vazbou, která je zatím druhá nejhorší v celé lize. Co se týče defenzivní činnosti, ta je pro změnu čtvrtá nejvíce propustná. Střelecky zatím tápe největší hvězda Sassuola Domenico Berardi, jenž zatím vsítila pouze dvě branky.
Atalanta Bergamasca Calcio

Atalanta Bergamo předváděla v uplynulé sezóně velmi slušné výkony, který jí vynesly až na čtvrtou příčku. Právě tato pozice znamenala účast ve skupinové fázi Evroské ligy, ze které tento celek postoupil z prvního místa. Co se týče letošního ročníku, tam je situace velmi podobná. Bergamo zatím okupuje sedmou pozici, přičemž na vedoucí Neapol ztrácí už propastných osmnáct bodů. Pro Atalantu se bude jednat o první představení v rámci italského poháru, podobně na tom je i její dnešní soupeř.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Italský pohár má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Atalanta Bergamasca Calcio a US Sassuolo Calcio.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.