Je tu konec zápasu mezi Rakouskem a Švédskem. Domácí byli v zápase lepším týmem a zcela po zásluze si v důležitém kvalifikačním zápase o mistrovství světa připisují tři body za výhru 2:1.
90+4
Hosté si hodně hlasitě říkali o odpískání penalty v jejich prospěch, rozhodčí Rocchi ale zůstal v klidu.
90+3
Domácí drží balon na polovině soupeře, a to jim maximálně vyhovuje.
90+2
Švédové by se rádi dostali v závěru alespoň do jedné šance, už se ale začíná zdát, že se jim to nepodaří.
90+1
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby, míč mají Švédové a tlačí se do útoku.
89
Nyní je pro změnu na trávníku Baumgartlinger, ten se ale ošetřovat nenechá.
88
Alaba za pomoci lékařů pomalu opouští hrací plochu. Nehrálo se minimálně minutu.
87
Po srážce s protihráčem zůstal na trávníku ležet Alaba, ten samozřejmě nebude chvátat na nohy.
86
Rakušané měli možnost v podobě zahrávání rohového kopu, hosté se ale ubránili.
85
Domácí by rádi zápas dohráli v klidu a jsou nyní nastěhovaní na polovině soupeře.
84
Právě Elmander nyní odstupuje a zahraje si Durmaz.
83
Ranou z dálky chtěl odpovědět Arnautović, míč ale poslal nad bránu.
82
Švédsko právě vstřelilo branku!
Nyní ale pozor. Domácí chybu v obraně udělali, mezi obránce si pro míč došel JOHAN ELMANDER a lehkou tečí před Almerem snižuje na 2:1!
81
Domácí fanoušci pějí oslavné chorály. A mají proč, Rakousko dnes podává proti Švédsku výborný výkon.
80
Z otočky zkusil ve vápně vystřelit Arnautović, gólman Isaksson si ale s jeho střelou mířící doprostřed brány poradil.
79
Domácí již hodně okatě šetří čas a je na nich vidět, že nechtějí prakticky hrát. Zatím to ani nevypadá, že by je hosté nějak ohrozili.
77
Trápení Švédů stále pokračuje. Pokud domácí sami neudělají chybu, dnešní zápas vyhrají.
75
Domácí střídají. Odstupuje Junuzović a zahraje si Schiemer.
74
Gól na hlavě měl nyní Weimann, po centru z pravé strany hlavičkoval nikým neatakovaný z malého vápna, skvěle ho ale vychytal Isaksson.
73
Z rohu hosté ale již nic nevymysleli a u míče jsou znovu domácí.
72
Nepříjemnou střelu Larssona musel nyní vyrážet na rohový kop Almer.
71
Domácí začínají pomalu šetřit čas. Do konce zápasu chybí slabých dvacet minut a stále sledujeme pohodový výkon domácích a trápení hostů.
70
Hosté střídají. Odešel Källström a nastupuje Toivonen.
69
Alaba zkusil vystřelit z velké dálky, míč ale poslal mimo.
68
Naopak po rychlém útoku domácího celku je tady standardka pro domácí tým.
67
Hosté nakonec kopali rohy dva, ani po jednom z nich ale brankový prostor neohrozili.
66
Po hlavičkovém souboji ve vlastním vápně zůstal na trávníku ležet domácí Dragovic, nic to nemění na tom, že budou hosté kopat rohový kop.
65
Pětadvacet minut před koncem domácí stále v pohodě kontrolují vývoj dnešního zápasu.
63
Ani po následném rohovém kopu se domácí nedokázali prosadit.
62
Do šance se nyní dostal střídající Weimann, pod nohy mu na poslední chvíli ale skočil Olsson.
61
Johan Elmander při skluzu sice zasáhl balon, přesto je ale pískaný faul a následuje i žlutá karta.
61
Hosté vystřídali. Odešel Elm a nastupuje Svensson.
61
Ibrahimovič poslal přímý kop ze sedmnácti metrů pouze do domácí zdi.
61
Dragovic fauloval Granqvista a je z toho přímý kop pro hosty a žlutá pro domácího obránce.
60
Do vápna se snažil centrovat Källström, obrana domácího celku dobře zafungovala.
59
Domácí mají balon více ve své moci a Švédům se stále vůbec nedaří.
58
Míč proti noze dostal dvacet metrů od brány Arnautović, jeho rána bez přípravy ale mířila jen vedle brány.
56
Hraje se stále spíše opatrně. Domácí nikam nechvátají a Švédům se nedaří.
55
Ibrahimovič se hodně ochotně poroučel k zemi. Rozhodčí Rocchi nakonec faul odpískal.
53
Ve vápně se míč odrazil k Arnautovićovi, jeho rána byla ale hodně nepovedená.
52
Tvrdě z dálky zkusil vystřelit Alaba, míč prolétl jen kousek vedle hostující brány.
51
Až na okraj velkého vápna musel nyní hodně rychle vyběhnout gólman Isaksson, aby zastavil rodící se šanci domácího týmu.
50
K zahrávání rohového kopu se dostal Junuzović, centr do pokutového území vyboxoval Isaksson.
49
Po zajímavé kombinaci se až k zakončení dostal Kačaniklić, bez přípravy ale poslal míč mimo bránu.
48
Centr do vápna švédského týmu nebezpečnější příležitost nepřinesl.
47
Domácí vstoupili i do druhého poločasu aktivněji a hned si vybojovali rohový kop.
46
Těsně před koncem poločasu si stehenní sval natáhl Janko a místo něj nyní nastupuje Weimann.
46
Hráči se již trousí zpět na trávník. Domácí budou muset podruhé v zápase střídat.
Je za námi první poločas, který vyzněl jednoznačně pro domácí celek Rakouska. Ten vede díky brankám Alaby a Janka 2:0 a hosté musí ve druhém poločase hodně přidat, pokud chtějí v zápase získat alespoň bod.
45+2
Po hlavičkovém souboji zůstal na trávníku ležet Marc Janko, hra je přerušena.
45+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
45
Domácí se snaží poločas dohrát v poklidu a zdá se, že se jim to podaří.
45
Baumgartlinger fauloval ve vzdušném souboji a za následné gesto směrem k rozhodčímu dostal žlutou kartu.
44
Stále se v posledních minutách hraje spíše na polovině Švédska. Hostům se v těchto fázích hry vůbec nedaří.
43
Ke střele zpoza vápna se dostal Arnautović, mířil ale asi dva metry vedle pravé tyče hostující brány.
42
Hra se ale rychle přesunula až k rohovému praporku Švédska, odkud bude Fuchs posílat dlouhý aut do vápna.
41
Švédové se přeci jen začínají pomalu blížit k bráně soupeře, domácí gólman Almer může být zatím v klidu.
40
Ernst-Happel-Stadionem nyní krouží mexická vlna, domácí fanoušci jsou maximálně spokojení.
39
Hosté to zkoušeli po pravém křídle, jenže kombinace se jim vůbec nepovedla a v klidu může vhazovat Fuchs.
37
Ten rozehrál Alaba. Pas se mu ale nepovedl a nízký centr na přední tyč odvrátila švédská defenziva.
37
Díky velké aktivitě nyní domácí vybojovali rohový kop.
36
Po centru z levé strany zkoušel hlavou zakončit Harnik, jeho situace byla ale hodně složitá a míč poslal mimo.
35
Domácí stále spoléhají na rychlé protiútoku, které dělají Švédům značné problémy.
34
Se Švédy to nyní nevypadá vůbec dobře. Začali sice dobře, ale nyní již prohrávají o dvě branky a jejich situace je velice složitá.
32
Rakousko právě vstřelilo branku!
Krásný gól domácího celku! Harnik si potáhl míč od lajky více do středu a následně odcentroval do vápna. Tam si výborně naběhl MARC JANKO, který rybičkou poslal míč přesně k tyči – 2:0!
31
Po přihrávce od Ibrahimoviče pálil bez přípravy Kačaniklić, míč ale poslal nad bránu.
30
U míče jsou ale hosté, kteří se snaží zvýšit tempo.
29
Domácí vystřídali. Kvůli krvavému zranění v obličeji odstupuje Emanuel Pogatetz a zahraje si Sebastian Prödl.
28
Obrovské šance domácího celku. Míč létal po malém vápně sem a tam a Isaksson nevěděl, kam dříve skočit. Nakonec míč doskákal k Arnautovićovi, který vystřelil jen do boční sítě.
27
Nyní jsou tedy na tahu hosté, kteří budou muset dotahovat jednobrankové manko.
26
DAVID ALABA nekompromisní tvrdou ranou k tyči posílá domácí do vedení – 1:0!
25
Isaksson navíc dostal za svůj faul žlutou kartu.
25
Penalta pro Rakousko! Isaksson fauloval Harnika, jasná desítka!
24
Sledujeme boj ve středu hřiště, ani jedno z mužstev není výrazně aktivnější.
22
Tempo hry nyní trochu povadlo, míč mají na vlastní polovině pod kontrolou domácí.
21
Po faulu na Elmandera budou rozehrávat hosté. Je to ale daleko na střelu nebo přímé ohrožení brány.
20
Janko musel být ošetřovaný, bude ale v pořádku a bude pokračovat ve hře.
19
Marc Janko zůstal po jednom ze soubojů ležet na hrací ploše a domácí publikum se hodně zlobí, že hosté nepřerušili hru.
18
Švédové dlouze kombinují na vlastní polovině a nikam nepospíchají.
17
Domácím hráčům se stále nedaří dostat se k bezprostřednímu ohrožení soupeřovy brány.
15
Po pravé straně hřiště unikal domácí Harnik, vůbec se mu ale nepovedl následný centr do pokutového území.
14
Stále se hraje spíše na polovině domácího celku. Zatímco Švédové hodně drží balon, Rakušané budou asi více spoléhat na rychlé protiútoky.
13
Hraje se pěkně od podlahy. Nyní může být Janko rád, že za svůj skluz nedostal žlutou kartu.
12
Švédové jsou nadále na polovině Rakouska, domácí se nyní dostali pod mírný tlak.
11
Švédové kopali přímý kop a po centru do vápna vracel míč před bránu Ibrahimovič. K zakončení se už už dostával Olsson, míč ale poslal mimo.
10
Z pravé strany se snažil centrovat domácí Garics, míč z jeho kopačky byl ale zblokovaný mimo velké vápno.
9
Domácí jsou stále u balonu a postupným útokem se snaží přiblížit k bráně soupeře.
8
Po rohu Švédska se domácí nadechli k rychlému brejku, do ofsajdové pasti byl ale lapený rozběhnutý Arnautović.
7
Elmander nyní doslova vybojoval rohový kop pro Švédsko.
6
Domácí se snaží hrát hodně aktivně, Švédové jsou ale zatím v defenzivě pozorní.
5
Pozadu nechtěl zůstat ani domácí Marc Janko, který se s míčem na kopačce ocitl za obranou Švédska, jeho rána z otočky ale mířila jen do boční sítě.
5
Do střelecké pozice se dostal Elmander, míč z jeho kopačky ale mířil vysoko nad bránu.
4
Před velice bouřlivou kulisou jsou na vídeňském stadionu v úvodu aktivnější hosté. Zatím se hraje na polovině Rakouska.
3
S bolestivou grimasou zůstal nyní ve vápně Švédska ležet na trávníku Junuzović, bude ale v pořádku.
2
Do vápna soupeře se probíjel Kačaniklić, padl ale k zemi. Penalta se nepíská a pokračuje se ve hře.
1
Hráči obou týmů si vyměnili několikrát balon, nyní ho mají pod kontrolou hosté.
1
Hráči jsou již na trávníku a nic nebrání tomu, aby dnešní utkání začalo.

Rakousko: Almer – Garics, Dragovic, Pogatetz, Fuchs – Harnik, Baumgartlinger, Junuzović, Alaba, Arnautović – Janko

Švédsko: Isaksson – Lustig, Granqvist, Olsson, Wendt – Larsson, Källström, Ibrahimovič, Elm, Kačaniklić – Elmander

Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Cariolato (všichni ITA).
Dnes nás čeká utkání, které nemá papírového favorita. Ve prospěch Rakouska by mělo hrát domácí prostředí, avšak Švédové několikrát dokázali, že mají velmi vysokou kvalitu.
Fotbalisté Rakouska v prvním zápase kvalifikace nestačili na Německo, kterému v domácím prostředí podlehli 1:2. Poté uhráli bezbrankovou remízu na hřišti Kazachstánu. Doma s Kazachstánem nezaváhali a vyhráli vysoko 4:0 a ještě o dva góly více nastříleli při výhře 6:0 v domácím prostředí Faerským ostrovům. Z vůbec posledního kvalifikačního zápasu si pak přivezli cenný bod za remízu 2:2 ze hřiště Irska.
Švédsko má oproti Rakousku na svém kontě osm bodů získaných ve čtyřech zápasech (Rakušané na stejný počet bodů potřebovali zápasů pět). Švédové v kvalifikaci nejprve porazili Kazachstán 2:0, poté vyhráli i na hřišti Faerských ostrovů 1:2. V dalších dvou zápasech pak remízovali v Něměcku po divoké přestřelce 4:4 a v posledním zápase doma remízovali s Irskem 0:0.
Dobrý večer při sledování online reportáže ze zápasu kvalifikace o mistrovství světa 2014 mezi Rakouskem a Švédskem. V rámci kvalifikační skupiny C nás čeká atraktivní souboj dvou celků, které usilují o umístění na druhém místě a zajištění baráže o mistrovství světa. Skupině C vládne tým Německa, který uhrál šestnáct bodů. Rakousko má stejně jako Švédsko a Irsko na svém kontě osm bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.