To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný večer a u dalších sportovních klání napočtenou.

Ofsajdy: 4 – 0
Fauly: 10 – 14
Žluté karty: 2 – 3
Červené karty: 0 – 0
Je dobojováno, domácí vyhráli 2:0, když se prosadil v prvním poločase Salpingidis a ve druhém z přímého kopu kapitán Karagounis. Domácím to však příliš nepomohlo, protože utkání v Kaunasu je těsně před konce 1:0 pro Bosnu, což ji posunuje na MS v Brazilii a na Řecko čeká neoblíbená baráž.
90+2
Běží poslední minuta nastavení, domácí vedou o dvě branky a o vítězi je rozhodnuto.
90+1
Nastavovat se budou 2 minuty.
90+1
Poslední minuty si zahraje i Yildiz místo Davida Haslera.
90
Salpingidis dal sice branku, ale využil předchozího ofsajdového postavení při střele Samarise.
90
Poslední minuta a domácí stále při chuti.
89
Do konce řádné hrací doby zbývá minuta, v Kaunasu stále Bosna vede to znamená, že domácí budou hrát pouze baráž o MS.
87
Pokus odcentrovat z levé strany sbírá Jehle. Daleký výkop dává odpočinout přetížené obraně hostů, tedy alespoň na chvíli.
86
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Mitroglou, přichází Athanasiadis.
83
Christodoulopoulos vystřelil ze střední vzdálenosti a Jehle jeho pokus kryje.
82
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Christen M., přichází Erne.
81
Řecko právě vstřelilo branku!
Míč si postavil GIORGIOS KARAGOUNIS a poslal míč přes zeď na levou tyč Jehleho branky, od ní se míč odráží do sítě.
80
Deset minut zbývá do konce utkání, před šestnáctkou byl sražen Mitroglou, domácí budou kopat přímý kop.
79
Hosté jsou staženi před svojí šestnáctkou a domácí mohou okolo ní pouze kombinovat.
78
Hostující kapitán Stocklasa projel zezadu patu Lazarose Christodoulopoulose a zaslouženě mu Libor Kovařík ukázal žlutá kartónek.
77
Samaris to zkouší z každé pozice, teď to měl k bráně asi 22 metrů, ale střela by se nevešla ani na rugbyové háčko.
76
Yves Michel Oehri fauluje pronikajícího Holebase a vidí žlutou kartu.
75
Řekové operují před šestnáctkou hostů, ale nemohou najít vhodné místo pro střelbu.
73
V Litvě se Bosna ujala vedení a to znamená pro Řeky souboj o MS v baráži.
72
Nejprve na straně hostů zahrozil M. Christe, na druhé straně se stejně nepřesně prezentoval Samaris.
70
Avizované střídání je tu. Odchází Samaras a na hřiště jde Lazaros Christodoulopoulos.
69
Mitrogloua zezadu fauluje Franz Burgmeier a vidí žlutou kartu.
68
Řecko připravuje druhé střídání, na hřiště přijde Christodoulopoulos.
67
Držení míče 67% – 33%.
66
Samaris nestihl přihrávku Vyntry na hřišti, vhazovat bude Lichtenštejnsko.
65
Střelecký pokus Mitrogloua asi z pětadvaceti metrů končí asi metr nad a dva metry vedle hostující branky.
64
D. Hasler fauluje Samarase, hlavní sudí mu jde domluvit, že v dalším případě to již bude za kartu.
62
Holebas nepřešel přes Oehriho, Libor Kovařík si musel domácího hráče jít prohlédnout, protože ten po zákroku zůstal ležet.
60
Téměř hodina hry je za námi, domácí Řecko vede nad Lichtenštejnskem o jednu branku a to mu zatím zaručuje přímý postup do Brazílie, jelikož v souběžně hraném utkání je to stále 0 – 0.
59
Střelec první branky Dimitris Salpingidis zůstal nehlídaný na penaltovém puntíku, ale střela z voleje nebyla vůbec přesná.
59
Hosté jsou pod velkým tlakem borců v bílém, tedy Řeků.
58
Samaras si narazil s Mitroglouem, následný střelecký pokus byl zablokován.
57
Lichtenštejnsko se dostala s míčem na půlící čáru, ale dál je pozorná obrana domácích nepustila.
56
Dva rohové kopy domácí v řadě a ani v jenom případě si s touto situací nedokázali poradit.
55
Řekové zatím nemají kam pospíchat, vedou a prozatím jsou k postupu blíže.
54
Karagounis vyzul Polverinovi kopačku, sudí Kovařík to jako nedovolený zákrok neviděl. Hostující hráč si musí upravit svoji výstroj.
52
Dmitris Salpingidis si v souboji pomohl rukama a vidí po právu žlutou kartu
52
Hosté se ves tředu hriště uvolnili Wieser nahrál nalevo nabíhajícímu Oehrimu, který u vápna centroval, jenže před nabíhajícím Christenem stačil zasáhnout Katsouranis.
50
Vyntra rychle vhodil aut, ale z akce domácách nic nebylo, protože hra postupovala od útoku k obraně.
49
Domácí kombinují na své pravé straně.
48
Samaras předal na Mitrogloua, který ještě chtěl najít před brankou lépe postaveného spoluhráče, ale ve vápně nikdo jiný nebyl.
47
Ten na krátko rozehrává kapitán Karagounis.
46
Nepřesný pokus Samarase končí rohovým kopem.
46
46
Ze hřiště před začátkem druhé půle odešel Panagiotis Kone, kterého na druhých 46 minut nahradil Andreas Samaris.

Žluté karty: 1 – 0
První poločas skončil, Domácí Řecko vede 1:0, když se již v 7. minutě prosadil po přihrávce Holebase Salpingidis. Domácí mají více ze hry, ale hosté se srdnatě brání a rozhodně v prvním poločase nedali domácím ani metr trávníku zadarmo. Pokud bychom měli hodnotit šance Řeků na přímý postup do Brazílie, tak rozhodně teď jsou větší než před začátkem zápasu, neboť v souběžném utkání Bosna hraje na půdě Litvy zatím bez branek.
45+1
Ještě jednou se domácí pokusí o zteč hostující branky.
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
45
Běží nám poslední minuta prvního poločasu a domácí vedou pouze o jednu branku
44
Samaras přihrál Konemu, ten vzal na sebe střelu, za což se ne něj Samaras vyčítavě podíval.
43
Sedmý střelecký pokus Řecka končí mimo tři tyče.
42
Salpingidis si naběhl vlevo od branky, kterou hájí Jehle na centrovaný míč, stihl jej na brankové čáry přemístit před Jehleho branku, kde byl hostující brankář připraven.
41
Samaras se pustil do dvou protihráčů a uspěl mezi nimi díky faulu Polverina.
40
Ti se dostali až k šestnáctce Lichtenštejnska, jenže dál je nepustila stopérská dvojice Kaufamnn – Stocklasa.
39
Ten rozehrál Oehri, pro vysoký míč si došel Karnezis a poslal míč na své spoluhráče.
38
Samaras chtěl vypomoci svým spoluhráčům v obraně, ale přihrávka na vlastního brankáře mu nevyšla, hosté budou kopat roh.
36
Opět v akci Mitroglou, tentokrát nedosáhl na přihrávku od Vyntry, která měla mířit na Samarase.
36
Předávka Mitrogloua do šestnáctky byla nepřesná, do kombinace zasáhl Kaufmann a Jehle odkopává.
35
S míčem na kopačkách hrají stále Řekové, ale směrem vpřed nepospíchají.
34
Těžiště hry se přesídlilo opět k půlící čáře.
33
Na centrovaný míč nedosáhl ani Samaras ani Mitroglou, ale u brankové čáry jej dostihl Holebas, který však trefil pouze prostor, kde stál brankář Jehle.
32
Holebas mohl postupovat sám na branku hostí, ale v tom mu odkopem zabránil Oehri.
31
Mitroglou se neprosadil mezi dvěma bránícími hráči.
31
Už se zase hraje, míč uvedl do hry Burgmeier.
30
Samaras musí po ošetření opustit hrací plochu.
29
Samaras se při převzetí míče srazil s hostujícím kapitánem Stocklasou. Rozhodčí Kovařík to jako faul neposoudil.
29
Řekové uklidňují hru kombinací v oblasti středového kruhu.
28
Vyntra na půlící čáře fauluje Burgmeiera.
27
Hosté jsou stále odvážnější, Karnezis musel předvést, jak umí stahovat míče ze vzduchu.
26
Hosté mohli vyrovnat, stačilo, aby ve vápně lépe trefil kulatý nesmysl M. Christen.
25
kaufamnn postupoval po pravé straně, ale nepřesně přihrál na D. Haslera, Hosté však u míče zůstanou, když do zámezí odehrál míč Siovas.
24
Lichtenštejnsko ukazuje, že se na mezinárodní scéně už otrkalo a posbíralo nějaké zkušenosti.
23
Samaras očekával přihrávku od Katsouranise, ale v ofsajdové pozici, což pomezní sudí postřehl a odmával.
21
Jenže z ní nic nevytěžili, domácí se dostali lehce k míči.
21
Vzápětí si hosté standardní situaci zopakovali.
20
Poprvé si na míč sáhl i brankář Karnezis, když vyrazil míč na roh.
20
I domácí kazí svůj přechod do útočného pásma, hosté kombinují okolo půlící čáry.
19
Po nepřesné rozehrávce Lichtenštejnů hrají zas domácí.
18
Bohužel se nedočkali.
18
Tak snad se do třetice Řekové dočkají úspěchu.
17
Druhý roh a znovu jej má na svědomí Kaufmann.
17
Domácí si zahrají první rohový kop, když centr před branku odrazil Kaufmann.
16
Holebas se chtěl prosmýknout podél levé lajny, ale při přešlápnutí míče jej srazil do zámezí. Aut hostů.
14
Vzápětí i Vyntra.
14
Samaras v ofsajdu.
13
Samaras se dostal ve velkém čtverci k míči, otočil se s ním, ale obrana Lichtenštejnska jeho pokus zblokovala.
11
Samaras se probíjel za dlouhým pase, ale Stocklasa jej odstavil.
11
Kone se tentokrát předvedl v lepším světle, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
10
Jako první je dnes napomínán žlutou kartou domácí Panagiotis Kone.
8
Domácí v dalším útoku, před brankou se však neprosadil Samaras.
7
Domácí jdou do vedení, na pravé straně se míč vyměnil Holebas se Samarasem, pak na hranici šestnáctky přihrával na nabíhajícího Mitrogloua, který na míč nedosáhl, ale míč propadl na zadní tyč, kde jej do sítě usměrnil DIMITRIS SALPINGIDIS.
6
Fotbalový trpaslík se pokouší o výpad po své pravé straně.
5
Mitroglou si zaběhl za obranu, ale na dlouhý pas nedošáhl a tak míč zkrotil na zem vrhnušivší se Jahle.
4
Samarasova nepřesná střela.
3
Favorit utkání Řecko drží míč pod svoji kontrolou na vlastní polovině.
2
Burgmeier si vyšlápl na Mitrogluoa, domácí zahrávali standardní situaci, ale nic z ní nevytěžili.
1
Kone jako první fauluje hostujícího Polverina.
1

Řecko: Karnezis – Vyntra, Katsouranis, Siovas, Holebas – Kone, Tziolis, Karagounis (C) – Salpingidis, Mitroglou, Samaras. Trenér: Santos

Náhradníci: Kapino, Sifakis, Tzavellas, Manolas, Torossidis, Papastathopoulos, Samaris, Christodoulopoulos, Ninis, Fetfatzidis, Tachtsidis, Athanasiadis.

Lichtenštejnsko: Jehle – Christen A., Kaufmann, Stocklasa (C), Oehri – Hasler D., Polverino, Wieser, Hasler N., Burgmeier F. – Christen M.. Trenér: Pauritsch.

Náhradníci: Bicer, Marci, Quintas, Gür, Gubser, Eris, Frick, Erne, Yildiz.

Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Moláček.

Utkání bude řídit jako hlavní rozhodčí pan Libor Kovařík, na pomezí mu budou pomáhat pánové Kryštof Mencl, Jiří Moláček. Čtvrtým rozhodčím je pan Radek Příhoda. Všichni jmenovaní jsou z České republiky.
Vzájemný zápas

V rámci této kvalifikace se oba soupeři utkali jedinkrát. V Lichtenštejnsku vyhráli Řekové pouze 1:0 brankou Konstantinose Mitrogloua.

Řecko

Domácí jsou adepti na postup, Když v 9 odehraných střetnutích získali 22 bodů, za 7 vítězství, 1 remízu a 1 prohru. konta svých soupeřů zatížili 10 brankami a sami dostali pouze 4. V tomto utkání se předpokládá, že Řekové splní roli favorita a budou čekat, jak dopadne souboj Bosny v Litvě, který se hraje souběžně s naším sledovaným utkáním.

Nejlepší střelec: Dimitrios Salpingidis, Theofanis Gekas, Konstantinos Mitroglou.
Lichtenštejnsko

Hosté přijedou do Řecka jako jasný outsider tohoto zápasu. V kvalifikační skupině G se nachází na posledním se ziskem dvou bodů. Ty získali za remízy na vlastním hřišti se Slovenskem a Lotyšskem. Svým soupeřům nasázeli hráči Lichtenštejnska 4 branky, naopak 23 inkasovali.

Nejlepší střelec: Martin Buechel, Mathias Christen, Nicolas Hasler, Michele Polverino.
Dobrý večer fotbaloví nadšenci, dnes bude dohrána kvalifikační Skupina G, která je součástí bojů o postup na Mistrovství světa v Brazílii. Proti sobě se postaví týmy Řecka a Lichtenštejnska. Utkání má oficiální výkop v 19:00 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.