Kvalifikace MS -  ONLINE PŘENOS -  Chorvatsko : Ukrajina - 24. března 2017   20:45

Ukončeno
Chorvatsko
Chorvatsko
38' N. Kalinić (Rakitić)
1:0
(1:0)
Ukrajina
Ukrajina

Sestava Chorvatsko
Subašić – Jedvaj, Mitrović, D. Vida, Pivarić – Modrić (C), Badelj – Brozović (90+1. Rog), Rakitić (79. Kovačić), Mandžukić – N. Kalinić (88. Kramarić).
Rozhodčí
Lahoz – Devís, Rodriguez (všichni Španělé)
Stadion Maksimir, Záhřeb
Sestava Ukrajina
Pjatov – Butko, Ordec, Kučer, Matvijenko – Rotaň (C) (76. Sydorčuk), Stěpaněnko – Jarmolenko, Kovalenko (85. Besedin), Konopljanka – Kravec (59. Selezňov).
Přenos se aktualizuje automaticky

Pro dnešek je to ode mne všechno. Tímto se s vámi loučím, přeji vám hezký zbytek večera a dobrou noc!
Je dobojováno! Chorvati ve druhém poločase rezignovali, až na pár výjimek, na útočnou aktivitu a pevně se soustředili na obranu svého těsného vedení z první půle, což se jim nakonec podařilo, a tak se s náskokem 3 bodů upevňují na vedoucí příčce tabulky. Ukrajina se ve druhém poločase marně snažila prolomit domácí obranu a když už se jí to podařilo, ztroskotala na téměř bezchybném brankáři Subašićovi.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Selezňov zachytil Kučerův nástřel do šestnáctky bez váhání pálil na Subašiće. Chorvatský brankář ale vůbec nemusel zasahovat, neboť se jednalo o ofsajd.
90+2'
Čas se pro hosty rychlým tempem chýlí ke konci.
90+1'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Marcelo Brozović, přichází Marko Rog.
90'
Španělský rozhodčí Lahoz bude nastavovat 4 minuty.
89'
Jedvaj v souboji s Konopljankou. Domácí obránce končí v bolestech na hrací ploše po nenápadném šlapáku.
88'
Výborný zákrok Pjatova! Luka Modrić obdržel míč před hranici velkého vápna, odkud pronikl do šestnáctky a z úhlu pálil na bránu. Gólman Ukrajiny jeho střelu z blízka vyrazil nad bránu.
88'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Nikola Kalinić, přichází Andrej Kramarić.
87'
Modrićův centr do vápna sice našel hlavy svých spoluhráčů, ale Chorvaté vzápětí pouze poslali míč do zámezí.
86'
Po delší době se do útoku vytahují také domácí, nakonec si hráči v červenobílých dresech vyzkouší přímý kop.
85'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Viktor Kovalenko, přichází Arťom Besedin.
84'
Subašić zasáhl na brankové čáře! Konopljanka svým centrem z levé strany nalezl hlavičku Selezňova, který okamžitě usměrnil míč mezi tři tyče, avšak nechal pouze vyniknout domácího brankáře.
82'
Z následného rohového kopu hosté nedokázali vyprodukovat příliš mnoho nebezpečí. Chorvati zcela rezignovali na útočení, to by se jim mohlo vymstit.
81'
Nebezpečný průnik Matvijenka až do pokutového území. Obránce hostí přihrával z velkého úhlu míč před bránu, ale na místě byl obránce Vida, který balón srazil do zámezí.
80'
Ukrajinci sice stále u balónu, ale krom posledního přímého kopu nejsou zrovna dvakrát nebezpeční.
79'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Mateo Kovačić.
78'
Jarmolenko vyslal velmi dobrou razantní střelu přes zeď k pravé tyči, ale Subašić dokázal výborně zasáhnout a míč vyrazil! Následný pokus o dorážku letí vysoko na tribuny.
77'
K nelibosti domácích se teď Badelj dopustil faulu na Jarmolenka. Hosté si tedy vyzkouší standardní situaci v podobě přímého kopu.
76'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Ruslan Rotaň, přichází Serhij Sydorčuk.
75'
Modří se usazují na polovině domácích, dokáží z toho nyní vyvodit nebezpečí?
74'
Ukrajincům se pomalu a jistě čas krátí, do konce zápasu již zbývá pouze 15 minut. Času na vyrovnávací branku sice stále dost, ale pro hosty nyní bude čas plynout sakra rychle.
73'
Jedvaj inkasoval zezadu nečistý skluz Konopljanky, hlavní rozhodčí tento zákrok sice posoudil jako čistý, ale samotný hráč tento zákrok velmi těžko „rozdýchává“.
71'
Kalinićův centr od pravého rohového praporku našel pouze hlavičku Ordece, který balón pouze usměrnil nad sebe do vzduchu. Toho chtěl využít pohotový Vida, ale z blízkosti zamířil těsně vedle brány.
70'
Rakitićův centr našel ve vápně Brozoviće, jenž hlavou sklepl Modrićovi míč na střelu. Záložník Realu Madrid se s míčem nemazlil a pálil z prvního doteku, ovšem do zámezí.
69'
Rohový kop pro Chorvatsko.
67'
Ukrajinci si zatím stále marně snaží vytvořit nějakou lepší ofenzivní šanci, z držení míče toho doposud nedokázali moc vytěžit.
65'
Domácí se ve druhé půli více uklidnili a Ukrajina má rázem více ze hry.
63'
Na hrací ploše zůstává ležet Stěpaněnko, jenž se při rozehrávaném přímém kopu dostal do kontaktu s důrazným Vidou. Hra je přerušena.
62'
Rotaň nacentroval od postranní čáry balón do pokutového území, ale ten Chorvati bez problému odhlavičkovali do bezpečí.
61'
A máme tady přímý kop pro Ukrajinu, k míči se staví Rotaň.
60'
Pjatov nyní drží Ukrajinu nad vodou! Gólman hostí nejprve vyrazil nebezpečně rotující centr od levé postranní čáry a následně si pohlídal i Mandžukićovu hlavičku po Brozovićově nadýchaném centru.
59'
Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Artem Kravec, přichází Jevhen Selezňov.
58'
Rozehrávka nakrátko nepřinesla své ovoce. Hosté se s míčem k nepochopení stáhli až ke středovému kruhu.
57'
Konopljanka výborně obešel Jedvaje a poté chytře nastřelil Mitroviće, od nějž se míč odrazil na rohový kop.
56'
Ve druhém poločase se zatím síly na obou stranách opticky vyrovnaly. Hra se také lehce zklidnila, Chorvatům nejspíš těsné vedení stačí.
55'
Centr do vápna odskočil domácím z kopaček a balónu se nakonec zmocňují hráči národního týmu Ukrajiny, kteří se pokouší o rychlý kontr. Jarmolenkovo zakončení letí pouze za Subašićovu bránu.
54'
Stěpaněnko versus Modrić, domácí kapitán končí na zemi, bude z toho přímý kop.
53'
Modrić z levého kraje posunul míč ke středu na Mitroviće, jenž chtěl centrem rychle přenést míč na Brozoviće, avšak nepřesný centr byl příliš dlouhý na křídelníka Chorvatska.
52'
Konopljankovi rozhodně nechybí útočný chtíč, ale s kontrolou míče už je to horší. Nyní opět balón mimo hrací plochu.
51'
Ukrajina znovu začíná až z vlastní poloviny, dlouhý nákop doletěl až k brankáři Subašićovi.
50'
Uvidíme, jestli svěřenci trenéra Čačiće budou nadále preferovat ofenzivu, nebo se raději zaměří na neprůchodnou obranu.
49'
Rychlý kontr hostí, Konopljanka z otočky nalezl rozběhnutého Matvijenka, ale tomu míč následně uskočil za postranní čáru.
47'
Domácí se po kousíčkách nebezpečně přibližují k vápnu, Modrić ale nedokázal udržet balón vně hrací plochy.
46'
Do druhého poločasu nastoupily oba týmy bez změn v sestavě.
46'
Začal druhý poločas.
První poločas nám nabídl zajímavou aktivní podívanou! Oba celky se útočení rozhodně nebojí, zejména Chorvati disponují značnou palebnou sílou, a tak pozorujeme oku velmi atraktivní zápas. Ukrajinci zatím tahají za kratší konec, ale chvílemi se jim daří nacházet v obraně domácích drobné nedostatky. Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
45'
První poločas skončil.
45'
Ukrajinští poměrně hravě prošli přeš půlící čáru, ale dále už se nedostali. Díky nepřesnostem v přihrávkách míč končí až u Subašiće.
43'
Modrić nyní zahrál ve středu hřiště okatě rukou, což soupeř velmi značně signalizuje. Hlavní rozhodčí dává hostům za pravdu a nařizuje volný kop.
42'
Chorvati se rychle vysunuli vpřed, rychlost je opravdu zdobí, ale nedokázali se vyvarovat ofsajdové pasti, a tak celá akce končí.
41'
Jarmolenko se ujal rozehrávky přímého kopu a volí přímý nástřel na bránu. Subašić pohodlně uklízí míč do náruče.
40'
Modrić šel nyní do souboje s Konopljankou velmi důrazně, za kartu to sice nebude, ale i tak si hosté vyzkouší přímý kop z poměrně dobré pozice.
38'
Chorvatsko právě vstřelilo branku!
Domácí se dostávají do vedení! Modrić rotoval s míčem k velkému vápnu, rychle přihrál na Rakitiće, který nádhernou patičkou usměrnil balón k NIKOLA KALINIĆOVI, jenž se ve vápně pohodlně otočil a zblízka propálil do šibenice.
37'
Ale tak tomu už teď nebude. Rotaň potřeboval zabránit potencionálnímu rychlému brejku, sáhl po skluzu a po faulu na Brozoviće vidí žlutou kartu.
36'
Pivarić poněkud ostře zezadu zajel do Jarmolenka, hlavní rozhodčí vše řeší zatím jen domluvou.
34'
Tohle si říkalo o gólové zakončení! Pivarić z levé strany přízemně přihrával před bránu, jeho přihrávku sice vystihl obránce Kučer, ale pouze sklepl Rakitićovi na střelu. Ten však z blízkosti přepálil!
33'
Modří si hráli s míčem na vlastní půlce, ale při přechodu kupředu pouze poslušně odevzdali balón soupeři.
32'
Do vápna hostí nyní létá jeden centr za druhým, z levé i pravé strany, Chorvati to prostě zkoušejí. Hrotový útočník Kalinić se však zatím nedokázal prosadit.
31'
V pořadí již třetí rohový kop pro Ukrajinu. Skákavý balón do předbrankového prostoru Badelj pohotově odklidil mimo hrací plochu.
30'
Ukrajinci se snaží prokombinovat středem hřiště, nicméně ten mají domácí velmi zahuštěný.
29'
Badelj se na hostující polovině dopouští faulu, daruje tak zadarmo míč soupeři.
28'
Chorvati velmi dobře a aktivně napadají, díky čemuž vytlačili svého soupeře až k vlastní bráně.
27'
Hosté se teď zřejmě chtějí trochu uklidnit a kombinují s míčem zhruba v oblasti středového kruhu.
25'
Modrić to zkusil rychle po pravé straně, dostal se až do předbrankového prostoru, ale tam hostující obránci dokázali vystihnout finální přihrávku.
23'
Rohový kop pro národní tým Ukrajiny. Subašićovi propadl letící balón skrz rukavice a v malém vápně následně vznikl velký rozruch. Jedvaj pohotově míč odklidil.
22'
Držení míče – 55% : 45%.
21'
Modrić po pravém křídle vyslal do útoku křídelníka Brozoviće, ten sice zkusil své střelecké štěstí, ale vysoko nad bránu.
20'
Rakitić nedokázal zachytit přetažený centr od rohového praporku, domácí tak zcela zbytečně přichází o míč.
19'
Rohový kop pro Chorvatsko.
18'
Ovšem také hosté umí zahrozit! Prvotní kolmici do vápna zblokoval nejspíše Vida pouze na kopačku Jarmolenka, který svou technickou střelou nechal vyniknout skákajícího Subašiće!
17'
A na druhé straně si hosté vyzkouší rozehrávku přímého kopu. Nepovedený centr však pouze končí v Subašićových rukavicích.
16'
Další nebezpečný centr do vápna, obrana Ukrajiny nestíhá Kaliniće pokrývat. Jeho hlavička nyní míří naštěstí jen do zámezí.
15'
Mandžukić!!! Útočník chorvatské reprezentace vybojoval na úkor jednoho z obránců balón a šel sám na brankáře, jeho přízemní střela ale míří do tyče!
14'
Modří mají míč na svých kopačkách, ale pouze na vlastní polovině. Do rozehrávky se i trochu riskantně zapojuje Pjatov.
12'
Gólman Pjatov vrátí míč do hry výkopem od brány. Ukrajina až na jeden moment stále zatím bez většího kontaktu s míčem.
11'
Tak to byla slibná šance! Modrić se u rohového praporku dokázal zbavit obránce a centroval míč před bránu, tam se ve skoku natahoval kopačkou po balónu Kalinić, jemuž chybělo jen štěstí k usměrnění do sítě.
10'
Jedvaj kombinuje na pravém křídle společně s Modrićem.
9'
Míč mimo hrací plochu. Domácí se upevňují po krátké odmlce na balónu.
8'
Nakonec bez většího rizika. Jarmolenko znovu u balónu, tentokrát se mu z pravé strany podařilo vniknout až do pokutového území, kde sice hledal své spoluhráče před bránou, ale marně.
7'
Konopljanka se uvolnil s míčem po levé straně, Rakitić neměl jinou možnost než faulovat, a tak hosté budou zahrávat přímý kop.
6'
Obrana hostí si dnes zřejmě jen tak neoddechne.
5'
Ukrajinci se pokusili rychlým nákopem za půlku dostat vpřed, jenže Jarmolenko se dopustil útočného faulu.
4'
U míče zatím stále domácí ve svých tradičních červenobílých kostičkovaných dresech.
3'
Mitrović nádhernou diagonálou našel přes šíři hřiště Mandžukiće, ale tomu míč utekl do zámezí.
2'
Mandžukić se snažil prosadit středem hřiště, ale nakonec budou hosté pouze rozehrávat volný kop.
1'
Úvodní výkop je za námi, domácí se okamžitě vytahují vpřed.
1'
Utkání právě začalo.
Oba celky již jsou na hrací ploše, nyní je čas na národní hymny.
Úvodní sestavy:

Chorvatsko: Subašić – Jedvaj, Mitrović, D. Vida, Pivarić – Modrić (C), Badelj – Brozović, Rakitić, Mandžukić – N. Kalinić.
Náhradníci: L. Kalinić, Livaković – Čop, Bradarić, Kovačić, Kramarić, Lešković, Pjaca, Rog.

Ukrajina: Pjatov – Butko, Ordec, Kučer, Matvijenko – Rotaň (C), Stěpaněnko – Jarmolenko, Kovalenko, Konopljanka – Kravec.
Náhradníci: Bojko, O. Ševčenko – Besedin, Malyšjev, Morozjuk, Petrjak, Rakyckyj, Selezňov, Šachov, Sydorčuk, Cygankov, Zinčenko.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, Rodriguez.
Hezký páteční večer u sledování kvalifikačních utkání na Mistrovství světa 2018 v Rusku! Dnes tu máme souboj dvou předních celků skupiny I, konkrétně tedy Chorvatska a Ukrajiny.

Chorvatsko je po čtyřech odehraných zápasech na první příčce s 10 body, když zaváhalo pouze v úvodním zápase proti Turecku. Největší palebnou zbraní Chorvatů je bezesporu Mario Mandžukič, ale krom toho lze na domácí soupisce nalézt mnoho dalších známých jmen.

Poslední 4 zápasy kvalifikace:
Chorvatsko - Island 2:0
Finsko – Chorvatsko 0:1
Kosovo – Chorvatsko 0:6
Chorvatsko – Turecko 1:1

Ukrajina se ziskem 8 bodů hájí druhou příčku, ale hned o bod méně mají ambiciózní Islanďané, kteří by se po loňském Euru zajisté rádi znovu podívali do světa. Nejvíce gólů (3) zatím vstřelil útočník Artem Kravets, jenž na klubové úrovni hájí barvy Granady.

Poslední 4 zápasy kvalifikace:
Ukrajina - Finsko 1:0
Ukrajina - Kosovo 3:0
Turecko – Ukrajina 2:2
Ukrajina – Island 1:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.Klasická verze
Mobilní verze