Liga mistrů žen -  ONLINE PŘENOS -  Arsenal : Slavia - 31. srpna 2021   20:30

Arsenal
Arsenal
2' Parrisová  • 31' Littleová  • 73' Miedemaová
3:0
(2:0)
Slavia
Slavia
Arsenal
Zinsbergerová – Maritzová, Williamsonová (62. Wubben-Moyová), Beattieová, Catleyová – Littleová (C) (62. Wältiová), Maanumová (88. Pattenová), Iwabuchiová – Parrisová (71. Meadová), Foordová (62. Miedemaová), McCabeová
Marattaová – Di Monteová, Trasciattiová
Emirates Stadium, Londýn
Slavia
Lukášová – Šlajsová, Necidová, Batrovičová (C), Khýrová – Krejčiříková, Pincová – Lamti (90. Růžičková), Šurnovská (73. Szewieczková) Černá – Kožárová
Sladká, Fuchsová – Huvarová, Růžičková, Veselá, Bendová, Szewieczková, Divišová

V prvním zápase druhého předkola Ligy mistrů žen vyhrál Arsenal nad Slavií 3:0, byl v zápase jednoznačně aktivnější a vypracoval si podstatně více šancí. Hráčky Slavie se snažily, ale na soupeřky dnes neměly.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:16.
90+5'
90+3'
Aktivně hrající domácí hráčky si vypracovaly další zajímavou pozici, ale Meadová minula branku.
90+2'
Szewieczková v souboji faulovala soupeřku, hrát tak bude Arsenal.
90+1'
Celkem čtyři minuty uvidíme navíc.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
90'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Chirine Lamti, přichází Kristýna Růžičková.
89'
Hráčky Slavie nyní mohly zkorigovat výsledek, ale zakončení Pincové končí mimo.
88'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Frida Maanumová, přichází Anna Pattenová.
86'
Arsenal rozehrával rohový kop, Mead rozehrávala a následně zakončovala Wubben-Moyová. Její ránu kryje brankářka Lukášová.
84'
Rychlou akcí středem to zkoušely hostující hráčky, ale prosadit se nedokázaly. Míč snadno získala brankářka Arsenalu.
82'
Lukášová bude vykopávat od své branky, sledujeme nyní klidnější závěr zápasu, hráčky Arsenalu míří za výhrou.
82'
Wubben-Moyová byla nachytaná v postavení mimo hru, akce Arsenalu tedy končí poměrně rychle.
78'
Wältiová se propracovala k zakončení, její rána byla zblokovaná na rohový kop. Meadová poslal míč před branku, ale její spoluhráčky si neporadily.
76'
Krejčiříková to zkoušela z druhé strany, ale ani její centr nebyl přesnější.
75'
Szewieczková centrovala před branku, obrana si poradila. Následně hráčky Slavie vybojovaly další roh.
75'
Na druhé straně po bleskové akci zakončovala Kožárová, jejíž ránu vyrazil Zinsbergerová před sebe, a pak odehrály míč obránkyně do bezpečí na roh.
74'
Domácí Miedemaová měla dobrou střeleckou pozici, ale brankářka Slavie si poradila.
73'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Martina Šurnovská, přichází Tereza Szewieczková.
73'
Žlutou kartu dostává Franny Černá (SK Slavia Praha).
73'
Arsenal právě vstřelil branku!
Hráčky Slavie se dožadovaly penalty, ale sudí nechala hru plynout. Meadová našla výborným pasem nabíhající spoluhráčku. VIVIANE MIEDEMAOVÁ si dokázala v pohodě poradit s brankářkou a nedala jí šanci.
71'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Nikita Parrisová, přichází Bethany Meadová.
71'
Domácí se pokouší vrátit se k aktivní hře, Miedemaová se dostala k zakončení. Její hlavička míří mimo.
70'
Jedna z domácích hráček byla ošetřovaná, a tak se nějakou chvilku nyní nehrálo. Na půlce následně rozehrávají hráčky SK Slavia Praha.
68'
To se nyní podařilo a míč kryje připravená brankářka Slavie. Rozhodla se pro rychlou rozehrávku.
67'
Arsenal kombinuje na útočné polovině a čeká na vhodný moment, aby se mohl dostat do zakončení.
65'
Pražanky nyní vybojovaly rohový kop. Krejčířková centrovala před branku, ale domácí obrana si dokázala poradit.
63'
Sledujeme nyní klidnější pasáž hry a na nějakou výraznější šanci čekáme.
62'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Kim Littleová, přichází Lia Wältiová.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Leah Williamsonová, přichází Carlotte Mae Wuben-Moyová.
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Caitlin Foordová, přichází Vivianne Miedermaová.
62'
Útočného faulu se dopustila domácí hráčka McCabeová. Zdá se, že uvidíme střídání.
60'
Hodina hry je pryč, Arsenal se v prvním poločase dostal do dvoubrankového vedení, které bezpečně drží. Slavia jen jednou vystřelila na branku.
58'
Žlutou kartu dostává Tereza Kožárová (SK Slavia Praha). Hostující hráčka dostává kartu za faul na hráčku na polovině hrací plochy.
56'
Další rohový kop měly k dispozici hráčky Arsenalu, ale ani tentokrát se nedokázaly prosadit.
54'
Slavistky rozehrávaly volný kop. Ale dobře postavená zeď dokázala balon zblokovat.
54'
Žlutou kartu dostává Frida Maanumová (Arsenal FC).
53'
První střelu na branku nyní vyslaly hráčky Slavie. Šurnovská to vzala na sebe a ránou ze střední vzdálenosti spíše prověřila připravenost brankářky soupeřek, než že by ji výrazně ohrozila.
53'
Williamsonová se dostala do zajímavé střelecké pozice, ale její rána končí vedle.
53'
Arsenal díky aktivní hře vybojoval rohový kop, McCabeová se rozhodla pro jeho rozehrávku.
51'
Iwabuchiová to zkoušela individuálně, ale neuspěla. Následně vypálila Littleová, jejíž rána končí vedle branky.
49'
Catleyová se svými spoluhráčkami kombinuje na své polovině, následně se dlouhým nákopem pokoušely dostat hru před branku Slavie, což se nepodařilo.
48'
Sledujeme klidnější úvod zápasu, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice, hraje se poněkud opatrně.
46'
Zdá se, že ani jeden trenér během přestávky nepřipravil střídání, v zápase pokračují startovní jedenáctky.
46'
Utkání pokračuje druhým poločasem. Arsenal do něj vstupuje s dvoubrankovým vedením.
46'
Po prvním poločase vede zaslouženě domácí tým o dvě branky. Slavie se ke střele na branku nepropracovala.
45+0'
45'
Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
44'
Krejčíková hledala nabíhající spoluhráčky, ale obrana Arsenalu se dokázala dobře vrátit a akci soupeřek zastavit.
43'
Domácí hráčky jsou při chuti, což dokumentuje i zakončení z velké dálky. Jejím autorem je Maanumová.
42'
Williamsonováí velmi dobře zkoušela centrovat před branku, kde viděla spoluhráčku. Ta byla však obsazená soupeřkami. K zakončení se domácí hráčka nedostala.
41'
Kožárková se pokoušela dostat k míči na útočné polovině, ale rozehrávku soupeřek nedokázala narušit.
40'
Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase a nutno poznamenat, že výrazně lepším týmem je domácí Arsenal.
39'
Domácí to zkoušeli rychlou akcí, ale McCabeová byla nachytaná v postavení mimo hru.
37'
McCabeová rozehrála na krátko, s centrem si obrana poradila, následně ale akce pokračovala dál a Arsenal vybojoval další roh
36'
Arsenal bude rozehrávat další rohový kop, obrana hostů si příliš neodpočine v tomto utkání.
35'
Hostující hráčky rozehrávaly volný kop, ale do výraznější šance se dostat nedokázaly. Po centru před branku poměrně rychle přišly o míč.
35'
Žlutou kartu dostává Noelle Maritzová (Arsenal FC).
34'
Slavistky nyní dostaly hru na útočnou polovinu, Černá to zkoušela individuálně, ale byla tvrdě dohraná soupeřkou.
32'
Aktivní Arsenal si vypracoval možnost v podobě rohového kopu. McCabeová poslala míč před branku, ale obrana si v pohodě poradila.
31'
Domácí hráčky navyšují své vedení, dokázaly proměnit pokutový kop, prosazuje se poměrně s přehledem KIM LITTLEOVÁ.
30'
Žlutou kartu dostává Diana Bartovičová (SK Slavia Praha).
30'
Pokutový kop pro Arsenal po faulu Diany Bartovičové.
30'
Foordová to zkoušela individuálně, ale nedokázal se probojovat k zakončení.
28'
Arsenal hraje podstatně lépe, hráčky Slavie běhají převážně bez balonu. Hosté na nějakou výraznější šanci čekají.
26'
Uvidíme další rohový kop domácích. McCabeová rozehrávala od praporku, brankářka vyboxovala míč do bezpečí.
25'
Obrázek je poslední minuty stejný, hráčky Arsenalu mají více ze hry, jsou aktivnější a soupeřky se musí bránit.
23'
Jedna z hráček Arsenalu se nyní dostala do zakončení, ale rána končí vedle branky. Rozehrávat tak bude brankářka Lukášová.
22'
Černá se dostala do souboje s Catleyovou, ale počínala si nedovoleně. Míč tedy budou mít domácí hráčky.
21'
Catleyová odcentrovala před branku, ale obrana si v pohodě poradila. Následně míč získala brankářka Slavie, která bude rozehrávat.
21'
Budeme sledovat první rohový kop v tomto zápase a k dispozici ho mají domácí hráčky.
19'
Arsenal díky aktivní hře vybojoval vhazování na útočné polovině hrací plochy. Po dlouhé kombinaci se však do zakončení nedostal.
17'
Brankářka Slavie bude rozehrávat od své branky, akce Iwabuchiové nebyla zakončená.
16'
Po pěkné individuální akci se k zakončení prokličkovala Foordová, ale její rána končí vedle branky.
15'
Úvodní čtvrthodina zápasu přinesla jednu branku, kterou vstřelil z první akce domácí celek.
14'
Nyní sledujeme pasáž hry, která je plná nepřesností a mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není.
12'
Arsenal pokračuje v aktivní hře a obrana Slavie musí být velmi pozorná.
11'
Brankářka Slavie vykopává od své branky poté, co se hráčky Arsenalu dopustily útočného faulu.
10'
Domácí hráčky kombinují na polovině hrací plochy, Littleová si nabíhala do volného prostoru, ale míč se k ní nedostal.
8'
Hned v úvodu jsme viděli gólovou situaci a od té doby si hráčky žádnou výraznější šanci nevypracovaly.
7'
Nyní to pro změnu s faulem přehnala Parrisová. Hrát tedy mohou Slavistky na své polovině.
6'
Černá si v souboji s Parrisovou počínala nedovoleně, rozehrávat tedy budou hráčky Arsenalu.
5'
Brankářka Slavie nyní rozehrává od své branky, rozhodla se pro dlouhý výkop, ale její spoluhráčky se do výraznější šance nedostaly.
4'
Hostující hráčky se nyní nastěhovaly na útočnou polovinu, ale Pincová nedokázala přesněji přihrát.
2'
První střela na branku končí gólem a domácí hráčky už vedou. Po centru ze strany hlavičkovala u druhé tyče NIKITA PARRISOVÁ. Její zakončení propadlo Lukášové do branky.
1'
Domácí rozehrávají na svém polovině, Willamsonová se zapojila do rozehrávky.
1'
Utkání začalo, domácí hráčky hrají v červeném, Slavistky oblékly modré dresy.
1'

Arsenal FC: Zinsbergerová – Maritzová, Williamsonová, Beattieová, Catleyová – Littleová (C), Maanumová, Iwabuchiová – Parrisová, Foordová, McCabeová
Náhradníci: Williamsová, Cullová – Wubben-Moyová, Pattenová, Meadová, Midemaová, Wältiová, Boye Sorensenová, Goldie

SK Slavia Praha: Lukášová – Šlajsová, Necidová, Batrovičová (C), Khýrová – Krejčiříková, Pincová – Lamti, Šurnovský, Černá – Kožárová
Náhradníci: Sladká, Fuchsová – Huvarová, Růžičková, Veselá, Bendová, Szewieczková, Divišová

Rozhodčí: Marattaová – Di Monteová, Trasciattiová.
SK Slavia Praha

Pražská Slavia se v minulém ročníku po základní části umístila na první pozici, přičemž měla naprosto totožný počet bodů, jako druhá Sparta. V následné skupině o titul se Slavia propadla právě na druhou pozici, i když na tom byla bodově shodně jako mistrovská Sparta. V letošním ročníku K Slavia Praha odehrála dva soutěžní duely a oba dokázala vyhrát. V prvním případě nadělila Pardubicím hned osm branek. Ve druhém zápase pro změnu porazila také šestý Liberec výsledkem 4:0.
Arsenal FC

Anglický Arsenal se ve své domácí soutěži umístil na třetí pozici, čímž si vysloužil kvalifikaci o základní skupinu Ligy mistrů. Arsenal totiž během dvaadvaceti zápasů dokázal nasbírat osmačtyřicet bodů a na vedoucí Chelsea mu scházelo devět bodů. Arsenal se ovšem do posledního kola musel strachovat, v těsném závěsu totiž byl Manchester United, který měl o jeden bod méně. Arsenal se v úvodním předkole utkal s kazašským Okzhetpesem, posléze si dokázal poradit také s nizozemským PSV.
Liga mistrů žen má na programu druhé předkolo, v něm se proti sobě představí Arsenal FC a SK Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.