Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Kostarika - 7. června 2018   21:00

Anglie
Anglie
13' Rashford  • 76' Welbeck
2:0
(1:0)
Kostarika
Kostarika
Anglie
Butland (65. Pope) – Jones, Stones (65. Cahill), Maguire – Henderson (C) (64. Alli) – Alexander-Arnold (64. Trippier, Loftus-Cheek (79. Lingard), Delph, Rose – Vardy (60. Welbeck), Rashford
Kostarika
Navas (C) – Waston, González, Calvo – Gamboa (72. Smith), Guzmán (69. Tejeda), Borges, Oviedo (60. Matarrita) – Venegas (60. Bolaňos), Ureňa, Campbell

To je pro tuto chvíli ode mne už vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 8:14.
Je konec! Anglie nakonec potvrdila roli papírového favorita a po zásluze vítězí 2-0. Kostarika sice nepřevedla nikterak zbabělý výkon, avšak směrem dopředu to nebylo ideální. Naopak Angličané hráli sotva na půl plynu, což ale stačilo na výhru.
90+3'
90+2'
Dnes absolutně nenápadný Ureňa vzal situaci sám na sebe, ránu ale poslal hodně vedle brány. Navíc jí scházela také patřičná razance.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Až nyní přišel snad první zákrok Popeho. Z velkého úhlu to přímo na bránu zkoušel Bolaňos, jehož rána nakonec nadělala brankáři nečekané problémy.
88'
Patřičně se baví také zaplněný stadion ve West Yorkshire. Tamní fandové neúnavně podporují své miláčky, důležitější podpora ale bude potřeba přesně za týden.
87'
Campbell nyní neměl s kým hrát, nakonec si vybral volného Matarritu, který ale nic kloudného nevymyslel. Hosté se ale postupně přibližují.
86'
Anglie se baví fotbalem. Domácí reprezentace rozjela ťukec na malém prostoru, nakonec ale krátká kombinace končí až u Navase.
85'
Pope je i nadále bez složitějšího zákroku, nyní se sám postal o rozehrávku od branky. Navíc Welbeck uspěl ve vzdušném souboji.
84'
Azofeifa se prodral kolem jednoho bránícího hráče, posléze ale narazil na dalšího. Aby toho nebylo málo, tak Tejeda zamířil pouze na tribunu.
79'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Jesse Lingard.
78'
Navíc se jí i nadále nedaří přechod na útočnou polovinu. Vypadá to, že si Anglie pohlídá nadějné vedení až do závěrečného hvizdu.
77'
Na druhou branku jsme čekali více než hodinu hry. Kostarika to bude mít v tomto momentu hodně složité, prohrává už o dvě branky.
76'
Anglie právě vstřelila branku!
Domácí se dočkali druhé branky! Střídající Alli obdržel přihrávku do volného prostoru, ve kterém nezpanikařil a místo toho ještě našel střílenou přihrávkou hlavu DANNYHO WELBECKA. Jeho hlavička do odkryté brány ještě olízla tyč, následně ale skončila v síti.
76'
Nejdříve do pokutového území přiletěl centr, který ale odvrátil pohotový Waston. Míč se dostal přímo na nohu Roseho, jehož rána nebyla povedená.
76'
Tam u postranní čáry zabojoval Rashford, který si tělem pomohl v souboji s Calvem. Angličané budou vhazovat od pravé autové čáry.
75'
Rychlá akce středem hřiště nakonec skončila na finální nahrávce na Tejedu, posléze Maguire poslal míč na druhou stranu.
74'
Trippier si nevěřil na individuální průnik kolem hladové smečky protihráčů. Raději zvolil zpětnou přihrávku až na kopačku Popeho.
73'
Tejeda se po příchodu na hrací plochu zapojil do konstruktivní rozehrávku u středového kruhu. Delph si počínal patřičně důrazně a vybojoval balón.
72'
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Cristian Gamboa, přichází Ian Smith.
71'
K rozehrávce oné standardky se postavil Trippier, který to nemyslel vůbec špatně. Míč se nakonec stočil zhruba metr vedle branky.
70'
Faulem na hranici žluté karty si pomohl González, který šlapákem skolil k zemi Loftuse-Cheeka. Anglická reprezentace bude zahrávat přímý kop.
69'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází David Alberto Guzman Perez, přichází Yeltsin Tejeda.
69'
Navíc si Jones počínal u vlastního pokutového území velmi chytrým způsobem, míč totiž prodloužil do rukavic Nicka Popeho.
68'
Obrázek hry je i nadále totožný. Angličané pouze napadají rozehrávku soupeře, hosté se ale nemohou dostat do ničeho nebezpečného.
67'
Hra se přesunula na pravou stranu hrací plochy, kde s míčem operoval Waston. Kostarika stále marně dobývá polovinu soupeře.
66'
Na hrací ploše je nespočet nových hráčů. Do velké šance se mohl dostat hostující Bolaňos, avšak kolmici dokázal včas zastavit Cahill.
65'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jack Butland, přichází Nick Pope.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází John Stones, přichází Gary Cahill.
64'
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Dele Alli.
Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Alexander-Arnold, přichází Trippier.
64'
Poprvé se s kulatým nesmyslem seznámil také domácí forvard Welbeck. Od jeho kopačky putovala zpětná narážečka na Delpha.
63'
Bolaňos se ihned po svém příchodu na hrací plochu zapojil do kombinace. Po jeho přihrávce se Matarrita zmohl na bezmocný odkop.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Kostarika se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, zatím si toho moc nevytvořila.
61'
Oviedo nejdříve naznačil pohyb vpravo, posléze se ale vydal na opačnou stranu. Alexander-Arnold mu nechal v cestě nohu, což značilo faul.
60'
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Bryan Oviedo, přichází Ronald Matarrita.
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Johan Venegas, přichází Christian Bolaňos.
Střídání v týmu Kostarika: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Danny Welbeck.
59'
Po delší době jsme se dočkali velice zajímavého momentu před hostující svatyní. I nadále svítí na světelné tabuli stav 1-0.
58'
Nyní se do balónu opřel kapitán Henderson, který dělovkou vyprášil rukavice Navase. Následně se Alexander-Arnold chopil rozehrávky rohu, načež musel jeden z hostujících hráčů zasahovat na brankové čáře.
57'
Calvo si nyní počínal v obraně ukázkově, neboť letící balón nepustil na volného Vardyho. Jeho kolegové se ale rychle zbavili balónu.
56'
Waston se gestem ruky omluvil sudímu za předchozí faul na Rashforda. Anglická reprezentace bude mít k dispozici další zajímavou standardku.
55'
Butland si dával s výkopem od své svatyně hodně načas, nakonec ale poslal přesný míč na Delpha. Jeho šajtle ale neproletěla přes hustý blok.
54'
González doslova pronásledoval Rashforda, kterého nepustil ani k centru. Anglie musel otočit hru, soupeř totiž velmi dobře pokrývá křídelní prostor.
53'
Rose si nedokázal poradit s neposedným míčem, navíc při pokusu zachytit míč fauloval protihráče. Na druhé straně musel Butland k zemi.
52'
Druhý jmenovaný si v šestnáctce všiml velkého počtu spoluhráčů, a ihned cpal balón do nebezpečného prostoru. Stones byl ale nejvýše ve vzduchu.
51'
Guzmán měl před sebou nebývale hodně prostoru, nakonec se ale neodvážil vypálit, nýbrž přihrál do strany na Gambou.
50'
Maguire se podíval vpřed, načež vyslal dalekonosnou kolmici na rychlonohého Vardy. Domácí forvard si ale nepohlídal ofsajdovou linii.
49'
Waston úspěšně dorazil s hracím předmětem na druhou polovinu, kde předal míč Oviedovi. Angličané opět čekají, s čím přijde soupeř.
48'
Hned po úvodním nákopu se Kostarika dostane k autovému vhazování od levé postranní čáry. Ten zanedlouho provede Oviedo.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jedinou branku. O tu se po necelých patnácti minutách hry postaral Rashford, jehož parádní střela zaplula pod břevno. Kostarika se postupem času rovněž zapojila do útočení, jedinou šanci od Venegase ale vychytal zatím znuděný Butland.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
Závěrečné minuty nabízí hodně nezáživnou podívanou. Kostarika se konečně dostává častěji k míči, naopak Anglie spíš čeká, co soupeř předvede.
42'
Teď si hodně zbytečně zkomplikoval rozehrávku Gamboa, avšak jeho celku to paradoxně hrálo do karet. Campbellovi se ale nepovedlo najít Ureňu.
41'
Následně se ještě konal rohový kop, který dopadl naprosto totožně. Nakonec se míč snesl před Navase, jeho kolegové ale včas odkopli.
40'
Angličané si přichystali standardní situaci z levé strany. K rozehrávce se postavil Alexander-Arnold, jehož centr ale odvrátil pohotový Manley.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Rose rozkmital své rychlé dolní končetiny, díky kterým se dostal za záda Campbella. Hostující křídelník ještě stačil vytáhnout taktický faul.
37'
Hodně nenápadný Alexander-Arnold se místo pokusu o centr ještě snažil vyšperkovat akci přihrávkou na Rashforda, druhý jmenovaný ale fauloval.
36'
Oviedo si dával s provedením autového vhazování hodně načas. Nakonec po narážečce s Guzmánem, zvolil odkop na druhou stranu.
35'
Loftus-Cheek roztáhl těžiště hry na pravou stranu, odkud přiletěl do šestnáctky nadýchaný centr. Vardymu scházel zhruba krok.
34'
Waston si splnil obrannou povinnost a za svá záda nepustil aktivního Rashforda. Anglie ale opět začíná svírat svého soupeře.
29'
Kostarika konečně předvedla jeden z mála ofenzivních výpadů, nyní ale Butland zkrotil neposedný balón. Anglie tak může rozehrát po zemi.
28'
Až v tento moment se hosté dostali na dostřel. Ihned z toho byla slušná šance, avšak Butland se ránou zpoza vápna nenechal překvapit.
27'
Maguire bez větších problémů přešel na druhou stranu hřiště, kde byl ale pod tlakem. Nakonec si nekomplikoval život a míč poslal poslal na Stonese.
26'
Do netradiční pozice se dostával kapitán Henderson, který ale už nezachytil balón na hrací ploše. Místo toho se autu ujme González.
25'
Nyní se hra o poznání uklidnila a mnohem častěji se k míči dostávají hostující hráči. Kostarika ale stále marně hledá cestičku k Butlandovi.
24'
Waston to na pravém křídle neudělal zrovna přesvědčivě, neboť při pokusu odkopnout balón, trefil hned prvního protihráče, kterým byl Delph.
23'
Delph se rozhodl rozehrát nakrátko ve spolupráci s Rashfordem. Míč se nakonec nastěhoval před Navase, který ale ve stoprocentní šanci vychytal Vardyho.
22'
Rashford zamotal hlavu hned dvěma bránícím hráčům, nakonec ale skluzem zasáhl González, jenž poslal kulatý nesmysl na rohový kop.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nabízí jednostrannou záležitost. Kostarika se ještě nedostala k opačné šestnáctce.
20'
Pérez velmi dobře vystoupil z obranné linie a navíc ještě odehrál míč před dezorientovaným Vardym. Kostaričané si následně vybojovali aut.
19'
Loftus-Cheek nezpanikařil a v obležení dvojice protihráčů zvolil velice přesnou zpětnou přihrávku na Maguireho.
18'
Do útočení se zapojil také Loftus-Cheek, který ale v souboji použil horní končetiny. To pochopitelně uviděl hlavní sudí, jenž odpískal faul.
17'
Ukázkovým způsobem nyní odehrál míč k Navasovi pravý záložník Gamboa. Z jeho hlavy totiž putovala zpětná přihrávka přímo do rukavic.
16'
Tentokráte to Rashfordovi příliš nevyšlo, neboť se nedokázal prosadit proti přesile protihráčů. Hosté si ale míče moc dlouho neužili.
15'
I po rozehrávce je obrázek hry naprosto stejný. Kostarika marně napadá rozehrávku soupeře, který má od úvodních minut optickou převahu.
14'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme nemuseli dlouho čekat. Anglie zahrozila hned ze své první šance, Navas ale nezakročil vůbec přesvědčivě.
13'
Tak to byla fotbalová paráda v podání MARCUSE RASHFORDA. Forvard Manchesteru United na nic nečekal a okamžitě zpoza šestnáctky pálil na bránu. Navas jeho střelu hodně podcenil, míč tak zaplul přesně pod břevno.
13'
Nyní to pro změnu dalekonosnou nabídkou zkoušel zadák Stones, který ale našel pouze prostor, ve kterém se pohyboval Oviedo.
13'
Snad poprvé v dnešním zápase se dostal k práci s kulatým nesmyslem brankář Butland. Jeho kopačka přichystala přihrávku na Stonese.
13'
Alexander-Arnold zkoušel z hlouby pole vykouzlit nadýchanou kolmici na Rashforda, kterou s vypětím všech sil dokázal odvrátit pravý bek Calvo.
12'
Gamboa se při pokusu odkopnout míč znemožnil, což ironickým potleskem ocenil celý stadion. Anglická reprezentace se tak dostává k míči.
11'
Rashford to zkusil elegantním způsobem alá Ronaldinho, nakonec jeho manévr přečetl Waston. Angličané dostávají soupeře pod pořádný tlak.
10'
Nejdříve se zdálo, že míč skončí až za bránou. Nakonec se ale do zakončení natlačil Maguire, který ale ve vzduchu fauloval Navase.
9'
Loftus-Cheek se drzým manévrem dostal kolem Ovieda, který mu v cestě nechal nohu. Jednoznačný faul, standardky se ujme Delph.
8'
Angličané neotáleli s rozehrávkou, naopak se konstruktivní kombinací dostali ke středovému kruhu. Momentálně je u míče středopolař Delph.
7'
Akce ještě pokračovala a Stones se dostal s míčem do střelecké pozice. Včas ho ale vyrušila hladová smečka protihráčů, která ukořistila balón.
6'
O první rohový kop dnešního zápasu se postarala Anglie. Technický centr mířil na přední tyč, kde byl nejvýše ve vzduchu González.
5'
Maguire si gestem ruky řekl o větší pohyb svých kolegů. Nakonec si vybral vedle stojícího Hendersona, který hledá cestičku kupředu.
4'
Kostaričané se poprvé dostali ke souvislejší práci s hracím předmět. Waston našel volného Venegase, který po zisku míče upadl, o faul se ale nejednalo.
3'
Rose se okamžitě zapojil do kombinace na malém prostoru, přihrávku se mu nepodařilo procedit na Maguireho. Domácí ale zůstávají u míče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Anglie: Butland – Jones, Stones, Maguire – Henderson (C) – Alexander-Arnold, Loftus-Cheek, Delph, Rose – Vardy, Rashford
Náhradníci: Pickford, Pope – Alli, Cahill, Dier, Kane, Lingard, Sterling, Trippier, Walker, Welbeck, Young

Kostarika: Navas (C) – Waston, González, Calvo – Gamboa, Guzmán, Borges, Oviedo – Venegas, Ureňa, Campbell
Náhradníci: Pemberton, Moreira – Acosta, Azofeifa, Bolaňos, Colindres, Duarte, Matarrita, Ruiz, Smith, Tejeda, Wallace.
Kostarika

Kostaričané se rovněž podívají na nadcházející šampionát, svojí skupinovou fázi zvládli ze druhého místa. Tento tým se ale ke konci kvalifikace nenacházel v optimálně formě, neboť nezvítězil ani v jednom z posledních tří zápasů. Kostarika má rovněž za sebou pětici přátelských zápasů, hned tři z nich ale skončily nepříznivým výsledkem. V úvodu si na Kostariku vyšlápli Španělé, které jí nasázeli hned pět branek. Posléze si vítězství připsalo také Maďarsko, avšak poté se Kostarika konečně radovala z výhry. Jako poražený ze zápasu odešlo Skotsko, v dalším zápase ale přišla další porážka. Poslední utkání přineslo pro změnu jednostrannou záležitost, Kostarika si hravě poradila se Severním Irskem poměrem 3:0.
Anglie

Angličané zvládli skupinovou fázi o MS náramným způsobem, z odehraných deseti zápasů ani jednou neprohráli, čímž si logicky zajistili první místo. Anglie si vytvořila pohodlný náskok osmi bodů, za nimi pak číhal náš sousední stát Slovensko. Domácí tým dnešního utkání má za sebou pět přátelských zápasů, přičemž ani v jednom nepocítil hořkost porážky. Situace ale nebyla natolik růžová, jak se může zdát. Hned dva výsledky skončily bezbrankovou remízou, následně si pak Anglie rozdílem jedné branky poradila s Nigérií a Nizozemskem. Poslední remíza pak přišla v prestižním souboji proti Itálii.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mistrovství světa v Rusku se neúprosně blíží, nicméně ještě před ním si to v přátelském zápase rozdá Anglie a Kostarika.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.