Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Francie : USA - 9. června 2018   21:00

Francie
Francie
79' Mbappé
1:1
(0:1)
USA
USA
45' Green
Francie
Lloris (C) – Sidibé (75. Pavard), Varane, Umtiti, Mendy (67. Hernández) – Pogba, Kanté, Matuidi (58. Tolisso) – Mbappé (88. Lemar), Griezmann (71. Fekir), Giroud (58. Dembélé)
USA
Steffen – Moore (75. Yedlin), Carter-Vickers, Miazga (59. Palmer-Brown), Parker, Robinson (83. Villafana) – Adams, Trapp (C), McKennie – Green (71. Corona), Wood (75. Sargent)
Hamid – Corona, Lichaj, Palmer-Brown, Rubin, Sargent, Villafana, Weah, Yedlin

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 11:1. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 4:14.
V generálce před mistrovstvím světa se se Francouzi rozhodně nevytáhli. V domácím prostředí jen remizovali s výběrem USA 1:1.

Úvodní poločas byl ze strany svěřenců Didiera Deschampse bez nasazení. Těsně před poločasovou pauzou potrestal domácí neaktivitu Julian Green, který dokázal využít zaváhání Samuela Umtitiho v pokutovém území a střelou z prvního doteku překonal Llorise. Druhou branku USA mohl přidat Wood, který po přestávce dopravil míč do sítě, ale byl pískán ofsajd. Po řadě změn na obou stranách se hra výrazně zpomalovala, ale deset minut před koncem se přece jen podařilo domácímu týmu srovnat. Po přízemním centru Pavarda se prosadil z blízkosti Kylian Mbappé. Na více se ale jedni z favoritů světového šampionátu nezmohli.
90+5'
90+5'
Francouzi se mohli dostat v samotném závěru do vedení. Dělovku Nabila Fekira vyrazil Steffen před sebe, ale z následné dorážky pálil Dembélé jen hodně mimo tři tyče.
90+4'
K rozehrávce dalšího rohového kopu se postavil Thomas Lemar, ale tato činnost se domácím dnes vůbec nedaří. Ani tentokrát z toho nebylo nebezpečné zakončení.
90+3'
Tolisso poslal přihrávku Dembélému, následně centroval do vápna, kde ale nataženou pravačkou odklidil míč z nebezpečné pozici Carter-Vickers.
90+2'
Domácí spěchají do útoku. Fekir skvělou přihrávkou do vápna našel Lemara, ale jeho rána levou nohou se vytočila z hostující branky mimo. Američané budou rozehrávat.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Domácí tým to zkoušel opět zprava. Tolisson nakonec ale přenesl hru na osu trávníku, kde byl Kanté, ale jeho přistrčení na Pogbu už nebylo z nejpřesnějších.
89'
Fekir si pomohl přihrávkou s Tolissem, poté si to namířil podél brankové čáry do vápna, ale jeho centr sebral ze vzduchu Steffen. Hned za ním byl připraven zakončovat Dembélé.
88'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Mbappé, přichází Lemar.
87'
Pogba našel na pravém kraji hrajícího Tolissa. Následně přišla prudká přihrávka do vápna, kde ale ztlumil míč hlavou Parker pro svého brankáře.
86'
Domácím se nedaří vytvořit si tlak podobný tomu jako před vyrovnávací brankou. Teď se Francouzi potýkají s rozehrávkou ve středu pole a čekají na vhodnou příležitost k útoku.
84'
Američané se po delší době dostali až k Llorisovi. Střela z velkého úhlu ale střídajícímu Sargentovi nevyšla.
83'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Robinson, přichází Villafana.
82'
Tempo domácí reprezentace se začíná s poslední desetiminutovkou zvyšovat. Následně ale na pravém kraji neuspěl proti Yedlinovi Tolisso.
81'
Tentokrát se k rozehrávce nepostavil Pogba, ale Nabil Fekir. Jeho pokus byl o poznání nebezpečnější, ale Steffen dokázal zasáhnout.
80'
McKennie fauloval Dembélého a dostává za to žlutou kartu. Domácí budou navíc rozehrávat volný přímý kop.
79'
Francie právě vstřelila branku!
Domácí zaslouženě srovnávají krok! Benjamin Pavard měl na pravém kraji spoustu volného prostoru, přesnou přihrávkou po trávníku našel přesně pravou nohu KYLIANA MBAPPÉHO a tomu už stačilo jen nastavit kopačku do správného směru.
78'
Hernández vedl útočnou akci po levém kraji. S balon se ale příliš daleko nedostal. Mbappé za to vzal středem, ale po Pogbově centru se nikdo z domácích k zakončení nedostal.
77'
Místo vystřídaného Griezmanna se k rozehrávce rohového kopu postavil Nabil Fekir. Ani jeho pokus ale v šestnáctce před Steffenem potíže nenadělal.
76'
Po řadě střídání se hra opět rozběhla. Domácí se drželi na útočné polovině, ale Fekir před vápnem ztroskotal na dobře postaveném obránci Parkerovi.
75'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Moore, přichází Yedlin.
75'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Wood, přichází Sargent.
75'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Sidibé, přichází Pavard.
74'
Balon si postavil na místo přestupku Paul Pogba, ale jeho dělovka skončila jen na hráčích v obranné zdi. Následná rána Tolissa šla mimo tři tyče.
73'
Lloris sice dostal těžký balon od Sidibého, ale stačil před napadajícím hráčem USA přihrávat Umtitimu. Následně byl před vápnem faulován Pogba a domácí budou rozehrávat velmi nebezpečnou standardní situaci.
72'
Francouzi začali své útoční snažení u Hernándeze. Následně měl balon pod kontrolou Tolisso, ale spolupráce dvou střídajících hráčů skončil jen ve středu pole.
71'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Green, přichází Corona.
71'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Griezmann, přichází Fekir.
70'
K rozehrávce nebezpečného volného přímého kopu se postavil Kylian Mbappé, ale jeho střílený centr do branky nezaplul.
69'
Hernández si obhodil Moorea a ten ho musel přidržet pravou rukou. První žlutá karta v zápase jde na konto krajního obránce USA.
69'
Dembélé sice oživil francouzskou ofenzivu, ale ani on se nedokázal prosadit do vápna. Jeho kombinace s Tolissem také nikam nevedla.
68'
Vůbec poprvé se podařilo Francouzům vytvořit si stabilnější tlak. Vše ale vyvrcholilo jen velmi slabou střelou Paula Pogby. Steffen v klidu stáhl balon ze vzduchu do rukavic.
67'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Mendy, přichází Hernández.
66'
Dembélé se pokoušel individuálně uspět před vápnem. Po dvou kličkách se ale skácel po podklouznutí na trávník. Američané z rychlého protiútoku nic nevytěžili.
65'
Američané se usadili v pokutovém území po centru McKennieho. Následně ale pod tlakem odpálil balon mimo tři tyče Trapp.
64'
Lloris musel být také v pohotovosti. Robinson zničehonic zkoušel centrovat, ale míč se snesl až na břevno a domácí brankář musel poslal míč na rohový kop.
62'
Také Mbappé se dokázal trochu uvolnit před vápnem, poté udělal dva rychlé kroky směrem k brance, ale jeho střelu dokázal ve skluzu zblokovat padající Carter-Vickers.
61'
Domácí sice drží balon stále pod kontrolou, ale blíže než před vápno se nemohou dostat. Ani střídající Tolisso se neprosadil.
60'
Po hodině hry se Francouzi probojovali až do pokutového území. Tam ale utekl balon Griezmannovi a toho využil bránící Parker.
59'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Miazga, přichází Palmer-Brown.
58'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Giroud, přichází Dembélé.
58'
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Matuidi, přichází Tolisso.
57'
Po Griezmannově centru se v pokutovém území srazil Giroud s Miazgou a oba to odnesli tržnou ránou na hlavě. Hrát se tak chvíli nebude.
56'
McKennie zabrzdil útočnou akci soupeře jen za cenu faulu. Pogba poté měl potíže s Adamsem, ale ten se do souboje stačil vrátit a ještě zblokovat centr.
55'
Domácímu týmu vázne rozehrávka. Varane neměl komu nahrát a tak jen nakopl balon na útočnou polovinu, kde si ale zpracoval míč Trapp.
54'
Také Kanté se připomněl na trávníku. Ani jeho přihrávka ale větší vzrušení před vápnem nenadělala. Následně se Giroud musel sklonit před Moorem v silovém souboji u postranní lajny.
53'
Francouzi se vrátili z šatny bez větší změny, stále se nemohou prosadit v útoku. Giroudova přihrávka na Griezmanna byla sice přesná, ale útočník Atlética už nedokázal zakončovat.
52'
Američané se rozhodně ve druhém poločase nezatáhli do obrany. Adams si na útočné polovině vyměnil balon s Greenem, ale následně se jim postavil do cesty Varane.
50'
Na druhé straně pálil z velké dálky Blaise Matuidi. Jeho rána však neměla ani malou naději k ohrožení Steffenovy branky.
49'
A už to mohlo být o dvě branky! Adams po trávníku cpal míč do vápna, kde se dostal k rychlému zakončení Wood, který dostal balon dokonce do sítě. Útočník USA se ale nacházel v ofsajdu.
48'
Na levém kraji pracoval s balonem u nohy Matuidi s Mendym. Právě druhý jmenovaný se prosmykl až do vápna, kde Mbappé čaroval proti obráncům, ale následná Griezmannova rána se do branky nevešla.
47'
Francouzi začali druhou polovinu zápasu s velkým nasazením. Pogbova přihrávka ale na Griezmanna neprošla před skvěle postaveného Miazgu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:10.
Hlavní rozhodní nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak domácí reprezentace odchází do šatem s nepříznivým skóre 0:1.

Francouzi přistoupili ke generálce mistrovství světa ve stylu hlavně se nezranit. Na Pogbovu ránu ze šesté minuty do pravé tyče se nikoho dalšímu navázat nepodařilo. Domácí tým sice držel míč dlouhou dobu pod kontrolou, ale až před Steffena se dostával sporadicky. V závěru přišel trest! Sidibé zaváhal při odkopu pomalého centru z pravé strany a toho využil Julian Green, který z prvního doteku propálil Llorise na přední tyči.
45'
45'
Američané právě vstřelili branku!
Tak to je šok! Američané se těsně před pauzou dostávají do vedení. Sidibé zaváhal pro centru z pravé strany, míč mu odskočil od kopačky a toho využil JULIAN GREEN. Z prvního doteku poslal balon k přední tyči, kam se dostal Lloris až příliš pozdě.
44'
Minutu před pauzou se do útoku hnali také hosté. Moorreův centr dokázal zblokovat Mendy. Po centru Wila Trappa se ve středu vápna dostal k balonu jen Varane.
43'
Ani další Griezmannův rohový kop se neujal. V pokutovém území byl pokryt Varane i Giroud a nikdo další z Francouzů už v blízkosti balonu nebyl.
42'
Mendy se rozběhl po pobídce Pogby. Následně se ale k němu stačil stáhnout Shaquell Moora a míč poslal na rohový kop.
41'
Se závěrem poločasu se tempo francouzského týmu o něco zvýšilo Mbappé si nabíhal na pas Griezmanna, ale srazil se s Pogbou a balon tak mají Američané.
40'
První poločas míří ke svému závěru. Francouzům se podařilo udržet míč na útočné polovině, po krátké přihrávce se dostal do solidní pozice Griezmanna, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla.
39'
Francouzův se v útoku nedaří. Griezmann si narazil s Mbappém, ale ten už se nikam nehrnul a obrana Američanů se stačila bleskově vrátit. Zdlouhavou kombinaci utnul v obraně Moore.
38'
Na Pogbův centr si nabíhal Griezmann, ale balon mířil o něco blíže k brankáři USA. Na druhé straně nedosáhl na míči o krok unikající Wood.
37'
Hostujícímu se dařilo držet balon ve středu pole. Dlouhou přihrávkou se prezentoval Miazga, ale jeho pokus nenašel vytaženého Greena ani Wooda.
36'
Američanům je pískán další ofsajd. Nyní si nepohlídal svou pozici při přihrávce spoluhráče Julian Green.
35'
Teď to mohl změnit Mbappé, který v náběhu stačil ještě zastavit míč na hrací ploše a odcentrovat. Po dohrávce celé akce pálil z kroku Pogba. Steffen bez potíží balon skryl v rukavicích.
34'
Z tribun lyonského stadionu je slyšet pískot. Výkon domácí reprezentace se fanouškům nezamlouvá.
33'
Kylian Mbappé šel až příliš agresivně do McKennieho, který právě přebíral balon. Hlavní rozhodčí velmi rychle píská faul útočníka PSG.
32'
Ani po půlhodině hry se tempo zápasu příliš nezvyšuje. Mooreova přihrávka nebyla z nejpřesnějším, následně centroval před vápno Sidibé, ale Kanté se ke střele neprodral.
31'
Varane našel přihrávkou po trávníku Griezmanna, následně měl na levém kraji trochu prostoru Mendy, ale jeho centr neměl šanci někoho ze spoluhráčů najít.
30'
Griezmannovy centry zatím od rohového praporku nejsou vůbec nebezpečné. Tentokrát dokonce ofenzivní fotbalista poslal balon bez doteku hráčů jen za brankovou lajnu mimo tři tyče.
29'
Matuidi se rozběhl na pravém kraji, poté měla přihrávka najít ve vápně Mbappého, ale obrana USA znovu obstála na jedničku.
28'
Teď už to bylo z pohledu domácího týmu pohlednější. Mbappé měl míč před vápnem, mohl ještě přihrávat na Griezmanna, ale zvolil střelu, která byla tečována nad branku.
27'
Griezmann se stáhl pro balon až téměř mezi vlastní obránce. Následně ale přihrávka na Girouda do vápna nebyla nejpřesnější. Celou situaci pohlídal Miazga ve spolupráci se Steffenem.
26'
Djibril Sibidé si nyní musel pomoci přihrávkou až na Llorise. Také brankář Tottenhamu byl pod tlakem, ale před napadajícím Woodem dokázal v klidu odehrát míč do středu pole.
25'
Sidibé vhazoval zpoza postranní lajny těsně u vápna soupeře. Domácímu týmu se ale opět nepodařilo projít velmi zhuštěnou částí trávníku.
24'
Francouzská reprezentace pokračovala rozehrávkou rohového kopu. Griezmannova pobídka do vápna ale Girouda opět nenašla. Následně Pogba přehrál celou situaci v pokutovém území.
23'
Antoine Griezmann se otočil v pokutovém území kolem obránce, ale jeho střela skončila po teči jen daleko vedle branky.
22'
Po delším čase se chopili kontrolování míče Američané. Trapp byl ve středu pole pod tlakem, neměl čas na odevzdání míče a tak přišla jen mizerná přihrávka za postranní lajnu.
21'
Rozehrávka Francie zatím vázne. Teď to chtěl změnit Griezmann, ale před Mbappém dokázal zasáhnout Robinson. Balon se ještě odrazil ke Griezmannovi, ale ani tentokrát se fotbalista Atlética Madrid příliš nevyznamenal.
20'
V úvodní dvacetiminutovce se domácím zatím nepodařilo vytvořit si pořádný tlak. Teď dokonce musel domácí reprezentaci pomoci odpískaný ofsajd McKennieho.
19'
Matuidi mohl centrovat do vápna, hledal Girouda, ale před útočníkem londýnské Chelsea si pro balon vyskočil brankář USA Zack Steffen.
18'
Domácím se nedaří přejít zhuštěný střed trávníku. Griezmann musel přihrávat až zpět na Varana. Na dlouhý nákop od obránce Realu Madrid si nabíhal Matuidi, ale těsně před ním zasáhl Moore.
17'
Moore měl na pravém kraji trochu volného místa, přešel až na útočnou polovinu, ale ani Američanům se nepodařilo přejít až před Llorise. Tentokrát zapracoval v obraně Umtiti.
16'
Pohledná kombinace francouzského výběru skončila jen před vápnem. Matuidu prostrkával balon do šestnáctky na Mbappého, ale v obraně si vedl výborně Parker.
15'
Pogba spolupracoval se Sidibém, ale oba se dostali s míčem až těsně k postranní lajny a už nebylo úniku kvalitnímu napadání amerických fotbalistů.
14'
Julian Green sice získal balon, ale poté ho neměl komu přihrát a tak musel přejít až k dlouhé zpětné přihrávce na stopery.
12'
Francie v úvodu zápasu jasně přehrává zámořský celek. Teď to domácí zkoušeli až od Llorise, francouzský brankář poslal balon středem na Pogbu, ten ještě přihrával Mbappému, ale poté už se dostal k míč jen Adams.
11'
Mbappé byl na levé straně faulován Moorem. Francie tak rozehrávala volný přímý kop z nadějné pozice. Griezmannův centr do pokutového území našel Girouda, ale hlavička šla jen do středu branky a tam byl připravený Steffen.
10'
V pokutovém území byl stažen k zemi Giroud, ale hlavní rozhodčí sporný zákrok jako pokutový kop neposoudil a hra tak může pokračovat.
9'
Také výběr USA se nastěhoval s míčem na útočnou polovinu. Trapp však zkazil přihrávku na Wooda a toho mohl využít k rychlému kontru Mbappé. Jeho spolupráce s Griezmannem ale nebyla nejpřesnější.
8'
Snad poprvé se u míče zjevil také Kylian Mbappé. Útočník PSG ho ale velmi rychle také odevzdal Mendymu. Ten zkoušel centrovat na zadní tyč, ale Sibidé byl od zakončení hodně daleko.
7'
Američanům se podařilo získat míč ve střední části trávníku, ale Robinsonova přihrávka na Greena nebyla přesná. Do rozehrávky se tak musel zapojit i Zack Steffen.
6'
Paul Pogba na nic nečekal a z pětadvaceti metrů napálil pravou tyč! Zack Steffen si na balon lehce sáhl. Následně zůstali Francouzi v útoku, ale k další střele už nedošlo.
5'
Antoine Griezmann mohl rozehrát úvodní rohový kop dnešního zápasu. Útočník Atlética Madrid poslal balon přesně do středu vápna, ale k hlavičce se neprosadil Varane ani za ním naskakující Giroud.
4'
Opět měl rozehrávku na starosti Varane. Kanté si došel pro balon do středového kruhu, následně se rozběhl Griezmann, ale přihrávkou do vápna obranu hostujícího nepřekvapil.
3'
Varane si narazil znovu s Pogbou, následně přišla přihrávka přes celou šířku trávníku na Matiudiho. Záložní řada USA skvěle vykrývá prostory ve středu pole.
2'
Na pravém kraji neměl příliš mnoho prostoru Paul Pogba. Ofenzivní záložník Manchesteru United neprošel kolem McKennieho a domácí reprezentace musela začít znovu od Llorise.
1'
Jako první se dotkl míče ve středovém kruhu Antoine Griezmann. Francouzi byli rychle pod tlakem napadání, ale obrana v čele s Varanem si dokázala poradit.
1'
Po státních hymnách už může francouzská generálka před mistrovstvím světa začít.
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Přátelský zápas domácí Francie s výběrem USA tak může za několik málo okamžiků začít.

Francie: Lloris (C) – Sidibé, Varane, Umtiti, Mendy – Pogba, Kanté, Matuidi – Mbappé, Griezmann, Giroud
Náhradníci: Areola, Mandanda – Dembélé, Fekir, Hernández, Kimpembe, Lemar, N'Zonzi, Pavard, Rami, Thauvin, Tolisso

USA: Steffen – Moore, Carter-Vickers, Miazga, Parker, Robinson – Adams, Trapp (C), McKennie – Green, Wood
Náhradníci: Hamid – Corona, Lichaj, Palmer-Brown, Rubin, Sargent, Villafana, Weah, Yedlin.
Francie

Francouzská reprezentace se představí na světovém šampionátu již popatnácté. Ze světového titulu se radovala ale jen jednou! Na domácím turnaji v roce 1998 si hvězdný tým v čele s kapitánem a nynějším trenérem Francie Didierem Deschampsem poradil ve finálovém střetnutí s Brazílií 3:0, když se hned o dvě branky postaral další z legendárních fotbalistů a to Zinedine Zidane. Od té doby se Francouzi dostali znovu jednou do finále, ale v roce 2006 podlehli v přímém boji o světový titul až po penaltách Itálii.

Na mistrovství světa se Francouzi probojovali z kvalifikační skupiny A, kde si v konkurenci Švédska, Nizozemska, nebo Bulharska zajistili první místo s jedinou porážkou na trávníku švédského národního týmu.

Letos do Ruska veze právě trenér Deschamps velmi mladou sestavu. S průměrem jen něco málo před pětadvacet let bude patřit na mistrovství světa k nejmladším. I přes nízký věk budou francouzští hráči patřit k největším favoritům na zlato. Didier Deschamps si může vybírat koho postaví k zápasům, především v útoku na Francie velký přetlak. Antoine Griezmann, Olivier Giroud, nebo Kylian Mbappé patří ke světové špičce a to se ještě do nominace nevešla další velká jména – Benzema, Payet, Martial, Lacazette a další. V obraně bude nejspíše Deschaps vsázet na mladého Raphaëla Varana, který nastupuje pravidelně v Realu Madrid. Jedničkou mezi tyčemi bude Hugo Lloris, který by měl být i kapitánem týmu.

V přípravných zápasech si Francouzi nejprve poradili 2:0 s Irskem, následně také s Itálií 3:1, když se o branky v síti soupeře postarali Umtiti, Griezmann a Dembélé.
USA

Američané se na mistrovství světa nepředstaví po dlouhých dvaatřiceti letech. Největšího úspěchu dostáli zámořští fotbalisté hned na historicky prvním světovém šampionátu v roce 1930, kde se radovali ze zisku bronzových medailí. Od té doby se ale prokousali nejdále do čtvrtfinále.

Letos navíc museli skousnout velmi nepříjemnou chvíli v kvalifikaci. V boji o tři místa ze střední a severní Ameriky se Američanům dlouho dařilo držet postupové pozice. V posledním utkání stačilo týmu USA zvítězit na trávníku Trinidadu a Tobaga, které do té doby uhrálo jen pouhé tři body. Po vlastním brance Gonzaleze potvrdil vedení ostrovního státu Alvin Jones. Ve druhém poločase už stačil jen snížit na konečných 1:2 Christian Pulisic hrající v Borussii Dortmund.

V posledních dvou přípravných zápasech se Američané nejdříve popasovali 3:0 s výběrem Bolívie. Následně ale nestačili 1:2 na Irsko, kdy neudrželi vedení 1:0 a v závěru přišli i o nerozhodný výsledek.
Nominace USA pro přátelské zápasy s Irskem a Francií

Brankáři
Bill Hamid (Midtjylland/DEN), Zack Steffen (Columbus Crew SC/USA), William Yarbrough (Club León/MEX)

Obránci
Cameron Carter-Vickers (Tottenham/ENG), Eric Lichaj (Nottingham Forest/ENG), Matt Miazga (Chelsea/ENG), Shaq Moore (Levante/ESP), Erik Palmer-Brown (Manchester City/ENG), Tim Parker (New York Red Bulls/USA), Antonee Robinson (Everton/ENG), Jorge Villafaña (Santos Laguna/MEX), DeAndre Yedlin (Newcastle United/ENG)

Záložníci
Tyler Adams (New York Red Bulls/USA), Joe Corona (Club America/MEX), Luca de la Torre (Fulham/ENG), Julian Green (Stuttgart/GER), Weston McKennie (Schalke/GER), Keaton Parks (Benfica/POR), Rubio Rubin (Club Tijuana/MEX), Kenny Saief (Anderlecht/BEL), Wil Trapp (Columbus Crew SC/USA), Tim Weah (Paris Saint-Germain/FRA)

Útočníci
Andrija Novakovich (Reading/ENG), Josh Sargent (Werder Brémy/GER), Bobby Wood (Hamburk/GER)
Konečná nominace Francie na mistrovství světa

Brankáři
Hugo Lloris (Tottenham/ENG), Steve Mandanda (Marseille/FRA), Alphonse Areola (Paris Saint-Germain/FRA)

Obránci
Benjamin Pavard (Stuttgart/GER), Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain/FRA), Raphaël Varane (Real Madrid/ESP), Samuel Umtiti (Barcelona/ESP), Adil Rami (Marseille/FRA), Djibril Sidibé (Monako/FRA), Lucas Hernández (Atlético Madrid/ESP), Benjamin Mendy (Manchester City/ENG)

Záložníci
Paul Pogba (Manchster United/ENG), Corentin Tolisso (Bayern Mnichov/GER), N'Golo Kanté (Chelsea/ENG), Blaise Matuidi (Juventus/ITA), Steven Nzonzi (Sevilla/ESP)

Útočníci
Antoine Griezmann (Atlético Madrid/ESP), Thomas Lemar (Monako/FRA), Olivier Giroud (Chelsea/ENG), Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain/FRA), Ousmane Dembélé (Barcelona/ESP), Nabil Fekir (Lyon/FRA), Florian Thauvin (Marseille/FRA)
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Jedny z největších kandidátů na světový titul dnes čeká generálka před samotným mistrovství světa. Francouzi si pro poslední přípravný zápas pozvali do Lyonu reprezentaci USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.