Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Již. Korea : Bolívie - 7. června 2018   14:10

Již. Korea
Kim Sung-gju (46. Kim Džin-hjon) – I Jong, Džang Hjun-soo (71. Koo Dža-čol), Kim Šin-wook (81. Kim Min-woo), Pak Džoo-ho – Moon Son-min (46. I Dže-sung), Ki Sung-jong (71. Jun Joung-sun), Čong Woo-joung, I Sung-woo (60. Son Hung-min) – Kim Joung-gwon, Hwang Hee-čan
Čo Hjun-woo – Hong Čul, Džu Se-džong, Džung Sung-hjun, Ko Jo-han, Oh Bom-sok
Bolívie
Lampe – Anez, Raldés, Haquin, Sagredo – Arce (83. Vaca), Saavedra (81. Ribera), Bejarano (86. Rodriguez), Justiniano (90.+3 J. Vargas), Campos (85. Sanchez) – R. Vargas (62. Alí)
Viscarra – Olguin

I druhé historické měření sil mezi Jižní Koreou a Bolívií tedy končí bez branek. Jihoamerický tým se většinu zápasu jen bránil v hluboko zataženém bloku, přežil několik vyložených šancí účastníka MS, sám si nevypracoval vůbec nic a remíza je tak pro Bolívii vzhledem k průběhu zápasu maximem, na co mohla pomýšlet. Jihokorejci nehráli vyloženě špatně, ale proti zahuštěné obraně se prosadili zřídka a potřebují také seřídit mířidla. V Rusku je ve skupině čekají nesrovnatelně silnější soupeři a s dnešním výkonem by byli bez šancí.
90+4'
90+3'
Fotbalisté v zeleném se ubránili přímému kopu a vyvážejí míč přes půlící čáru.
90+3'
Taktické střídání Bolívie: venezuelský trenér Farias stahuje ze hřiště Justiniana, na pár posledních desítek vteřin nastupuje José Vargas.
90+1'
Zápas bude nastaven o 3 minuty.
90+1'
Velký nápor favorita zápasu po rohovém kopu, Bolivijci obětavě zblokovali Son Hung-minovu střelu a útočník Koreje si pak vybojoval přímý kop zhruba 30 metrů od brány.
90'
Korejcům se naskytla výjimečná příležitost k přečíslení. Přihrávku do běhu dostal Son Hung-min, střílený centr největší hvězdy asijského mužstva však soupeř srazil na roh.
89'
I Jong si zasprintoval po pravém křídle, jeho polovysoký centr však směřoval jen do bolivijského výsostného území.
86'
Zraněného Dannyho Bejarana vyměnil na hřišti v zeleném dresu Rodrigo Rodriguez.
86'
A aby rozkouskování hry nebylo málo, je hra opět přerušena, šrám na stehně má Bejarano a bude muset také ze hřiště.
85'
Série střídání pokračuje opět na straně Bolívie: hřiště opouští Jhasmani Campos, přichází Hector Sanchez.
83'
Střídání v týmu Bolívie: ze hřiště odchází Juan Arce, přichází Leonardo Vaca.
82'
Son Hun-min napřáhl zpoza šestnáctky, ale jeho ráně chyběla razance i směr.
81'
Střídá Jižní Korea: ze hřiště odchází Kim Šin-wook, přichází Kim Min-woo.
Zároveň střídají i Bolívijci, místo Erwina Saavedry nastupuje Juan Alexis Ribera.
79'
Korejci neprošli přes bolivijský obranný val na velkém vápně, navíc si dva hráči vzali do parády Campose a rozhodčí píská útočný faul.
76'
Po dvou minutách hra pokračuje, oba fotbalisté budou v pořádku.
74'
Bolestivá srážka mezi I Jongem a Sagredem přivolala do akce zdravotníky obou mužstev, hra je zatím přerušena.
72'
Pakův centr do vápna bolivijští hlavičkáři dostali do bezpečí.
71'
Dvojité střídání v mužstvu Jižní Koreje: ze hřiště odcházejí Ki Sung-jong a Džang Hjun-soo, nastupují Jun Joung-sun a Koo Dža-čol.
70'
U postranní čáry se ze souboje o míč vyvinula strkanice mezi Camposem a Džangem, oba pak přiběhlo podpořit několik protihráčů a málem došlo k hokejové rvačce.
69'
Střídající Son Hung-min se vyhnul Bejaranovu skluzu, v plné rychlosti obešel další dva hráče a nádhernou střelou vystrašil Lampeho, který zřejmě v pádu bokem vyráží nad břevno.
66'
Centr Kim Šin-wooka proletěl pokutovým územím bez povšimnutí. Žádnou šanci ještě diváci v Innsbrucku po přestávce neviděli.
65'
Hwang při napadání na útočné půlce nakopl do kotníku Sagreda, míč pro Bolívii.
63'
Dlouhý nákop do změti těl na velké vápno ubránili Bolivijci i s pomocí obětavé hlavičky jediného evropského krajánka v základní jedenáctce, Dannyho Bejarana z řeckého Panetolikosu.
62'
Poprvé střídá Bolívie: ze hřiště volným krokem míří Rodrigo Vargas, na hrotu útoku jej nahradí Luis Alberto Alí.
60'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází I Sung-woo, přichází Son Hung-min.
58'
Ki Sung-jong si na pokutovém oblouku navedl míč na levačku, přízemní střela záložníka Swansea se mezi tyče nevešla.
56'
Fotbalisté v zeleném se trpělivou rozehrávkou vysunuli na útočnou polovinu, k Sagredově centru se ovšem nikdo z Bolivijců přes důrazně bránící Jihokorejce nedostal.
53'
Korejci jsou na míči, Pak Džoo-ho si naběhl na diagonální přihrávku a z první odcentroval, před bránou však Kim Joung-gwon poslal nedovoleně rukama k zemi Raldese.
50'
Střídající Kim Džin-hjon vyboxoval letící centr ven ze své brány.
49'
Jihoameričané zatím hrají po přestávce aktivněji a Anez únikem po čáře vybojoval pro Bolívii první rohový kop.
46'
Rozhodčí důrazně varuje I Sung-wooa, který hrábl po pár vteřinách druhé půle rukama do oka Carlose Aneze.
46'
Jižní Korea o přestávce dvakrát vystřídala: do brány si místo Kim Sung-gjua stoupl Kim Džin-hjon. Pokračovat nebude ani Moon Son-min, příležitost dostane I Dže-sung.
46'
Navzdory místy drtivé převaze asijské reprezentace a několika vyloženým šancím se diváci gólu v prvních 45 minutách nedočkali, skóre přátelského mezistátního utkání zůstává bezbrankové.
Statistiky: střely na bránu 4:0, střely mimo 2:1, rohy 1:0, ofsajdy 0:2, fauly 5:5.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Bolivijský forvard je na nohou a sportovně vrací míč Korejcům.
43'
Justiniano dostal pěknou přihrávku do uličky od Campose, na hranici šestnáctky byl ale odzbrojen. Volného míče se chopil Vargas a po střetu s Pakem skončil na zemi. Musí být sice ošetřován, ale podle rozhodčího se jednalo o čistý souboj.
41'
Jediný bolivijský hrot Rodrigo Vargas se s míčem moc nepotká, teď se ukázal nevybíravým faulem na Kim Šin-wooka.
40'
Kim Joung-gwon si naběhl na výborný centr I Jonga z hloubi pole, přeskočil svého strážce a jeho hlavička se téměř otřela o levou tyč.
38'
Tvrdá skákavá střela korejského kapitána Ki Sung-jonga z 25 metrů nadělala Lampemu na čáře velké potíže, nakonec ji přece jen zkrotil.
33'
A už jsou Jihoameričané opět zataženi v hlubokém obranném bloku. Hwangův průnik do šestnáctky vystínoval dobře postavený Sagredo a nakonec se píská proti korejské bráně.
31'
První střelu vyslali Bolivijci a ze strany Justiniana to nebyl vůbec špatný pokus, ze střední vzdálenosti jen těsně minul.
30'
Hra na jednu bránu pokračuje, I Sung-woo vykličkoval několik borců v zeleném a zpětnou přihrávkou našel na velkém vápně Čonga, který pálí přímo doprostřed brány do připraveného Lampeho.
28'
Hlavu k nebesům zvedl v nevěřícném gestu I Jong, který po náběhu na pravé křídlo pokazil centr na spoluhráče do vápna.
25'
Průniková přihrávka na Hwanga neuspěla, útočníkovi Salzburgu při zpracování odskočil míč.
22'
První vyloženou šanci měl na hlavě Kim Joung-gwon, jehož hlavičku z malého vápna po skvělém centru I Sung-woo od levé lajny vytěsnil neméně parádním skokem k tyči brankář Lampe.
20'
Campos u postranní čáry patičkou vyškolil dva protihráče.
18'
Odhadem tisícovka převážně korejských fanoušků na stadiónu Tirolu sledovala asi minutovou kombinaci jihoamerické reprezentace, která však k ničemu nevedla.
15'
Moon Son-min se s míčem jako přilepeným na noze proběhl bolivijskou obranou, své sólo však dovedl jen do náruče klečícího Carlose Lampeho.
13'
Skóre je stále bezbrankové, asijský výběr má na svém kontě další, tentokrát nepřesný střelecký pokus.
7'
Jižní Korea roh promarnila, odkopává se od Lampeho brány.
6'
Korejští fotbalisté zůstávají v silném tlaku, první zásah si připisuje bolivijský brankář Lampe, který vyráží na roh.
4'
První přímý kop v bílých dresech hrajících Jihokorejců zůstal nevyužit.
1'

Jižní Korea: Kim Sung-gju – Kim Šin-wook, Ki Sung-jong, Džang Hjun-soo – I Jong, I Sung-woo, Čong Woo-joung, Kim Joung-gwon – Hwang Hee-čan, Moon Son-min, Pak Džoo-ho
Náhradníci: Čo Hjun-woo, Kim Džin-hjon – Hong Čul, Džu Se-džong, Džung Sung-hjun, Kim Min-woo, Ko Jo-han, Koo Dža-čol, I Dže-sung, Oh Bom-sok, Son Hung-min, Jun Joung-sun

Bolívie: Lampe – Anez, Raldés, Haquin, Arce – Campos, Bejarano, Justiniano, Saavedra – Sagredo, R. Vargas
Náhradníci: Viscarra – Ali, Olguin, Ribera, Rodriguez, Sanchez, Vaca, J. Vargas.
Poslední vzájemný duel se odehrál před 24 lety na MS 1994 v USA a žádná branka v něm nepadla.
Pro zajímavost, tento bod s Jihokorejci byl jediným, který bolívijská reprezentace ze tří účastí na mistrovství světa v celé své historii vybojovala.
Bolívie

Bolívie se do Ruska nepodívá, v jihoamerické kvalifikaci skončila se 14 body z 18 utkání předposlední. Hraje pouze přípravná utkání s vyhlídkou do budoucna. A je na čem pracovat, neboť poslední výhru mužstvo získalo v září loňského roku proti Chile. Od té doby pouze dvakrát remizovalo a tři zápasy skončily porážkou.
Ze současného výběru působí za oceánem pouze tři fotbalisté: brankář Vizcarra chytá v Izraeli, záložník Bejarano hraje v Řecku a útočník Vargas na Ukrajině.
Jižní Korea

Dlouhodobě nejlepší reprezentační výběr z Asie a účastník všech světových šampionátů od roku 1986 má zatím za sebou dva přípravné duely na domácí půdě. Zatímco s Hondurasem se Jižní Korea po gólech Son Hung-mina a Moon Seon-mina radovala z výhry 2:0, s Bosnou a Hercegovinou prohrála 1:3. Za domácí se trefil I Dže-sung.
Po dnešním utkání absolvují Jihokorejci ještě generálku se Senegalem a pak už je čeká těžká skupina F v konkurenci obhájců zlata Němců, Švédů a Mexičanů.
Ze současného výběru stojí za zmínku záložník Koo Dža-čol z bundesligového Augsburgu, I Sung-woo hraje Serii A za Hellas Verona, Hwang Hee-čan střílí góly za rakouského mistra RB Salzburg a největší hvězda útočník Son Hung-min za londýnský Tottenham.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:10.