Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Německo : Peru - 9. září 2018   20:45

Německo
Německo
25' Brandt  • 84' Schulz
2:1
(1:1)
Peru
Peru
22' Advíncula
Německo
ter Stegen – Ginter (72. Kehrer), Boateng (46. Rüdiger), Süle, Schulz – Gündogan (84. Müller), Kimmich, Kroos (C) – Brandt (70. Petersen), Reus (46. Draxler), Werner (88. Havertz)
Peru
Gallese – Advíncula, Santamaría, Araujo, Trauco – Aquino, Yotún (76. Calcaterra) – Ruidíaz (85. Peňa), Cueva, Flores (67. López) – Farfán (C)

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 7:5.
Je konec! Dlouho to vypadalo, že Peru uhraje překvapivou remízu, avšak koncovka zápasu vyšla lépe soupeři. Německo dnes nepředvedlo zrovna dominantní výkon, v některých pasážích svému soupeři překvapivě nestačilo. Peru si přichystalo hned několik zajímavých příležitostí, avšak nakonec zužitkovalo pouze jednu. Německo tak splnilo roli favorita a v dnešním utkání vítězí, o rozhodující branku se postaral sváteční střelec Nico Schulz.
90+4'
90+3'
Havertz se pokoušel dostat přes přesilu protihráčů, v roli posledního obránce ale zasáhl Araujo. Zdá se, že o vítězi tohoto zápasu je rozhodnuto.
90+2'
Posléze si s míčem pohrál také brankář Gallese, který s ním pracoval hodně daleko od branky. Německo málem vystihlo rozehrávku.
90+1'
Peruánci zahrávali rohový kop z pravé strany, k rozehrávce se postavil Cueva, který ale našel hned prvního protihráče.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Na druhé straně si Draxler povodil jednoho z obránců a poté naservíroval míč pro Müllera. Druhý jmenovaný sice obešel brankáře, poté se ale ocitl ve velkém úhlu.
88'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Kai Havertz.
87'
Střídající Peňa se pokoušel důrazným způsobem prorazit až do šestnáctky, na samotné hranici ale fauloval Süleho.
86'
Peru se tak poprvé v utkání dostává do situace, kdy prohrává o jednu branku. Na případné vyrovnání už nezbývá moc času.
85'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Raul Ruidíaz, přichází Sergio Peňa.
84'
Německo právě vstřelilo branku!
Domácí to přeci jenom dokázali, pár minut před koncem zápasu se dostávají do vedení! Jednomu z hostujících hráčů se nepodařilo odpálit míč do bezpečí, k němu se tak dostal NICO SCHULZ, jehož nikterak prudká střela skončila za Gallesem. Hostující brankář rozhodně nemá čisté svědomí.
84'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Ilkay Gündogan, přichází Thomas Müller.
83'
Právě Kehrer výrazně oživil hru na pravé straně, tento mladý obránce poslal do vápna nebezpečný centr, který si málem do vlastní sítě srazil Araujo. Následně se do zakončení dostal Draxler, ani jeho rána nesměřovala mezi tři tyče.
82'
Kehrer potvrdil své rychlostní předpoklady, díky kterým ještě zastihl míč na hrací ploše. Zpětnou přihrávku ale v poklidu zastavil hostující Araujo.
79'
K nedovolenému zákroku musel sáhnout Kimmich, který u postranní čáry podrazil Farfána. Peru okamžitě rozehrálo směrem dozadu.
78'
Nakonec se ale míče ujal Kroos, který okamžitě hledal Wernera, jehož kroky mířily do šestnáctky. Následný centr ale pouze proletěl malým vápnem.
77'
Gallese si dával s rozehrávkou od své branky hodně načas. Nakonec zvolil polovysokou nabídku ke středovému kruhu, kde se prosadil Farfán.
76'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Yoshimar Yotún, přichází Horacio Calcaterra.
75'
Opět moc nechybělo! Po standardní situaci se k míči dostal střídající Petersen, který ránou z otočky jen těsně minul bránu.
74'
Schulz si nyní absolutně neporozuměl s Draxlerem, který se na poslední chvíli hnul opačným směrem. Peru toho také moc nepředvedlo.
73'
Žlutou kartu dostává Luis Advíncula (Peru).
73'
Posléze ještě musel na zadní tyči zasahovat Schulz, který v roli posledního obránce odvracel míč za postranní čáru. Další aut pro hostující celek.
72'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Matthias Ginter, přichází Thilo Kehrer.
72'
Cueva šikovně roztáhl hru na Lópeze, který zkoušel poslat do šestnáctky střílený centr. Do dráhy letu míče se ale postavil Ginter.
71'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes dvacet minut. Peru stále drží s velkým favoritem tohoto zápasu krok, remízový konec není vůbec daleko.
70'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Nils Petersen.
69'
Obě mužstva jsou v tuto chvíli hodně nepřesné, na šanci čekáme už nějakou tu dobu. Německo se nemůže dostat ke své klasické hře.
68'
Německo dlouho obléhalo útočnou zónu hrací plochy, směrem dopředu ale nic kloudného nevymyslelo. Naopak si muselo dát pozor na aktivního Farfána.
67'
Střídání v týmu Peru: ze hřiště odchází Edison Flores, přichází Marcos López.
66'
Tak možná naopak, Flores totiž sotva odkulhal za postranní čáru. Mezitím je za lajnou připraven do hry náhradník, který by měl zanedlouho vstoupit na hřiště.
65'
Na hrací ploše skončil jeden z hráčů Peru, ke kterému okamžitě přispěchal lékařský personál. Na nic vážného to ale nevypadá.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Druhý poločas je o poznání záživnější, avšak na třetí branku tohoto zápasu stále čekáme.
63'
Také Gallese musel prokázat svojí připravenost, prudkou přihrávku z kopačky Schulze skryl do své náruče. Peru ale hodně rychle přišlo o balón.
62'
Ter Stegen má v dnešním utkání hodně práce, na což určitě není příliš zvyklý. Jeho pozornost vyzkoušel Ruidíaz, který mířil do jeho náruče.
61'
Po delší době sledujeme zdlouhavou kombinaci. Německo se postupnou kombinací snaží najít cestičku k brance soupeře, což se zatím nedaří.
60'
Německo opět mohlo prohrávat! Soupeř stále častěji zlobí, tentokráte ve stoprocentní šanci selhal Farfán, který bohužel pro svůj celek přehodil i branku.
59'
Ani tentokráte se nejednalo o špatný rohový kop, ba naopak. Naskakující Santamaría ale nedokázal zamíři mezi tři tyče. Německo opět přežilo nápor soupeře.
58'
V tuto chvíli sledujeme opravdu ofenzivní podívanou. Ke střele se totiž dostal Cueva, jehož rána byla sražena za brankovou čáru.
57'
Šance také na opačné straně! Německo totiž podniklo velice rychlou protiakci, na jejíž konci bylo zakončení v podání Wernera. Míč ale skončil nad brankou.
56'
K rozehrávce rohového kopu se postavil Cueva, který kroutil míč směrem do šestnáctky. Tam si na něj počkal Araujo, jenž pořádně protáhl ter Stegena.
55'
Zatím nenápadný Draxler se řítil za zdánlivě ztraceným míčem, což vůbec nemusel. V době přihrávky se rovněž nacházel v ofsajdu.
54'
Kimmich si nakonec vybral vedle stojícího Gündogana, který ale přišel o balón. Vše vyřešil Rüdiger, jenž čistým způsobem obral soupeře o balón.
53'
Nyní jsme sledovali jednu z malá nepřesností domácích hráčů, k autovému vhazování se tedy dostane soupeř, konkrétněji to bude Trauco.
52'
Flores přiťukl na levou stranu volnému Traucovi, jeho další centr tentokráte skončil v náruči ter Stegena. Sympatická pasáž hostujících fotbalistů.
51'
Na druhé straně to Trauco zkusil velice nebezpečným centrem, na který si nabíhal Ruidíaz. Druhý jmenovaný z dobré pozice zamířil nad branku.
50'
Nakonec to Kroos zkusil kolmicí na Draxlera, který se ale v dobře přihrávky nacházel v ofsajdu. Samotné rozehrávky se ujme Gallese.
49'
Přenesení hry našlo na pravém křídle volného Brandta, který si vybral Gündogana. Němci to nakonec před šestnáctkou překombinovali.
48'
Peruánci to opět zkoušeli dalekonosný nákopem, který ale ze vzduchu dokázal sebrat Süle. Ani Německo neuspělo s první útočnou akcí.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Jerome Boateng, přichází Antonio Rüdiger.
Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Julian Draxler.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl dvě přesné trefy. Německo si sice vytvořilo velkou územní převahu, avšak do vedení šel soupeř. O první branku se postaral rychlonohý Advíncula, jehož průnik skončil až v bráně soupeře. Domácí se ale hodně rychle dostali k vyrovnávací trefě, o kterou se postaral křídelník Brandt. Německo si posléze vytvořilo řadu vyložených šancí, výborně chytající Gallese ale další branku nepřipustil.
45'
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Domácí se ještě snaží převrátit skóre na svojí stranu, zatím se to ale nedaří.
42'
Po delší době jsme viděli útočný výpad v podání Peru. Z velké vzdálenosti to zkusil Yotún, jeho ránu musel ter Stegen reflexivně krotit.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
40'
Gallese opět v akci! Rychlá souhra ve středu hrací plochy přinesla průnikovou přihrávku na Gündogana, který trefil pouze nohu brankáře.
39'
Nyní se Werner konečně dostal k zakončení, střela ale směřovala přímo do míst, kde se nacházel Gallese. Peru je v tuto chvíli pod velkým tlakem.
38'
Schulz se pokoušel narazit Kimmichovi, do dráhy letu míče se připletla dvojice protihráčů, která navíc levého obránce vytlačila z dobré pozice.
37'
Už se zdálo, že se Werner dostane až před brankáře, opět ale zasáhla výborně hrající obrana Peru. Ginter okamžitě vhodil míč zpět do hry.
36'
Tentokráte si za obranu soupeře nabíhal Ginter, kterého nakonec dokázal ustrážit Santamaría. Gallese bude moci rozehrávat od své branky.
35'
Kimmich měl s míčem hodně prostoru, což mohlo být smrtící. Balón se totiž odrazil k Wernerovi, který sice vsítil branku, ta ale proběhla z ofsajdu.
34'
Také Boateng se vydal na útočný výpad, který ale skončil nepřesnou přihrávkou na Reuse. Nakonec to bylo s faulem domácího útočníka.
29'
V tuto chvíli sledujeme celkem poklidnou pasáž hry. Německo se snaží najít cestičku k brance soupeře, střed hrací plochy je ale příliš přehuštěný.
28'
Süle se dostal s míčem až za středový kruh, přenesení hry sice našlo na levém křídle číhajícího Wernera, jeho zpracování ale neproběhlo dle představ.
27'
Obrannou povinnosti si nyní splnil Advíncula, který se vrhl pod nohy Schulzovi. Čistý zákrok, po kterém bude následovat autové vhazování.
26'
Hostující brankář si opět zahrával s míčem, napadající Werner nakonec proběhl těsně kolem něho. Peru možná až příliš zbytečně riskuje.
25'
Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat! Hostující hráči si tak dlouho pohrávali s míčem, až na to doplatili. Kulatý nesmysl se dostal na kopačku Kroose, který se štěstím posunul míč na JULIANA BRANDTA. Posledně jmenovaný pohotově přehodil Galleseho.
24'
Najednou je hostujících hráčů plné hřiště. Flores se totiž na malý moment dostal do volného prostoru, posléze se ale s míčem raději vrátil.
23'
Nyní se v pokutovém území utvořil menší zmatek, který nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Gallese okamžitě sevřel míč do své náruče.
22'
Peru právě vstřelilo branku!
To jsou věci, hosté jdou totiž do vedení! Peru podniklo velice nebezpečný protiútok, na jehož konči byl LUIS ADVÍNCULA. Tento rychlík si počkal na přihrávku na pravou stranu, kde se dostal až do šestnáctky, odkud přízemní ránou propálil ter Stegena.
22'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Německo má sice herně navrch, avšak Peru se velkého favorita tohoto zápasu nezaleklo.
21'
Zbytečná ztráta míče v podání Peru přinesla smrtící akci soupeře, na jejímž končil byl Reus. Domácí forvard ale nedokázal kloudně zamířit.
20'
Kimmich se po zisku míče pokoušel prostrčit kulatý nesmysl na naběhnuvšího Wernera, před ním ale dokázal zakročit pozorný Araujo.
19'
Německo se marně snaží rozhýbat statickou hru soupeře. Brandt si sice naběhl na pravé křídlo, tam ho ale dokázal ubránit Trauco.
18'
Peruánci to opět zkusili dalekonosným nákopem, tentokráte měl být adresátem Santamaría. Míč ale skončil daleko za postranní čárou.
17'
Přenesení hry mělo najít na pravém křídle rychlonohého Farfána, včas ale zakročil Schulz, který do kombinace zapojil ter Stegena.
16'
Nyní si to u brankové čáry pořádně zavařil Advcínula, který si nakonec došel pro faul napadajícího Schulze. Peru se tak opět dostane k míči.
15'
Další šance Německa! Na rohový kop si totiž naskočil zcela osamocený Ginter, jeho hlavička ale trefila pouze stojícího Galleseho.
14'
Reus se ihned po zisku míče pokoušel nastartovat Brandta, pro kterého byla přihrávka příliš dlouhá. Gallese si tuto kolmici v poklidu pohlídal.
13'
Peruánci se celkem snadným způsobem dostali až na útočnou polovinu, Flores se ale nakonec s míčem vrátil ke středovému kruhu.
12'
Rohový kop směřoval na hranici malého vápna, kde se do hlavičky natlačil Ruidíaz. Jednalo se spíše o propagační navštívenku.
11'
Brandt trochu podcenil souboj s Traucem, na pomoc mu nakonec přispěchal Kimmich, který zasáhl pouze za cenu rohového kopu.
10'
Nyní to po své oblíbené straně zkoušel Schulz, jeho průnik nakonec skončil až u brankáře Gallese. Hostující brankář si dává s rozehrávkou načas.
9'
Yotún si všiml volného Cuevy, na kterého okamžitě cpal prudkou přihrávku. Hosté se nakonec dostali k centru, který ale skončil za brankovou čárou.
8'
Svižná akce v podání domácích nakonec putovala na kopačku Wernera, kterého dokázal čistým zákrokem obrat o balón Santamaría.
7'
Na druhé straně se zkoušel do šestnáctky prodrat Cueva, na poslední chvíli ho ale zastavil důrazný Süle. Peru se okamžitě vrací na vlastní polovinu.
6'
Boateng zkusil oslovit na pravé straně volného Brandta, ke kterému včas přistoupil Araujo. Autové vhazování pro Německo z levé strany.
5'
Velká šance v samotném úvodu! Gündogan si všiml volného prostoru k Reusovi, druhý jmenovaný ale v pádu trefil pouze brankáře.
4'
První projektil vypustil ze své kopačky hostující Ruidíaz, kterému se ale zakončení příliš nezdařil. Na druhé straně musel ven z brány Gallese.
3'
Poprvé si s míčem zahrál také brankář ter Stegen, který pouze přeposlal míč do strany. Německo to zkouší velice zdlouhavou kombinací.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zleva doprava.
1'
Stadionem zní hymny obou celků.

Německo: ter Stegen – Ginter, Boateng, Süle, Schulz – Gündogan, Kimmich, Kroos – Brandt, Reus, Werner
Náhradníci: Neuer – Draxler, Goretzka, Havertz, Hummels, Kehrer, Müller, Petersen, Rüdiger, Tah

Peru: Gallese – Advíncula, Santamaría, Araujo, Trauco – Aquino, Yotún – Ruidíaz, Cueva, Flores – Farfán
Náhradníci: Álvarez, Carvallo – Abram, Calcaterra, Carrillo, López, Loyola, Madrid, Peňa, Ramos, Sandoval.
Peru

Na druhé straně se nachází Peru, které se rovněž dostalo do hlavní části mistrovství světa. Reprezentace z Jižní Ameriky dostala do skupiny Francii, Dánsko a Austrálii, což pochopitelně nebyla vůbec příjemná zpráva. Peru sice bylo v úvodním zápase proti Dánsku mírně aktivnější, avšak neproměněná penalta měla fatální následky, neboť o jedinou branku tohoto zápasu se postaral Dán Poulsen. Peru nezvládlo ani druhý zápas, i tentokráte jsme viděli jedinou branku, tentokráte z kopačky Mbappého. Jediná výhra přišla až v posledním utkání proti Austrálií, nicméně Peru tři body na postup nestačily.
Německo

Fotbalisté Německa by na uplynulé mistrovství světa nejraději zapomněli. Německá reprezentace totiž vstupovala do toho turnaje v roli vítěze předchozího MS, tento ročník se jí ale vůbec nezdařil. Německu se nepovedl hned úvodní duel, ve kterém narazilo na nevyzpytatelné Mexiko. Tento duel nakonec rozlouskla jediná branka, o kterou se po necelých třiceti minutách hry postaral mexický forvard Lozano. Následující utkání nabídlo velice šťastnou výhru Německa, které v duelu se Švédskem vytěžilo zisk tří bodů až v páté minutě nastavení. Zřejmě nejpřekvapivější výsledek nabídl duel Německa s Jižní Koreou, přičemž druhý jmenovaný tým zvítězil poměrem 2:0, čímž tak poslal svého soupeře ven z turnaje.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Mimo Ligy národů, jsou na programu také přátelské zápasy. My budeme společně sledovat souboj mezi Německem a Peru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.