Mezinárodní přípravný zápas -  ONLINE PŘENOS -  Belgie : Chorvatsko - 6. června 2021   20:45

Belgie
Belgie
38' Lukaku
1:0
(1:0)
Chorvatsko
Chorvatsko
Belgie
Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen (C) (46. Vermaelen)– Castagne, Tielemans, Dendoncker (82. E. Hazard), Chadli (71. T. Hazard) – Mertens (68. Vanaken), Lukaku, Carrasco (82. Doku)
Chorvatsko
Livaković – Vršaljko, Vida, Ćaleta-Car, Barišić (46. Gvardiol) – Brozović – Modrić (C) (61. Pašalić), Kovačić (61. Vlašić) – Rebić (61. Kramarić), Petković (70. Brekalo), Perišić (81. Oršić)

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Belgie, která svého soupeře porazila výsledkem 1:0. Ani druhý poločas nebyl zrovna atraktivní, sledovali jsme spíše hluché momenty, které nabízely celou řadu nedovolených zákroků. Chorvatsko přesto bylo směrem dopředu o něco aktivnější, jenomže se za celý zápas nedostalo do žádné vyložené šance, což pochopitelně na vítězství stačit nemohlo.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 4:12.
90+2'
90+1'
Chorvatsko nyní s míčem pracuje na polovině soupeře, zatím to ale k ničemu závažnějšímu nevede...
90'
Nastavují se dvě minuty.
89'
Lukaku měl přesto na noze druhou branku, jenomže brankář Livaković ho dokázal na brankové čáře vychytat!
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí celek zřejmě dosáhne na vítězství, jenomže tu ještě bude nastavený čas.
87'
Hodně místa měl kolem sebe hostující Gvardiol, který přesto ještě musel čekat na své spoluhráče. Belgie ukázkově napadá rozehrávku.
85'
Belgie to zkoušela rozehrávkou odkopem ke středovému kruhu, kde se Lukakovi nepovedlo sklepnout míč pod sebe na spoluhráče.
84'
Po delší době se navíc k míči dokázal dostat domácí Lukaku, který následně přenášel hru na pravou stranu, kde na balón nedosáhl Doku.
83'
Po svém příchodu na hrací plochu převzal kapitánskou pásku Eden Hazard. Jeho reprezentace si navíc poradila i s dalším útokem soupeře.
82'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Dendoncker, přichází Eden Hazard.
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Carrasco, přichází Doku.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Belgie stále vede o jednu branku, navíc do konce zápasu nezbývá moc času.
80'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Perišić, přichází Oršić.
79'
Následovala kombinace na polovině Belgie, přičemž se nakonec s míčem musel vracet Vlašić, kterého posléze lehce atakoval napadající Carrasco.
78'
Alderweireld to posléze zkoušel pasem k hranici pokutového území, kde šel hodně důrazným způsobem do protihráče Vanaken.
77'
Belgie přesto v posledních minutách směrem dopředu ožila. Nyní jsem sledovali přenesení hry na levou stranu, kde si o nahrávku řekl Hazard.
76'
Posléze si rozehrávku poměrně dost zkomplikoval domácí Denayer. Ten se rychlostně dostal přes soupeře, načež dokázal přenést hru.
75'
Vida se u postranní lajny dostal pod tlak napadajících hráčů, přesto přesně odkopával ke středovému kruhu, kde se navíc nacházel Pašalić.
74'
Carrasco měl před sebou málo prostoru, proto logicky ještě roztáhl hru do strany. Spolupráce se opakovala, jenomže Carrasco neodcentroval.
73'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Belgie stále vede díky jediné brance, v posledních minutách se spíše jen brání.
71'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Chadli, přichází Thorgan Hazard.
71'
Rozehrávku si nakonec vzal na starost Brozović, kterému se povedlo centr nebezpečně stočit do malého vápna, kde ovšem zasahoval Castagne.
70'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Petković, přichází Brekalo.
69'
Perišić si posléze na své oblíbené levé straně našel prostor k centru, který ovšem zablokoval jeden z protihráčů a na řadu tak přijde rohový kop.
68'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Mertens, přichází Vanaken.
67'
Vršaljko si nakonec rozmyslel centr z levé strany a místo toho pouze nahrával pod sebe na volného Perišiće, jenž nadále přeposílal.
66'
Do volného prostoru se posléze dostával Kramarić, kterého ovšem rychlostně stíhal obránce Denayer, jenž ho vytlačil z dobré pozice.
65'
Na zadní tyči se ještě posléze natahoval po míči Pašalić, jenomže ho nedokázal odehrát směrem k brance a rychle se k němu dostal Alderweireld.
64'
Poprvé se do kombinace svého celku zapojil střídající Vlašić, kterému se ihned povedlo úspěšně přenést hru na volného Perišiće.
63'
Je za námi zhruba hodina hry, která nám stále nabídla jedinou branku, o kterou se v koncovce prvního poločasu postaral domácí Lukaku.
61'
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Modrić, přichází Pašalić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Kovačić, přichází Vlašić.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Rebić, přichází Kramarić.
60'
A byl to právě Chadli, kdo vyprodukoval centr do pokutového území. Tam si totiž dokázal seběhnout Lukaku, jenž kostrbatě mířil vedle branky.
59'
Belgičané se jednoduchou kombinací dostali na druhou stranu, kde se Lukakuovi povedlo přenést hru na levou stranu na Chadliho.
58'
A po rychlém protiútoku jsme sledovali stejně tak rychlý nedovolený zákrok. Nakonec se na zemi objevil domácí Tielemans, kterému pomohl soupeř.
57'
Také v tomto případě se o rozehrávku rohového kopu nakonec postaral Modrić, jehož nabídka se ovšem snesla na hlavu soupeře.
56'
Chorvatsko si nyní vybojovali další rohový kop.
55'
Rebić chyboval a jeho celek se tak musel vracet zpět za míč. Dendonckerovi se ovšem povedlo přenést hru do prostoru na Chadliho.
54'
Belgie díky jednoduché kombinaci pronikla na druhou stranu, kde jsme sledovali centr na Carrasca, který levačkou mířil vedle šibenice.
53'
Následně se k nahrávce dostal také Chadli, který ale musel volit zpětnou nahrávku až na Vermaelena, jenž odkopával na druhou stranu.
52'
Už se opět může pokračovat ve hře. Belgičané rozehrávali volný kop z vlastní obranné poloviny, o což se nakonec postaral Alderweireld.
51'
Před malým momentem si nedovoleně počínal hostující Modrić, kterému se nepovedlo zasáhnout míč, nýbrž pouze nohu Chadliho.
50'
Hodně nebezpečný centr nyní vyslal směrem do pokutového území Vršaljo, který nabídku poslal přímo do prostoru, kde číhal Courtois.
49'
Kousek od středového kruhu se daleko s míčem nedostal domácí Carrasco, který byl nakonec čistým způsobem obrán o hrací předmět.
48'
Nahrávka na pravou stranu měla najít hostujícího Rebiće, jenomže před něj se dokázal ukázkově dostat obránce Denayer.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Belgie: ze hřiště odchází Vertonghen, přichází Vermaelen.
Střídání v týmu Chorvatsko: ze hřiště odchází Barišić, přichází Gvardiol.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral Lukaku. Úvod zápasu byl celkem ospalý, posléze měla více ze hry Belgie, která při své největší šanci hned dvakrát orazítkovala brankovou konstrukci, nicméně v závěru se přesto prosadila. Chorvatsko směrem dopředu nebezpečné nebylo, Courtois proto byl bez vážnější práce.
45+1'
45'
Nastavuje se minuta.
44'
Přímo před zraky sudího skončil po souboji na zemi hostující Lukaku, kterého evidentně nohou poslal na zem napadající Kovačić.
42'
Na opačné straně se Vršaljko dostal k centru přes protihráče, jenomže před Modrićem se povedlo bezpečně zakročit Denayerovi.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
38'
Belgie právě vstřelila branku!
Je tu první branka tohoto zápasu! Belgičané zahrávali rohový kop, který sice nic nebezpečného nepřinesl. Jenomže do pokutového území přiletěla další nabídka, která se štěstím proletěla až na ROMELUA LUKAKUA, který z otočky prostřelil Livakoviće.
37'
Nakonec se nejednalo o nic vážnějšího, přesto Barišić nakonec zamířil mimo vymezený prostor a bude se pokračovat vhazováním.
36'
Po jednom z předchozích soubojů skončil na zemi hostující Barišić, který je ošetřován.
35'
Chorvatsko ovšem přišlo o míč a do zakončení se tak znovu dokázal protlačit Lukaku, jehož přízemní rána putovala doprostřed branky.
34'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, které si vzal na starost Vršaljko, kterému se povedlo oslovit Brozoviće.
33'
Na opačné straně se v pokutovém území dokázal uvolnit k zakončení Perišić, který se dostal do volného prostoru, avšak trefil protihráče.
32'
Lukaku se nyní pouštěl mezi přesilu protihráčů a dostal se do zakončení levačkou. To ovšem směřovalo do břevna, načež dorážející Carrasco mířil do stejného místa.
31'
Je za námi třetina hry, jenomže na první branku stále čekáme. Belgičané mají nyní míč pod kontrolou a k ničemu se moc nedostávají.
29'
Nyní si pro nahrávku seběhl domácí Dendoncker, který poměrně dlouho váhal. Nakonec se mu na pravém křídle povedlo najít Chadliho.
27'
Chorvatsko s útočnou akcí nikam moc nespěchalo. Naopak si s míčem pohrála kompletní obrana, načež se do kombinace zapojil také Modrić.
26'
Carrasco to nyní zkoušel centrem z levé strany, jenomže míč poslal přímo do rukavic brankáře Livakoviće, jenž rozehrál výhozem.
25'
Belgičané pokračovali v kombinaci na vlastní polovině. Alderweireldovi přispěchal na pomoc Lukaku, který vracel míč na nohu Dendonckera.
24'
Livaković nyní mohl odkopávat od své branky, přičemž se mu na opačné straně povedlo oslovit Petkoviće, který přenášel hru do strany.
23'
Chorvatsko si tak vyzkoušelo další rohový kop, který pro změnu putoval na přední tyč, kde situaci jistil pozorný záložník Tielemans.
22'
Modrić nasadil jesličky Tielemansovi a sám to zkoušel centrem do pokutového území, kde se zjevil Rebić, který pálil pouze do protihráče.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím nepřinesla ani jednu branku. Stále platí, že sledujeme vyrovnanou podívanou.
20'
Belgii se povedlo přenést hru na levou stranu, kam si sice dokázal seběhnout křídelník Chadli, jenomže tomu se nepovedlo najít Lukakua.
19'
Po delší době se k míči dostal také brankář Courtois, kterému se povedlo rozehrát směrem na Denayera, jenž se nyní stará o rozehrávku.
18'
Livaković nakonec bude moci pokračovat ve hře a navíc se sám postaral o další rozehrávkou od chorvatské branky.
17'
A chorvatský brankář zůstal po předchozím střetu ležet na zemi a probíhá tak ošetřování.
16'
Před malým momentem se do pokutového území dostával Lukaku, který nakonec podle hlavního sudího v souboji fauloval Livakoviće.
15'
Carrasco se ujal rozehrávky, která nakonec přinesla patičku jednoho z hráčů do malého vápna, kde se ovšem nacházel Ćaleta-Car.
14'
Následovala kolmice na levou stranu, kam si zkoušel seběhnout Chadli. Toho ovšem dokázal ubránit Modrić a následovat tak bude roh.
13'
Do pokutového území se posléze dostával domácí Chadli, který se dokonce protlačil do zakončení, jenž putovalo vysoko nad.
12'
Znovu se do kombinace svého celku zapojil domácí brankář Courtois, kterému se úspěšně povedlo přeposlat na nohu Vertonghena.
11'
Na hranici pokutového území míč padal přesně na kopačku domácího Tielemanse, kterému se ho povedlo odehrát do bezpečnějšího prostoru.
10'
S míčem se na polovinu soupeře posléze dokázal dostat domácí Vertonghen, jenomže jeho celek nepředvedl přesnou kombinaci.
9'
Úvod tohoto zápasu zatím patří Chorvatsku. Vida to nyní zkoušel pasem za obranu, jenomže křídelník Rebić se nacházel v ofsajdu.
8'
Zády k brance posléze operoval hostující Petković, který přesto dokázal na celkem volném prostoru přeposlat nahrávku na Rebiće.
7'
Na levém křídle se do kombinace zapojil také obránce Barišić, kterému se povedlo nahrávku přeposlat přesně na kopačku Brozoviće.
6'
Na hranici malého vápna se do vzduchu dostával hostující Kovačić, jenomže tělem se před něj dokázal prodrat obránce Vertonghen.
5'
S dalším centrem do pokutového území si pro změnu poradil domácí Denayer, kterému se z jedničky povedlo odehrát míč mimo šestnáctku.
4'
Chorvatsko si nyní dokázalo vybojovat svůj úvodní rohový kop. K rozehrávce se postavil Modrić, na jehož nabídku si počkal Alderweireld.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali přenesení hry na pravou stranu, kde se nacházel naprosto osamocený Vršaljko.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Belgie: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen (C) – Castagne, Tielemans, Dendoncker, Chadli – Mertens, Lukaku, Carrasco
Náhradníci: Mignolet, Sels – Batshuayi, Benteke, Doku, E. Hazard, T. Hazard, Mechele, Meunier, Trossard, Vanaken, Vermaelen

Chorvatsko: Livaković – Vršaljko, Vida, Ćaleta-Car, Barišić – Brozović – Modrić (C), Kovačić – Rebić, Petković, Perišić
Náhradníci: Sluga, Kalinić – Badelj, Brekalo, Budimir, Gvardiol, Juranović, Kramarić, Oršić, Pašalić, Škorić, Vlašić.
Zápas na Stade Roi Baudouin v Bruselu začne ve 20:45, takže si nic na večer neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Belgie

Belgickým fotbalistům se minulý přípravný zápas nevydařil zcela podle představ, neboť v Bruselu proti Řecku pouze remizovali 1:1. Domácí sice vedli od 20. minuty po gólu T. Hazarda, v 66. minutě však srovnal na konečný výsledek Tzavellas. Dnes na Belgii čeká generálka a soupeřem bude další tým z finálového turnaje ME.

Chorvatsko

Ani chorvatský národní tým nebyl s výsledkem minulého duelu plně spokojen, protože ve Velike Gorici přivítal Arménii a nevyhrál. Chorvaté sice od 24. minuty vedli po trefě Perišiće, v 72. minutě ale srovnal Angulo a soupeř českého nároďáku na ME tak měl a má o čem přemýšlet. I pro Chorvatsko se dnes čeká o poslední přípravný zápas, poté už přijde ostrý turnajový souboj proti Anglii.
Dobrý večer u dalšího přípravného utkání před blížícím se ME. Společně se podíváme na duel mezi Belgií a Chorvatskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.