Mistrovství světa klubů -  ONLINE PŘENOS -  Palmeiras : Tigres - 7. února 2021   19:00

Palmeiras
Palmeiras
0:1
(0:0)
Tigres
Tigres
54' Gignac
Palmeiras
Weverton – Rocha (73. Mayke), Luan, Gomez (C), Vina – Danilo (57. Melo), Ze Rafael (57. Patrick de Paula) – Menino (62. Willian), Veiga (73. Scarpa), Roni – Adriano
Makkelie – Diks, Steegstra
Education City Stadium, Al Rayyan
Tigres
Guzman – Rodriguez, Reyes, Salcedo, Duenas (86. Meza) – L. Quinones (87. Fulgencio), Carioca, Pizarro (C), Aquino (90. Sierra) – Espinola – Gignac

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek nedělního dne a těším se při čtvrtečním finále, které bude samozřejmě hodně zajímavé. Hezký večer!
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 7:1. Fauly: 12:13.
Je dobojováno! Úvodní semifinále zvládl lépe mexický celek Tigres, který porazila brazilské Palmeiras 1:0 a postoupil tedy do finále Mistrovství světa klubů, kde vyzve vítěze zítřejšího zápasu Bayern Mnichov – Al Ahly, kde je jasným favoritem samozřejmě Bayern Mnichov. Ale zpět k dnešnímu utkání. Mexický celek byl od začátku aktivnější a vytvářel si brankové příležitosti. V prvním poločase měl tři obrovské šance, ale všechny zlikvidoval skvělý Weverton. Ve druhém poločase byl Tigres také aktivnější a zaslouženě se dočkal vedoucí branky, když v 54. minutě proměnil penaltu zkušená Gignac! Ve zbytku zápasu se už mexický celek nikam nehnal a více ze hry mělo Palmeiras, které ovšem směrem dopředu nevymyslelo nic a vyrovnat nedokázalo. Tigres tedy vyhrálo 1:0 a postoupilo do velkého finále, které je na programu ve čtvrtek!
90+7'
90+7'
A pozor, protože po zblokované střele skončil míč těsně vedle branky mexického celku! Z následného rohu ale nic nebylo a víc se už zřejmě nestane!
90+6'
Palmeiras rozjíždí zřejmě poslední útok v tomto utkání, tak uvidíme, co z něho bude...
90+4'
Snažení brazilského celku skončilo útočným faulem na brankáře Guzmana.
90+3'
Brazilský celek samozřejmě vsadil vše na útočnou kartu, ale nedaří se mu, ale vůbec. Tigres brání těsné vedení.
90+2'
Střídání v týmu Tigres UANL: ze hřiště odchází Aquino, přichází Sierra.
90+1'
Rozhodčí přidal šest minut!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Závěrečný tlak brazilského celku se zatím nekoná. Tigres skvěle brání a soupeře nepouští do zakončení. Vypadá to, že do velkého finále postoupí tým z Mexika!
87'
Střídání v týmu Tigres UANL: ze hřiště odchází L. Quinones, přichází Fulgencio.
86'
Střídání v týmu Tigres UANL: ze hřiště odchází Duenas, přichází Meza.
84'
Za zdržování hry vyfasoval žlutou kartu Guzman, brankář vedoucího Tigres.
82'
Brankář mexického celku byl ošetřován, poté zahrávalo Palmeiras rohový kop, ale ani z něj se nic neurodilo a Tigres tedy stále vede nejtěsnějším možným rozdílem.
80'
Ale nyní to bylo hodně nebezpečné! Po přihrávce před branku se míč odrazil od jednoho z hráčů mexického celku a skončil těsně vedle levé tyče! Málem bylo vyrovnáno!
78'
Palmeiras zahrávalo dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo. Žádný z hráčů v zeleném dresu se do zakončení neprodral a Guzman byl tedy opět bez práce.
77'
A po zisku míče šli dopředu hráči Tigres, Gignac spěchal za dlouhou přihrávkou, ale u míče byl jako první pozorná Weverton.
76'
Všichni hráči Tigres jsou na své polovině a brání těsné vedení. Palmeiras kombinuje, ale daleko od branky, kterou střeží Guzman.
75'
Brazilský celek už pětkrát střídal a nyní má na hřišti hodně ofenzivní sestavu, ovšem znát to zatím není. Palmeiras se vůbec nedostává do zakončení a bez něj se těžko dočká vyrovnání.
73'
Střídání v týmu SE Palmeiras: ze hřiště odchází Rocha, přichází Mayke.
Střídání v týmu SE Palmeiras: ze hřiště odchází Veiga, přichází Scarpa.
72'
Zkušený Felipe Melo si v souboji pomohl faulem a zastavil tak snažení svého celku, kterému se velmi rychle krátí čas.
70'
Je před námi posledních dvacet minut, tedy pokud Palmeiras nevyrovná. Pokud duel skončí nerozhodně, tak samozřejmě pokračujeme. Pokud zápas skončí tímto výsledkem, tak postoupí Tigres do finále Mistrovství světa klubů, což by bylo poměrně velké překvapení!
69'
Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje. Mexický celek se už nikam příliš netlačí, což je za současného stavu pochopitelné a Palmeiras se směrem dopředu trápí.
67'
Palmeiras nelze upřít snahu, tlačí se dopředu, ale v útočné fázi se hráčům brazilského celku nedaří. To se potvrdilo i nyní, kdy jejich akce skončila ofsajdem.
65'
Po parádní přihrávce před branku se do zakončení dral Aquino, ale nakonec mu pár centimetrů k míči chybělo a zakončit nedokázal.
64'
Mexický celek se samozřejmě stále tlačí dopředu, snaží se něco vymyslet, ale obrana Tigres funguje dnes opravdu skvěle a soupeře do zakončení vůbec nepouští.
62'
Střídání v týmu SE Palmeiras: ze hřiště odchází Menino, přichází Willian.
60'
Je před námi posledních třicet minutek tohoto semifinálového duelu. Mexický celek stále vede o jednu branku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se na co těšit.
58'
Střídání v týmu SE Palmeiras: ze hřiště odchází Ze Rafael, přichází Patrick de Paula.
Střídání v týmu SE Palmeiras: ze hřiště odchází Danilo, přichází Melo.
57'
Nyní se hráčům brazilského celku podařilo míč dostat do branky, ale gól kvůli ofsajdu neplatí, takže Tigres stále vede 1:0.
56'
Brazilský celek, který byl mírným favoritem, tedy prohrává o jednu branku a musí pořádně zabrat. Je ale jasné, že to lehké nebude, protože Tigres hraje velice dobře.
54'
Tigres právě vstřelili branku!
K míči se postavil samozřejmě francouzský střelec ANDRE-PIERRE GIGNAC, který nezaváhal! Weverton si na míč sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal, takže mexický celek jde do vedení 1:0!
53'
Žlutou kartu dostává Luan (SE Palmeiras).
53'
Tak pozor, protože po faulu Luana je tu pokutový kop pro Tigres!
52'
Tentokrát už Weverton práci měl, ale s přihrávkou před branku si poradil a výrazně tak pomohl svým spoluhráčům.
51'
Nakonec se mexický celek dopředu vydal a na sebe to vzal Espinola, ovšem z velké dálky poslal míč nad branku a rozehrávat tak bude Weverton.
50'
Hráči mexického celku se dostali k míči a snaží se zklidnit hru trpělivou kombinací na své polovině, což jim zatím vychází.
49'
Brazilský celek vstoupil do druhého poločasu hodně aktivně a stále se tlačí dopředu. Tigres se zatím pouze brání, ale nutno dodat, že na jedničku.
47'
Vypadá to, že ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01 hodin.
První poločas je minulostí. Sledujeme zajímavé utkání, ve kterém jsou zatím aktivnější hráči mexického celku, kteří si dokázali vytvořit několik velkých šancí, ovšem všechny zlikvidoval skvělý Weverton. Ten chytil tři branky a drží tak Palmeiras ve hře. Brazilský celek zatím nic nevymyslel, nevystřelil na branku a stav utkání je tedy stále 0:0. Je jasné, že druhý poločas tohoto semifinálového duelu bude ještě hodně zajímavý a myslím si, že se máme na co těšit.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Druhá žlutá karta v tomto utkání, tentokrát jí uviděl faulující Aquino.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Ani jeden celek nechce v závěru prvního poločasu chybovat, což je zcela pochopitelné. Vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.
42'
U míče jsou stále hráči mexického celku, kteří ale trpělivě kombinují na své polovině a nikam se nyní příliš netlačí.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme. Na trávníku nyní jasně dominuje mexický celek.
39'
A opět výborný Gignac! Po centru se mezi dvěma protihráči protlačil k hlavičce, jenže znovu zasáhl Weverton, který zatím předvádí fantastický výkon! I tentokrát míč vytěsnil!
37'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, obrana Palmeiras dokázala míč odvrátit do bezpečí. U míče jsou však stále hráči mexického celku.
37'
A borci ve žlutých dresech, tedy Tigres, přidali a je to znát. Po další kombinační akci je tu opět rohový kop.
35'
Mexický celek nakonec zahrával dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nebylo a na úvodní branku si tak ještě musíme počkat.
34'
Poprvé na sebe upozornil střelec Gignac! Francouzský hráč se dostal ve vápně k míči a placírkou ho poslal na zadní tyč, ale Weverton opět fantasticky zasáhl a míč vytěsnil na roh!
32'
Ale nyní už nešlo jinak a první žlutá karta tohoto utkání je na světe. Uviděl jí Gabriel Menino, který fauloval dvakrát během jedné minuty.
31'
Další hodně ostrý zákrok, kterým se prezentoval Menino. Hráči Tigres se hodně zlobí, tlačí na rozhodčího, aby vytasil žlutou kartu, ale ten vše znovu vyřešil domluvou.
30'
Hráči mexického celku do své kombinace hodně zapojují brankáře Guzmana, který zatím rozehrávku zvládá na jedničku. Občas ale brnká na nervy svým spoluhráčům.
28'
Jeden z hráčů brazilského celku nyní skluzem atakoval Salceda a může být rád, že za svůj ostrý zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
26'
Palmeiras dobře kombinovalo na polovině soupeře, ale nakonec celé snažení skončilo útočným faulem a hrát tak může mexický celek.
24'
Stále se hraje ze strany na stranu, ve svižném tempu, ale bez zakončení. Obrany obou celků fungují skvěle a také proto je to stále 0:0.
22'
Po vyhraném souboji se za míčem hnal Gignac, který si ovšem poté pomohl faulem a pokračovat tedy nemohl. Francouzský útočník poté vyvolal strkanici, kterou rychle a nekompromisně vyřešil hlavní rozhodčí Makkelie.
20'
Kombinační akce Palmeiras skončila ofsajdem. Je za námi úvodních dvacet minutek, branku jsme zatím neviděli, ale jedné velké šance jsme se dočkali, ovšem Weverton fantastickým zákrokem svůj celek podržel a stav se neměnil.
18'
Salcedo, obránce mexického celku, šel nebojácně do souboje, který nakonec vyhrál a zastavil tak rychlou akci soupeře. Salcedo si poté vysloužil potlesk svých spoluhráčů.
17'
Po přihrávce do vápna se k hlavičce dostal Menino, ale měl to složité, byl zády k brance a zařízení trefit nedokázal. Od své branky tak opět bude rozehrávat Guzman.
15'
Hbitý Adriano si naběhl za obranu, dostal přihrávku, ale té opět scházela přesnost a pro míč si došel pozorný Guzman, který vše výborně přečetl.
14'
Gignac si pohybem říkal o míč, ale během chvilky u něj byla dvojice protihráčů a francouzský střelec tedy nakonec přihrávku pochopitelně nedostal.
12'
Jenže ani z této příležitosti nic nebylo, protože vše skončilo opět nepřesným centrem. Na útočné polovině se brazilskému celku zatím příliš nedaří.
12'
Aktivní Vina byl faulován na polovině soupeře a je tu standardní situace pro Palmeiras.
11'
Skvěle nyní napadal mexický celek. K míči se dostával Aquino, ale míč se od něj nakonec odrazil do zámezí a hrát tak mohou stále hráči Palmeiras.
10'
Po trpělivé kombinaci na své polovině přišel dlouhý nákop do levého křídla, ovšem Roni se k míči nedostal a ten nakonec doputoval do zámezí. Od své branky bude rozehrávat Guzman.
9'
O něco aktivnější je stále celek z Mexika, který více drží míč a častěji se tak tlačí dopředu. Neviditelný je zatím střelec Gignac, na kterého si zadáci brazilského celku dávají velký pozor.
7'
Zatím se hraje v opravdu hodně svižném tempu. Oba celky se tlačí dopředu, hráči si nic nedarují a je vidět, že ve hře je opravdu hodně. Finále je velkým lákadlem pro oba celky.
5'
První velká šance tohoto utkání! Po skvělém centru se k míči prodral Gonzalez Espinola, který to trefil velmi dobře, ale Weverton vytasil skvělý zákrok a míč jednou rukou fantasticky vyrazil!
3'
Adriano utekl po levé straně, poté přihrával do vápna, ale k míči se ani jeden z jeho spoluhráčů nedostal. Nejblíže k němu měl Veiga, ale ani ve skluzu nedokázal zakončit.
2'
Brazilci se také vydali dopředu, ale z jejich snažení nebylo nic, tedy kromě ofsajdu. U míče jsou tedy hráči soupeře, kteří trpělivě kombinují na své polovině.
1'
Mexický celek to vyzkoušel dlouhým nákopem, ale ten byl hodně nepřesný a míč sebrali zadáci brazilského týmu, který je tedy na tahu.
1'
Úvodní výkop obstarali hráči mexického celku, tedy Tigres. Jdeme na to!
1'
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči obou celků přicházejí na trávník! Na řadě jsou tedy úvodní oficiality, poté semifinálový duel začne!

SE Palmeiras: Weverton – Rocha, Luan, Gomez (C), Vina – Danilo, Ze Rafael – Menino, Veiga, Roni – Adriano
Náhradníci: Jailson, Vinicius – Emerson, Kuscevic, Patrick de Paula, Empereur, Mayke, Gustavo Scarpa, Lucas Esteves, Lucas Lima, Willian, Melo

Tigres UANL: Guzman – Rodriguez, Reyes, Salcedo, Duenas – L. Quinones, Carioca, Pizarro (C), Aquino – Espinola – Gignac
Náhradníci: Chavez, Delgado – Ayala, Sierra, Purata, Fernandez, Cruz, Meza, Fulgencio, J. Quinones, Avalos, Ogama

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.
Semifinálové utkání SE Palmeiras – Tigres UANL začíná v 19:00 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte tento zápas ujít. Myslím si, že se máme na co těšit.
Mistrovství světa klubů

Jedná se o 17. ročník tohoto turnaje kontinentálních šampionů. V roce 2012 vyhrál šampionát brazilský celek Corinthians, od té doby dominují evropské týmy. Tím vůbec nejúspěšnějším je Real Madrid, který Mistrovství světa klubů vyhrál čtyřikrát. Loňský ročník vyhrál Liverpool. Letos je největším favoritem Bayern Mnichov, který také do turnaje vstoupí rovnou semifinálovým zápasem. Pokud se mnichovského celku podaří turnaj vyhrát, tak to bude jeho šestá trofej v této sezoně. Bayern totiž vyhrál Ligu mistrů, Bundesligu, Německý DFB Pokal, německý Superpohár i evropský Superpohár. Šest trofejí v jedné sezoně získala zatím jen Barcelona, která tento rekord stanovila v roce 2009. Pokud Bayern tento turnaj vyhraje, tak tento rekord vyrovná. Pro německý celek je to obrovská motivace.
Tigres UANL

Mexický celek na tomto Mistrovství světa klubů už jeden zápas odehrál. Ve čtvrtfinále narazil na Ulsan Hyundai z Jižní Koreji a po výhře 2:1 se mohl radovat z postupu do semifinále, kde vyzve právě Palmeiras. Mexický celek prohrával 0:1, ale pak zabral a ještě do poločasu nepříznivý stav otočil. Dvakrát se prosadil velezkušený útočník Andre-Pierre Gignac. Pětatřicetiletý Francouz hraje v mexickém celku už šestou sezonu a daří se mu skvěle. V první sezoně nastřílel 28 branek, druhé 25, třetí 16, čtvrté 23, páté 20 a v této sezoně se zatím trefil čtrnáctkrát v jednadvaceti zápasech, takže obrovská útočná zbraň Tigres. Na Francouze bude mexický celek spoléhat také dnes. V mexickém celku najdeme hodně cizinců. V utkání s Ulsan Hyundai byl v základní sestavě Brazilec, Argentinec, Francouz či Kolumbijec. Tigres není favoritem, ale chce překvapit a postoupit do finále.
SE Palmeiras

Brazilský celek je čerstvým vítězem Poháru osvoboditelů, takže Palmeiras mají o motivaci postaráno a netají se tím, že na své konto chtějí přidat další trofej. Palmeiras bude i dnes spoléhat hlavně na dvojici Veiga – Adriano, která v brazilské nejvyšší soutěži řádí. Veiga nastřílel jedenáct branek a jeho parťák pouze o jednu méně, takže to je velká útočná zbraň Palmeiras. Celek, který trénuje Portugalec Abel Ferreira, je složen převážně z Brazilců. Například v posledním ligovém utkání se představil pouze jeden cizinec, a to Kuscevic z Chile. Kapitánem Palmeiras je zkušený Felipe Melo. Sedmatřicetiletý záložník hrál dlouhé roky v Evropě, kde nastupoval za Fiorentinu, Juventus, Inter Milán či třeba turecký Galatasaray. V lize se ale Palmeiras v posledních kolech příliš nedaří, protože protože na vítězství čeká už čtyři kola. Dnes ale brazilský celek má jasný cíl, a to postup do velkého finále!
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. V pořadí 17. Mistrovství světa klubů, které se v letošním roce hraje v katarské metropoli Dauhá, má dnes na programu semifinálový duel SE Palmeiras – Tigres UANL. Mírným favoritem je brazilské Palmeiras, ale čeká se velká a velmi vyrovnaná bitva, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne. Turnaj kontinentálních šampionů se původně měl uskutečnit až v prosinci, ale FIFA ho přeložila na únor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.