MSFL - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vel. Meziříčí : Hlučín - 24. května 2019   17:00

Vel. Meziříčí
29' Šuta  • 66' Mucha
2:1
(1:0)
Hlučín
Hlučín
76' Foltyn
Kruba – Puža, Kriegsmann, Dolejš, Šuta (85. Chalupa), Simr (K), Smejkal (67. Krčál), Crkal (59. Dufek), Demeter, Berka, Mucha
Pokorný – Krčál, Komínek, Dufek, Chalupa
Z. Kneisl – V. Ogrodník, L. Machač
Fotbalový stadion U Tržiště, Velké Meziříčí
240 diváků
Hlučín
Kodeš – Heiník, Málek, R. Dostál (63. Pyclík), De Carvalho Serra (63. Hudeczek), Foltyn, T. Dostál (69. Jančík), Mac, Štefek (K), Vengřinek, Kraut
Massaniec, Pyclík, Hudeczek, Krejčí, Jančík, Kolenko

To je z mé strany vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Dnešní utkání sledovalo 240 diváků.
Je konec. Domácí díky vydařenému závěru prvního poločasu a úvodu druhého završují výhru 2:1. Hosté se poté snažili o vyrovnání a touha byla opravdu veliká. Oni tři branky vsítili, ale dvě nebyly uznány z důvodu ofsajdového postavení. Velmez se tedy po třech porážkách v řadě konečně dočkali výhry, zatímco Hlučín má již čtvrtou porážku v řadě.
90+2'
90+1'
Žlutou kartu dostává Heiník (FC Hlučín).
90'
Rozhodčí nastavuje pouze 1 minutu.
89'
Žlutou kartu dostává Málek (FC Hlučín).
87'
Domácí mohli mít zápas již v kapse, ovšem z obrovské blízkosti netrefil Dufek branku a míč putoval vedle. Pokud by se trefil, skóre by se na 100% měnilo na 3:1.
85'
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Šuta, přichází Chalupa.
85'
Hlučín se snažil založit ještě nebezpečnou akci po levé straně, Kraut však nepřesně přihrál a zmařil nadějnou akci hostů.
82'
Osm minut základní hrací doby zbývá Hlučínu na vyrovnání, uvidíme zda se jim to povede, nebo Velmez dohraje utkání v obranné formaci a taktice. Závěr bude opravdu zajímavý.
80'
Tomu říkám noční můra pro Hlučín!! Dnes jim nebyla uznána již druhá branka, zrovna tato možná být mohla, jelikož ofsajd byl opravdu centimetrový.
78'
Zbývá nám dvanáct minut do konce základní hrací doby, Hlučín se bude snažit o vyrovnání, uvidíme zda se jim to povede!!
76'
Hlučín právě vstřelil branku!
Ale pozor! Nejdříve střílel T. Dostál, jeho střela ale letěla vedlo, poté přišel špatný odkop od brány a na podruhé již hosté dotlačili míč do sítě. Závěr bude ještě zajímavý. Střelec gólu MARTIN FOLTYN.
73'
Po úspěšném tří minutovém tlaku hostů, se domácí uvolnili a tentokrát zatlačili obranu hostů oni. Z levé strany přišel centr, až na stranu pravou, kde se o střelu pokoušel Demeter, jeho rána byla ale zblokovaná.
70'
Hostům se nelíbí skóre a tak dřou nejvíce co to jde, trenér si zavolal kapitána Hlučína, a ten následně povolal celý tým do útoku, tak uvidíme zda se dočkáme vyrovnání!
69'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází T. Dostál, přichází Jančík.
67'
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Smejkal, přichází Krčál.
67'
Pro Hlučín to tak skvěle vypadalo, na začátku prvního poločasu, momentálně je všemu jinak. Dle mě je tento zápas již rozhodnut, teď už jen jaké bude konečné skóre.
66'
Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
A je to gól. Domácí úspěšně proměňují pokutový kop a dostávají se do dvou brankového vedení! Střelec gólu PATRIK MUCHA.
65'
Byla nařízena penalta pro Velmez !
63'
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází R. Dostál, přichází Pyclík.
Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází De Carvalho Serra, přichází Hudeczek.
62'
Radim Šuta znovu v akci. Po levé straně unikl obraně, následně se uvolnil a místo centru si vybral cestu do brankoviště a zpoza malého vápna střílel, do jeho rány však Kodeš nemusel ani zasahovat, jelikož střela plula vedle.
60'
Po rohovém kopu domácí nijak nezahrozili, nyní se dopředu táhnou hosté.
59'
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí: ze hřiště odchází Crkal, přichází Dufek.
58'
Poslední čtyři minuty nebyla k vidění žádná šance, míč se spíše pohyboval na polovině Hlučína, ale žádné zakončení nepřišlo, ovšem teď následuje rohový kop pro Velmez.
54'
Hlučín to ale nevzdává a hráči se ihned tlačili dopředu. Po levé oblíbené straně proklouzl Kraut a svým dobrým centrem našel na zadní tyči Foltýna, jeho hlavička ale mířila vedle brány!
52'
A není to gól! Hráči Hlučínu již slavili branku, pomezní sudí však svým praporkem veškerou radost zkazil. Střelec branky se totiž nacházel v ofsajdovém postavení!
50'
Po pravé straně bojoval Šuta, snažil se nacentrovat na zadní tyč, ale míč přímo ze vzduchu sbíral brankář Kodeš.
48'
Rohový kop byl zahrán na krátko, poté míč putoval do středu vápna, odtamtud ale pryč do bezpečí, jelikož přihrávku Muchy získal obránce Heiník.
47'
Do druhého poločasu vlétli aktivněji domácí a ihned atakovali branku Hlučína, střelu Crkala však Kodeš vyrazil na roh.
46'
Stejně jako první část, tak i druhá část začíná s tří minutovým zpožděním.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
Máme konec prvního poločasu. V úvodu do cca 22. minuty byli hosté jednoznačně lepší, ale z dvou velkých akcí nedokázali vsítit branku. Toho se nejspíš chytili domácí a z pěkné akce v 29. minutě těžili gól. Byla to jediná branka která prozatím padla, v závěru se ještě hosté tlačili do vyrovnání, ale po hlavičce De Serry míč skončil pouze na tyči.
45+2'
45+1'
Žlutou kartu dostává Dolejš (FC Velké Meziříčí).
45'
Rozhodčí nastavuje 1 minutu.
42'
Přímý kop z velkého úhlu nebyl zahrán rovnou na bránu, míč byl nacentrován do vápna, kam si skvěle na hlavičku seběhl De Serra, no a k radosti moc nechybělo, míč možná lízl pravou tyč.
41'
Po delší době v útoku zase hosté. Tentokrát místo levé strany zvolili hráči stranu pravou a Vengřinek zkusil odtamtud centrovat, než k tomu však došlo byl faulován.
40'
Rohový kop směřoval na přední tyč, tam byl ale připravený Málek a míč úspěšně odhlavičkoval do bezpečí.
39'
Po přímém kopu domácích, je tu roh.
38'
Demeter obelstil svojí kličkou jednoho z obránců, na následný centr si ale netroufl, tudíž se s míčem vrátil do dobré střelecké pozice, ale u toho byl faulován.
36'
Miloš Kriegsmann sklízí potlesk z ochozů, jelikož momentálně skvěle odstavil dva Hlučínské hráče a nejspíš zachránil svůj tým před inkasováním.
35'
Až dva rohové kopy měli domácí k dispozici ani jeden nevyužili, místo toho chybovali a hosté běží na bránu.
34'
Velmez zakládal další útok, konkrétně to byl Berka, jeho přihrávka do brankoviště způsobila v obraně Hlučína zmatek a ti tak míč odkopli na roh.
33'
Žlutou kartu dostává Smejkal (FC Velké Meziříčí).
Žlutou kartu dostává Foltyn (FC Hlučín).
32'
Přímý kop byl zahrán, ale následně přišly dva vzájemné fauly a rozhodčí musí udělit též dvě karty.
31'
Pokračujeme dále, branky jsme se nakonec dočkali a to dříve než jsem osobně čekal. Hlučín se ale nevzdává a nyní je tu přímý kop.
29'
Tak to je překvapení. Domácí se bránili celý zápas, ale posledních šest minut zabrali a to jim zřejmě pomohlo, jelikož se po krásné akci dostávají do vedení!
Střelec gólu RADIM ŠUTA.
26'
Pojďme se vrátit ke hře. Domácí se zřejmě uvolnili a začínají hrát aktivně. Šuta byl ve stejné pozici jako tři minuty zpět Smejkal a udělal zcela totožnou chybu, tudíž další nadějná akce byla zmařena praporkem pomezního sudího.
25'
Dvacet pět minut za námi, stále jsme neviděli žádnou branku, i když hosté k tomu neměli daleko.
23'
Hráči Velmezu se opět po delší době uvolnili a dostali se z útrob bránění. Smejkal byl v blízkosti brankoviště, na levé straně ale viděl jednoho ze spoluhráčů a míč tak na něj posunul, pomezní sudí ale pískal ofsajd!
22'
Hra je přerušena, na středu hřiště došlo k zranění Hlučínského hráče.
21'
Po pravé straně bojoval Jaroslav Málek, nakonec se mu podařilo nacentrovat a to na zadní tyč, ovšem nabíhající Štefek balón špatně trefil a míč dokutálel za postranní čáru.
19'
Bratři Dostálové plánovali akci Hlučínu směrem k bráně, ovšem Radim špatně přihrál a nadějná akce tak skončila.
17'
Hlučín zahrával již 5. roh v tomto utkání, míč ale přímo ze vzduchu sbíral brankář Kruba.
15'
Velmez měl sice míč v držení, ale krátce po napsání akce o balón přišli a vše se tak vrátilo do starých kolejí.
14'
Aby jsme tu nepsali pouze o Hlučínu. Dopředu konečně zavítali domácí a vybojovali si rohový kop. Ten však nebyl zahrán podle představ, i přesto jsou stále v držení míče.
12'
Domácí jakožto favorité před tímto utkání prozatím nepředvádí dobrý fotbal, u míče jsou stále hráči v zeleném a může to být pro ně štěstí, že hráči Hlučínu dnes obuli kopačky naopak.
11'
Hostující tlak nemá konce. Hlučín dostal výhodu dvou rohů a to z každé strany jeden, avšak ani z jednoho se do vážné situace nedostali.
9'
Hosté se probojovali do poměrně tutové šance! Hlučín zahrával volný kop, ten hráči rozehráli na krátko a následně přišel nákop za obranu, na který si seběhl Kraut. V tutové šanci zpoza malého vápna minul branku! Domácí fanoušci si neuvěřitelně oddechli.
8'
Rohový kop směřoval do středu vápna, tam se do hlavičky tlačil De Carvalho, ale bránící Puža vyskočil výše a míč dostal do bezpečí.
7'
Protiútok vyšel hostům na jedničku, jelikož si z něj vybojovali první rohový kop.
6'
Po levé straně to zkoušel za domácí Šuta, bylo na něm vidět, že chce centrovat do brankoviště, ovšem centr byl zblokovaný a Hlučín tak zakládá protiútok.
4'
Hráči Velmezu se museli opět bránit tlaku hostů, Mac se s míčem na kopačce dostal až na hranici brankoviště, poté ale přihrávkou na Málka udělal chybu a obránci hru skvěle přečetli.
3'
Dostál nevěděl co s míčem a nacházel se zpoza vápna, nakonec zkusil vystřelit, míč ale zachytil domácí brankář Kruba.
2'
Domácí se tlačili dopředu, ovšem špatná přihrávka rozhodla, že se jako první do vápna podívají hosté a to se také stalo. Hráči Hlučínu však ve vápně nic nevymysleli.
1'
O úvodní výkop se postarali domácí fotbalisté v modrých dresech, hosté nastoupili v dresech zelených.
1'

FC Velké Meziříčí: Kruba – Puža, Kriegsmann, Dolejš, Šuta, Simr (K), Smejkal, Crkal, Demeter, Berka, Mucha
Náhradníci: Pokorný – Krčál, Komínek, Dufek, Chalupa

FC Hlučín: Kodeš – Heiník, Málek, R. Dostál, De Carvalho Serra, Foltyn, T. Dostál, Mac, Štefek (K), Vengřinek, Kraut
Náhradníci: Massaniec, Pyclík, Hudeczek, Krejčí, Jančík, Kolenko

Rozhodčí: Z. Kneisl – V. Ogrodník, L. Machač.
Vzájemná utkání

13.10.2018 – Hlučín – Velmez 8:1
23.5.2018 – Velmez – Hlučín 4:0
5.8.2017 – Hlučín – Velmez 1:3
3.5.2017 – Velmez – Hlučín 1:2
7.9.2016 – Hlučín – Velmez 1:0
Jak jsem již zmiňoval, oba celky trápí mizerná forma, ovšem jeden z nich si ji může vylepšit. Favorité na výhru jsou dnes domácí, ale nutno podotknout, že poslední vzájemný zápas skončil výhrou 8:1 pro Hlučín. Na Fotbalový stadion U Tržiště se dnes očekává průměrná návštěva, ne-li podprůměrná. Jak utkání dopadne, to se dozvíme již dnes v 17:00.
Dobrý den, vítám Vás u 26. kola MSFL, dnes se podíváme na zápas FC Velké Meziříčí – FC Hlučín. Velmez se musí oklepat po vysoké prohře s Vyškovem 5:1 a ukončit sérii tří proher v řadě, ovšem tato série trvá i u jejich dnešního soupeře. Myslím si, že nás čeká zajímavý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.