MSFL - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vrchovina : Ostrava U21 - 3. srpna 2019   17:00

Vrchovina
Vrchovina
53' Duba
1:1
(0:1)
Ostrava U21
Ostrava U21
15' Lokša
Vrchovina
Šmída – Vícha, Smetana, Vašíček – Švanda (70. Chloupek), Wolker, Michal (C) (74. Zbytovský), Svoboda, Skalník Kamil (od 74. minuty C) – Skalník Michal (87. Slavíček), Duba (92. Dobrovolný)
Maňák – Bača, Veselý, Dobrovolný, Zbytovský, Chloupek, Slavíček
trenér: Richard Zeman
Mikyska – Vejtasa, Vojáček
Vrchovina Aréna, Nové Město na Moravě
515 diváků
Ostrava U21
Murín – Russmann (76. Zajíček), Hasala, Velner, Celba, Pokorný – Foltyn (81. Žák), Bolf (64. Pak), Mooc (69. Buchta), Kaloč – Lokša (C)
Zouhar – Urban, Buchta, Pak, Raab, Žák, Zajíček
trenér: Daniel Tchuř

Dnešní utkání sledovalo 515 diváků!
Z mé strany je to dnes vše. Užívejte zbytku víkendu a někdy příště se budu těšit z Nového Města u fotbalu napočtenou!
Dámy a pánové, dnešní utkání nabídlo naprosto skvělou podívanou na poměry této soutěže. Oba týmy předvedly parádní výkony, Baník byl sice favoritem a větší herní kvalita na jeho straně byla znát. SFK nicméně všechno nahradilo bojovností, která ukázala, že by letošní sezona mohla být úplně odlišná.

Ve druhé půli jsme viděli jenom jeden gól. Padl hned v 53. minutě po zásahu Tomáše Duby hlavou z trestňáku. I nadále jsme viděli šance na obou stranách, ke kvalitnímu zážitku přispěly i oba fanouškovské tábory, ten hostující dokonce odpálil i světlice. Remíza se dá označit jako spravedlivá v rámci dnešního utkání.
90+2'
90+2'
Nedočká. Baník odkopl balon na druhou stranu a je tu navíc střídání. Duba, kterého chytly křeče. Místo něj jde na plac Dobrovolný.
90+1'
Vrchovina získává míč na útočné půlce a postupuje pomalu vpřed. Dočká se druhého gólu?
90'
Budou se nastavovat dvě minuty nad rámec hrací doby.
90'
Celba zezadu stáhl k zemi Svobodu a vidí zcela oprávněnou žlutou kartu.
89'
Odražený míč napálil z první Wolker na branku, jenže míč podebral až příliš a nebylo z toho prakticky vůbec nic.
89'
Rohový kop pro domácí zhruba minutu a půl před koncem základní hrací doby.
87'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Skalník Michal, přichází Slavíček.
87'
Hostující fanoušci odpalují ve svém sektoru pyrotechniku. Těm je potřeba vyseknout za dnešní zápas poklonu. Poctivý support po celý zápas, to se jenom tak nevidí.
86'
Svoboda lehce na jistotu odklidil míč do zámezí. Baník má v posledních minutách jasnou optickou převahu, Vrchovina nicméně hraje velice dobře.
85'
Chloupek přilepil míč ve vápně k zemi a vracel jej křížně na volného Michala Skalníka, hostující obrana dokázala však domácího hráče zdvojit a nepovolit mu nic.
85'
Střelu přizvedla Dubovi zeď Baníku, od které se dostal balon až do zámezí. Poslední teč ale přišla od domácích a hosté jsou z těžké situace venku.
84'
Těžká situace pro hostující tým přijde za chvilku. Rychlý brejk zezadu zastavil Zajíček. Sice nedostává kartu, Vrchovina ale z nějakých 25 metrů dostává přímo proti brance přímý kop.
82'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Vícha, přichází Bača.
81'
Vašíček musel zahrábnout dozadu, aby stihl vykrýt Celbu, což se povedlo. Přesto ale přišel centr do vápna a Lokša to zkusil nakopnout z první, valný efekt to nemělo.
81'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Foltyn, přichází Žák.
80'
Velner vidí za protesty po odpískaném ofsajdu žlutou kartu. Sudí Mikyska si to dnes vůbec nekomplikuje.
79'
Dva fauly na středu pole přerušily tempo hry. Jsme skoro v poslední desetiminutovce.
78'
Pak vysunul kolmou přihrávkou Lokšu, proti ale včas vybíhal Šmída a pokryl míč do svých ruk.
77'
Velner před nabíhajícím Chloupkem zametl míč do zámezí. Z vhazování přišel tlak na branku hostí, který ukončil Svoboda těžkým centrem, ten navíc skončil za kasou.
76'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Russmann, přichází Zajíček.
75'
Hrálo se to na bližší tyč, avšak bez nějakého velkého úspěchu.
75'
Faul od Foltyna na Tomáše Dubu přináší scénář „zkráceného“ rohového kopu. Tohle je dost zajímavá situace.
74'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Michal, přichází Zbytovský.
74'
Šlapák Michala Skalníka na Pokorného byl odpískán zcela přesně a Baník hrál nakrátko, jenže bez valného úspěchu.
73'
Pak hrozil i nadále, prakticky z totožné situace, nicméně jej skvěle skluzem odzbrojil Vícha.
72'
Pak se ukázal na pravém křídle, kde využíval otevřeného prostoru. Jeho nahrávku před branku skluzem zastavil Kamil Skalník, kterého Pak nekompromisně poslal na zem. Útočný faul.
71'
Rozehrání trestňáku ale hostům vůbec nevyšlo a nepředstavovalo to pro domácí žádné nebezpečí.
70'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Švanda, přichází Chloupek.
70'
Michal zatáhl zezadu Lokšu a je nařízen trestňák zhruba 30 metrů od domácí branky.
69'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Mooc, přichází Buchta.
67'
Pomalu se blížíme do posledních dvaceti minut tohoto skvělého utkání. Nyní Foltyn z levé strany přesunul hru na osu hřiště a Filip Kaloč pálil tvrdě, ale přímo do středu kasy. S tím neměl Šmída žádný problém.
66'
Další útočná akce Vrchoviny, která nekončí gólem. Michal Skalník zvládl souboj 1-1 s obráncem a otevřela se mu cesta, kterou poslal míč na osu hřiště, zblokovaná přihrávka ale končí na nařízení rohového kopu.
65'
Z rohového kopu mohl Baník udeřit, míč propadl dozadu na Hasalu, který střílel z první, čímž si zpečetil prakticky nemožnost zakončit přesně.
64'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava B: ze hřiště odchází Bolf, přichází Pak. To vše v době, kdy se hledá hrací předmět na staveništi sportovní haly hned vedle.
62'
Trávník začal skrápět lehký déšť, ale to domácím vůbec nevadilo, naopak Tomáš Duba mohl skórovat! Ve finální fázi si ale opět neporadil s „blafákem“ na Murína.
61'
Vašíček za protesty spojené s odkopnutím balonu dostal žlutou kartu. Aktivní byl na domácí střídačce také charismatický vedoucí Bajer a i on se mohl skoro zapsat do kolonky trestů se žlutou barvou na kontě.
61'
Faul přímo před zraky pomezního sudího přisuzuje míč hostům za velké nevole publika.
59'
Z Murína se ostravský Neuer nestal, naopak mohl být z něj skoro ostravský Karius. Zbytečně prodlužoval dobu odkopu a Duba ho stínoval. Hostující gólman přímo trefil svého soupeře a moc nechybělo k tomu, aby lovil míč z branky!
58'
Švanda po pravé straně táhl brejk, Velner ho ve vápně včas zakřižoval, dostal se před něj tělem a odehrál míč přes své spoluhráče do méně nebezpečné zóny.
57'
Lokša zahrál míč podél lajny na spoluhráče, jenže domácí obrana si tuto přihrávku pokryla.
55'
Vrchovina cítí, že je možnost z tohoto zápasu něco vytěžit, možná i plný počet bodů. Baník lehce vypadl z tempa, ale v prvních minutách půle je aktivnějším týmem, leč inkasoval.
53'
Vrchovina právě vstřelila branku!
Všech 515 diváků se dočkalo gólu a jedeme od nuly! Rozehrávka přestupku hraní rukou byla v podobě centru od Michala, který našel ve vápně přesně TOMÁŠ DUBA a hlavou usměrnil míč na delší tyč – 1:1!
53'
Rozehrávku provedl Duba a obstřeloval zeď zprava, hlava Hasaly však míč zastavila. Jenže tu byla také hra rukou a Vrchovina zůstává v útoku.
52'
Švanda rozehrál nepřesně, ale mrzet ho to nemusí. Pokorný fauloval Víchu na ose hřiště a pro SFK se jedná o hodně nadějnou standardku.
50'
Výhoda po faulu na Michala Skalníka nenabídla pro domácí žádnou šanci, hra se po nepřesné nahrávce otáčí zase zpět před kasu Šmídy.
49'
Nedorozumění na půlce a byl tu další brejk FCB, Mooc se rozhodl na hraně šestnáctky nahrávat, ale poslal nahrávku přímo do obránce Víchy, od kterého šel míč na roh.
48'
Foltyn šel do vzdušného souboje s Wolkerem zbytečně tvrdě, pomohl si loktem a vidí za to okamžitou žlutou kartu.
47'
Smetana obehrál Mooce, ale nahrávka do běhu na levé křídlo byl nepřesný artefakt, na což reagovaly tribuny mírným pobouřením.
46'
Vrchovina taktéž podnikla jeden útok, ten jí ale zastavuje ofsajd.
46'
Začala nám druhá půle, v ní má výkop Baník. Hrál klasicky dozadu s gólmanem a postupnou kombinací po zemi se snaží dostávat k brance domácích.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:59.
Prvních 45 minut nabídlo na poměry MSFL výtečný fotbal, kde se ani jeden celek nenudil. Vrchovina má opticky více ze hry, Baník ale skóroval jako doposud jediný, v 15. minutě se prosadil po chybě domácí obrany Radovan Lokša. Poté se Ostrava lehce stáhla a spoléhala na brejky, které byly v jejím podání smrtící, naštěstí pro SFK dalšími góly neskončily. Šance, které domácí tým na našlapaném stadionu měl, zůstaly nevyužity a do druhé půle si Vrchovina ponese jednogólovou ztrátu.
45'
44'
Z rohu přišel další roh pro domácí, ani ten nebyl ničím nebezpečný. Naopak nebezpečně bylo na druhé straně, kde vznikl prostor pro brejk a Lokša servíroval před branku Bolfovi, kterému na míč chybělo zhruba půl kroku!
44'
Tomáš Duba se dostal do další zajímavé šance, ve skluzu však napálil pouze Murína a SFK tak rozehraje další rohový kop.
42'
Baník po delší době rozehrává od vlastní branky, přes postupnou kombinaci se dostal akorát do ofsajdu a Vrchovina se hrne do útoku.
41'
Z rohového kopu se moc hosté těšit nemohli, sice byli dva na zadní tyči, ale také v ofsajdovém postavení, neboť byl původní centr prodlužován.
40'
Těžká chvilka pro domácí obranu, Russmann posunul na půli míč za sebe a Bolf šel sám na branku, Michal Skalník dal okamžitě zpátečku a Bolfa stíhal, nakonec jej zakřižoval a jeho střelu srazil na roh!
39'
Wolker nasadil jesle stoperovi před sebou a poslal do běhu Michala, který přenášel hru na Michala Skalníka. Centr byl však dlouhý a Skalník jej nemohl doběhnout.
38'
Lukáš Wolker se střetl s Velnerem, který přímo pod domácím kotlem zůstává ležet a sudí Mikyska píská faul z domácí strany.
37'
Vícha loktem škrábl Lokšu, který šel okamžitě k zemi a za nevole domácího publika je pískán faul.
35'
Baník dostane vhazování po nedorozumění mezi hráči SFK. Z autu vyvedli hosté hru ke svému gólmanovi a pokusili se dlouhým nákopem zahrozit, nic moc to ale nepřineslo.
35'
Nabíhající Svoboda byl v ofsajdu a jakékoliv jeho další akce byly zbytečné.
34'
Nepřesnosti sráží jinak kvalitní projev domácích, kteří jsou Baníku zcela rovnocenným soupeřem. Po delší době se dostává míč k Šmídovi, který rozhodil hru mezi obránce.
33'
Zcela nepřesná krosová přihrávka prolétla napříc šestnáctkou Baníku. Nikdo z domácích neměl šanci jakkoliv zasáhnout. Proto může Murín rozehrát z hranice malého vápna.
32'
Michal po zemi hledal Dubu na ose hřiště, Aleš Mooc tento záměr přečetl a odeslal míč do zámezí.
31'
Další rohový kop pro domácí. Ti v posledních minutách tlačí Baník a jsou lepším týmem. Stále je to však bez gólového efektu.
30'
Duba překopl dvoučlennou zeď a našel ve vápně Ondřeje Víchu, jehož hlavička mířila do sítě. Ale té za brankou.
30'
Nad Městem se začíná smrákat a domácím byl přisouzen míč po faulu hostujícího hráče na Švandu.
29'
Rozehrávka trestňáku po faulu toho domácím moc nepřinesla. Vašíček se nedohodl s Kamilem Skalníkem a využil toho Foltyn na uklidnění situace.
27'
Z ničeho nic tu byla ohromná šance Vrchoviny! Od Vašíčka přišla přesná přihrávka na Michala Skalníka, který to vzal sám na branku s Pokorným v zádech. Ve finální fázi si ale domácí útočník ukopl míč a Murín jej lapil!
26'
Těžil z toho Švanda, který šel dovnitř vápna a hledal kohokoliv před brankou, jeho pozemní přihrávka ale byla obráncem FCB sražena k Murínem, který si poradil.
25'
Vašíček si poradil se dvěma obránci a navíc si došel i pro odpískaný faul.
24'
Lokša se v souboji s Kamilem Skalníkem výborně otočil a posunul balon na Bolfa, kterému vznikl na pravé straně dost velký prostor. Ale naštěstí pro domácí zamířila hostující #14 vedle.
23'
Vícha pořádně přisvítil odkopem z první. Kouzlo nechtěného nicméně zafungovalo a na hraně pokutového území se dostal k hlavičce Duba, bylo to však hodně nevýrazné.
22'
Bolf stahoval hru zpátky ke své brance, přerušil ho Svoboda, který ale nakonec míč pro SFK nevybojoval.
20'
Baník má smrtící protiútok a domácí obrana to mohla poznat podruhé, když vznika situace 3 na 2. Přihrávka od Kaloče na Foltyna napříč vápnem šla bývalému hráči Hlučína na paty a domácí si mohli v tu chvíli oddechnout.
19'
Michal našel ve vzduchu Kamila Skalníka, jehož hlavička ale zamířila vedle.
19'
První rohový kop dostane k dispozici taktéž Vrchovina.
18'
Po inkasovaném gólu zvýšila Vrchovina svoji aktivitu, ale zvýšený efekt to nemělo. Naopak, do otevřené obrany se vřítil Mooc s Russmannem a obránce Baníku střílel z vápna na bližší tyč.
15'
Baník B právě vstřelil branku!
Snad první chyba v obranné fázi stojí SFK pořádně draho! Centr vzduchem z levého křídla chtěl odhlavičkovat jeden z domácích, jenže míč vůbec netrefil a nechal jej propadnout až na delší tyč, kde se pohyboval RADOVAN LOKŠA. Hostující kapitán uklidil míč pod padajícího Šmídu – 0:1!
14'
Vašíček si nabíhal hlouběji do šestnáctky a snášel se na něj hrací předmět, včas vyběhl Murín, který míč uschoval ve svém náručí.
14'
Na druhé straně zahrávala Ostrava rohový kop, ale domácí obrana si dva hlavičkáře pohlídala a odklidila míč mimo nebezpečnou zónu.
12'
Z obranné fáze se však rychle domácí přeorientovali na útočnou a šli do situace 3 na 2. Vše začalo u Švandy, který zvládl přihrávku na půli a poslal dopředu duo Michal Skalník – Tomáš Duba. Duba měl na starost finální fázi, zasekl si míč před obráncem a střílel, ale pouze do Murína!
11'
Lokša si naběhl pro balon a zkusil zleva nakopávat do brankoviště, avšak nepřesně.
10'
Smetana je první trestaný hráč zápasu. Díky technické chybě na útočné polovině šel Baník do brejku a Smetana musel taktickým faulem zezadu řešit nastalou situaci.
10'
Rozehra proběhla na přední tyč, před Michala Skalníka se dostal Foltyn a z první přisvítil a poslal míč zcela mimo hru.
9'
U postranní čáry se Russmann dopustil faulu a SFK bude mít přímák z poměrně zajímavé pozice.
8'
Kamil Skalník výborně na levé straně obešel dva hráče, nezvládl už ale nahrát a poslal míč do zámezí. Baník tak bude vhazovat.
7'
Přesto se povedlo Novoměstským získat míč a do útoku to vzali přes levou stranu, centr na nabíhající hráče byl však hodně nepřesný.
7'
Celba se střetl před vápnem Baníku s Dubou, tato situace byla posouzena jako faul Duby a Baník toho využil na rychlou rozehrávku.
6'
Šmída nespěchá nijak s rozehrávkou, dokonce si vzal míč ze země do ruk, aby mohl vykopnout přímo z ruky.
5'
Po chvilce se dokázal zvednout a hra plynula dále. Z rozehrávky trestňáku ale NMNM nic nezískalo a Murín bude odkopávat od své branky.
5'
Foltyn vyskočil na Michala a dopustil se tím faulu ve středovém kruhu. Hostující hráč navíc nekontrolovaně dopadl na ruku a zůstává na zemi.
4'
Lokša se pohyboval v útoku sice nebezpečně, přihrávka na něj mířící ale byla ofsajdovou.
4'
Duba se dostal tělem před Foltyna a jasným odkopem dal možnost se domácí obraně zformovat.
3'
Jenže tam přišla přihrávka hlavou za nabíhajícího hráče a je z toho vhazování Baníku, přímo před svou střídačkou.
3'
Šmída zastavil hru u sebe a dlouhým nákopem na Svobodu přenesl hru na útočnou polovinu domácího celku.
2'
Velner se tělem dostal před Vašíčka a odcentroval do pokutového území, kde nabíhal v první vlně Bolf, ale ani nevyskočil. Následně se Lokša dopustil faulu a SFK má míč.
1'
Baník vytáhl hru ven na svoji polovinu, kde kombinuje. Dokonce si zahrál i gólman Murín.
1'
MSFL v Novém Městě začíná! Výkop mají domácí a míč šel okamžitě na pravou stranu, kde ale Wolker podklouzl a Baník bleskově otočil hru.
1'
-3'
Hlavní sudí Mikyska přivedl oba týmy na hrací plochu. Baník bude hrát dnes v bílém, Vrchovina v modrém, což je oproti loňské sezoně změna, SFK hrálo v dresech zelených.
-7'
Sudí v útrobách stadionu zadul do píšťalky, což znamená, že se oba týmy mají připravit k nástupu na hřiště. Hlavní a jediná tribuna stadionu se navíc zaplnila parádně, dnes to bude hodně velké číslo diváků.
-21'
Dnešní zápas na tribunách bude v umírněnějším stylu. Domácí fanoušci se totiž láskou k Baníku netají. Z hostující strany dorazila zhruba desítka fanoušků, kteří se shromáždili na druhé straně tribuny.
-34'

SFK Vrchovina: Šmída – Vícha, Smetana, Vašíček – Švanda, Wolker, Michal (C), Svoboda, Skalník Kamil – Skalník Michal, Duba
Náhradníci: Maňák – Bača, Veselý, Dobrovolný, Zbytovský, Chloupek, Slavíček

FC Baník Ostrava B: Murín – Russmann, Hasala, Velner, Celba, Pokorný – Foltyn, Bolf, Mooc, Kaloč – Lokša (C)
Náhradníci: Zouhar – Urban, Buchta, Pak, Raab, Žák, Zajíček

Rozhodčí: Mikyska – Vejtasa, Vojáček.
-36'
Přeji vám dobré odpoledne z Nového Města na Moravě! Za 36 minut začne Vrchovině ostrá část sezony a ta nastupuje v plné sestavě, na druhé straně se diváci dnes nedočkají Milana Baroše, o jehož příjezdu kolovaly po celém městě fámy. Podnebí je pro fotbal ideální, bude se hrát na nově zrekonstruovaném trávníku, navíc po intenzivním dešti, který Žďársko zasáhl zhruba před hodinou. Příjemnou zábavu!
FC BANÍK OSTRAVA B

Béčko Baníku má naopak historii o dost chudší. Zpět do hry se vrací po šesti letech, poslední zápas sehrálo 12. června 2013, kdy porazilo 2:1 Třinec. Tým je složen prakticky z juniorů, kteří reprezentovali Baník v Juniorské lize. V historii jejich přípravných zápasů na léto najdeme pouze jediný, proti nedalekému Hlučínu. V něm tradiční účastník MSFL vyhrál 2:1.
SFK VRCHOVINA

Vrchovina loni byla před posledním kolem odsouzena k sestupu. Zajížděla na hřiště Kroměříže, která tehdy mohla ještě bojovat o výhru celého ročníku. Jenže SFK hnáno svými divokými fanoušky senzačně vyhrálo 4:2 a díky tomu, že Líšeň v souběžně hraném zápase přemohla Hodonín 2:1, tak šel dolů na úkor horších vzájemných špílů hodoninský tým zpět do divize. Líšeň navíc vyhrála celý ročník MSFL a postoupila o fotbalový level výše.

Do nové sezony vstupuje zcela obměněný tým. Po loňské sezoně opustil tým gólman Marek Kolář, který přešel k rivalovi z Velkého Meziříčí. Do Ždírce nad Doubravou se stěhuje Matěj Vopršal, který s velkou slávou do NMNM přes zimní přestávku přišel. Jeho zápal pro třetí ligu však rychle vymizel a dle trenéra Zemana byl klub rád, když se tohoto hráče zbavil.

Opačným směrem přišly dvě africké akvizice. Co o nich řekl trenér Richard Zeman? „Aaron Donkor je z Ghany, je mu 19 let a v pozici defenzivního záložníka je jeho největší předností pohyb a odebírání míče. Zambe Moto Road je z Gabonu, má 20 let a je taky středním záložníkem. Potřebují čas na aklimatizaci a zvládnutí taktických pokynů, ale oba jsou vnímaví a mohli by nám pomoci.“ Dva hráči byli do A-týmu povýšeni z dorostu a z rezervy. Jako náhrada za brankáře Koláře je k dispozici Lukáš Maňák, hráče v poli doplnil Luboš Chloupek z Blanska. Mimo těchto hráčů byli testování jeden Korejec a jeden Afričan, pozvánka do týmu ale přišla pouze pro dva Afričany výše uvedené.

SFK sehrálo celkem čtyři přípravná utkání, dvě vyhrálo, s béčkem Jihlavy remizovalo 3:3 a béčko Hradce si odvezlo výhru 3:1.
Dobré odpoledne přeji všem příznivcům MSFL! Letošní sezona se nese ve znamení malé revoluce této soutěže. Po zrušení Juniorské ligy, kterou mnoho týmů označovalo jako totální nesmysl, se vrací zpět do hry B-týmy a jedním z nich je i béčko Baníku. Právě proti němu se postaví novoměstská Vrchovina, která se dokázala v posledním kole loni zachránit a setrvat v této soutěži. Utkáním vás provede Tomáš Kalas, z „města lyží“ začínáme v 17:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.