Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Žilina - 23. června 2018   18:00

Žilina
Opava
Žilina
Holec – Šušolík, Moško, Kopas, Cociuc, Holúbek, Polievka, Klec, Anang, Boženík

Je konec! Opava nakonec ustrážila jednobrankové vedení z prvního poločasu. Žilina se sice ve druhém poločase herně zvedla, avšak cestičku mezi tři tyče ani jednou nenašla. Čtvrtý tým slovenské nejvyšší soutěže tak odjíždí s prohrou, naopak Opava je určitě s výsledkem spokojená.
90'
88'
Nyní si náramně čistým zákrokem pomohl Zapalač, avšak hlavní sudí byl opačného názoru. Momentálně sledujeme pouze jednu stranu hřiště.
87'
Nakonec z toho byl zisk rohového kopu, o který se postaral Holúbek. Nejvýše do vzduchu se dostal Simerský, jenž odvrátil hrozící nebezpečí.
86'
Další z řady nedovolených zákroků byl tentokráte spáchán na Holúbka. Žilina okamžitě rozehrála, Opava včas zformovala své řady.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. V posledních minutách je hra hodně často kouskována, což hraje do karet domácím.
84'
Obrovská šance na vyrovnání! Klec pádil s míčem středem hřiště, načež do něj udeřil. Kulatý nesmysl skončil jen o vlásek mimo.
83'
Šušolík byl nakonec odnesen na nosítkách, zápas pro něj tak skončil. Hodně nemilá zpráva, neboť příprava na novou sezónu teprve začala.
82'
Na scénu přispěchal lékařský personál, který si vzal do péče hostujícího Šušolíka. Těžko říct, jestli hostující hráč bude pokračovat ve hře.
79'
Puškáč obešel hned dvojici protihráčů a navíc přesně přenesl hru na levou stranu. Následná rána od Juřeny skončila na noze soupeře.
78'
Vzdušným prostorem to dnes prostě nejde. Další centr směřoval tentokráte na Boženíka, který se ale v souboji neprosadil.
77'
Volešák rozehrál na jistotu po zemi, načež se do rozehrávky zapojila kompletní hostující obrana, která ale nemůže najít cestičku kupředu.
76'
K rozehrávce standardky se postavil Kuzmanovič, který kroutil míč směrem k brance. Nakonec se po hlavičce Juřeny stočil balón od branky.
75'
U postranní čáry jsme viděli snad tři osobní souboje, ze kterých pokaždé vyšli úspěšněji domácí. Navíc to bylo s faulem Žiliny.
74'
Obrázek hry se nikterak nemění. Žilina se za každou cenu snaží vstřelit vyrovnávací branku, avšak neustále naráží do obrany soupeře.
73'
Opava si po delší době přichystala rohový kop, který přinesl před brankou menší zmatek. Vzápětí ale Lucas vyvezl balón.
72'
Zapalač se dostal do zajímavé pozice pro střelu, místo toho se ještě snažil vyšperkovat akci přihrávkou na Puškáče. Míč ale putoval jiným směrem.
71'
Máme před sebou něco málo přes dvacet minut. Opava i nadále odolává tlaku soupeře, naopak se sama snaží využít rychlé kontry.
70'
Už, už to vypadalo, že se Mihalík dostane do zakončení, avšak na samotné hranici šestnáctky ho zastavila hned dvojice protihráčů.
69'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Kopas, který ale nezamířil přesně. Nad stadionem je duha, což zaujalo nejednoho fanouška na stadionu.
64'
Na opačné straně se nekompromisně opřel do míče Boženík, který svým pokusem ohrozil diváky za bránou. Šrom bude vykopávat.
63'
Simerský na nic nečekal a okamžitě po zisku míče zkoušel odcentrovat. Jeho nabídka nakonec skončila daleko za brankou.
62'
Nejprve Dyer přišel na hranici pokutového území o balón, posléze se musel vracet zpět. Jeho kolegové nakonec odvrátili míč na rohový kop.
61'
Máme za sebou hodinu hry. Stále jsme viděli pouze jednu branku, avšak v posledních minutách sledujeme ofenzivní podívanou.
60'
Povedená akce také na straně domácích. Střílenou přihrávku se pokoušel zasunout do brány Puškáč, ve finální fázi mu moc nechybělo.
59'
Šušolík měl před sebou kupodivu až moc prostoru, i tak nedokázal najít naběhnuvšího Polievku. Opava se po delší době dostává k míči.
58'
Nadějná akce v podání Žiliny nakonec skončila naprosto slaboučkou střelou Lucase. Šrom si připsal další snadný zákrok.
57'
Kayamba se hezkou finesou zbavil svého strážce, avšak poté možná trochu zbytečně odflákl přihrávku před. Jednoznačně zbytečná ztráta.
56'
Slovenský celek kombinoval v blízkosti středového kruhu, kde ho nakonec zastavila nepovedená přihrávka od Králika.
55'
Před Šroma se snášel další ostrý centr, který ale nabral pořádnou výšku. Nakonec ho na druhé straně nedokázal Holúbek zachytit.
54'
Zatím nenápadný Holúbek si kulatého nesmyslu moc neužil, neboť ho při napadání vyrušil Hrabina, který uzmul balón.
53'
Autového vhazování od pravé postranní čáry se ujal Šušolík, který si vybral Polievku. Spolupráce těchto dvou hráčů neměla dlouhého trvání.
52'
Také Opava se usadila s míčem na útočné polovině, kde si ale po chvíli neporozuměla. MŠK výrazně zpřesnilo svojí hru.
51'
Aby toho nebylo málo, tak se do zakončení dostal Polievka. Technická rána nakonec putovala doprostřed branky, kde číhal Šrom.
50'
S míčem si zahrál také brankář Volešák, který ho hodně kostrbatě poslal na druhou stranu. Žilinští následně vyhráli osobní souboj.
49'
Puškáč uplatnil robustní postavu, načež chtěl roztáhnout hru na levou stranu na Juřenu. Přihrávka ale doputovala pouze na kopačku Moška.
48'
Žilina vstoupila do druhého poločasu mnohem aktivněji, Dyerovi se ale nepodařilo proniknout podél levé postranní čáry.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo jedinou branku. O tu se po deseti minutách hry postaral domácí Puškáč. Opava byla i posléze aktivnější, díky čemuž si vytvořila další šance. Žilina toho směrem dopředu moc nepředvedla, naopak se proti nováčkovi české nejvyšší soutěže bránila.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Branislav Sluka (MŠK Žilina).
43'
Domácí se sice radovali ze vstřelené branky, té však předcházelo ofsajdové postavení Kayamby. Pokračuje se za stavu 1-0.
43'
Kayamba se chopil rychlé rozehrávky rohu, který rozehrál nakrátko. Nakonec do velkého vápna přiletěl centr, jenž se stal snadnou kořistí hráčů slovenského týmu.
42'
Svozil si pokryl míč zády k brance, navíc s nedovoleným zákrokem přispěchal Králil. Opava bude rozehrávat kousek od středového kruhu.
41'
K výkopu od své svatyně se dostal Volešák, který ale nenašel nikoho ze spoluhráčů. Míč se i přesto dostal na kopačku Káčera.
40'
Nad Opavou se stahují mračna. Na hrací plochu sice dopává sluneční paprsek, avšak obloha je více než dost zatažená.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Žilina je stále s míčem na vlastní polovině, to ale k vyrovnávací brance nepovede. Faktem je, že Opava skvěle napadá rozehrávku.
37'
Zapalač přešel poklidným způsobem půlící čáru, načež zkoušel přenést těžiště hry na Kayambu. Tento záměr skvěle přečetl Sluka.
36'
Zatím hodně nenápadný Svozil zřejmě prováhal ideální moment k zakončení. Nakonec si Opava nevytvořila nic vážnějšího.
35'
Řezníček na nic nečekal a okamžitě udeřil do skákajícího míče. Tvrdá rána nakonec nenadělala Volešákovi žádné vážnější potíže.
34'
Opavští to většinu času zkouší přes levé křídlo. Naopak se do hry moc nezapojuje Kayamba, jehož prostor je na opačném pólu plochy.
29'
To nebylo špatné. Jánošík měl před sebou o něco více prostoru, který využil ke střeleckému pokusu. Míč se nakonec otřel o záda protihráče – roh.
28'
Vallo se dostal do nezáviděníhodné situace, ze které "vybruslil" celkem dobře. Míč totiž otřel o nohu napadajícího Schaffartzika.
27'
Hlavní sudí ponechal pro Žilinu chvilkovou výhodu, načež skutečně musel odpískat faul. Hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
26'
K rozehrávce standardní situace se postavil Zapalač, který našel ve výborné pozici jednoho z kolegů. Hlavička ale směřovala vedle brány.
25'
Nečekaní odraz připravil bleskurychlý protiútok pro Opavu, nicméně před šestnáctkou sáhl k nedovolenému zákroku Pečovský.
24'
Hra se nám o poznání uklidnila. Momentálně sledujeme nespočet osobních soubojů uprostřed hřiště. MŠK se snaží zvýšit aktivitu.
23'
Volešák měl další práci. Před malým momentem to z dálky zkoušel Kuzmanovič, jehož rána nakonec skončila v rukavicích.
22'
Žilina je v obraně zatím hodně nedůsledná. Málem se do sólového úprku dostal Juřena, avšak včas se stačil vrátit Pečovský.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Zatím sledujeme ofenzivní podívanou, hlavní sudí se ke slovu moc často nedostává.
20'
K hranici šestnáctky si seběhl Řezníček, kterému v osudový moment sjel balón z kopačky. Výsledkem je hodně nepřesná střela.
19'
Mihalík to nyní neudělal vůbec špatně. Slovenský křídelník prošel od poloviny až k šestnáctce, avšak slabou ránu dokázal Šrom pokrýt.
18'
Kapitán Kuzmanovič udělal přešlapovačku, načež levačkou posílal adresný centr. Míč se nakonec stočil k zadní tyči, kde číhal Králik.
17'
Ofsajdové postavení také na druhé straně. Žilině to v posledních vteřinách směrem dopředu moc nejde, Šrom je tak stále bez vážnější práce.
16'
Šrom nejdříve vylákal smečku protihráčů, poté zvolil bezpečný odkop na druhou stranu. Opava se snaží diktovat tempo hry.
15'
Domácí jsou i nadále hodně hladový. Další akce putovala na aktivního Juřenu, který se ale v dobře přihrávky nacházel v ofsajdu.
14'
Další velká šance domácích! Tentokráte se o střelecký pokus přihlásil Zapalač, který ale rozvlnil pouze boční síť.
13'
Dyer obdržel ideální přihrávku proti noze, avšak uvnitř pokutového území nezamířil mezi tři tyče. Šrom bude moci vykopávat.
12'
Ihned po rozehrávce se do vzdušného souboje dostával Balaj, který prodloužil míč za svá záda. Tam ale čekal pozorný Simerský.
11'
Na úvodní branku dnešního zápasu jsme čekali deset minut. Žilina se neprezentovala dobrou obranou, za což pykala.
10'
Opava právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku dnešního zápasu! Domácí rozjeli velice rychlou kombinaci, na jejíž konci byl DAVID PUŠKÁČ. Volešák neměl sebemenší šanci na reakci.
10'
K rozehrávce se postavil středopolař Káčer, který zamířil pouze do rukavic Šroma. Domácí brankář zahájil protiútok, který ale Hrabina zastavil.
10'
Jánošík si vyměnil míč se svým spoluhráčem a poté našel na malém vápně Balaje. Hlavička druhého jmenovaného byla ještě zablokována – roh.
9'
Vallo si nechtěl komplikovat život a raději poslal zpětnou přihrávku k Volešákovi. Také Žilina se nikam nežene...
8'
Snad poprvé se pomazlil s míčem brankář Šrom, který ho rozehrál do strany. Již prvoligový český celek to zkouší hodně opatrně.
7'
Kayamba obdržel přihrávku do běhu a ihned poté zkoušel najít své spoluhráče. Přihrávka naslepo pouze proskákala šestnáctkou.
6'
Pečovský rozjel další útočný výpad středem hrací plochy, avšak Opava byla mnohem důraznější. Nakonec s nedovoleným zákrokem přispěchal Jánošík.
5'
Žilina se usadila s míčem na útočné polovině, kde rozjela rychlou kombinaci. Nakonec celá akce končí na nepřesné narážečce.
4'
Hrabina se ujal autového vhazování od levé autové čáry, nakonec první střelecký pokus vyprodukoval Kuzmanovič. Volešák byl pozorný.
3'
První zajímavá akce se konala na pravé straně, odkud přiletěl do šestnáctky centr. Na zadní tyči se nakonec Balaj do zakončení nedostal.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

SFC Opava: Šrom – Simerský, Řezníček, Hrabina, Kuzmanovič (C), Schaffartzik, Zapalač, Kayamba, Juřena, Svozil, Puškáč

MŠK Žilina: Volešák – Vallo, Pečovský (C), Králik, Sluka – Dyer, Káčer, Lucas – Jánošík, Balaj, Mihalík
Náhradníci: Holec – Šušolík, Moško, Kopas, Cociuc, Holúbek, Polievka, Klec, Anang, Boženík.
Fotbalisté Opavy se nakonec dočkali dlouho kýženého postupu do první ligy. Slezský FC se umístil na první pozici, na které měl na druhou Příbram náskok pěti bodů. Opava se právě společně s Příbramí stane nováčkem první ligy, pro nadcházející sezónu si určitě dává za cíl záchranu. Nemilé informace přišly záhy. Opava má problémy s vyhřívaným trávníkem, které potrvají až do konce října. Do té doby bude tento celek hrát domácí zápasy v Brně.

Na opačné straně stojí slovenská Žilina, která se po základní části uplynulé sezóny umístila na čtvrté pozici, díky které si zajistila skupinu o titul. Fotbalisté Žiliny nakonec uhájili již zmiňovanou čtvrtou příčku, která jim zajistila předkolo Evropské ligy. Ihned po sezóně se ale kádr začal rozpadávat. Hostování ve slovenském celku skončilo Otubanjovi, který se pro změnu dohodl na angažmá v Rakousku. V týmu rovněž skončil dvacetiletý Hanck, který si vysloužil lukrativní angažmá ve Fiorentině. V posledních dnech se rovněž spekuluje nad přestupem Samuela Mráze, který má namířeno do Empoli.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Letní příprava se nám pomalu a jistě rozjela, v dnešním přípravném utkání budeme sledovat střetnutí mezi SFC Opava a MŠK Žilina.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.