Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Salcburk : Chelsea - 31. července 2019   20:00

Salcburk
Salcburk
50' Onguene  • 86' Minamino  • 90+2' Minamino
3:5
(0:3)
Chelsea
Chelsea
20' Pulišić   • 23' Barkley   • 28' Pulišić   • 57' Pedro   • 88' Batshuayi
Salcburk
Chelsea
Arrizabalaga – Azpilicueta (C) (82. Zapacosta), Luiz (74. Mount), Zouma, Emerson (74. Tomori) – Jorginho (74. Kenedy), Kovačić (81. Christensen) – Pulišić (74. Alonso), Barkley, Pedro – Abraham (74. Batshuayi).

Přípravný zápas mezi Salzburgem a Chelsea nabídl atraktivní přestřelku. Zatímco v prvním poločase se trefovali jen hosté, tak po změně stran se do ofenzivního festivalu zapojili i fotbalisté rakouského mistra. Těm zahrála velmi dobře kompletně nová jedenáctka, kterou kouč Marsch poslal na trávník po změně stran. Ani to však na větší dramatizaci duelu nestačilo, protože vždy, když Salzburg snížil na rozdíl dvou gólů, tak Chelsea záhy zase udeřila. Fanoušci Red Bullu i přes porážku svému týmu tleskají. Zápas je musel bavit a pro hráče to byla dobrá prověrka před pokračováním rakouské nejvyšší soutěže. To manažer Blues Frank Lampard asi bude spokojen s ofenzivou, ale k obraně bude mít svým svěřencům v kabině co říci.
90+2'
90+2'
Salzburg právě vstřelil branku!
Máme tu ještě jeden gól, který vstřelili v samotném závěru zápasu domácí! Koita udržel míč proti přesile obránců Chelsea a snažil se ho předat Junuzovićovi. Před ním však balón z pohledu hostí nešťastně zahrál Christensen, který ho posunul k osamocenému TAKUMIMU MINAMINOVI. Japonský fotbalista napoprvé trefil vybíhajícího Kepu, míč se k němu však znovu odrazil a tentokrát ho už mohl Minamino poslat do opuštěné brány.
90+1'
Tak ještě dvě minuty!
90'
Běží už poslední minuta zajímavého zápasu. Uvidíme, kolik času rozhodčí nastaví.
88'
Chelsea právě vstřelila branku!
Hosté si rychle berou zpět třígólový náskok! Pedro vyřešil hokejové přečíslení 2 na 1 přihrávkou na MICHYHO BATSHUAYIE. Ten napoprvé ztroskotal na brankáři Köhnovi, ale ještě se dostal k vyraženému míči, pohrál si s bránícím Mensahem a napodruhé brankáře Red Bullu překonal – 2:5.
86'
TAKUMI MINAMINO zahrál penaltu na jistotu. Vystřelil doprostřed pod břevno, zatímco Kepa si vybral stranu a skočil – 2:4.
84'
Penalta pro Salzburg! Davide Zapacosta zatáhl za záchrannou brzdu v souboji s Junuzovićem a domácí mají velkou šanci na vstřelení druhého gólu!
83'
Zlatko Junuzović zahrával rohový kop. Jeho přízemní centr byl snadnou kořistí pro Barkleyho.
82'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Cesar Azpilicueta, přichází Davide Zappacosta.
81'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Andreas Christensen.
79'
Takumi Minamino fauloval Matea Kovačiće za žlutou kartu. Záložník Chelsea je ošetřován.
77'
Příležitost domácích! Střely Koity i Minamina z prostoru pokutového území zablokovali obránci. Odražený míč pak z dálky napálil na bránu Youba Diarra a Kepa balón konečky prstů vyškrábl na roh!
75'
Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Takumi Minamino.
74'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Jorginho, přichází Kenedy.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází David Luiz, přichází Mason Mount.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Michy Batshuayi.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Christian Pulišić, přichází Marcos Alonso.
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Emerson, přichází Fikayo Tomori.
72'
U střídačky Chelsea se chystá hromadné střídání. Na posledních dvacet minut přijdou na trávník čerstvé síly v modrých barvách.
71'
Z pravé strany posílal před bránu přízemní centr Cesar Azpilicueta. Před nabíhajícím Pulišićem zachraňoval brankář Köhn.
70'
Mensah si ve středovém kruhu vyšlápl na Abrahama. Rozehrávat bude Chelsea.
68'
Patrick Farkas fauloval Christiana Pulišiće. Obešlo se to bez karetního trestu.
67'
Pedro je v pořádku, po ošetření se vrací na trávník.
66'
Na hrací ploše zůstává ležet Pedro. Vypadá to na kotník. Ztráta hráče, který dnes hraje velmi dobrý zápas, by Franka Lamparda určitě hodně mrzela.
64'
Domácí málem vstřelili druhý gól! Pěknou střelu Zlatka Junuzoviće zpoza šestnáctky vyrazil Kepa ke Gideonovi Mensahovi, jehož dorážku vykopl za již překonaným gólmanem Chelsea Azpilicueta!
63'
V ofsajdu byl nyní hostující Pedro.
62'
Frank Lampard ještě stále nestřídal. Zřejmě chce dát této základní jedenáctce co nejvíce minut.
60'
Hosté vstřeleným gólem podobně jako v první půli ukončili nápor soupeře. Teď už kontrolují hru.
57'
Hostům však stačí čekat na chyby Salzburgu! Kvalita v zakončení je prostě obrovská. Barkley se dostal k míči na levém křídle a přesným centrem našel PEDRA, který předvedl fotbalovou parádu. Zády k bráně balón tečoval patičkou a usměrnil ho mimo dosah bezmocného Köhna.
56'
Hosté jsou po změně stran pod tlakem. Emerson byl nyní nucen odehrát míč jen do autu.
54'
Obranu Chelsea nejprve zaměstnal Junuzović. Poté donutil Kepu k zákroku Daka, který ve skluzu zakončoval po centru Mensaha. Tam už však bylo vzrušení zbytečné, pomezní mával ofsajd.
52'
Druhá jedenáctka Salzburgu začala své působení na trávníku velmi dobře. Dala gól a stále je při chuti.
50'
Domácí snižují! Na rohový kop Zlatka Junuzoviće si naskočil JEROME ONGUENE a jeho přesná hlavička zapadla do sítě za Kepou – 1:3.
48'
Po souboji s Kurtem Zoumou skončil na zemi Sekou Koita. Penalta proti Blues se ale pískat nebude.
47'
Dobrá příležitost pro domácí! Z levé strany poslal do šestnáctky přízemní centr Daka a Masaja Okugawa na přední tyči netrefil bránu Chelsea.
46'
Domácí trenér vyměnil o přestávce kompletní jedenáctku. Na hřišti jsou nově brankář Köhn a dále Diarra, Okugawa, Junuzović, Mensah, Bernede, Koita, Onguéné, van der Werff, Daka a Farkas. Chelsea naopak nestřídala ani jednou.
46'
První poločas jasně patřil svěřencům Franka Lamparda a především Christianovi Pulišićovi. Americký ofenzivní záložník totiž sám vstřelil dva góly a po faulu na něj se navíc kopala penalta, kterou proměnil Ross Barkley. Salzburg přitom začal zápas velmi odvážně, v úvodu měl více ze hry, Hwang si připravil i dobrou příležitost, ale právě vysoko postavenou defenzivu domácích pak Blues s lehkostí trestali. Ve 37. minutě mohl alespoň snížit Szoboszlai, jehož povedenou střelu z přímého kopu však parádně vytáhl na roh brankář Kepa.
45+1'
45+1'
Andreas Ulmer v souboji s Davidem Luizem. Brazilec si zkušeně poradil a Chelsea bude rozehrávat od brány.
45+1'
Rozhodčí nastaví poločas o jedinou minutu.
45'
Kovačić našel přesným centrem nehlídaného Abrahama. Jeho hlavička ale nebyla přesná, míč letěl vysoko nad břevnem.
44'
Z rohového kopu Salzburgu vzešel jen útočný faul Erlinga Hälanda na Zoumu. Na rohy vedou domácí 4:2.
42'
Ofsajd byl odmáván Tammymu Abrahamovi. To je jeden z mladších hráčů, kterým dal Frank Lampard možnost zabojovat o místa v sestavě Chelsea.
42'
Tentokrát signál s centrem Ulmera. Na zadní tyč si zabíhal Rasmus Kristensen, jenž nedokázal zkrotit míč tak, aby ohrozil bránu londýnského celku.
41'
Hälanda zezadu podkopl Kurt Zouma. Stoper Chelsea dostal žlutou kartu. Navíc další možnost pro domácí zahrozit ze standardky.
39'
Musím říci, že je to divácky atraktivní fotbal. Hosté předvedli několik pěkných akcích, dali už tři góly. Navíc i Salzburg chce hrát, byť tomu skóre nemusí odpovídat.
37'
A k tomu také došlo! Dominik Szoboszlai kopl přímý kop parádně, ale ještě lepší zákrok si připisuje Kepa Arrizabalaga, který balón mířící téměř do šibenice, vyškrábl na roh!
36'
Domácí budou zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice. Mají tedy šanci ohrozit svatyni Chelsea.
35'
Hosté se snadno prokombinovali vysoko postavenou obranou soupeře. Z levé strany postupoval proti bráně domácích Emerson, který pálil pod břevno, ale Stanković dokázal vyrazit míč na roh!
34'
Americký kouč Red Bullu Jesse Marsch žene své svěřence dopředu. Salzburg určitě nechce na domácím hřišti schytat debakl.
32'
Ke střele zpoza šestnáctky se dostal Mateo Kovačić. Stanković byl tentokrát na zemi včas a pokus chorvatského záložníka pokryl.
30'
Tohle je pro domácí asi až příliš kruté. Začali odvážně, v úvodu měli více ze hry, ale Chelsea následně ukázala obrovskou kvalitu v ofenzivě. Trestá každou chybu rakouského mistra.
28'
Kapitán Amerika udeřil podruhé! Hosté přestáli roh soupeře a k míči se dostal Ross Barkley. Ten překrásným pasem z vlastní poloviny poslal do samostatného úniku CHRISTIANA PULIŠIĆE, který obstřelil vybíhajícího Stankoviće.
26'
Dopředu vyrazil Hwang, který byl ale v postavení mimo hru.
25'
Hosté dvěma góly hodně zchladili nadšení Salzburgu. Nyní hru kontrolují a kombinují poblíž pokutového území svého soka.
23'
Penalta byla nařízena za zákrok Kristensena, který zezadu stáhl unikajícího Pulišiće. Brankář Stanković sice vystihl směr střely ROSSE BARKLEYHO, ale na míč nedosáhl – 0:2.
22'
Penalta pro Chelsea!
20'
Teď už se hosté ujímají vedení! Pedro našel krásnou přihrávkou přes půl hřiště CHRISTIANA PULIŠIĆE. Ten ještě mohl jít do kombinace s Abrahamem, ale situaci vyřešil sám, když balón dotáhl na hranici šestnáctky a přízemní střelou, která ještě prošla mezi nohama obránce, překonal bezmocného Stankoviće.
19'
Emerson našel krásným pasem na pravé straně šestnáctky zcela volného Pedra. Ten ale pravačkou netrefil míč tak, jak chtěl a jen ho lehce usměrnil do náruče brankáře Stankoviće!
17'
Ulmer prostrčil míč do šestnáctky na Hälanda, který ale ve snaze obejít Zoumu fauloval. Míč uvede do hry Kepa.
15'
Rasmus Kristensen, který přišel do Salzburgu z Ajaxu, fauloval Matea Kovačiće. Míč pro Chelsea.
14'
Tlak Red Bullu pokračuje. Z levé strany zkusil zaskočit Kepu přímou střelou Ulmer. Pokus domácího kapitána skončil nad.
12'
Publiku se zatím líbí, co vidí a dává to hlasitě najevo.
11'
První velkou šanci zápasu měl domácí Hwang! Ten se dostal za obranu Chelsea a řítil se na brankáře Arrizabalagu. Zakřižovat ho stačil Emerson a Korejec tak nemohl zakončovat. V souboji s gólmanem Blues ale balón udržel a dostal se do střelecké pozice. Míč, za kterým se Arrizabalaga už jen ohlížel, vykopl do bezpečí David Luiz!
9'
Domácí hráči důrazně dostupují už rozehrávku stoperů Chelsea. Nyní míč mířil na Azpilicuetu, který byl ale hned pod tlakem a tak balón odevzdal soupeři.
8'
Domácí hráči se snaží vysoko napadat rozehrávku svého soupeře. Přehnaným respektem fotbalisté Salzburgu rozhodně netrpí.
6'
Měl to být nacvičený signál. Vypadalo to, že David Luiz vystřelí, ale nakonec z toho byl centr před bránu. Provedení ale nebylo ideální a balón tak skončil v zámezí.
5'
Nyní budou Blues zahrávat přímý kop z nadějné pozice...
4'
Přihrávka Jorginha mířila do prostoru, kde nebyl žádný z hráčů Chelsea. Míč skončil až u domácího brankáře Stankoviće.
3'
Opět Majeed Ashimeru. Ten po dobré kombinaci Salzburgu zakončoval zpoza šestnáctky do náruče Kepy Arrizabalagy.
2'
Domácí začali sympaticky. Důrazným napadáním donutili Chelsea ke ztrátě na vlastní polovině a z toho mohl těžit Ashimeru. Jeho zakončení z rohu šestnáctky však bylo zablokováno.
1'
Přihrávka za obranu hledala Hwanga. Korejský útočník si ale nepohlídal ofsajdové postavení.
1'
Hráče vítá na trávníku zajímavá pyroshow. Ta probíhala jak v režii Red Bullu na hrací ploše, tak v kotli domácích fanoušků.
Fanoušci na solidně zaplněném stadionu už vítají aktéry zápasu, kteří právě přicházejí z tunelu na hřiště. Pro Sazlburg, kterému už začala domácí soutěž, je souboj s anglickým gigantem, rozhodně zajímavou prověrkou.

FC Red Bull Salzburg: Stanković – Kristensen, Pongracić, Mwepu, Ulmer (C) – Ashimeru, Samassekou, Camara, Szoboszlai – Hwang, Häland.
Náhradníci: Carlos, Köhn – Diarra, Okugawa, Junuzović, Mensah, Bernede, Koita, Onguéné, Minamino, van der Werff, Daka, Farkas.

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Luiz, Zouma, Emerson – Jorginho, Kovačić – Pulisic, Barkley, Pedro – Abraham.
Náhradníci: Caballero – Tomori, Zapacosta, Giroud, Kenedy, Batshuayi, Mount, Christensen, Alonso, Cumming.
Chelsea FC

Bezesporu velkým favoritem tohoto zápasu bude celek z Anglie, který má před sebou již šestý přípravný zápas. Londýnský celek ten první překvapivě příliš nezvládl, remizoval totiž s irskými Bohemians poměrem 1:1. O dost veselejší výsledek přišel v nadcházejícím duelu, tentokráte si Chelsea zastřílela, neboť St. Patricks dokázala porazit poměrem 4:0. Doposud jediná porážka přišla proti japonskému Kawasaki, které v posledních minutách zápasu dokázalo vstřelit jedinou branku. Chelsea si ale spravila chuť v následujícím dvou zápasech, nejprve totiž porazila Barcelonu (2:1), poté se štěstím udolala také Reading (4:3).
FC Red Bull Salzburg

Fotbalisté Salzburgu mají za sebou úvodní kolo nového ročníku rakouské nejvyšší soutěže, který zvládli náramným způsobem. Red Bull totiž zajížděl na velice složitou půdu Rapidu Vídeň, kde se mu nakonec podařilo zvítězit poměrem 2:0, čímž si zajistil první tři body. Už předtím si Salzburg přichystal hned šest přípravných zápasů, ve kterých se mu celkem dařilo. Rakouskému celku se povedlo zvítězit ve čtyřech případech, navíc pouze jeden zápas přinesl porážku, bylo tomu tak proti bulharské Sofii. Naopak jediná remíza přišla v souboji proti ruskému Arsenalu, konečným výsledkem byl stav 1:1.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Příprava na novou sezonu je v plném proudu, v dnešním přátelském utkání se proti sobě představí FC Red Bull Salzburg a Chelsea FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.