Challenger Braunschweig - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jan Hájek : Andre Ghem - 1. července 2014   12:12

6

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám klidné úterní odpoledne.
Vítěz turnaje z roku 2006 a semifinalista z ročníku 2011 je po své dvouměsíční pauze v Braunschweigu vyřazený hned v prvním kole, když jednoznačně nestačil na kvalifikanta Ghema 0:6 a 2:6.

Dvaatřicetiletý Brazilec se ve druhém kole utká s vítězem zápasu Michael Berrer / Paul-Henri Mathieu.
Konec zápasu
2:6
Teď už je dobojováno. Andre Ghem se po devětapadesáti minutách může radovat z vítězství a postupu přes Jana Hájka.
30-40
Druhý také ne, Brazilec má už jen jeden mečbol.
15-40
Tak ještě budeme chvíli hrát, Ghem první mečbol nezužitkoval.
0-40
Hájek už je smířený s osudem a o zvrat zápasu se už moc nesnaží. Tři mečboly!
0-30
Míček získává Ghem.
0-15
Ghem je po druhém esu už jen tři míčky od postupu do druhého kola štědře dotovaného challengeru.
2:5
Napočtvrté se Hájek neubránil a pravděpodobně je rozhodnuto. Andre Ghem bude podávat na vítězství v zápase.
40-A
Jan Hájek ale navazuje druhou dvojchybou...
40-40
Výborná práce Jana Hájka který bleskurychle zneškodnil tři brejkboly a srovnal na 40:40!
30-40
Druhou také, ale Ghem má stále ještě jednu šanci k brejku.
15-40
Jan Hájek první hrozbu ztráty servisu odvrátil.
0-40
Tak tohle vypadá už hodně špatně, Andre Ghem má hned tři brejkboly k vedení 5-2.
0-30
Hájek už na případný zvrat zápasu moc času nemá, 0:30.
0-15
2:4
Ghem udělal důležitý krok k postupu do druhého kola a vede 4-2.
40-A
Hájek nevyužil druhého servisu Ghema, který má výhodu.
40-40
Jenomže Andre Ghem zachoval chladnou hlavu a dorovnal na shodu.
40-30
Správná je první varianta! Jan Hájek má poprvé v zápase šanci k prolomení soupeřova podání.
30-30
Následuje důležitá výměna, bude to kýžený brejkbol nebo Ghemův gembol?
15-30
Andre Ghem bude asi proti, 30:15 pro Brazilce.
15-15
Ghem využil čtyři z osmi brejkbolů, naopak Hájek na svůj první stále čeká. Dostane příležitost v tomto gemu?
0-15
2:3
Brazilec už na shodu nedosáhl, Hájek úspěšně snížil na 2:3.
40-30
Jenže Ghem se opět nevzdává a snižuje na 40:30 z Hájkova pohledu.
40-15
Dva gemboly se Hájkovi dozajista hodí.
30-15
Druhý fiftýn v řadě pro českého hráče.
15-15
Hájek už nesmí zaváhat, jinak to sním bude už hodně špatné.
0-15
1:3
První eso brazilského rodáka z Porto Alegre ukončilo tento gem.
15-40
Ne, Hájek je při Ghemově servisu bezzubý a Brazilec tak má dva gemboly na 3:1.
15-30
Míček získává Hájek.
0-30
A to se znovu potvrdilo, 30:0.
0-15
Ghem si při servisu počíná s přehledem i přesto, že mu první podání příliš nefunguje.
1:2
Brazilec se asi na kurtu č.5 moc dlouho zdržovat nechce. Už počtvrté z pěti možných případů sebral Hájkovi podání a je znovu v průběžném vedení.
15-40
Ajajaj, Jan Hájek musí znovu čelit brejkbolům Andreho Ghema.
15-30
Ghem mu ale při jeho podání opět utekl, tentokrát je to skóre 15:30.
15-15
Hájek se uchránil před dalšími problémy a srovnal na 15:15.
0-15
1:1
Teď už ale Ghem úspěšně ukončil průběh osmého gemu zápasu.
30-40
Hájek je stále ve hře o tuto hru, napomohla tomu třetí dvojchyba soupeře.
15-40
Ghem je v gemech, ve kterých servíruje, téměř stoprocentní, 40:15.
15-30
15-15
Úspěšnost prvního servisu Ghema momentálně činí 52%.
0-15
1:0
Na třetí pokus to Hájkovi vyšlo a český tenista vede ve druhé sadě 1:0.
A-40
Výhoda č.3 pro tenistu, který se narodil v Olomouci.
40-40
Jan Hájek si na zisk prvního gemu bude muset ještě počkat, nyní se do statistik zapsala jeho první dvojchyba.
40-30
První gem druhé sady ještě pokračuje, 40:30.
40-15
Tato situace tu dnes ještě nebyla, Hájek má dva gemboly!
30-15
Doufejme, že druhá sada bude výrazně vyrovnanější než ta předchozí.
15-15
Jan Hájek je o malý krůček blíže k udržení svého podání.
0-15
Do druhé sady vstoupil získaným fiftýnem Andre Ghem.
0:6
První set je u konce, brazilský kvalifikant Andre Ghem ho překvapivě snadno získává na svou stranu, což mu trvalo pouze 23 minut.
40-A
Na první brejkbol Hájek opět nedosáhl, setbol.
40-40
Hájek nemá co ztratit, riskuje a získává shodu!
30-40
Tak pozor, Hájek urval druhý fiftýn v řadě a zápletka je na světě.
15-40
Hájek konec setu ještě o kousek oddálil.
0-40
Fanoušci rychlého tenisu musí mít rados. Ghem má po dvaceti minutách hry tři setboly.
0-30
Ghemova nadvláda pokračuje, 30:0.
0-15
Brazilec vstupuje do šestého gemu vynikajícím způsobem.
0:5
Začíná se nám ozývat pověstný kanár. Hájek potřetí ztratil svůj servis a Ghem za malou chvíli půjde podávat na prvenství v prvním setu.
0-40
Tohle už vypadá hodně špatně, Ghem na kurtu vládne a má tři brejkboly!
0-30
Dvouměsíční pauza Hájkovi asi moc neprospěla, 0:4 a 0:30.
0-15
0:4
Tu druhou už ano a Brazilec se může radovat z nadějného vedení 4:0.
30-40
První příležitost k úprku do vedení o čtyři gemy Ghem ještě nevyužil...
15-40
Hájek se zatím k brejkbolům ani nepřiblížil, Ghem má naopak opět výhodu dvou gembolů.
15-30
Druhá dvojchyba Andreho Ghema, tudiž míček získává Hájek.
0-30
Ghem je ale v laufu a vede už 30:0.
0-15
Pokud nyní Hájek nesebere Ghemovi podání, tak to s jeho šancemi v první sadě nebude vypadat vůbec dobře.
0:3
Druhý brejkbol už Hájek neodvrátil, Andre Ghem vstoupil do zápasu výborně a před svým servisem vede už 3:0.
30-40
Naštěstí přichází úvodní eso zápasu, 30:40.
15-40
Je tomu tak, Hájek uhrál po svém prvním podání jeden jediný fiftýn a teď musí čelit dvěma brejkbolům soupeře.
15-30
Rýsují se další problémy pro českého tenistu? Ghem se opět dostává do nadějné pozice.
15-15
15-0
Úvodní fiftýn třetího gemu pro Hájka.
0:2
Hájek urval při podání Ghema jen jeden fiftýn a musí dotahovat ztrátu 0:2.
15-40
Ghem nepřipouští žádné komplikace a má výhodu dvou gembolů.
15-30
15-15
Hájek bez svého přičinění srovnává na 15:15, Ghem zaznamenal první dvojchybu.
0-15
Ghem vstoupil lépe také do druhého gemu první sady.
0:1
A ten už využívá. Jan Hájek hned na začátku utkání prohrál svůj servis a Ghem tak jde do vedení 1:0.
40-A
Ghem si ale vybojoval už čtvrtý brejkbol.
40-40
Hájek je z nejhoršího venku, shoda.
30-40
Brazilskému hráči zbývá už jen jeden pokus k prolomení Hájkova podání.
15-40
Ten první však Jan Hájek odvrátil, 15:40.
0-40
A pozor, hned v prvním gemu má Brazilec trojici brejkbolů!
0-30
To není úplně nejjistější úvod od českého tenisty, 0:30.
0-15
Andre Ghem využil druhého podání soupeře a první fiftýn zápasu jde na jeho konto.
0:0
Jako první se na servisu představí Jan Hájek.
Hlavní aktéři už přišli na dvorec a tradičně následuje několikaminutová rozehrávka.
Vzájemné zápasy

Oba hráči se do dnešního dne potkali pouze jednou. Stalo se tak před osmi lety právě v Braunschweigu a po setech 3-6, 6-4 a 6-2 postoupil do finále český tenista.
Jan Hájek

Olomoucký rodák se na tenisové dvorce vrací po dva měsíce trvající pauze, při které léčil své zraněné koleno a také hledal ztracenou formu. Hájek v kalendářním roce 2014 zvítězil pouze ve dvou zápasech, což mu aktuálně zaručuje ve světovém žebříčku 182. příčku.

Hájek ve spojitosti s Braunschweigem nejraději vzpomíná na rok 2006, kdy se mu tento challenger podařilo vyhrát. V posledním roce už to tak úspěšné působení nebylo, třicetiletý hráč prohrál s Máximo Gonzálezezem už v osmifinále.
Andre Ghem

Brazilský tenista se po vypadnutí z kvalifikace Wimbledonu představil na turnaji v Marburgu, kde v úvodním kole překonal Vincenta Millota, aby v osmifinále nestačil na Argentince Schwartzmana, jenž ho porazil 4-6, 6-3 a 6-0.

Dvaatřicetiletý rodák z Porto Alegre, který se momentálně nachází na 256. pozici světového žebříčku, už v Braunschweigu porazil tři soupeře. V tříkolové kvalifikaci postupně vyřadil Ustera, Koniusze a Pashanského.
Příjemné úterní poledne z německého Braunschweigu, kde dnešním dnem startuje místní challenger, který nese název Sparkassen open.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.