WTA Cincinnati - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Andrea Petkovičová : Lucie Šafářová - 17. srpna 2016   20:15

2

Andrea Petkovičová má velkou radost. Tahle sezóna ji zatím moc nevychází a tak je každé takovéto vítězství pro ni velkým povzbuzením. Třetí set už byl jasně v režii 28leté Němky, která v něm Šafářovou hned dvakrát brejkla a své servisy si naopak udržela. Nyní už se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera!
Konec zápasu
6:2
Lucie Šafářová ukončila utkání returnem, který skončil v autu. Andrea Petkovičová tak může slavit postup do dalšího kola!
40-15
A jsou tu dva mečboly!
30-15
Pro změnu chyba na forhendu. Petkovičové stačí získat dva míčky.
15-15
Teď naopak ano! Šlo o vítězný úder z forhendu.
15-0
Šafářová netrefila return.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Andrea Petkovičová.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Andrea Petkovičová to dotáhla do konce a vede už o dva brejky! Po přestávce bude podávat na vítězství v zápase!
40-30
Následuje ale bekhend vyhozený do koridoru pro debl. Brejkbol Petkovičové!
30-30
Šafářová zabodovala servisem na téčko.
30-15
Šafářová tentokrát trefila první servis a povedl se ji i následný forhend.
30-0
Dvojchyba! To není dobřé.
15-0
Dlouhý úder Šafářové.
4:2
Petkovičová zahnala servisem Šafářovou ven z dvorce a následný volej byl snadnou záležitostí.
40-15
Tohle Šafářová vyhodila! Škoda, výměnu měla rozehranou dobře.
30-15
Vynikající return Lucky! Petkovičová tohle nemohla vrátit zpátky.
30-0
Přímý bod.
15-0
Petkovičová si Šafářovou výborně připravila a finální smeč si tak mohla vychutnat.
3:2
3:2
3:2
Lucie Šafářová uzavírá pátý gem setu přímým bodem!
40-A
Šafářová má další výhodu!
40-40
Petkovičová se dobře bránila a Šafářová se z forhendu vyhodila.
40-A
Nevynucená chyba Petkovičové a Šafářová má výhodu.
40-40
Šafářová výbornou hrou odvrací!
40-30
Petkovičová se dostává po nevynucené chybě soupeřky k brejkbolu!
30-30
Další dobrý servis, který německá hráčka nevrátila do kurtu.
30-15
Tohle byl světlejší moment, přímý bod.
30-0
Šafářová zahrála do pásky. Lucie má světlé chvíle a pak momenty, kdy se jí nic nedaří.
15-0
Šafářová zahajuje na servisu dvojchybou.
3:1
Velmi dobrý gem Petkovičové. Ta navyšuje své vedení.
40-15
Další winner si zapisuje do statistik Petkovičová, jenž má k dispozici dva gemboly.
30-15
Tohle trefila Andrea Petkovičová skvěle! Bekhendem přesně do rohu, ze kterého Šafářová vybíhala.
15-15
Dobrý servis, Šafářová returnovala do sítě.
0-15
Šafářová byla ve výměně trpělivější. Němka odehrála míček do sítě.
2:1
2:1
2:1
Hodně špatný return. Lucie Šafářová tenhle gem uhrála a udržela se ve hře. Ztrácí jeden brejk.
15-40
Ta nebude. Petkovićová trefila bekhend do rohu dvorce.
0-40
Náběh na čistou hru!
0-30
Také teď Petkovičová nemohla dosáhnout na forhend soupeřky.
0-15
Šafářová tentokrát velmi dobře. Z forhendu trefila křížem boční lajnu.
2:0
Petkovičová vyhrála dlouhou výměnu od základní čáry a potvrzuje brejk!
40-15
Petkovičová zahrála po returnu soupeřky forhend do rohu dvorce!
30-15
Petkovičová vytěžila ze servisu na téčku fiftýn.
15-15
Šafářová trefila úder rámem rakety.
0-15
Také německá hráčka udělala dvojchybu.
1:0
Dárek pro Petkovičovou! Lucie Šafářová totiž uzavřela gem dvojchybou a ztrácí na úvod třetího setu své podání. To je nemilé!
A-40
Jen do pásky hrála svůj forhend Šafářová. Petkovičová má tedy další brejkbol!
40-40
Petkovičová dobře zreturnovala podání Lucie, ovšem pokazila následný úder.
40-30
První Šafářová odvrátila kvalitním servisem.
40-15
Páska zahrála proti české tenistce. Míč tečovala do autu. Petkovičová má dva brejkboly!
30-15
Petkovičová odehrála výměnu výborně. Šafářová sice měla šanci na prohoz, ale míček skončil v autu.
15-15
Míček získává Petkovičová.
0-15
A má první fiftýn. Petkovičová hrála za základní čáru.
0:0
Lucie začíná třetí set na servisu.
0:0
Druhý set byl hodně zvláštní. Šafářová ho začala velmi dobře. Brejkla soupeřku, výborně podávala, ale za stavu 5:4 v její prospěch, kdy navíc servírovala nakonec sady, se v ní něco zlomilo a nakonec byla ráda, že odvrátila tři mečboly. Zkrácenou hru už však zvládla Šafářová zase velice dobře.
6:7
Další chyba Petkovičové! Lucie Šafářová tenhle set získává v tiebreaku a vynutila si rozhodující třetí sadu!
4-6
Jsou tu dva setboly Lucie Šafářové! Forhend Petkovičové zastavila páska.
4-5
Výborný servis na téčko. Už je to jen o bod!
3-5
Šafářová hraje do sítě a Petkovičová může stále doufat, že ukončí duel už nyní.
2-5
Chyba Šafářové na bekhendu. Němka snižuje.
1-5
Přesným volejem do protipohybu si Šafářová vynutila pátý bod ve zkrácené hře a je blízko vyrovnání stavu zápasu.
1-4
A do autu hrála z forhendu Němka! Další bod pro Lucku.
1-3
Hlášen aut Šafářové, ale ta si vzala správně challenge. Výměna se bude opakovat.
1-3
Lucie Šafářová sice nedokázala volejem ukončit výměnu, ale pak zvládla o to těžší volej, kdy se musela u sítě za míčkem hodně natahovat!
1-2
Tohle už zvládla Andrea Petkovičová skvěle. Inside-out forhendem zabodovala.
0-2
Další bod pro Šafářovou. Petkovićová udělala nevynucenou chybu.
0-1
Šafářová teď vydržela ve výměně déle než Němka.
6:6
Výborně! Šafářová odvrátila tři mečboly a dostává se do tiebreaku.
40-A
Přímý bod Šafářové. Ta má výhodu!
40-40
Šafářová měla velké štěstí! Petkovičová zahrála z forhendu do těsného autu.
A-40
Petkovičová ukázala rychlé nohy a byla u míčku včas na to, aby ho mohla odehrát mimo dosah Šafářové. Třetí mečbol!
40-40
A shoda! Lucie Šafářová se na ni dostává vítězným volejem.
40-30
Ještě není konec. Šafářová zkontrolovala dopad míčku mimo kurt.
40-15
A forhend, který měl směřovat do odkryté poloviny dvorce skončil v autu. Andrea Petkovičová má dva mečboly!
30-15
Bohužel dvojchyba...
15-15
Konečně! Šafářová zahrála forhendcpodél lajny a Petkovičová se jen dívala.
15-0
Šafářová se dostala do velkého útlumu. Z bekhendu hrála za boční lajnu.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
6:5
6:5
Čistou hrou získala Petkovičová tento gem a Lucie Šafářová je pod tlakem konce zápasu!
40-0
Andrea Petkovičová má tři gemboly na 6:5. Lucie nějak vypadla z role.
30-0
Petkovičová zaservírovala ven z dvorce a Šafářová míček špatně trefila.
15-0
Šafářová dobře returnovala, ale pokazila následný bekhend.
5:5
Andrea Petkovičová tenhle gem odehrála skvěle a bere si zpět ztracené podání! O druhý set se bude bojovat dál!
40-15
Šafářová využila levácký servis, kterým si odkryla dvorec pro následný útok.
40-0
Petkovičové pomohla i páska, která Šafářovou rozhodila a Češka tak hrála do autu. Němka má tři brejkboly na 5:5!
30-0
Také druhý. Vymetla roh kurtu!
15-0
První míček gemu uhrála Petkovičová.
4:5
Konec přestávky, Lucie Šafářová jde podávat na vítězství ve druhém setu.
4:5
4:5
Servis ven z kurtu. Petkovičová se ještě udržela ve druhém setu.
40-30
Bekhendový úder Šafářové mířil daleko za boční lajnu.
30-30
Petkovičová se vyhazuje. Nyní se nehraje na dlouhé výměny.
30-15
Přímý bod Petkovičové.
15-15
Petkovičová hrála z forhendu za boční lajnu.
15-0
Return Šafářové byl moc dlouhý.
3:5
A ještě jedno! Lucie Šafářová teď servíruje výborně.
15-40
Eso Šafářové.
15-30
Po křížném bekhendu Šafářové byl zahlášen aut, ale empairový čárového opravuje. A opravdu, míček skončil na boční lajně!
15-15
Šafářová to odčinila servisem.
15-0
Chyba Šafářové na forhendu. Míček letěl do protipohybu soupeřky, ale zastavila ho páska.
3:4
3:4
3:4
Petkovičová snižuje čistou hrou. Return Šafářové mířil do sítě.
40-0
V tomhle gemu servíruje německá hráčka velmi dobře.
30-0
Šafářová riskla return na druhý servis soupeřky. Míč skončil v těsném autu.
15-0
Return Šafářové zamířil do sítě.
2:4
Petkovičová vyhodila return do autu. Až na dvojchybu dobrý gem pro Šafářovou.
2:3
Forhendový return Šafářové končí na pásce. Také Petkovičová tak odservírovala čistý gem.
40-0
30-0
Lucie Šafářová požádala o challenge, ale Petkovičová trefila úder na základní čáru.
15-0
O něco delší bekhendový return, než Šafářová potřebovala.
1:3
A rovnou další eso! Lucie Šafářová chytila slinu a tenhle gem si vychutnala.
0-40
A páté eso Lucie!
0-30
Šafářová se rozehrála. Trefila vítězný forhend.
0-15
Šafářová vydržela ve výměně déle. Petkovičová zahrála za boční lajnu.
1:2
1:2
1:2
Třetí dvojchyba Petkovičové v tomhle gemu! To je od Němky rozhodně milý dárek.
15-40
Další dvojchyba Němky. Šafářová má dva brejkboly!
15-30
Nyní však Lucie soupeřku přehrála ve výměně.
15-15
Tohle bylo od Šafářové moc dlouhá. Bronzová bronzová medailistka z olympijského deblu zatím dělá příliš mnoho chyb.
0-15
Petkovičová udělala dvojchybu!
1:1
Lucie Šafářová končí tento gem esem a spravuje si tak chuť.
0-40
Šafářová nyní zahrála winner a má to rozjeté na čistou hru.
0-30
Kvalitní servis Šafářové.
0-15
Petkovičová returnovala do autu.
1:0
Andrea Petkovičová se dostala do velké pohody! Teď Šafářovou krásně prohazuje a získává gem, ve kterém čelila třem brejkbolům!
A-40
Nečistě trefený return Lucie. Petkovičová uhrála čtvrtý míč v řadě a má výhodu!
40-40
Shoda. Šafářová hrála až za základní čáru.
30-40
Petkovičová si pomohla servisem a odvrací také druhý brejkbol.
15-40
Křížný forhend Šafářové končí za boční lajnou.
0-40
Navíc dvojchyba Němky. Šafářová má k dispozici tři brejkboly!
0-30
Dobrý return. Petkovičová hrála míček nízko nad zemí a nedostala ho přes síť.
0-15
Petkovičová se vyhodila, první fiftýn druhé sady jde tedy na stranu Lucie.
0:0
Lucie Šafářová vůbec nezvládla poslední gem a darovala v něm soupeřce první set. Uvidíme, zda se dokáže zvednout. Už ji přišel poradit kouč Rob Steckley.
6:4
To snad ne! Lucie Šafářová končí set dvojchybou!
40-15
Další těsný aut! Andrea Petkovičová má dva setboly na servisu soupeřky!
30-15
To je škoda! Inside-out forhend Šafářové končí v těsném autu.
15-15
Mnohem lepší! Lucie trefila eso.
15-0
Dvojchyba. To není dobrý začátek gemu pro Šafářovou.
5:4
5:4
5:4
Čistou hrou se Andrea Petkovičová posouvá poměrně blízko zisku první sady. Podávat však půjde Šafářová.
40-0
Eso Petkovičové.
30-0
Šafářová nasměrovala míček jen do sítě a nevypadá zrovna šťastně.
15-0
Petkovičová si Šafářovou nádherně připravila a finální křížný forhend hrála do zcela odkrytého rohu dvorce.
4:4
To byl pro Lucku ale jen dílčí neúspěch. Petkovičová se vyhazuje a je srovnáno.
15-40
Nebude. Píseň dohrála a hned se prosadila Petkovičová.
0-40
A dokonce tři gemboly. Bude čistá hra?
0-30
Lucii nezvyklý hudební podkres spíše namotivoval. Získala další fiftýn.
0-15
Za zvuku rock'n'rollové hudby z vedlejšího kurtu trefila Lucie vítězný forhend na boční lajnu.
4:3
4:3
4:3
Petkovičová gem dopodávala a opět je v pozici vedoucí tenistky.
40-30
Další výtečný první servis Němky. Šafářová nedostala míč do dvorce.
30-30
Petkovičová si pomohla servisem – přímý bod.
15-30
Další fiftýn pro Lucii, která má šanci na brejkboly.
15-15
Petkovičová udělala dvojchybu. Sice se diví, ale sudí na empairu potvrdil výrok čárového.
15-0
Šafářová netrefila ideálně return a poslala míč do sítě.
3:3
Petkovičová returnuje z forhendu do sítě a Šafářová srovnává skóre setu.
40-A
Další výhoda české hráčky.
40-40
Petkovičová si počkala na odskok míčku a pak ho forhendem napálila po lajně mimo dosah Šafářové. Shoda.
40-A
A navíc přímý bod. Šafářové zafungoval servis ven z dvorce.
40-40
Výborně! Lucka trefila své první eso.
40-30
Šafářová hrála do autu a Petkovičová má dokonce brejkbol!
30-30
Také zatím nejdelší výměna od základní čáry od opětovného rozehrání zápasu končí lépe pro Andreu.
15-30
Petkovičová byla v další výměně úspěšnější.
0-30
Bekhend Petkovićové zamířil jen do sítě.
0-15
Němka byla od základní čáry příliš dlouhá.
3:2
3:2
3:2
Andrea Petkovičová odehrála dobrý gem na servisu a opět vede.
40-15
Přímý bod Petkovičové. Ta má dva gemboly.
30-15
Šafářová se dostala do výměny, přešla na síť a bekhendovým volejem snižuje skóre gemu.
30-0
Druhé eso v řadě! Tentokrát mířené ven z kurtu.
15-0
Andrea Petkovičová trefila eso na téčko.
2:2
Také Šafářová uhrála první gem na servisu a vyrovnává stav.
30-40
Výborný return Němky, po němž navíc následoval forhend uklizený do rohu kurtu.
15-40
Petkovićová svůj return nasměrovala jen do sítě.
15-30
Šafářová dělá dvojchybu.
0-30
Další aut Němky. Šafářová má gem dobře rozehraný.
0-15
Nevynucená chyba Petkovićové.
2:1
2:1
2:1
Lucie Šafářová končí gem příliš dlouhým forhendem. Petkovićová je první hráčkou, která v tomto utkání uhrála svůj servis.
A-40
Němka se dostala ve výměně do tlaku a Šafářová při posledním obranném forhendu zahrála jen do pásky.
40-40
Šafářová se dostala do výměny velmi dobrým returnem a Petkovičová chybovala.
A-40
Pro změnu přehnaná délka forhendu Lucie. Petkovićová má výhodu.
40-40
Šafářová byla příliš dlouhá na bekhendu. Opět shoda.
40-A
Ve výměně od základní čáry Němka chybuje a zahrála do sítě. Šafářová se dostává k brejkbolu!
40-40
Tak, jdeme na to. Na shodě za stavu 1:1 podává Petkovićová.
Petkovićová a Šafářová se již rozehrávají na Grandstand, tedy druhém největším kurtu v areálu. Duel pár minut začne.
Kei Nišikori právě přehrál Južného 6:3, 6:2 a kurt se tak uvolnil pro aktérky námi sledované dohrávky.
Dohrávka duelu bude zahájena po skončení zápasu Južnij – Nišikori, který bude rozehrán krátce po 18:30. Snad už počasí dovolí tenistkám utkání absolvovat celé.
Dnes už se hrát v Cincinnati nebude! Zbývající zápasy dnešního programu budou dohrány ve středu.
40-40
Hráčky se již odebírají do šaten. Jak dlouho bude tato pauza trvat, si opravdu netroufám odhadovat.
40-40
Zápas je ve třetím gemu za stavu 40:40 přerušen. Opět prší!
1:1
Andrea Petkovičová si bere ztracený servis zpět a vyrovnává stav zápasu.
40-15
Šafářové zatím vůbec nechodí první servis a Němka má šanci na rebrejk.
30-15
Petkovičová se dostává do nadějného vedení.
15-15
15-0
Program na kurtu byl nakonec upraven a tento zápas tak začal dříve. První míček zápasu uhrála Petkovićová.
0:1
Ten využívá a ujímá se tak v zápase vedení.
30-40
Lucie Šafářová má hned v prvním gemu brejkbol!
30-30
30-15
15-15
15-0
0:0
Zápasy v Cincinnati opět narušil déšť, poté se chvíli hrálo, ale nyní už je program na trojce zase přerušen. Vypadá to, že Lucie nepůjde na kurt před čtvrtou hodinou ranní.
Počasí už opět dovolilo tenistům pokračovat ve hře. Je ale jisté, že se zápasu Lucie Šafářové dočkáme až pozdě v noci.
V Cincinnati prší a tak se na žádném kurtu aktuálně nehraje. Zápas Lucie Šafářové s Petkovićovou přijde na řadu až po dohrání duelů Johnson – Debonis (5:4 v 1. setu) a Sugita – Zverev.
Utkání se hraje na kurtu číslo 3 jako čtvrté v pořadí. Zbývá odehrát ještě dva zápasy.
Obě hráčky se v minulosti utkaly už sedmkrát. Mírně lépe si ve vzájemné konfrontaci vedla Šafářová, která nad Němkou vede 4:3. Česká tenistka se radovala i v posledním utkání loni v Dauhá, kde Petkovićovou přehrála 2:0 na sety.
Andrea Petkovičová:
28letá Němka je 42. hráčkou žebříčku WTA, ale už byla i světovou devítkou. Letos se ji ale moc nedaří a s výjimkou semifinále na turnaji v katarském Dauhá žádného velkého výsledku nedosáhla. Na hrách v Riu vypadla Petkovićová už v prvním kole, kde nestačila ve třech setech na Ukrajinku Svitolinovou.

Letošní zápasová bilance – 16:18
Lucie Šafářová:
Lucie Šafářová napsala v Riu krásný příběh. V úvodu olympijského turnaje ji sužovaly žaludeční problémy, kvůli kterým dokonce musela skrečovat duel 2. kola dámského singlu proti Belgičance Flipkensové, ovšem v deblu si po boku Barbory Strýcové došla až pro bronz. To byla pro tenistku, kterou v sezóně brzdily právě zdravotní problémy, velká satisfakce. Nyní už by měla být 28. hráčka žebříčku v pořádku, ale uvidíme, zda se na ni neprojeví únava z náročného programu.

Letošní zápasová bilance – 13:12
Vítám tu všechny tenisové příznivce! Ihned po olympijském turnaji se nejlepší tenisté a tenistky opět rozlétli po světě, aby bojovali o body do světových žebříčků. Do turnaje ženského okruhu v americkém Cincinnati dnes zasáhne také čerstvá držitelka olympijského bronzu z dámské čtyřhry Lucie Šafářová, kterou v úvodním kole čeká Němka Andrea Petkovičová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.