20. srpna 2017 • 18:55

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2. Obrat v nastavení zařídil Bakoš

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Plzně ve 4. kole HET ligy na půdě Jihlavy sice už po 27 vteřinách prohrávali po gólu Davise Ikauniekse, nakonec ale díky zásahům Patrika Hrošovského a Marka Bakoše, který se trefil ve druhé minutě nastaveného času, vyhráli 2:1 a v čele tabulky tak jsou tři body před druhou Olomoucí, ještě o bod za Sigmou jsou Sparta i Slavia.

Plzeňský trenér Vrba poprvé nasadil do základní sestavy posilu ze Sparty záložníka Čermáka a v brance se premiérově v novém ročníku představil uzdravený Kozáčik.

Jihlava jako jediná nedala v úvodních třech kolech gól, ale proti vicemistrovi střelecké trápení nečekaně rychle utnula. Hned v první minutě se po dlouhém nákopu domácích v souboji s Hronkem srazili Limberský a Hájek, Ikaunieks se díky tomu dostal do sóla a už po 27 sekundách překonal Kozáčika. Za nejrychlejší trefou v historii soutěže zaostal o 16 sekund. Viktoria inkasovala první branku v ligové sezoně.

Ve 12. minutě mohl srovnat Krmenčík, ale gólman Rakovan jeho střelu po Kopicově centru s pomocí brankové konstrukce vyrazil na roh. Domácí brankář si poté poradil i s Řezníkovou střelou.

Naštvaní fotbalisté Jihlavy se po porážce s Plzní vrhli na rozhodčí

Viktoria dělala chyby v obraně a Jihlava toho využívala k nebezpečným brejkům, které jí přinesly tři dobré šance. Hronek v 16. minutě vypálil z úhlu nad, Ikauniekse vychytal Kozáčik a následná Klímova dorážka mířila jen do boční sítě. Ve 38. minutě šel Ikaunieks ze strany sám na branku, ale těsně minul.

Vrba zareagoval na nepříznivý vývoj a hned poté poslal místo Živuliče na trávník Bakoše, který dvěma góly ve čtvrtek přispěl k výhře 3:1 v úvodním duelu 4. předkola Evropské ligy s Larnakou. Hosté před pauzou soupeře zatlačili, ale Krmenčíkovi chyběly na zadní tyči k míči centimetry.

I po pauze domácí hrozili z brejků a ve 48. minutě se marně dožadoval penalty Novotný. Plzeň postupně zvyšovala tlak a v 64. minutě se dočkala vyrovnání. Odražený míč druhým dotykem napálil za vápnem Hrošovský a přízemní střela zapadla k zadní tyči.

Viktoria měla dál herní převahu, ale k šancím se dostávala těžce. Naopak gól znovu mohla dát Jihlava, kdyby hlavičku střídajícího Dvořáka v 77. minutě nechytil Kozáčik. Vzápětí se domácí hodně zlobili, že rozhodčí Julínek udělil Hájkovi za faul na unikajícího Dvořáka jen žlutou kartu.

Už se zdálo, že Vysočina cennou remízu udrží, ale v nastavení se zřejmě po faulu Bakoše dostali hosté k rohovému kopu, ten rozehrál Zeman a Bakoš zblízka hlavou překonal Rakovana.

Domácí: 1. D. Ikaunieks

Hosté: 64. Hrošovský, 90+2. Bakoš

Domácí: Rakovan – Nový, Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Vaculík (C), Zoubele (89. Štěpánek) – Hronek, D. Ikaunieks, F. Novotný (66. Popović) – Klíma (73. Dvořák).

Hosté: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hrošovský (C), Živulić (38. Bakoš) – Kopic (87. Řezníček), Čermák (80. Hořava), Zeman – Krmenčík.

Klíčové momenty zápasu:

Jihlava - Plzeň: Bakoš zařídil Plzni tři body! Po rohu se prosadil hlavou a Viktoria vede 2:1

Jihlava - Plzeň: Kozáčik pokazil odkop, Dvořák ale míč do prázdné brány nevrátil

Jihlava - Plzeň: Hájek stáhl Dvořáka v úniku, dostal žlutou

Jihlava - Plzeň: Dvořákovu hlavičku Kozáčik chytil na brankové čáře

Jihlava - Plzeň: Hrošovský se opřel do míče, z dálky vyrovnal na 1:1

Jihlava - Plzeň: Jihlavští marně chtěli penaltu, Novotný upadl v souboji s obráncem

Jihlava - Plzeň: Novotný podrazil Kopice na hranici vápna, přímý volný kop tečovali obránci na roh

Jihlava - Plzeň: Na Kopicovu přihrávku před bránu těsně nedosáhl Krmenčík

Jihlava - Plzeň: Řezník se opřel do Zemanova centru, vystřelil vysoko nad bránu

Jihlava - Plzeň: Vrba už střídá – místo Živuliče přišel na hřiště Bakoš

Jihlava - Plzeň: Na Hronkův centr naskočil Zoubele, hlavička se mu nepovedla

Jihlava - Plzeň: Ikaunieks šel sám na Kozáčika, ale vystřelil hodně nepřesně

Jihlava - Plzeň: Ikaunieks byl sám před Kozáčikem, ale přesně zakončit nedokázal

Jihlava - Plzeň: Řezník vypálil z deseti metrů, Rakovan byl na zemi včas

Jihlava - Plzeň: Krmenčík zblízka po Kopicově centru Rakovana nepřekonal