CELÝ SESTŘIH: Super finiš! Sigma remizovala v Teplicích 2:2

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Málokdy vídanou záchranu ztraceného zápasu předvedli v prvním ligovém kole fotbalisté Sigmy Olomouc. Během jediné minuty nastavení dokázali vymazat dvoubrankový náskok soupeře a z Teplic vezou bod za remízu 2:2. O vyrovnání se postarali Jakub Petr s Martinem Hálou, za domácí skórovali Martin Fillo a Roman Potočný.

"Utkání má dvě roviny - devadesát minut a ty tři v nastavení. Utkání už jsme měli v hlavách dohrané. Byla to otázka koncentrace, soustředění, na tom musíme pracovat dál," řekl trenér Teplic David Vavruška. "Ale mužstvo jde správným směrem, akceptuje tu práci. Neviděl jsem tým, který by tenhle herní styl vstřebal za pět týdnů," dodal.

Olomouc domácí zlobila už v prvním poločase, kdy byla důraznější a před brankou i aktivnější, ale gól těsně před poločasem postavil na nohy Teplice. Vondrášek zprava odcentroval do prostoru penalty, odkud ho prudkou hlavičkou poslal přesně k tyči volný Fillo.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Olomouc 2:2

Hned po pauze domácí přidali druhou branku. V 50. minutě odcentroval zleva Krob a Potočný v pádu špičkou kopačky míč usměrnil přesně k tyči. Pak se dostal ke dvěma velmi nebezpečným hlavičkám stoper Lüftner - nejdřív o centimetry minul, pak mu zase rozhodčí odmávali ofsajd. Olomouc herně odpadla a jedinou větší šanci měla v 72. minutě, kdy po zaváhání brankáře Grigara pálil těsně mimo opuštěnou branku Navrátil.

Domácí dohrávali zápas ve velké pohodě, předváděli herní finesy a užívali si častý potlesk diváků. Pak ale přišel šok v podobě dvou brejků, tažených po levé straně sestavy Olomouce. Nejdřív dostal přihrávku přímo na malé vápno Petr, který prostřelil Grigara a během téže minuty se situace ještě jednou zopakovala. Míč tentokrát zapadl do závaru, ve kterém Hála přetlačil Kroba a dostal míč do sítě.

Pod oba góly se přihrávkami podepsal střídající Zahradníček, který přišel na hřiště tři minuty před koncem. "Přitom jsem místo něj chtěl posílit defenzivu a poslat tam Canu, abychom nedostali třetí gól. Ale řekl jsem si: Co už, tak to aspoň skončí 3:1," řekl olomoucký kouč Leoš Kalvoda.

"Nemůžeme nic zakrývat, hlavně rychlostí jsme na ofenzifu Teplic nestačili. Už jsem nevěřil a remízu musíme brát všema deseti," přidal. "Ale odehráli jsme docela slušný první poločas, po kterém nás srazily dva góly. Přičítám to trochu nekoncentrovanosti a to samé přišlo v závěru u Teplic," dodal.

FK Teplice - Sigma Olomouc 2:2 (1:0)

Branky: 41. Fillo, 50. Potočný - 90.+1 Petr, 90.+1 Hála. Rozhodčí: Marek - Paták, Pochylý. ŽK: Navrátil, Svozil, Rajnoch (všichni Olomouc). Diváci: 3715.

Teplice: Grigar - Dramé, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič, Breite - Vondrášek (90. Dressler), Vachoušek (77. Táborský), Fillo - Potočný (84. Bratanovič). Trenér: Vavruška.

Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Svozil, Vepřek - Petr, Navrátil (87. Zahradníček), Halenár (81. Chorý), Houska (72. Ordoš), Plšek - Vašíček. Trenér: Kalvoda.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47