2. října 2015 • 22:07

CELÝ SESTŘIH: Baník slaví první výhru v lize. Olomouc porazil 1:0

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Baníku Ostrava si mohou alespoň částečně oddechnout. V utkání s Olomoucí totiž zaznamenali svoji první výhru v letošní sezoně Synot ligy. Domácí vyhráli díky gólu obránce Jaroslava Machovce 1:0. I přes výhru každopádně zůstává ostravský tým poslední, Olomouc je třináctá.

Zápas, k němuž domácí vzhlíželi několik dnů, mohl pro Ostravany začít sprchou. Před Faltou v 16. minutě po Hálově průniku zprava zívala skoro prázdná branka, ale olomoucký záložník se po jemné teči gólmana Pavlenky ukopl a z malého vápna trestuhodně minul bránu.

Ostrava se až poté sebrala a začala si proti nováčkovi počínat víc sebevědomě. Machovcovu hlavičku v 31. minutě Buchta kryl, ale byl to první signál, že ostravské standardní situace budou pro Sigmu nebezpečím. Pak se po nenápadné situaci zčistajasna dostal za domácí obranu Navrátil, ale ve velké šanci ho zradila technika a slabou střelou Pavlenku sotva mohl překonat.

CELÝ SESTŘIH: Baník Ostrava - Olomouc 1:0. První ligová výhra pro domácí

Závěr poločasu ale patřil Baníku. Stoprocentní příležitost zneškodnil Buchta Kukecovi, který ale ve 41. minutě načechral z přímého volného kopu ideální centr na Machovcovu hlavu a domácí vedli. Nabuzený střelec gólový kousek málem zopakoval ještě do pauzy, ale jeho trestný kop z dvaceti metrů skončil na břevně olomoucké branky.

Sigma se ve snaze o vyrovnání nutila do ofenzivy, jenže ve finální fázi byla bezradná i nepřesná. Jedinou akci dohrála do koncovky, ale Plšek ve 48. minutě navzdory slibnému postavení hlavičkoval slabě a rovnou do Pavlenkovy náruče. Tak mohl dát Hanákům ránu z milosti Červenka, ale své sólo na Buchtu pohřbil nepřesnou střelou.

Ostrava se v závěrečné dvacetiminutovce stále více stahovala k vlastní bráně a přepustila střed hřiště soupeři. Tři body jí mohl sebrat Plšek, ale do jeho gólové hlavičky z 87. minuty se vrhl Pavlenka, a prodloužil tak sérii Sigmy bez vítězství venku na 15 utkání.

9. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:0 (1:0)
Branka: 41. Machovec. Rozhodčí: Orel - Mencl, Blažej. ŽK: Machovec. Diváci: 7329.

Ostrava: Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Holzer - Ježdík, Lásik - Narh (88. Mondek), Kukec (81. Kouřil), De Azevedo - Červenka (70. Mičola). Trenér: Korytář.

Olomouc: Buchta - Hála, Radakovič, Hubník, Vepřek - Houska, Rajnoch (46. Plšek) - Navrátil, Ordoš, Falta (69. Petr) - Malec (46. Chorý). Trenér: Kalvoda.

Ostrava - Olomouc: Hlavička Jaroslava Machovce

Ostrava - Olomouc: Falta ušetřil Baník! Záložník Olomouce netrefil prázdnou branku

Ostrava - Olomouc: Klička Václava Ježdíka a skluz Davida Housky

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47
7. Jablonec 30 10 11 9 46:39 41