+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. června 2017 • 04:59

Tváře Vrbovy Plzně. Spoléhá na Pilaře a Koláře, u Ivanschitze se rozhoduje

 • Jak naloží Pavel Vrba s kádrem v Plzni? Jak naloží Pavel Vrba s kádrem v Plzni?FOTO:

  Už první den nástupu Pavla Vrby na plzeňský trávník lehce poodkryl, na čem jeho svěřenci zhruba jsou. Západočeský kouč jde do přípravy se širokým, 32členným kádrem. Soupiska se bude zužovat a na hráčích teď bude, aby trenéra zaujali a přesvědčili ho o svých kvalitách. Někteří mají své pozice jasné, jiní musí o místo na hřišti tvrdě bojovat. O jakých fotbalistech se v Plzní první den přípravy nejvíc mluvilo?

 • Michael Krmenčík

  Plzeňský Michael Krmenčík v zápase se SpartouPlzeňský Michael Krmenčík v zápase se Spartou

  Mladý forvard byl nejlepším plzeňským střelcem uplynulé sezony (12 gólů), dostal se i do reprezentace. Na západě Čech připustili, že by v případě zajímavé nabídky mohl kádr v létě opustit. „Hledali jsme jednoho hrotového útočníka (Řezníčka), protože nevíme, co bude s Krmenčíkem, jestli bude dál hrát v Plzni,“ přiznal na čtvrteční tiskové konferenci Pavel Vrba.  „V kuolárech se spekuluje, že by mohl odejít. Dokud ale k nám neodrazí nic oficiálně, o ničem se nebavíme. Spíš to bylo ve smyslu, že by se mohlo stát, že po sezoně by mohla nabídka přijít,“ doplnil ho generální ředitel klubu Adolf Šádek.

  O Krmenčíkově odchodu už se debatovalo v zimě. „Jeho agent, což nebylo zrovna moc šťastné, avizoval, že se o něj zajímají kluby z Anglie a jiných zemí. Pro mě je to takové, že jedna paní povídala. Ale chceme na to být připravení, kdyby náhodou něco takového nastalo, abychom nebyli překvapení a nezačali improvizovat. Proto přišel Kuba Řezníček,“ vysvětlil Šádek.

  Vrba: Nevíme, co bude s Krmenčíkem. Z Pilaře je nadšený, Kolářovi věří

 • Daniel Kolář

  Plzeň přivítala dva letní navrátilce - Daniela Koláře a trenéra Pavla VrbuPlzeň přivítala dva letní navrátilce - Daniela Koláře a trenéra Pavla Vrbu

  Zkušený záložník a plzeňský střelec se do klubu vrací po roční pauze. Loni v létě zamířil spolu s Františkem Rajtoralem do Turecka, v Gaziantepu ale nevydržel dlouho. Příliš nehrál a v zimě se dohodl na předčasném ukončení smlouvy. Na jaře nemohl nastupovat za žádný jiný profesionální klub a připravoval se individuálně.

   Teď se mu rozhodl dát Pavel Vrba, pod kterým zažil Kolář největší fotbalové úspěchy, další šanci. „Dan Kolář má 31 let, měl by být v nejlepším fotbalovém věku. Odehrál za Plzeň několik kvalitních sezon, věřím mu. Ukáže až čas, jestli to zvládne, ale jsem přesvědčený, že do mužstva patří,“ hlásil plzeňský kouč.

  720p 360p
  Hubník: první trénink pod Vrbou? Byla to jízda!

 • Václav Pilař

  Václav Pilař z PlzněVáclav Pilař z Plzně

  Plzeňskému šikulovi už se nedávalo příliš šancí, že vyřeší zdravotní problémy s kolenem a vrátí se na trávníky. Jenže výjimečný hráč se nevzdal, tvrdě makal a na konci minulé sezony naskočil do plzeňské sestavy. A většinu zápasů hrál skvěle, dvouletá pauza na něm téměř nebyla vidět.

  „Jsem nadšený, že se Venca po třech letech, kdy mu po přestupu do Wolfsburgu začaly problémy s kolenem, na konci sezony dal do pořádku. Ještě to není úplně tip ťop. Ale v těch posledních čtyřech, pěti kolech, které odehrál, bylo vidět, že je tím Vaškem Pilařem, co býval na hřišti kdysi. Jsem nadšený, doufám, že neřekl poslední slovo a bude bavit diváky,“ hlásil spokojený Vrba.

  Plzeň přivítala dva letní navrátilce - Daniela Koláře a trenéra Pavla Vrbu
  Plzeň přivítala dva letní navrátilce - Daniela Koláře a trenéra Pavla Vrbu

 • Andreas Ivanschitz

  Andreas Ivanschitz v zápase proti PlzniAndreas Ivanschitz v zápase proti Plzni

  Rakouského špílmachra si přivedl Roman Pivarník, ale ani on mu příliš šanci nedal. Ivanschitz během půlroku stihl i tak ukázat své kvality, vstřelil dokonce tři góly. Jenže nastupoval velmi sporadicky a v konkurenci Daniela Koláře je možné, že v dresu českého vicemistra do nové sezony nevydrží.

  „Zahájil s námi přípravu, jestli zůstane, se rozhodneme do tří týdnů,“ uvedl Pavel Vrba. „Andy je pro mě vzorový příklad profesionálního fotbalisty, tak je třeba k němu přistupovat a zacházet s ním. Určitě to není o tom, že by se mu dostalo neprofesionálního chování ze strany klubu. Tak má vypadat profesionální sportovec a fotbalista ve svém věku. Jak vystupováním, tréninkem a všemi dalšími aspekty fotbalisty jako takového,“ ocenil přístup zkušeného záložníka se skvělou levačkou Adolf Šádek.

 • Jakub Řezníček, Diego Živulič

  Na prvním tréninku se hlásila také letní posila Jakub ŘezníčekNa prvním tréninku se hlásila také letní posila Jakub Řezníček

  Posila z Brna má přinést útočný důraz a hlavně potřebné góly. Jakub Řezníček zahájil tréninky v Plzni v konkurenci útočníků Krmenčíka, Bakoše, Poznara, jeden z nich pravděpodobně odejde. Druhou novou tváří je zlínský Diego Živulič. „Sháněli jsme klasického defenzivního záložníka, toho máme,“ liboval si Vrba.

  Také pětadvacetiletého Chorvata čeká tvrdý boj o základní sestavu. „Konkurence k Plzni patří, takhle to má mít tým nastavené. Pokud chceme hrát poháry a ligu, musí tu být silný kádr, to je pozitivní věc,“ uznal Živulič. „Začínám tady z nuly, všechno ze Zlína se smaže a musím dokázat, že mě Viktorka oslovila dobře a zasloužím si tady být. Budu bojovat o místo v sestavě.“

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram
Z V R P Skóre B
1.  Plzeň 16 15 1 0 34:5 46
2.  Slavia 16 9 5 2 27:7 32
3.  Olomouc 16 9 5 2 23:10 32
4.  Liberec 16 9 3 4 24:16 30
5.  Sparta 16 8 4 4 21:12 28
6.  Teplice 16 6 5 5 20:17 23
7.  Bohemians 1905 16 5 7 4 15:14 22
8.  Jablonec 16 5 6 5 21:20 21
9.  Zlín 16 5 5 6 18:23 20
10.  Dukla 16 5 4 7 18:29 19
11.  Ml. Boleslav 16 5 2 9 19:29 17
12.  Brno 16 4 3 9 12:23 15
13.  Karviná 16 4 2 10 16:25 14
14.  Slovácko 16 2 6 8 13:23 12
15.  Ostrava 16 2 5 9 21:32 11
16.  Jihlava 16 3 1 12 15:32 10Klasická verze
Mobilní verze