16. srpna 2015 • 19:30

Hradec v derby remizoval s Pardubicemi, Budějovice porazily Třinec

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Českých Budějovic se dočkali prvního vítězství po pádu do druhé nejvyšší soutěže. Jihočeši po dvou remízách ve 3. kole Fotbalové národní ligy zvítězili na půdě Třince 1:0 a v neúplné tabulce poskočili na třetí místo. Ztrácejí čtyři body na vedoucí Sokolov, který porazil Frýdek-Místek 3:0.

Hradec Králové v derby s Pardubicemi jen remizoval 1:1

Východočeské derby ve Fotbalové národní lize mezi Hradcem Králové a Pardubicemi skončilo remízou 1:1. Domácí exligový celek sice brzy vedl gólem Vaněčka, ale Pardubičtí stihli alespoň srovnat trefou Kopřivy. Hradec nevyhrál ani druhé utkání po pádu z nejvyšší soutěže.

Fanoušci na derby Hradec - Pardubice si rýpli do vedení FAČR a připomněli svlékající se fanynku Sparty

Pardubice si sice v úvodu vytvářely nadějnější pozice, ale do vedení šel domácí rival. Vaněček obešel brankáře a zamířil do odkryté branky. Šance na zvýšení však Hradec nevyužil, a tak v 73. minutě srovnal po skrumáži Kopřiva. Pázler s Malinským mohli ještě rozhodnout ve prospěch Hradce, ale proti byl brankář Frydrych.

České Budějovice po sestupu poprvé vyhrály

O výhře Českých Budějovic rozhodl už po devíti minutách Michal Řezáč, jenž si naběhl na dlouhý Novákův nákop, prosmýkl se mezi obránci a prostřelil brankáře Palečka. V závěru Třinec dostal míč do hostující sítě, ale sudí odpískal hru rukou a gól neuznal.

Sokolov jako jediný vyhrál všechny tři zápasy a navíc ani jednou neinkasoval. Proti Frýdku-Místku otevřel v závěru prvního poločasu skóre hlavou Takács a pak se dvěma góly v rozmezí pěti minut v druhé půli prosadil střídající Jiří Procházka.

Dva body ztrácí na Sokolov Znojmo a Opava, která přestřílela Vlašim 3:2. Slezskému celku pomohla přesilovka po vyloučení hostujícího Tomla, kterou čtvrt hodiny před koncem po pěti minutách na trávníku využil střídající Mrázek.

Bez porážky zůstávají také Karviná a Táborsko. První jmenovaný tým zvítězil jasně 4:0 nad nováčkem z Vyšehradu, k čemuž nejvíce pomohl dvěma brankami Budínský.

Táborsko se po dvou remízách dočkalo první výhry a doma udolalo Olomouc B 1:0. Džafič v úvodním dějství neproměnil penaltu, ale po změně stran rozhodl o vítězství favorita střídající Strnad.

3. kolo druhé fotbalové ligy:
Fotbal Třinec - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 9. Řezáč. Rozhodčí: Váňa - Koval, Vitner. ŽK: Málek, Teplý, Vomáčka - Dvořák, Kalod, Lima, Řezáč, Křížek, Šimák. Diváci: 1012.

Třinec: Paleček - Velner, Vomáčka, Hloch, Knötig - Bedecs - Malcharek (64. Joukl), Málek (59. Ceplák), Mozol, Teplý (76. Černý) - Dedič. Trenér: Nečas.
Č. Budějovice: Křížek - Dvořák, Hric, Novák, Funda - Řezáč (84. Pešek), Hála, Šimák, Lima, Jurdík (54. Buchvaldek) - Kalod (70. Linhart). Trenér: Cipro.

Baník Sokolov - MFK Frýdek-Místek 3:0 (1:0)
Branky: 65. a 70. Procházka, 39. Takács. Rozhodčí: Kocourek - Melichar, Šimáček. ŽK: Vyskočil (Frýdek). Diváci: 843.

Sokolov: Belaň - Prošek, Vondráček, Kucalas, Urma - Vrtělka, Takács - Machek, Dvořák II. (80. Vaněček), Pouček (74. Kosak) - Manzia (54. Procházka). Trenér: Šmejkal.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Matúš, Mehremič - Uljaky, Talián, Ďuriška, Zapalač (15. Krčula, 71. Slaninka) - Bello (88. Ilko) - Vyskočil. Trenér: Radványi.

SFC Opava - Graffin Vlašim 3:2 (2:1)
Branky: 30. Kuzmanovič, 34. Jurečka, 74. Mrázek - 26. Janda, 51. Hronek. Rozhodčí: Jech - Kotalík, Dobrovolný. ŽK: Jurečka, Schaffartzik - Hell, Hašek, Toml. ČK: 65. Toml. Diváci: 1651.

Opava: Vašek - Pospěch, Simerský, Dvorník, Čelůstka - Metelka (59. Žídek) - Jurečka (79. Grussmann), Janetzký (69. Mrázek), Schaffartzik - Jursa - Kuzmanovič. Trenér: Baránek.
Vlašim: Vorel - Nový, Štochl, Hell (46. Toml), Vondra - Tarczal (40. Vebr), Hašek (78. Brejcha) - Janda, Hronek, Průcha - Nečas. Trenér: Petržela.

OKD Karviná - Slavoj Vyšehrad 4:0 (2:0)
Branky: 26. z pen. a 84. Budínský, 43. Moravec, 87. Puchel. Rozhodčí: Adámková - Myška, Vlček. ŽK: Puchel - T. Krbeček, Kabele, Hendrych, Egert. ČK: 70. Hendrych. Diváci: 1025.

Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Jovanovič, Eismann (52. Puchel) - Sedlák - Sivrič (71. Lupčo), Moravec, Budínský, Zelený - Urgela (78. Juřena). Trenér: Weber.
Vyšehrad: Štěpanovský - Schön (74. Šimkovský), Hendrych, Petrášek (9. Egert), Macháček - Kabele (52. Mysliveček), Kučera, Podrazký, Smolák - Jindráček, T. Krbeček. Trenér: Novotný.

MAS Táborsko - Sigma Olomouc B 1:0 (0:0)
Branka: 69. Strnad. Rozhodčí: Dresler - Vysloužil, Kožár. ŽK: Ciferský, Traore - Hladík, Svozil, Kalvach. Diváci: 564.

Táborsko: Toma - Hovorka, Ciferský, Mráz, Hanzlík - Šiml - Džafič (57. Kočí), Nešický, Javorek, Ciku (66. Strnad) - Presl (39. Traore). Trenér: Frňka.
Olomouc B: Spurný - P. Ševčík, Svozil, Štěrba, Jemelka (52. Hýbl) - Hladík, Kalvach, Habusta (78. Richter), Moulis (68. Vichta), Falta - Rolinc. Trenér: Chromý.

Hradec Králové - Pardubice 1:1 (1:0)
Branky: 15. Vaněček - 73. Kopřiva. Rozhodčí: Machálek - Kubr, Černý. ŽK: Vaněček - Kopřiva.

Hradec: Ottmar - Hleš, Krmaš, Nosek, Mareš - Schwarz (70. Pázler), Černý - Súkenník (69. Malinský), Trubač (85. Zorvan), Vlkanova - Vaněček. Trenéři: Frimmel a Pilný.
Pardubice: Frydrych - Šejvl, Kopřiva, Pospíšil, Kakrda - Kim (69. Fusek), Jeřábek, Řezníček, Kudrna (67. Valenta), Fousek (46. Pánek) - Petráň. Trenéři: Míchal a Krejčí.