Budějovice na startu FNL vyhrály v Třinci, Vlašim brala bod v Sokolově

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Českých Budějovic vstoupili do nové sezony druhé ligy vítězstvím 2:0 v Třinci. Tři body jim v utkání prvního kola zajistil dvěma brankami v závěru kapitán Richard Kalod. V druhém dopoledním zápase remizoval Sokolov s Vlašimí 2:2. Už v pátek Sigma Olomouc remizovala 1:1 s Opavou.

Vyrovnaný duel v Třinci dlouho směřoval k bezbrankové remíze, v posledních deseti minutách si ale hosté vytvořili tři gólové šance. Kalod nejprve napálil tyč, v 88. minutě už se ale mohl radovat po přesné hlavičce. V závěru nastavení pak technickou střelou přidal druhou branku.

V Sokolově domácí nepotvrdili roli favorita a Vlašim měla více gólových šancí. Přesto Baník sahal po třech bodech, když ho osm minut před koncem poslal do vedení 2:1 Přeučil, ale za pět minut srovnal přízemní ranou zpoza vápna střídající Tusjak.

Sigma vstoupila do sezony dobře a už v 7. minutě vedla po gólu Plška, který hlavou zužitkoval první šanci zápasu. Jenže postupně byli mnohem nebezpečnější hosté.

Těsně před poločasem musel na brankové čáře zachraňovat domácí bek Hála. Jursa s Čelůstkou těsně minuli, stejně jako kapitán Pospěch ve velké šanci. Až v 78. minutě se Opava dočkala. Škerle ve vápně stáhl Smolu a nařízený pokutový kop proměnil Schaffartzik.

1. kolo druhé fotbalové ligy:

Sokolov - Vlašim 2:2 (1:1)
Branky:
27. Vondráček, 82. Přeučil - 10. Janda, 87. Tusjak. Rozhodčí: Berka - Kubec, Kožár. ŽK: Klusák, Ševčík, Medveděv - Frizoni, Vyhnal. Diváci: 600.

Sokolov: Jakub Dvořák I. - Mejdr, Ševčík, Vondráček, Jakub Dvořák II. - Sadílek, Vrtělka, Machek (85. Medveděv) - Glaser (58. Klusák) - Provod (74. Strada), Přeučil. Trenér: Dreiseitl.

Vlašim: Vorel - Breda, Kavka (85. Jícha), Štochl, Vondra - Janda (80. Reiter), Tarczal, F. Hašek, Frizoni (58. Tusjak) - Vyhnal, Nečas. Trenér: M. Hašek.

Třinec - České Budějovice 0:2 (0:0)
Branky: 88. a 90.+4 Kalod. Rozhodčí: Adámková - Polák, Batík. ŽK: Joukl, Malcharek, Krišto - Funda. Diváci: 528.

Třinec: Paleček - Velner (56. Joukl), Čelůstka, Bedecs, Janoščín (85. Stříž) - Ižvolt, Málek (72. Malcharek), Motyčka, Krišto, Janošík - Hošek. Trenéři: Vašek a Zbončák.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Šourek, Funda - Čavoš, Čermák (84. Benát) - Kadula (64. Pešek), Táborský, Wermke (89. Vaněk) - Kalod. Trenér: Horejš.

Sigma Olomouc - Opava 1:1 (1:0)

Branky: 7. Plšek - 79. Schaffartzik z pen. Rozhodčí: Julínek - Hrabovský, Flimmel. ŽK: Houska, Hála, Škerle - Schaffartzik, Pospěch, Čelůstka, Smola. Diváci: 3081.

Olomouc: Buchta - Hála, Škerle, Radakovič, Vepřek - Petr (72. Zahradníček), Houska, Sladký, Plšek, Falta - Vašíček (76. Chorý). Trenér: Jílek.

Opava: Fendrich - Pospěch, Simerský, Žídek, Čelůstka - Grussmann (65. Janetzský), Jursa (72. Hrabina), Schaffartzik, Zapalač - Kuzmanovič, Smola (87. Jurečka). Trenér: Skuhravý.