+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. března 2010 • 14:05

KORUPCE: Hráčům hrozí 15 let, týmu vyloučení

Autor:
Tomáš Janotka odehrává balon
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud se prokáže korupce v utkání Olomouc - Bohemians Praha, mohou padnout tvrdé tresty. Hráčům hrozí v takovém případě zákaz činnosti až na 15 let, týmům i vyloučení z nejvyšší soutěže.Předseda fotbalového svazu Ivan Hašek hodlá nechat aféru detailně vyšetřit. "Zatím nemáme konkrétní informace. Ale celou záležitost důkladně prošetříme, a pokud se prokáže, že k provinění došlo, budu zastáncem co možná nejtvrdších trestů," řekl.

Čtěte dále:
Prohra 0:4. Korupce srazila Olomouc do kolen »
Korupce! Zoubek potvrdil, že dostal 300 tisíc »
Jak se uplácelo podezřelé utkání »

Předseda disciplinární komise Jiří Golda poznamenal, že svaz zatím žádné jiné zprávy než z médií nemá, zveřejněné informace jsou však velmi závažné. Kauzu vyšetřuje kriminální policie.

Psotka nakázal hráčům, aby vypnuli mobily a počítače
Pak s nimi před zápasem na Spartě probral údajnou korupci »

"Korupce jednoznačně patří mezi nepřijatelné jevy a pamatuje na to i disciplinární řád, který po novelizaci umožňuje udělit velmi přísné tresty," řekl Golda.

Olomoucký klub všechna obvinění zcela odmítá. "Vedení SK Sigma Olomouc vyjadřuje zásadní nesouhlas s obsahem článku, který vyšel dne 20. 3. 2010 v deníku Aha. Skutečnosti v něm uvedené odmítá a připravuje kroky k právní ochraně," napsal klub v prohlášení zveřejněném na oficiálních webových stránkách.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze