Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. června 2015 • 22:35

Kane se neprosadil. Anglie na ME prohrála s Portugalskem 0:1

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Mistrovství Evropy do 21 let v České republice je zatím postrahem favoritů. Po Německu a Itálii ztratili v prvním utkání také Angličané. Silný výběr v čele s Harry Kanem si vylámal zuby na Portugalcích. Ti předvedli vynikající výkon a Anglii v Uherském Hradišti porazili 1:0.

Hosté: 57. Mário

Domácí: Butland (C) – Jenkinson, Moore, B. Gibson, Garbutt – Ward-Prowse (54. Hughes), Chalobah – Redmond, Carroll (79. Pritchard), Lingard (74. Ings) – Kane.

Hosté: Sá – Esgaio, Ilori, P. Oliveira, Guerreiro – William – S. Oliveira (C), B. Silva, Mário (85. Neves) – Ricardo (79. Mané), Cavaleiro (73. Medeiros).

Domácí: Bettinelli, Bond, Forster-Caskey, Pritchard, Keane, Ings, Hughes, Chambers, Targett, Loftus-Cheek

Hosté: Varela, Fernandes, Silva, Paciência, Medeiros, Cancelo, Figueiredo, Venâncio, Neves, Mané, Horta, Tozé

Domácí: B. Gibson, Jenkinson

Hosté: B. Silva, Mário

Danny Makkelie – Mario Diks a Hessel Steegstra

Uherské Hradiště

7 163 diváků

Zatímco v úvodu zápasu byli o něco aktivnější Portugalci, před přestávkou naopak hrozili hráči Anglie. Ty po pár minutách podržel brankář Butland, který reflexivně vyrazil míč sražený od vlastního obránce Moorea. Brankář Stoke si poté poradil i se slabou střelou Bernarda Silvy.

Angličané měli šance v závěru první půle. Nejprve musel Sá vytáhnout prudkou střelu Kanea, o chvíli později pálila hvězda Tottenhamu těsně vedle. Stejně dopadl také v dobré pozici postavený Lingard.

I v úvodu druhého poločasu zahrozili Angličané, tentokrát byl blízko úvodní brance Ward-Prowse, ale jeho přímý kop se do branky těsně nevešel.

Do vedení nakonec šli Portugalci. Jejich nejaktivnější hráč Bernardo Silva sice sám před Butlandem trefil jen tyč, k míči se ale dostal Joao Mário a poslal ho do odkryté branky.

K vyrovnání měl blízko Kane, z vápna však pálil pouze přímo do ruky připraveného Sá. Špatně nestřílel ani střídající Ings, jehož pokus přelétl těsně na břevnem.

Portugalce v poslední minutě nastavení podržel spolehlivý Sá, když výborně chytil hlavičku Jenkinsona po rohovém kopu.

Zklamaná hvězda Anglie Kane: Zájem United teď neřeším!

Mistrovství Evropy ve fotbalu hráčů do 21 let - skupina B:

Anglie - Portugalsko 0:1 (0:0)

Branka: 57. Mário. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ŽK: Gibson, Jenkinson - B. Silva, Mário. Diváci: 7163.

Anglie: Butland - Jenkinson, Moore, Gibson, Garbutt - Ward-Prowse (54. Hughes), Chalobah - Redmond, Carroll (79. Pritchard), Lingard (74. Ings) - Kane. Trenér: Southgate.

Portugalsko: Sá - Esgaio, Ilori, P. Oliveira, Guerreiro - William - S. Oliveira, B. Silva, Mário (85. Neves) - Ricardo (79. Mané), Cavaleiro (73. Medeiros). Trenér: Rui Jorge.