Kane se neprosadil. Anglie na ME prohrála s Portugalskem 0:1

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Mistrovství Evropy do 21 let v České republice je zatím postrahem favoritů. Po Německu a Itálii ztratili v prvním utkání také Angličané. Silný výběr v čele s Harry Kanem si vylámal zuby na Portugalcích. Ti předvedli vynikající výkon a Anglii v Uherském Hradišti porazili 1:0.

Hosté: 57. Mário

Domácí: Butland (C) – Jenkinson, Moore, B. Gibson, Garbutt – Ward-Prowse (54. Hughes), Chalobah – Redmond, Carroll (79. Pritchard), Lingard (74. Ings) – Kane.

Hosté: Sá – Esgaio, Ilori, P. Oliveira, Guerreiro – William – S. Oliveira (C), B. Silva, Mário (85. Neves) – Ricardo (79. Mané), Cavaleiro (73. Medeiros).

Domácí: Bettinelli, Bond, Forster-Caskey, Pritchard, Keane, Ings, Hughes, Chambers, Targett, Loftus-Cheek

Hosté: Varela, Fernandes, Silva, Paciência, Medeiros, Cancelo, Figueiredo, Venâncio, Neves, Mané, Horta, Tozé

Domácí: B. Gibson, Jenkinson

Hosté: B. Silva, Mário

Danny Makkelie – Mario Diks a Hessel Steegstra

Uherské Hradiště

7 163 diváků

Zatímco v úvodu zápasu byli o něco aktivnější Portugalci, před přestávkou naopak hrozili hráči Anglie. Ty po pár minutách podržel brankář Butland, který reflexivně vyrazil míč sražený od vlastního obránce Moorea. Brankář Stoke si poté poradil i se slabou střelou Bernarda Silvy.

Angličané měli šance v závěru první půle. Nejprve musel Sá vytáhnout prudkou střelu Kanea, o chvíli později pálila hvězda Tottenhamu těsně vedle. Stejně dopadl také v dobré pozici postavený Lingard.

I v úvodu druhého poločasu zahrozili Angličané, tentokrát byl blízko úvodní brance Ward-Prowse, ale jeho přímý kop se do branky těsně nevešel.

Do vedení nakonec šli Portugalci. Jejich nejaktivnější hráč Bernardo Silva sice sám před Butlandem trefil jen tyč, k míči se ale dostal Joao Mário a poslal ho do odkryté branky.

K vyrovnání měl blízko Kane, z vápna však pálil pouze přímo do ruky připraveného Sá. Špatně nestřílel ani střídající Ings, jehož pokus přelétl těsně na břevnem.

Portugalce v poslední minutě nastavení podržel spolehlivý Sá, když výborně chytil hlavičku Jenkinsona po rohovém kopu.

Zklamaná hvězda Anglie Kane: Zájem United teď neřeším!

Mistrovství Evropy ve fotbalu hráčů do 21 let - skupina B:

Anglie - Portugalsko 0:1 (0:0)

Branka: 57. Mário. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ŽK: Gibson, Jenkinson - B. Silva, Mário. Diváci: 7163.

Anglie: Butland - Jenkinson, Moore, Gibson, Garbutt - Ward-Prowse (54. Hughes), Chalobah - Redmond, Carroll (79. Pritchard), Lingard (74. Ings) - Kane. Trenér: Southgate.

Portugalsko: Sá - Esgaio, Ilori, P. Oliveira, Guerreiro - William - S. Oliveira, B. Silva, Mário (85. Neves) - Ricardo (79. Mané), Cavaleiro (73. Medeiros). Trenér: Rui Jorge.

Miroslav Kadlec a Svatopluk Habanec: Jsme zvědaví na Harryho Kanea

1. Portugalsko 3 1 2 0 2:1 5
2. Švédsko 3 1 1 1 3:3 4
3. Itálie 3 1 1 1 4:3 4
4. Anglie 3 1 0 2 2:4 3