+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. října 2008 • 22:20

Fotbalistky Islandu poprvé postoupily na ME

Autor:
Island stiahol ku dnu aj iných
TOP VIDEA
Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí Jícha se loučí s kariérou. Byla snová, teď chci být s rodinou, hlásí
Podívejte se, jak fotbalisté Herthy včetně Daridy klečeli před zápasem. Napodobili gesto z USA Podívejte se, jak fotbalisté Herthy včetně Daridy klečeli před zápasem. Napodobili gesto z USA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalistky Islandu vybojovaly historicky první účast na velkém turnaji. Dnes vyhrály v domácí odvetě baráže o postup na mistrovství Evropy 3:0 nad Irskem a po remíze 1:1 z prvního duelu postoupily.Na šampionát, který se uskuteční příští rok v létě ve Finsku, se z dnešních barážových duelů dostaly také hráčky Ruska, Ukrajiny a Nizozemska.
V baráži hrály také české fotbalistky, ale po porážkách 0:1 a 1:2 s Itálii si ani tentokrát účast na turnaji nevybojovaly.

Výsledky:
Nizozemsko - Španělsko 2:0 (1:0), první zápas 2:0, postoupilo Nizozemsko, Island - Irsko 3:0 (1:0), první zápas 1:1, postoupil Island, Rusko - Skotsko 1:2 (1:0), první zápas 3:2, postoupilo Rusko, Ukrajina - Slovinsko 2:0 (1:0), první zápas 3:0, postoupila Ukrajina.
Klasická verze
Mobilní verze